Bareback - 9
|
2. Fri, May 26 2023, 7:00 PM 1.
Ryan Nez Bitsui - Chinle, AZ
|
2.
Cauy Betony - Tonalea, AZ
|
3.
Shayne Ross - Salina Springs, AZ
|
4. Sat, May 27 2023, 7:00 PM 1.
Cole Puckett - Kyle, SD
|
2.
Whystle Joe - Round Rock, AZ
|
3.
Wyatt Betony - Tonalea, AZ
|
5. Sun, May 28 2023, 1:00 PM 1.
Conner Heinert - New Underwood, SD
|
2.
Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
|
3.
Tom Chee - Newcomb, NM
|
|
Barrel Racing - 49
|
2. Fri, May 26 2023, 7:00 PM 1.
Cheyenna James - Many Farms, AZ
|
2.
Lashaya Yellowhair - Crownpoint, NM
|
3.
Lacey Bailey - Kirtland, NM
|
4.
Shayanne Robinson - Sagebrush, NM
|
5.
Riana Lopez - Sells, AZ
|
6.
Adessa Kinlecheenie - Winslow, AZ
|
7.
Kaitlyn Prentice - Bokchito, OK
|
8.
Mariah C Robinson - Gamerco, NM
|
9.
Kylie Webster - Flagstaff, AZ
|
3S. Sat, May 27 2023, 10:00 AM 1.
Devyn Dennison - Tohatchi, NM
|
2.
Faith Holyan - Brimhall, NM
|
3.
Julia Benally-Begay - Leupp, AZ
|
4.
Elisha Paul - Window Rock, AZ
|
5.
Tashina Neztsosie - Ganado, AZ
|
6.
Constance Benally - Leupp, AZ
|
7.
Riana James - Bluff, UT
|
8.
Traci Worker - Shonto, AZ
|
9.
Sierra Farland - Tonalea, AZ
|
10.
Gail Benally - Flagstaff, AZ
|
11.
Autumn Farland - Tonalea, AZ
|
12.
Kaylee Barker - Camp Verde, AZ
|
13.
Tammy Daswood - Churchrock, NM
|
14.
Destinee Bigman - Phoenix, AZ
|
15.
Kelsey Dictson - Mescalero, NM
|
16.
Kassidy Dennison - Tohatchi, NM
|
17.
Gracie Alcott - Winslow, AZ
|
18.
Taylor Lewis-Moore - Camp Verde, AZ
|
19.
Mia Wilson - Shiprock, NM
|
20.
Tee Richardson - Page, AZ
|
4. Sat, May 27 2023, 7:00 PM 1.
Karsyn Yazzie - Rough Rock, AZ
|
2.
Callie Edgewater - Ganado, AZ
|
3.
Michelle D Whitehorse - Kayenta, AZ
|
4.
Audre Etsitty - Tsaile, AZ
|
5.
Jareth Curley - Ganado, AZ
|
6.
Destinee Dale - Farmington, NM
|
7.
Sharaya Edgewater - Ganado, AZ
|
8.
Deven Betony - Rough Rock, AZ
|
9.
Tedra Leonard - Ganado, AZ
|
10.
Sallye Williams - Skiatook, OK
|
5. Sun, May 28 2023, 1:00 PM 1.
Jc Hawk - Scottsdale, AZ
|
2.
Justine Doka - Fountain Hills, AZ
|
3.
Tara Seaton - Winslow, AZ
|
4.
Patrice Yazzie - Flagstaff, AZ
|
5.
Raynell Holgate - Page, AZ
|
6.
Malyka Muller - Peralta, NM
|
7.
Erin Jones - Chinle, AZ
|
8.
Sweetpea Jensen - Flagstaff, AZ
|
9.
Keelyn Etsitty - Fruitland, NM
|
10.
Kylie Gilbert - Farmington, NM
|
|
Bull Riding - 46
|
2. Fri, May 26 2023, 7:00 PM 1.
Jacauy Hale - Ganado, AZ
|
2.
Mika Clark - Window Rock, AZ
|
3.
Vinell Mariano - Pinedale, NM
|
4.
Robbie Taylor - Chinle, AZ
|
5.
John Encinas - Sells, AZ
|
6.
Clay Wagner - Round Rock, MT
|
7.
Jaquez Antonio - Whiteriver, AZ
|
8.
Aaron Randolph - Gallup, NM
|
9.
Korwin Kinlicheenie - St. Michaels, AZ
|
10.
Drekell Johnson - Chinle, AZ
|
11.
Jacob Todechine - Gallup, NM
|
12.
Corwin Boone - Page, AZ
|
13.
Guytin Tsosie - Farmington, NM
|
14.
Chris Lee - Page, AZ
|
4. Sat, May 27 2023, 7:00 PM 1.
Melton Curley - Flagstaff, AZ
|
2.
Wesley Larrabee - Sacaton, AZ
|
3.
Latrell Long - Winslow, AZ
|
4.
Darron Dougi - Tuba City, AZ
|
5.
Wyatt Betony - Tonalea, AZ
|
6.
Cody Rustin - Whiteriver, AZ
|
7.
Tyson Tsinnijinnie - Tuba City, AZ
|
8.
Colbert Yazzie - Kayenta, AZ
|
9.
Jeremy Begay - Round Rock, AZ
|
10.
Brad Moreno - Kayenta, AZ
|
11.
Matthew Curley - Shonto, AZ
|
12.
Lane Granger - Tuba City, AZ
|
13.
Brent Thompson - Lukachukai, AZ
|
14.
Wade Silversmith - Tempe, AZ
|
15.
Jayson Spencer - Kaibeto, AZ
|
16.
Levi Irving - Crystal, NM
|
5. Sun, May 28 2023, 1:00 PM 1.
O'Dey Tom - Lupton, AZ
|
2.
Devon House - Thoreau, NM
|
3.
Wyatt Nez - Flagstaff, AZ
|
4.
Jesse Andis - Crownpoint, NM
|
5.
Rory Billie - Winslow, AZ
|
6.
Kolt Tom - Lupton, AZ
|
7.
Ivan S Yazzie - Tohatchi, NM
|
8.
Tony Shirley - Ganado, AZ
|
9.
Shain Begay - Rock Point, AZ
|
10.
Skye Joaquin - Sacaton, AZ
|
11.
TY Harrison - Dennehotso, AZ
|
12.
Lyle Clark - Kayenta, AZ
|
13.
TY Goseyun - Cibecue, AZ
|
14.
Tyrell Harvey - Rock Point, AZ
|
15.
Dugan Black - Lukachukai, AZ
|
16.
Andy Sells - Rock Point, AZ
|
|
Calf Roping - 46
|
2. Fri, May 26 2023, 7:00 PM 1.
Wyatt Jones - Ganado, AZ
|
2.
Marvin Tolth - Farmington, NM
|
3.
Tom Young - Sells, AZ
|
4.
Kenny Glasses - Chinle, AZ
|
5.
Chad Etsitty - Flagstaff, AZ
|
6.
Cody Ben - Window Rock, AZ
|
7.
JW Boyd - Casa Grande, AZ
|
8.
Roy Begay - Fort Defiance, AZ
|
9.
Lathan Antone - Crownpoint, NM
|
3S. Sat, May 27 2023, 10:00 AM 1.
Quinton Inman - Ketchum, OK
|
2.
Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
|
3.
Tee Jim - Shiprock, NM
|
4.
Rooster Yazzie - Brimhall, NM
|
5.
Benson Charley - Crown Point, NM
|
6.
Trevor Jim - Shiprock, NM
|
7.
Beau Grant - Wingate, NM
|
8.
Michael Bates - Tohatchi, NM
|
9.
Robert Jr. Lupe - Whiteriver, AZ
|
10.
Micheal Williams - Lukachukai, AZ
|
11.
Dwight Dixon - Kayenta, AZ
|
12.
Gerald Daye - Gallup, NM
|
13.
Lucas Edgewater - Ganado, AZ
|
14.
Allen Charley - Window Rock, AZ
|
15.
Malachi Pablo - Bloomfield, NM
|
16.
Blaine Mitchell - Chinle, AZ
|
17.
Noah Haven - Window Rock, AZ
|
4. Sat, May 27 2023, 7:00 PM 1.
John Clymo - Edgewood, NM
|
2.
Cesario Hernandez - Whiteriver, AZ
|
3.
Anders Perry Jr - Crownpoint, NM
|
4.
Garrison Nez - Lukachukai, AZ
|
5.
TY Pablo - Crownpoint, NM
|
6.
Wade Silversmith - Tempe, AZ
|
7.
Kevin Maho - Tuba City, AZ
|
8.
Gavaro Harrison - Chinle, AZ
|
9.
Ignatius Brad Lupe - Whiteriver, AZ
|
10.
Brad Moreno - Kayenta, AZ
|
5. Sun, May 28 2023, 1:00 PM 1.
Tyler Etsitty - Kayenta, AZ
|
2.
Dylan Nez - Holbrook, AZ
|
3.
James Arviso - Winslow, AZ
|
4.
Leroy Etsitty - Kayenta, AZ
|
5.
Emerson Long Jr - Yatahey, NM
|
6.
Colin Bitsoie - Winslow, AZ
|
7.
Ryan Cody Nez - Shiprock, NM
|
8.
Rory Billie - Winslow, AZ
|
9.
Dennison Boone - Tohatchi, NM
|
10.
Jay Guerrero - Wadsworth, NV
|
|
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 80
|
2. Fri, May 26 2023, 7:00 PM 1.
Claudia Edgewater - Ganado, AZ
|
2.
Simone Richardson - Page, AZ
|
3.
Shayanne Robinson - Sagebrush, NM
|
4.
Charmayne Bigman - Tonopah, AZ
|
5.
Lashaya Yellowhair - Crownpoint, NM
|
6.
Vanessa Segay - Window Rock, AZ
|
7.
Adessa Kinlecheenie - Winslow, AZ
|
8.
Tia Stevenson - Crownpoint, NM
|
9.
Latasha Long- Murphy - Crownpoint, NM
|
10.
Kadin Jodie - Churchrock, NM
|
3S. Sat, May 27 2023, 10:00 AM 1.
Amanda Butler - Flagstaff, AZ
|
2.
Heather Rogers - Round Rock, AZ
|
3.
Laci K. Begay - Window Rock, AZ
|
4.
Bailey Bates - Tohatchi, NM
|
5.
Twila Jones - Tohatchi, NM
|
6.
Sierra Farland - Tonalea, AZ
|
7.
Mia Wilson - Shiprock, NM
|
8.
Larhae Yazzie - Window Rock, AZ
|
9.
Taniah Nez - Ganado, AZ
|
10.
Kylie Yazzie - Maricopa, AZ
|
11.
Autumn Whitehorse - Page, AZ
|
12.
Ashley Yazzie - Brimhall, NM
|
13.
Keleigh Lee - Farmington, NM
|
14.
Kim R Jim - Shiprock, NM
|
15.
Renae Malala - Kayenta, AZ
|
16.
Leah Platero - Fruitland, NM
|
17.
Savannah Joe - Sacaton, AZ
|
18.
Devyn Dennison - Tohatchi, NM
|
19.
Deedee Daswood - Gallup, NM
|
20.
Germaine Daye - Gallup, NM
|
21.
Kassidy Dennison - Tohatchi, NM
|
22.
Autumn Farland - Tonalea, AZ
|
23.
Aiesha Curley - Tohatchi, NM
|
24.
Chelsey Samuel - Chinle, AZ
|
25.
Corey Holyan Higdon - Fort Defiance, AZ
|
26.
Lavina Willie-Nez - Gallup, NM
|
27.
Shawntaya Murphy - Tohatchi, NM
|
28.
Erynne Sells - Tonalea, AZ
|
29.
Tekayle Bitsilly - Tsaile, AZ
|
30.
Kayla Thomas - Many Farms, AZ
|
31.
Destinee Bigman - Phoenix, AZ
|
32.
Taylor Benally - Crownpoint, NM
|
33.
Elisha Paul - Window Rock, AZ
|
34.
Rhonda Lane - Aztec, NM
|
35.
Odessa Yazzie - Brimhall, NM
|
36.
Jeri Pahi - Page, AZ
|
37.
Teshawna Hunt - Newcomb, NM
|
38.
Lillian Lupe - Whiteriver, AZ
|
39.
Vanessa Begay - Window Rock, AZ
|
40.
Riana James - Bluff, UT
|
41.
Victoria Randall - Peridot, AZ
|
42.
Arena Ben - Peridot, AZ
|
43.
Roqui Lee - Fruitland, NM
|
44.
Raquel Sells - Kayenta, AZ
|
45.
Sherina Singer - Winslow, AZ
|
46.
Faith Holyan - Brimhall, NM
|
47.
Chelsey Gibson - Thoreau, NM
|
48.
Sheila Sells - Kayenta, AZ
|
49.
Labelle Lafrance - Chinle, AZ
|
50.
Chantel Tsinigine - Gilbert, AZ
|
4. Sat, May 27 2023, 7:00 PM 1.
Audre Etsitty - Tsaile, AZ
|
2.
Jareth Curley - Ganado, AZ
|
3.
Kaitlyn Haven - Window Rock, AZ
|
4.
Rawlinda Ben - Peridot, AZ
|
5.
Michelle D Whitehorse - Kayenta, AZ
|
6.
Martina Monroe - Maricopa, AZ
|
7.
Recinda Yazzie - Flagstaff, AZ
|
8.
April Pablo - Crown Point, NM
|
9.
Artesia Sells - Crownpoint, NM
|
10.
Kayla Cowboy - Gallup, NM
|
5. Sun, May 28 2023, 1:00 PM 1.
Robyn Holgate - Page, AZ
|
2.
Justine Doka - Fountain Hills, AZ
|
3.
Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
|
4.
Raynell Holgate - Page, AZ
|
5.
Kylie Gilbert - Farmington, NM
|
6.
Erin Jones - Chinle, AZ
|
7.
Caelan Nez - Holbrook, AZ
|
8.
Arianna Jones - Chinle, AZ
|
9.
Jc Hawk - Scottsdale, AZ
|
10.
Yolanda Nez - Fountain Hills, AZ
|
|
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 13
|
2. Fri, May 26 2023, 7:00 PM 1.
Montana Barlow - Rock Point, AZ
|
2.
Jay Joaquin - Sacaton, AZ
|
3.
Bryan Moreno - Kayenta, AZ
|
4. Sat, May 27 2023, 7:00 PM 1.
Leegene Barlow - Rock Point, AZ
|
2.
Lj McCabe - Tuba City, AZ
|
3.
Trey Vernen Kee - Ganado, AZ
|
4.
Llewellyn Paul - Shiprock, NM
|
5.
Chris Lee - Page, AZ
|
5. Sun, May 28 2023, 1:00 PM 1.
Stade Riggs - Tuba City, AZ
|
2.
Shane Phillips - Houck, AZ
|
3.
Kane Kee - Keams Canyon, AZ
|
4.
Tom Chee - Newcomb, NM
|
5.
Chad Phillips - Houck, AZ
|
|
Sr. Breakaway - 48
|
1S. Fri, May 26 2023, 10:00 AM 1.
Kenneth Young - Page, AZ
|
2.
Walter Jones - Ganado, AZ
|
3.
Stephen Fox - Coolidge, AZ
|
4.
Gus Vaile - Maricopa, AZ
|
5.
Sheridan Jodie - Churchrock, NM
|
6.
James Begay Jr. - Winslow, AZ
|
7.
Jim Howard - Kaibito, AZ
|
8.
Mike Etsitty - Chinle, AZ
|
9.
Calvert Williams - Winslow, AZ
|
10.
Marvin Tolth - Farmington, NM
|
11.
Dee Randall - Peridot, AZ
|
12.
Jan Biakeddy - Leupp, AZ
|
13.
Garry Harrison - Chinle, AZ
|
14.
Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
|
15.
Gil Richardson - Page, AZ
|
16.
Jimmy Beatty - White River, AZ
|
17.
Bancroft Bigman - Page, AZ
|
18.
Leon Walker - Ft. Apache, AZ
|
19.
Lloyd Pahi - Page, AZ
|
20.
Ralph Williams - Skiatook, OK
|
21.
Vernon Robinson - Sagebrush, NM
|
22.
Jackson Riggs - Bapchule, AZ
|
23.
Alvin Smith - Crown Point, NM
|
24.
Kenny Welch - Snowflake, AZ
|
25.
Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
|
26.
Victoria Randall - Peridot, AZ
|
27.
John Clymo - Edgewood, NM
|
28.
Robert Joe - La Plata, NM
|
29.
Delbert Richardson, Sr. - Tonalea, AZ
|
30.
Woody Smith - Tonopah, AZ
|
31.
Alfred Bates Jr. - Crownpoint, NM
|
32.
Ignatious Lupe Sr. - Whiteriver, AZ
|
33.
Howard Begay - Chambers, AZ
|
34.
Robie Inman - Ketchum, OK
|
35.
Ickes Benallie - Tohatchi, NM
|
36.
John Boyd Jr. - Window Rock, AZ
|
37.
Gary Bahe - Chinle, AZ
|
38.
Leroy Etsitty - Kayenta, AZ
|
39.
Benny Yazzie - Coyote Canyon, NM
|
40.
Albert Nez - Page, AZ
|
41.
Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
|
42.
Lou Antone, Sr. - Crown Point, NM
|
43.
Kenny Glasses - Chinle, AZ
|
44.
Carl Begay - Leupp, AZ
|
45.
Leon Monroe - Phoenix, AZ
|
46.
Shoncey Charlie - Shiprock, AZ
|
47.
Larson Largo - Chinle, AZ
|
48.
Randy David - Laveen, AZ
|
|
Steer Wrestling - 20
|
2. Fri, May 26 2023, 7:00 PM 1.
Matt Jodie - Churchrock, NM
|
2.
Lyman Succo - Crownpoint, NM
|
3.
Justin Succo - Crownpoint, NM
|
4.
Jaylan Wagner - Crownpoint, NM
|
5.
Raylondo Antonio - Tsaile, AZ
|
6.
Jeremiah Jodie - Crownpoint, NM
|
4. Sat, May 27 2023, 7:00 PM 1.
Brad Begay - Rehoboth, NM
|
2.
Javier Jim - Winslow, AZ
|
3.
Brandon Lynch - Chinle, AZ
|
4.
John Clymo - Edgewood, NM
|
5.
Michael Bates - Tohatchi, NM
|
6.
Brandon Bates - Winslow, AZ
|
7.
Rooster Yazzie - Brimhall, NM
|
5. Sun, May 28 2023, 1:00 PM 1.
Kornell Begay - Chinle, AZ
|
2.
Jeremiah Martin - Crownpoint, NM
|
3.
Truman House - Prewitt, NM
|
4.
Quinton Inman - Ketchum, OK
|
5.
Ryan Cody Nez - Shiprock, NM
|
6.
Jared Pino - Crownpoint, NM
|
7.
Emerson Long Jr - Yatahey, NM
|
|
Team Penning - 0
Team Roping - 100
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 9
|
1S. Fri, May 26 2023, 10:00 AM 1.
Troy Francis - Winslow, AZ
|
2.
Cordarrell Henry - Ft. Apache, AZ
|
3.
Trae Daniels - Gallup, NM
|
4.
Jaiden Harrison - Dennehotso, AZ
|
5.
Duan Chatto - Ramah, NM
|
6.
Colby Segay - Window Rock, AZ
|
7.
Cashes Thomas - Window Rock, AZ
|
8.
Bryce Roanhorse - Farmington, NM
|
9.
Royd Billie - Winslow, AZ
|
|
Jr. Breakaway - 42
|
1S. Fri, May 26 2023, 10:00 AM 1.
Hanson King - Becenti, NM
|
2.
Krista Tsingine Yazzie - Fruitland, NM
|
3.
Cody Tallsalt - Kayenta, AZ
|
4.
Naci Charley - Chinle, AZ
|
5.
Aaric Begay - Tsaile, AZ
|
6.
Kayden Stevenson - Crownpoint, NM
|
7.
Rosie Ben - Peridot, AZ
|
8.
Cauleen Segay - Window Rock, AZ
|
9.
Kayden Caboni - Kayenta, AZ
|
10.
Colter Yazzie - Coyote Canyon, NM
|
11.
Dustyne Yazzie - Phoenix, AZ
|
12.
Hayes Caboni - Kayenta, AZ
|
13.
Faith Whitehorse - Kayenta, AZ
|
14.
Kc Sandoval - Yahtahey, NM
|
15.
Leevey Williams - Holbrook, AZ
|
16.
Kaydee Tallsalt - Tuba City, AZ
|
17.
Mariska Washburn - Kirtland, NM
|
18.
Troy Francis - Winslow, AZ
|
19.
Fallon Jones - Tohatchi, NM
|
20.
Adessa Kinlecheenie - Winslow, AZ
|
21.
Koy Largo - Chinle, AZ
|
22.
Shilah Williams - Tuba City, AZ
|
23.
Royd Billie - Winslow, AZ
|
24.
Raelynn Yellowhorse - Cedar City, UT
|
25.
Brooke Whitehat - Laveen, AZ
|
26.
Jernie Roper - Oktaha, OK
|
27.
Carli Jones - Kayenta, AZ
|
28.
Daydynn Begay - Many Farms, AZ
|
29.
Kaeden Begay - Tohatchi, NM
|
30.
Jared Yazzie - Kayenta, AZ
|
31.
Jasmine Yazzie - Kayenta, AZ
|
32.
Samuel Bigman - Tonopah, AZ
|
33.
Kenya Tsosie - Crownpoint, NM
|
34.
Amy Lynn Murphy - Crownpoint, NM
|
35.
Kaleb Nez - Page, AZ
|
36.
Colby Segay - Window Rock, AZ
|
37.
Kolt Yazzie - Rough Rock, AZ
|
38.
Janae Wagner - Crownpoint, NM
|
39.
JW Boyd - Casa Grande, AZ
|
40.
Braden Ben - Peridot, AZ
|
41.
Demari Yazzie - Many Farms, AZ
|
42.
Daniel Bigman - Tonopah, AZ
|
|
Jr. Barrel Racing - 30
|
1S. Fri, May 26 2023, 10:00 AM 1.
Jernie Roper - Oktaha, OK
|
2.
Brooke Whitehat - Laveen, AZ
|
3.
Mariska Washburn - Kirtland, NM
|
4.
Jazmine Tolth - Farmington, NM
|
5.
Jasmine Yazzie - Kayenta, AZ
|
6.
Kelsey Dictson - Mescalero, NM
|
7.
Faith Kinlecheenie - Winslow, AZ
|
8.
Raelynn Yellowhorse - Cedar City, UT
|
9.
Houstin Kinlecheenie - Winslow, AZ
|
10.
Kennedy Dennison - Tohatchi, NM
|
11.
Kayden Caboni - Kayenta, AZ
|
12.
Shonto Henio - Ganado, AZ
|
13.
Adessa Kinlecheenie - Winslow, AZ
|
14.
Lacey Bailey - Kirtland, NM
|
15.
Carli Jones - Kayenta, AZ
|
16.
Kambree Holiday - Dennehotso, AZ
|
17.
Adelle Bradley - Mesa, AZ
|
18.
Rosie Ben - Peridot, AZ
|
19.
Shiloh Henio - Ganado, AZ
|
20.
Angelina Benally-Begay - Leupp, AZ
|
21.
Kaydee Tallsalt - Tuba City, AZ
|
22.
Jhett Dale - Shiprock, NM
|
23.
Fallon Jones - Tohatchi, NM
|
24.
Dustyne Yazzie - Phoenix, AZ
|
25.
Kylee Sandoval - Yahtahey, NM
|
26.
Quinley Inman - Vinita, OK
|
27.
Cauleen Segay - Window Rock, AZ
|
28.
Faith Whitehorse - Kayenta, AZ
|
29.
Zayla Aguilar - Rough Rock, AZ
|
30.
Naci Charley - Chinle, AZ
|
|
SRTR - 37
Steer Roping - 0
|