Interior, SD
Bareback - 2
2. Mon, July 04 2022, 7:00 PM
1.
Kashton Ford - Sturgis, SD
2. Tanner Jarret - South Heart, ND
Barrel Racing - 36
1S. Mon, July 04 2022, 10:00 AM
1.
Ryen Sheppuck - Pierre, SD
2. McKenzie Raaen - Volin, SD
3. Jaycie West - Rapid City, SD
4. Callie Aamot - Desmet, SD
5. Tia Jandreau - Highmore, SD
6. Victoria Blatchford - Brookings, SD
7. Heather Bosse - Cogswell, ND
8. Britta Thiel - Belle Fourche, SD
9. Sierra McGregor - Canistota, SD
10. Gale Beebe - Custer, SD
11. Sierra Lee - Rhame, ND
12. Rayel Livermont - Martin, SD
13. Kelly Anders - Quinn, SD
14. Teya Moody - Woonsocket, SD
15. Neli Kvale - Volin, SD
16. Brooklyn Hanson - Faith, SD
17. Karissa Rayhill - Torrington, WY
18. Kelly Hunter Boomer - Kyle, SD
19. Sidney Hanson - Faith, SD
20. Tessa Caspers - New Underwood, SD
21. Bridget Johnson - Belle Fourche, SD
22. Shyanne Howell - Belle Fourche, SD
23. Chantel Kolb - Belle Fourche, SD
24. Shannon Sokolowski - Wakonda, SD
25. Jonnie Anders - Quinn, SD
2. Mon, July 04 2022, 7:00 PM
1.
Anna Garon - Phillip, SD
2. Katie Bibbern - Interior, SD
3. Heather Bauman - Blackhawk, SD
4. Joey Carley - Philip, SD
5. Makenzee Wheelhouse - Pierre, SD
6. Sue Sell - Martin, SD
7. Kyli Hapney - Quinn, SD
8. Raelin Jurgens - Parker, SD
9. Kelsey Lensegrav - Interior, SD
10. Chanda Schnoor - Chambers, NE
11. Becky Barry - Belle Fourche, SD
Bull Riding - 5
2. Mon, July 04 2022, 7:00 PM
1.
DJ Martin - Bowman, ND
2. Raile Jones - Eagle Butte, SD
3. Michael Voigt - Whitewood, SD
4. TY Allen - Martin, SD
5. Wacey Ferguson - Hermosa, SD
Calf Roping - 28
1S. Mon, July 04 2022, 10:00 AM
1.
Dillion Sackett - Alcester, SD
2. Nathan Ruth - Big Timber, MT
3. Conner Herren - Crooks, SD
4. Tyler Thiel - Belle Fourche, SD
5. Tanner Fite - Hermosa, SD
6. Braden Routier - Buffalo, SD
7. Beau Dean - Platte, SD
8. Clete Scheer - Valentine, NE
9. Jake Deveraux - Newcastle, WY
10. Jace Ullerich - Humbodlt, SD
11. Treg Thorstenson - Lantry, SD
12. Kolton Miller - Gillette, WY
13. Sage Schrunk - Valentine, NE
14. Troy Wilcox - Red Owl, SD
15. Tate Petrak - Martin, SD
16. Tyler Esser - Frankfurt, SD
17. Chance Derner - New Underwood, SD
18. Cooper Deveraux - Newcastle, WY
19. Weston Mills - Gillette, WY
2. Mon, July 04 2022, 7:00 PM
1.
Grant Turek - St. Paul, NE
2. Ty Moser - Wolsey, SD
3. TY Allen - Martin, SD
4. Austin Hurlburt - Norfolk, NE
5. Dillon Mundorf - Whitewood, SD
6. Clay Bauer - Arcadia, NE
7. Boe Brown - Valentine, NE
8. Blaze Steffen - Gregory, SD
9. Myles Kenzy - Iona, SD
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 67
1S. Mon, July 04 2022, 10:00 AM
1.
Griffin Grooms - Oglala, SD
2. Anna Rathe - Brookings, SD
3. Sierra Hilgenkamp - Wall, SD
4. Taylor McGregor - Canistota, SD
5. Brook Jamison - Ashby, NE
6. Kassidy Caspers - New Underwood, SD
7. Riley Donnelly - Elk Point, SD
8. Ryen Sheppuck - Pierre, SD
9. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
10. Savana Johnston - Elm Springs, SD
11. Shawna Letcher - Rapid City, SD
12. Kallie Carey - Wall, SD
13. Jayda Reinert - Wall, SD
14. Breezy Amiotte - Interior, SD
15. Acelyn Brink - Newell, SD
16. Mercedes Williams - Faith, SD
17. Kade Bettelyoun - Pine Ridge, SD
18. Brooklyn Hanson - Faith, SD
19. Kylene Baker - Buffalo Gap, SD
20. Tierney Breen - Woonsocket, SD
21. Layni Stevens - St. Lawrence, SD
22. Chloe Herren - Crooks, SD
23. Laurie Bergeson - Hartford, SD
24. Jenna Fulton - St. Lawrence, SD
25. Jessica Caspers - New Underwood, SD
26. Tessa Caspers - New Underwood, SD
27. Karissa Rayhill - Torrington, WY
28. Josie Mousel - Colman, SD
29. Sawyer Gilbert - Buffalo, SD
30. Kassidy Rozell - Brookings, SD
31. Lainee Schonebaum - Burke, SD
32. Timber Kelly - Gordon, NE
33. Meza Ham - Shadehill, SD
34. Wacey Brown - Piedmont, SD
35. Samantha Bergeson - Hartford, SD
36. Wregan Brown - Piedmont, SD
37. Martha Angelone - Buffalo, SD
38. Bailey Wickre - Platte, SD
39. Sage Gabriel - Quinn, SD
40. McKenzie Raaen - Volin, SD
41. Sierra Lee - Rhame, ND
42. Jazz McGirr - Huron, SD
43. Chantel Kolb - Belle Fourche, SD
44. Jacey Hupp - Huron, SD
45. Rayel Livermont - Martin, SD
46. Wraylee Brown - Piedmont, SD
47. Tayla Thorstenson - Dupree, SD
48. Cedar Jandreau - Kennebec, SD
49. Shayla Howell - Belle Fourche, SD
50. Daisy Dean - Platte, SD
51. Brooke Howell - Belle Fourche, SD
52. Sierra McGregor - Canistota, SD
53. Sidney Peters - Hot Springs, SD
54. Sidney Hanson - Faith, SD
55. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
2. Mon, July 04 2022, 7:00 PM
1.
T Merrill - Wall, SD
2. Kelsey Lensegrav - Interior, SD
3. Maddee Doerr - Creighton, NE
4. Haley Brown - Porcupine, SD
5. Josie Menzel - Quinn, SD
6. Karlie Nelson - Phillip, SD
7. Tessa Menzel - Quinn, SD
8. Joey Carley - Philip, SD
9. Makenzee Wheelhouse - Pierre, SD
10. Sydney Hollenbeck - Winner, SD
11. Brooke Nelson - Phillip, SD
12. Misti Brown - Valentine, NE
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 13
2. Mon, July 04 2022, 7:00 PM
1.
Izaah Bartels - Caputa, SD
2. Miles Kreeger - Lake Andes, SD
3. Cooper West - Philip, SD
4. Ridge Ward - Martin, SD
5. Jackson Ford - Sturgis, SD
6. Jaedyn James - Reliance, SD
7. Clint Donaldson - Sturgis, SD
8. Teigen Robertson - Caputa, SD
9. Tanner Williamson - Box Elder, SD
10. Buster Reis - Reliance, SD
11. TJ Morrison - Piedmont, SD
12. Isaac Pietz - Mitchell, SD
13. Zane Howe - Rapid City, SD
Sr. Breakaway - 16
1S. Mon, July 04 2022, 10:00 AM
1.
Arlie Hulm - Spearfish, SD
2. Blaine Carey - Huron, SD
3. Kirk Ford - Sturgis, SD
4. Shawn Carey - Highmore, SD
5. Steve Klein - Sioux Falls, SD
6. Dean Moncur - Sturgis, SD
7. Bogie Webb - Volin, SD
8. Fay Jandreau - Highmore, SD
9. Lynn Williams - Faith, SD
10. Mark Schumacher - Wolsey, SD
11. Darren Lammers - Chancellor, SD
2. Mon, July 04 2022, 7:00 PM
1.
Tim Nelson - Midland, SD
2. Scott Hollenbeck - Winner, SD
3. Glen Hostutler - Midland, SD
4. Rod Brown - Porcupine, SD
5. Darrell Barry - Belle Fourche, SD
Steer Wrestling - 20
1S. Mon, July 04 2022, 10:00 AM
1.
Tucker Even - Burke, SD
2. Tyler Byrne - Martin, SD
3. Tee Hale - Union Center, SD
4. Tegun Spring - Enning, SD
5. Tate Petrak - Martin, SD
6. Sage Schrunk - Valentine, NE
7. Sawyer Strand - Platte, SD
8. Brett Wilcox - Red Owl, SD
9. Wyatt Tibbitts - Sturgis, SD
10. Trig Olson - Prairie City, SD
11. Josh Heckenlaible - Menno, SD
12. Cass Lytle - Wall, SD
2. Mon, July 04 2022, 7:00 PM
1.
Joe Ross - Rosebud, SD
2. Denton Good - Long Valley, SD
3. Carson Good - Long Valley, SD
4. Austin Hurlburt - Norfolk, NE
5. Bridger Amiotte - Wall, SD
6. Clint Nelson - Phillip, SD
7. Bryce Bibbern - Interior, SD
8. Seth Shorb - Hermosa, SD
Team Penning - 0
Team Roping - 34
1S. Mon, July 04 2022, 10:00 AM
1.
Tyler Esser - Frankfurt, SD & Chase Olson - Hartford, SD
2. Nevada Berquist - Belle Fourche, SD & Chandler Comfort - St Onge, SD
3. Darren Lammers - Chancellor, SD & Conner Herren - Crooks, SD
4. Jake Deveraux - Newcastle, WY & Quincy Reynolds - Rozet, WY
5. Jace Ullerich - Humbodlt, SD & Tucker Rozell - Warner, SD
6. Jade Byrne - Martin, SD & Tyler Byrne - Martin, SD
7. Levi Heckenlaible - Menno, SD & Josh Heckenlaible - Menno, SD
8. Talon Larson - Gilette, WY & Kash Reynolds - Rosette, WY
9. Tye Hale - Red Owl, SD & Tee Hale - Union Center, SD
10. Brook Jamison - Ashby, NE & Clayton Symons - Mitchell, NE
11. Tucker McDaniel - Midland, SD & Clint Cobb - Red Owl, SD
12. Tegan Fite - Hermosa, SD & Tanner Fite - Hermosa, SD
13. Wyatt Tibbitts - Sturgis, SD & Gus Mckibbin - Tuscon, AZ
14. Colby Hetzel - Lemmon, SD & Hunter Carlson - White Shield, ND
15. Weston Mills - Gillette, WY & Cooper Deveraux - Newcastle, WY
16. Troy Wilcox - Red Owl, SD & Brett Wilcox - Red Owl, SD
17. Myles Clements - Philip, SD & Tyson Floyd - Presho, SD
18. McCain Wake - Stillwater, OK & Henry Dean - Glenwood, IA
19. Logan Wilson - Caputa, SD & Nolan Smith - Rapid City, SD
20. Nathan Ruth - Big Timber, MT & Guy Howell - Belle Fourche, SD
21. Clete Scheer - Valentine, NE & Sage Schrunk - Valentine, NE
22. Blair Lammers - Hartford, SD & Shad Chadwick - Cave Creek, CO
2. Mon, July 04 2022, 7:00 PM
1.
Clay Bauer - Arcadia, NE & Zach Dunlap - Rolla, ND
2. Braden Pirrung - Hartford, SD & Coley Nicholls - Kinnear, WY
3. Cooper White - Hershey, NE & Tucker White - Hershey, NE
4. Jackson Hauk - Wall, SD & Cade Hammerstrom - Hereford, SD
5. Rod Brown - Porcupine, SD & Peter Haukaas - Winner, SD
6. Blaze Steffen - Gregory, SD & Riley Hannum - Ft. Pierre, SD
7. Jacoby Heathershaw - Martin, SD & Bridger Amiotte - Wall, SD
8. Jason Schnoor - Chambers, NE & Austin Hurlburt - Norfolk, NE
9. Wyatt Schaack - Wall, SD & Matthew Heathershaw - Quinn, SD
10. Tim Nelson - Midland, SD & Clint Nelson - Phillip, SD
11. Kyle Mahon - Stephenville, TX & Dillon Alveras - Bismarck, ND
12. Luis Lahoz - Stephenville, TX & Jake Beard - Menoken, ND
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0