Oelrichs, SD 9/11
Bareback - 0
Barrel Racing - 18
1S. Sun, September 11 2022, 9:00 AM
1.
Bridget Johnson - Belle Fourche, SD
2. Layni Stevens - St. Lawrence, SD
3. Katie Dibbern - Interior, SD
4. Sierra Lee - Rhame, ND
5. Sherri Knippling - Chamberlain, SD
6. Chantel Kolb - Belle Fourche, SD
7. Kelsey Lensegrav - Interior, SD
8. Jenna Humble - Oshoto, WY
9. Katie Hostutler - Midland, SD
10. Wanda Brown - Edgemont, SD
3. Sun, September 11 2022, 1:00 PM
1.
Erin Osmotherly - Hot Springs, SD
2. Maycie Brunelle - Spearfish, SD
3. Britta Thiel - Belle Fourche, SD
4. Annie Cuny - Rapid City, SD
5. Becky Barry - Belle Fourche, SD
6. Karissa Rayhill - Torrington, WY
7. Piper Cordes - Wall, SD
8. Heather Bosse - Cogswell, ND
Bull Riding - 0
Calf Roping - 18
1S. Sun, September 11 2022, 9:00 AM
1.
Troy Wilcox - Red Owl, SD
2. Cole Robinson - Moorcroft, WY
3. Brayden Price - Faith, SD
4. Cooper Deveraux - Newcastle, WY
5. Tegan Fite - Hermosa, SD
6. Chandler Comfort - St. Onge, SD
7. Jake Deveraux - Newcastle, WY
8. Tanner Fite - Hermosa, SD
9. Jake Chasek - Mitchell, NE
3. Sun, September 11 2022, 1:00 PM
1.
Sterling Lee - Rhame, ND
2. Jess Woodward - Dupree, SD
3. Rance Bowden - Belle Fourche, SD
4. TY Moser - Wolsey, SD
5. Tyler Thiel - Belle Fourche, SD
6. Chance Barnes - Chadron, NE
7. Matt Peters - Hot Springs, SD
8. Winston Brown - Piedmont, SD
9. Bernie Gerard - Alliance, NE
Goat Tying - 9
1S. Sun, September 11 2022, 9:00 AM
1.
Jessica Woodward - Custer, SD
2. Layni Stevens - St. Lawrence, SD
3. Staheli Adams - Gillette, WY
4. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
5. Kelsey Lensegrav - Interior, SD
6. Tierney Breen - Woonsocket, SD
3. Sun, September 11 2022, 1:00 PM
1.
Brenlee Logan - Rock Springs, WY
2. Karissa Rayhill - Torrington, WY
3. Jacey Hupp - Huron, SD
Ladies Breakaway - 34
1S. Sun, September 11 2022, 9:00 AM
1.
Lacy Daton - Woonsocket, SD
2. Shayla Howell - Belle Fourche, SD
3. Genevieve George - Nunn, CO
4. Sara Montgomery - Warden, MT
5. Josie Mousel - Colman, SD
6. Bailey Wickre - Platte, SD
7. Kallie Carey - Wall, SD
8. Meza Ham - Shadehill, SD
9. Layni Stevens - St. Lawrence, SD
10. Sierra Lee - Rhame, ND
11. Sadie Podzimek - Ludlow, SD
12. Lacey Hewitt - Whitewood, SD
13. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
14. Tierney Breen - Woonsocket, SD
15. Jessica Woodward - Custer, SD
16. Kelsey Lensegrav - Interior, SD
17. Jaicee Williams - Hermosa, SD
18. Kaycee Moody - Buffalo, SD
19. Chantel Kolb - Belle Fourche, SD
20. Amy Johnson - Reva, SD
21. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
22. Devin Robinson - Moorcroft, WY
23. Jennifer Gale - Humboldt, SD
24. Jaelyn Wendt - Newell, SD
3. Sun, September 11 2022, 1:00 PM
1.
Annie Cuny - Rapid City, SD
2. Wregan Brown - Piedmont, SD
3. Jacey Hupp - Huron, SD
4. Wraylee Brown - Piedmont, SD
5. Kayla Olson - Chadron, NE
6. Brenlee Logan - Rock Springs, WY
7. Brenda White - Oelrichs, SD
8. Kaycee Werdel - Chadron, NE
9. Sidney Peters - Hot Springs, SD
10. Karissa Rayhill - Torrington, WY
Mixed Team Roping - 20
1S. Sun, September 11 2022, 9:00 AM
1.
Devin Robinson - Moorcroft, WY & Cole Robinson - Moorcroft, WY
2. Alex Hale - Union Center, SD & Tee Hale - Union Center, SD
3. Donelle Cobb - Red Owl, SD & Clint Cobb - Red Owl, SD
4. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD & Daine Mcnenny - Sturgis, SD
5. Ashly Price - Faith, SD & Bobby Harris - Highmore, SD
6. Guy Howell - Belle Fourche, SD & Shayla Howell - Belle Fourche, SD
7. Chantel Kolb - Belle Fourche, SD & Nevada Berquist - Belle Fourche, SD
8. Jennifer Gale - Humboldt, SD & Chuck Nelson - Hartford, SD
9. Kaycee Moody - Buffalo, SD & Tommy Crane - Whitewood, SD
10. Amy Johnson - Reva, SD & Paul Tierney - Oral, SD
11. Lindsey O'Keefe - Belle Fourche, SD & Levi O'Keefe - Belle Fourche, SD
12. Layni Stevens - St. Lawrence, SD & Brayden Price - Faith, SD
13. Melissa Wilcox - Red Owl, SD & Brett Wilcox - Red Owl, SD
14. Tanielle Arneson - Enning, SD & Chandler Comfort - St. Onge, SD
3. Sun, September 11 2022, 1:00 PM
1.
Alisa McGrath - Belle Fourche, SD & Logan Schlinz - Whitewood, SD
2. Karissa Rayhill - Torrington, WY & Brock Gotschall - Torrington, WY
3. Arlie Hulm - Spearfish, SD & Roxanna Clawson - Scotia, NE
4. Kayla Olson - Chadron, NE & Brad Olson - Chadron, NE
5. Brenda White - Oelrichs, SD & Dan Lindsay - Chadron, NE
6. Jacey Hupp - Huron, SD & Shawn Ruland - Wall, SD
Saddle Bronc - 3
3. Sun, September 11 2022, 1:00 PM
1.
Clay Longbrake - Howes, SD
2. Easton West - New Underwood, SD
3. Traden Lockwood - Hermosa, SD
Sr. Breakaway - 19
1S. Sun, September 11 2022, 9:00 AM
1.
Lyle Wilcox - Red Owl, SD
2. Guy Howell - Belle Fourche, SD
3. Chuck Nelson - Hartford, SD
4. Bogie Webb - Volin, SD
5. Tim Nelson - Midland, SD
6. Chuck Hamlin - Highmore, SD
7. Glen Hostutler - Midland, SD
8. Barry Knippling - Chamberlain, SD
9. Darren Lammers - Chancellor, SD
3. Sun, September 11 2022, 1:00 PM
1.
Dean Moncur - Piedmont, SD
2. Darrell Barry - Belle Fourche, SD
3. Shawn Carey - Huron, SD
4. Spencer Cordes - Wall, SD
5. Shawn Ruland - Wall, SD
6. Kirk Ford - Sturgis, SD
7. Blaine Carey - Huron, SD
8. Lynn Williams - Faith, SD
9. Arlie Hulm - Spearfish, SD
10. Brad Olson - Chadron, NE
Steer Wrestling - 14
1S. Sun, September 11 2022, 9:00 AM
1.
Bridger Amiotte - Wall, SD
2. Tegun Spring - Enning, SD
3. Denton Good - Long Valley, SD
4. Tate Petrak - Martin, SD
5. Brett Wilcox - Red Owl, SD
3. Sun, September 11 2022, 1:00 PM
1.
Clint Nelson - Philip, SD
2. Dean Moncur - Piedmont, SD
3. Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD
4. Joe Ross - Rosebud, SD
5. Daycen Hunt - Ridgeview, SD
6. Seth Shorb - Hermosa, SD
7. Trig Olson - Prairie City, SD
8. Sterling Lee - Rhame, ND
9. Cass Lytle - Quinn, SD
Team Penning - 8
2TP. Sun, September 11 2022, 12:00 PM
1.
Jim Dunkelberger - Sioux Falls, SD & Bryan Runge - Tea, SD & Terry Pollard -
2. Wally Bakke - Irene, SD & Doni Zeller - Reliance, SD & Lennie Steffen -
3. Darren Lammers - Chancellor, SD & Tom Jones - Sioux Falls, SD & Jennifer Gale -
4. Paul Borgmann - White Lake, SD & Lindsay Borgmann Zobrist - Mt. Vernon, SD & Collin Borgmann -
5. Katie Pollard - Plankinton, SD & Robert Runge - Davis, SD & Jay Reurink -
6. Kelsey Wilde - Sioux Falls, SD & Leory Geiken - Lennox, SD & Tara Thompson -
7. David Horn - Piedmont, SD & Randy Olson - Harrisburg, SD & Kerry Horn -
8. Terry Trower - Wentworth, SD & Bogie Webb - Volin, SD & Teresa Mead -
Team Roping - 29
1S. Sun, September 11 2022, 9:00 AM
1.
Jared Lemmon - Torrington, WY & Bryan Lemmon - Torrington, WY
2. Teagen Moser - Woolsey, SD & Bridger Amiotte - Wall, SD
3. Jade Schmidt - Box Elder, SD & Seth Weishaar - Belle Fourche, SD
4. Tegan Fite - Hermosa, SD & Tanner Fite - Hermosa, SD
5. Tucker McDaniel - Midland, SD & Clint Cobb - Red Owl, SD
6. Payton Pirrung - Hartford, SD & Wade Monnens - Hulett, WY
7. Nevada Berquist - Belle Fourche, SD & Chandler Comfort - St. Onge, SD
8. Tim Nelson - Midland, SD & Matthew Jones - Midland, SD
9. Barry Knippling - Chamberlain, SD & Glen Hostutler - Midland, SD
10. Tye Hale - Red Owl, SD & Tee Hale - Union Center, SD
11. Troy Wilcox - Red Owl, SD & Brett Wilcox - Red Owl, SD
12. Levi O'Keefe - Belle Fourche, SD & Tanner Mcinerney - Alzada, MT
13. Guy Howell - Belle Fourche, SD & Bobby Harris - Highmore, SD
14. Tyrell Moody - Buffalo, SD & Tommy Crane - Whitewood, SD
15. Denton Good - Long Valley, SD & Tate Petrak - Martin, SD
16. Scott White - Oelrichs, SD & Ora Taton - Rapid City, SD
17. Gabe Glines - Smithwick, SD & Garrett Glines - Smithwick, SD
18. Tel Schaack - Edgemont, SD & Rory Brown - Edgemont, SD
19. Jake Deveraux - Newcastle, WY & Brayden Price - Faith, SD
3. Sun, September 11 2022, 1:00 PM
1.
Arlie Hulm - Spearfish, SD & Skyler Hulm - Belle Fourche, SD
2. Tyler Thiel - Belle Fourche, SD & Rance Bowden - Belle Fourche, SD
3. Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD & Daine Mcnenny - Sturgis, SD
4. Devin McGrath - Belle Fourche, SD & Logan Schlinz - Whitewood, SD
5. Matt Peters - Hot Springs, SD & Shawn Ruland - Wall, SD
6. Cooper West - Philip, SD & Easton West - New Underwood, SD
7. Jess Woodward - Dupree, SD & Daycen Hunt - Ridgeview, SD
8. Trevor Olson - Mud Butte, SD & Jace Engesser - Spearfish, SD
9. TY Moser - Wolsey, SD & Brock Gotschall - Torrington, WY
10. Joe Ross - Rosebud, SD & Clint Nelson - Philip, SD
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 8
1S. Sun, September 11 2022, 9:00 AM
1.
Chris Reeves - Eagle Butte, SD
2. Clint Nelson - Philip, SD
3. Jess Woodward - Dupree, SD
4. Hank Taton - Bison, SD
5. Scott White - Oelrichs, SD
6. Matthew Jones - Midland, SD
7. Ora Taton - Rapid City, SD
8. Daine McNenny - Sturgis, SD