Buena Vista, CO
Bareback - 5
2. Sat, June 11 2022, 6:30 PM
1.
Creede Guardamondo - Avondale, CO
2. Chase Vossler - Cheyenne, WY
3. Monte Downare - Hartsel, CO
3. Sun, June 12 2022, 1:30 PM
1.
Jayce Harrison - Pierce, CO
2. Tyler Ferguson - Bennett, CO
Barrel Racing - 42
1S. Sat, June 11 2022, 10:00 AM
1.
Brenda McMahan - Divide, CO
2. Keylie Tatum - La Plata, NM
3. Taylor Robson - Pueblo, CO
4. Ginger Greene - Jefferson, CO
5. Lorie Diodosio - Fowler, CO
6. Rachel Huerkamp - Delta, CO
7. Sami Jo Buum - Keenesburg, CO
8. Kelsey Story - Eaton, CO
9. Sadie Shake - Buena Vista, CO
10. Hadley Gross - Rangely, CO
11. Mackenzie Scott - Estes Park, CO
12. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
13. Valerie Rudibaugh - Gunnison, CO
14. Gina Simonetti - Salida, CO
15. Dalene Harthun - Kremmling, CO
16. Mackenzie Ogard - Milliken, CO
17. Katie Rathbun - Loveland, CO
18. Amanda Eggleston - Colorado Springs, CO
19. Kennedy Cook - Willcox, AZ
20. Lexi Bath - Burns, WY
2. Sat, June 11 2022, 6:30 PM
1.
Selina Wiseman - Wiggins, CO
2. Rachel Morgan - Belgrade, MT
3. Shaylea Yonkers - Calhan, CO
4. Brooke Lippert - Penrose, CO
5. Amy Standiford - Larkspur, CO
6. Kali Campbell - Calhan, CO
7. Trinity Bowen - Buena Vista, CO
8. Micaela Gies - Evergreen, CO
9. Sydni Blanchard - Pueblo, CO
10. Dawn Lazor - Peyton, CO
11. Keely Smith - Wetmore, CO
12. Caytlin Bane - Colorado Springs, CO
3. Sun, June 12 2022, 1:30 PM
1.
Jenna Pruitt - Gering, NE
2. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
3. Alison Miller - Wellingotn, CO
4. Josey Schnaufer - Pueblo, CO
5. Hannah Belvin - Durango, CO
6. Rayanne Griffin - Stratton, CO
7. Bre Hicks - Wellington, CO
8. Nicole Cernac - Pueblo, CO
9. Ristene Courkamp - Pine, CO
10. Emma McWhirter - Northrop, CO
Bull Riding - 4
2. Sat, June 11 2022, 6:30 PM
1.
Monte Downare - Hartsel, CO
2. Joseph Quintana - Saguache, CO
3. Sun, June 12 2022, 1:30 PM
1.
Logan Durham - Hamilton, CO
2. Clay Durham - Hamilton, CO
Calf Roping - 20
1S. Sat, June 11 2022, 10:00 AM
1.
Pecos Tatum - La Plata, NM
2. Brian Gillen - Elizabeth, CO
3. Chance Wall - La Junta, CO
4. Clayton Kent - Pueblo, CO
5. Dontae Pacheco - Bloomfield, NM
2. Sat, June 11 2022, 6:30 PM
1.
Trey Yates - Pueblo, CO
2. Darnell Johnson - Fowler, CO
3. Creede Guardamondo - Avondale, CO
4. Pryce Harris - Canyon, TX
5. Don Scanga - Pueblo West, CO
6. Ryan Belew - La Junta, CO
7. Ricky Lambert - Wiggins, CO
8. Cole Kadrie - Yoder, CO
9. Jared Sinclair - Alamosa, CO
10. Jake Harris - Canton, TX
3. Sun, June 12 2022, 1:30 PM
1.
Jeremiah Peek - Pueblo, CO
2. Kyle Belew - La Junta, CO
3. Kyle Dickens - Loveland, CO
4. Brandon Kammerzell - Galeton, CO
5. Braeden Ross - Almont, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 32
1S. Sat, June 11 2022, 10:00 AM
1.
Josie Meyring - Jelm, WY
2. Kennedy Cook - Willcox, AZ
3. Codie Bowen - Las Cruces, NM
4. Lacy Holeman - Carpenter, WY
5. Hadley Koske - Jelm, WY
6. Keylie Tatum - La Plata, NM
7. Kelsey Story - Eaton, CO
8. Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
9. Haillie Smith - Delta, CO
10. Raquel Fazzino - Canon City, CO
2. Sat, June 11 2022, 6:30 PM
1.
Willow Wilson - Baggs, WY
2. McKenzie Watkins - Bloomfeild, NM
3. Tia Edwards - Grand Junction, CO
4. Elizabeth Erickson-Noe - La Junta, CO
5. Tamara Tunink - Fowler, CO
6. Keely Smith - Wetmore, CO
7. Jentry Jenkins - Rocky Ford, CO
8. Dana Mildenberger - Wiggins, CO
9. Amanda Terrell - Lasalle, CO
10. Emily Deangelo - Calhan, CO
11. Tatum Runner - Wellington, CO
3. Sun, June 12 2022, 1:30 PM
1.
Makenna Balkenbush - Sheridan, WY
2. Teryn McWhirter - Ignacio, CO
3. Kacey Kobza - Brighton, CO
4. Kassandra Shoemaker - Gill, CO
5. Jessie Miller - Fort Lupton, CO
6. Taya McAdow - Keensburg, CO
7. Mikayla Wilson - Lakewood, CO
8. Tricia Mackey - Monte Vista, CO
9. Rachel Bartlett - Perry, GA
10. Dara Belew - La Junta, CO
11. Logan Ferguson - Bennett, CO
Mixed Team Roping - 17
2. Sat, June 11 2022, 6:30 PM
1.
Kruz Bennett - Salida, CO & Casen Pridemore - Salida, CO
2. Willow Wilson - Baggs, WY & Todd Wilson - Baggs, WY
3. Keely Smith - Wetmore, CO & Clayton Benesch - Wetmore, CO
4. Tamara Tunink - Fowler, CO & Justin Price - La Veta, CO
5. McKenzie Watkins - Bloomfeild, NM & J W Borrego - Weston, CO
3. Sun, June 12 2022, 1:30 PM
1.
Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
2. Makenna Balkenbush - Sheridan, WY & Jay Ellerman - Ft. Lupton, CO
3. Mikayla Wilson - Lakewood, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
4. Kassandra Shoemaker - Gill, CO & Robert Reed - Gill, CO
5. Jessie Miller - Fort Lupton, CO & Marcus Bannister - Ft. Lupton, CO
6. Katarina Abts - Delta, CO & Jace Norell - Delta, CO
7. Kelsey Larsen - Ft Lupton, CO & Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO
8. Taya McAdow - Keensburg, CO & Brit Ellerman - Fort Lupton, CO
9. Katlyn Norell - Hotchkiss, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
10. Josey Schnaufer - Pueblo, CO & Joe Roderick - Loma, CO
11. Michelle Harpham - Aurora, CO & Eric Martin - Aurora, CO
12. Callie Norell - Delta, CO & Payton Norell - Delta, CO
Saddle Bronc - 10
2. Sat, June 11 2022, 6:30 PM
1.
Dustin Brewster - Castle Rock, CO
2. Dane Johnson - Gunnison, CO
3. Cole Hoffman - Fruita, CO
4. Nate Nieslanik - Carbondale, CO
5. Daylon Nielsen - Meeker, CO
6. Kasey Rosendahl - Kersey, CO
7. Gavin McAllister - Silverthorne, CO
3. Sun, June 12 2022, 1:30 PM
1.
Mitchel Story - Aztec, NM
2. Coleman Shallbetter - Gunnison, CO
3. Walker Rezzonico - Jelm, WY
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 9
2. Sat, June 11 2022, 6:30 PM
1.
Logan Kenline - Penrose, CO
2. Brady Buum - Keenesburg, CO
3. Cody Pratt - Pueblo, CO
4. Tate Kvistad - Wiggins, CO
5. Kyle Broce - Cheraw, CO
6. Hadley Jackson - La Junta, CO
3. Sun, June 12 2022, 1:30 PM
1.
Zach Woods - Sylacauga, AL
2. Cody Redden - Lipan, TX
3. Ryan Hinton - Pueblo West, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 22
2. Sat, June 11 2022, 6:30 PM
1.
Jaden Coseo - Jelm, WY & McKlain Sullivan - Burlington, CO
2. J D Yates - Pueblo, CO & Trey Yates - Pueblo, CO
3. Nathan Van Deel - Fort Collins, CO & Jared Sinclair - Alamosa, CO
4. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Justin Price - La Veta, CO
5. Willow Wilson - Baggs, WY & Todd Wilson - Baggs, WY
6. Garrett Benesch - Westcliff, CO & Clayton Benesch - Wetmore, CO
7. Dylan White - Brighton, CO & Brett Lambert - Commerce City, CO
8. Blaine Redhorse - Rough Rock, AZ & J W Borrego - Weston, CO
9. Casey Warnock - Lamar, CO & Jace Kurfiss - Penrose, CO
3. Sun, June 12 2022, 1:30 PM
1.
Brit Ellerman - Fort Lupton, CO & Jay Ellerman - Ft. Lupton, CO
2. Tuff Ramsey - Delta, CO & Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO
3. Brennon Seely - Henderson, CO & Marcus Bannister - Ft. Lupton, CO
4. Austin Crist - Calhan, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
5. Chance Hine - Bayfield, CO & Bodie Hine - Bayfield, CO
6. Clay Norell - Hotchkiss, CO & Joe Roderick - Loma, CO
7. Cameron Ritchey - Fort Lupton, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
8. Robert Reed - Gill, CO & David Menegatti - Walsenburg, CO
9. Eric Martin - Aurora, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
10. Clu Frank - Canon City, CO & Ryan Hinton - Pueblo West, CO
11. Payton Norell - Delta, CO & Jace Norell - Delta, CO
12. Holland Taylor - Bayfield, CO & Teagan Taylor - Bayfield, CO
13. Kyon Kreutzer - La Veta, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0