Bareback - 5
|
1. Fri, February 10 2023, 7:00 PM 1.
Jacoby Johns - Okeechobee, FL
|
2.
Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
|
3. Sat, February 11 2023, 7:00 PM 1.
Jacob Todechine - Gallup, NM
|
2.
Kashton Ford - Sturgis, SD
|
3.
Conner Heinert - New Underwood, SD
|
|
Barrel Racing - 29
|
1. Fri, February 10 2023, 7:00 PM 1.
Madisyn Osceola - Okeechobee, FL
|
2.
Taylor Johns - Okeechobee, FL
|
3.
Cyiah Avila - Clewiston, FL
|
4.
Tiffany Teehee - Claremore, OK
|
5.
Baylee O'Leary - Colcord, OK
|
6.
Ahnie Jumper - Clewiston, FL
|
7.
Mackenzie Bowers - Okeechobee, FL
|
8.
Leanna Billie - Okeechobee, FL
|
9.
Ashlynn Collins - Okeechobee, FL
|
10.
Atley Driggers - Venus, FL
|
2S. Sat, February 11 2023, 10:00 AM 1.
Brittany Bird - Cut Bank, MT
|
2.
Kylie Gilbert - Farmington, NM
|
3.
Sierra Farland - Tonalea, AZ
|
4.
Autumn Farland - Tonalea, AZ
|
5.
Jocee Louis - Browning, MT
|
6.
Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
|
7.
Jaylie Roper Roberson - Oktaha, OK
|
8.
Jernie Roper - Oktaha, OK
|
9.
Gracie Alcott - Winslow, AZ
|
3. Sat, February 11 2023, 7:00 PM 1.
Kyra Teehee - Oktaha, OK
|
2.
Sallye Williams - Skiatook, OK
|
3.
Ashley Whatley - Sulphur, OK
|
4.
Madison Jumper - Port St Lucie, FL
|
5.
Mollie Bassett - Vinita, OK
|
6.
Boogie Johns - Okeechobee, FL
|
7.
Jacee Tai Jumper - Okeechobee, FL
|
8.
Kalgary Johns Motlow - Okeechobee, FL
|
9.
Budha Jumper - St Lucie, FL
|
10.
Chaise Teehee - Oktaha, OK
|
|
Bull Riding - 9
|
1. Fri, February 10 2023, 7:00 PM 1.
Alex Grant - Columbia Falls, MT
|
2.
Slick Phelps - Porcupine, SD
|
3.
Myron Billie - Moore Haven, FL
|
4.
Preston Louis - Browning, MT
|
3. Sat, February 11 2023, 7:00 PM 1.
Norman Osceola - Okeechobee, FL
|
2.
Jacob Todechine - Gallup, NM
|
3.
Dakota Louis - Browning, MT
|
4.
Jeremy Wolfe - Cherokee, NC
|
5.
Dugan Black - Lukachukai, AZ
|
|
Calf Roping - 18
|
1. Fri, February 10 2023, 7:00 PM 1.
Rontrey Burkhalter - Ardmore, OK
|
2.
James Arviso - Winslow, AZ
|
3.
Naha Jumper - Clewiston, FL
|
4.
Dean Osborne - Morris, OK
|
5.
Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ
|
6.
Ivan Bruised Head - Okeechobee, FL
|
3. Sat, February 11 2023, 7:00 PM 1.
Colton Bond - Edna, KS
|
2.
Connor Osborn - Tecumseh, OK
|
3.
Garrett Elmore - Springer, OK
|
4.
Dontre' Goff - Tulsa, OK
|
5.
Justin Gopher - Okeechobee, FL
|
6.
Paden Belkham - Blunt, SD
|
7.
Troy Crawler - Morley, AB
|
8.
Dustin Bassett - Vinita, OK
|
9.
Quinton Inman - Ketchum, OK
|
10.
Aaron Johnson - Morris, OK
|
11.
Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
|
12.
Brent Belkham - Blunt, SD
|
|
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 23
|
1. Fri, February 10 2023, 7:00 PM 1.
Ahnie Jumper - Clewiston, FL
|
2.
Leanna Billie - Okeechobee, FL
|
3.
Madisyn Osceola - Okeechobee, FL
|
4.
Tiffany Teehee - Claremore, OK
|
2S. Sat, February 11 2023, 10:00 AM 1.
Autumn Farland - Tonalea, AZ
|
2.
Kylie Gilbert - Farmington, NM
|
3.
Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
|
4.
Kassidy Dennison - Tohatchi, NM
|
5.
Faith Holyan - Brimhall, NM
|
6.
Sierra Farland - Tonalea, AZ
|
7.
Taniah Nez - Ganado, AZ
|
8.
Jocee Louis - Browning, MT
|
9.
Ashley Yazzie - Brimhall, NM
|
10.
Brittany Bird - Cut Bank, MT
|
3. Sat, February 11 2023, 7:00 PM 1.
Keleigh Lee - Farmington, NM
|
2.
Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
|
3.
Christi Braudrick - Caddo, OK
|
4.
Kim Jim - Shiprock, NM
|
5.
Chelsey Gibson - Thoreau, NM
|
6.
Jareth Curley - Ganado, AZ
|
7.
Erin Jones - Chinle, AZ
|
8.
Mollie Bassett - Vinita, OK
|
9.
Martina Monroe - Maricopa, AZ
|
|
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 8
|
1. Fri, February 10 2023, 7:00 PM 1.
Leegene Barlow - Rock Point, AZ
|
2.
Alan Kole Gobert - Browning, MT
|
3.
Montana Barlow - Rock Point, AZ
|
4.
Phillip Whiteman - Busby, MT
|
3. Sat, February 11 2023, 7:00 PM 1.
Jay Joaquin - Sacaton, AZ
|
2.
Kane Kee - Keams Canyon, AZ
|
3.
Trey Vernen Kee - Ganado, AZ
|
4.
Cole Elshere - Faith, SD
|
|
Sr. Breakaway - 12
|
1. Fri, February 10 2023, 7:00 PM 1.
Leon Monroe - Phoenix, AZ
|
2.
Stephen Fox - Coolidge, AZ
|
3.
Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
|
4.
Marty Jandreau - Kennebec, SD
|
5.
Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
|
3. Sat, February 11 2023, 7:00 PM 1.
Casey Green - Coolidge, AZ
|
2.
Jan Biakeddy - Leupp, AZ
|
3.
Robie Inman - Ketchum, OK
|
4.
Ralph Williams - Skiatook, OK
|
5.
James Begay Jr. - Winslow, AZ
|
6.
Troy Crawler - Morley, AB
|
7.
Kenny Welch - Snowflake, AZ
|
|
Steer Wrestling - 14
|
1. Fri, February 10 2023, 7:00 PM 1.
Blevyns Jumper - Clewistown, FL
|
2.
Greg Louis - Browning, MT
|
3.
Preston Louis - Browning, MT
|
4.
Truman House - Prewitt, NM
|
5.
Ivan Bruised Head - Okeechobee, FL
|
3. Sat, February 11 2023, 7:00 PM 1.
Dusty Louis - Browning, MT
|
2.
Brent Belkham - Blunt, SD
|
3.
Joe Wilson - Martin, SD
|
4.
Wendell Murphy - Church Rock, NM
|
5.
Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
|
6.
Quinton Inman - Ketchum, OK
|
7.
Joe Ross - Rosebud, SD
|
8.
Kash Shade - Lethbridge, AB
|
9.
Garrett Elmore - Springer, OK
|
|
Team Penning - 0
Team Roping - 44
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 4
|
1. Fri, February 10 2023, 7:00 PM 1.
Cody Tommie - Okeechobee, FL
|
3. Sat, February 11 2023, 7:00 PM 1.
Quinley Inman - Vinita, OK
|
2.
Jernie Roper - Oktaha, OK
|
3.
Colter Yazzie - Coyote Canyon, NM
|
|
Jr. Barrel Racing - 4
|
3. Sat, February 11 2023, 7:00 PM 1.
Baylee O'Leary - Colcord, OK
|
2.
Jernie Roper - Oktaha, OK
|
3.
Quinley Inman - Vinita, OK
|
4.
Alissondra Jacobs - Lake Placid, FL
|
|
SRTR - 12
Steer Roping - 0
|