Wagner, SD
Bareback - 6
1. Sat, September 03 2022, 7:00 PM
1.
Mark Kenyon - Hayti, SD
2. Rowdy Cranston - Moorcroft, WY
3. Kashton Ford - Sturgis, SD
3. Sun, September 04 2022, 7:00 PM
1.
Payton Tobin - Wessington Springs, SD
2. Chase Yellow Hawk - Blunt, SD
3. Nick Schwedhelm - Sioux Falls, SD
Barrel Racing - 28
1. Sat, September 03 2022, 7:00 PM
1.
Brooke Kanoll - Avon, SD
2. Rachel Hansen - Walton, NE
3. Sara Van Duysen - Wagner, SD
4. Teyana Moody - Woonsocket, SD
5. Avery Schacht - Lake Andes, SD
6. Shaw Nelson - Hartford, SD
7. Haley Huls - Lennox, SD
8. Shaylee Porch - Wanblee, SD
9. Piper Cordes - Wall, SD
10. Victoria Blatchford - Brookings, SD
11. Alyssa Gabrielson - Gary, SD
12. Cassie Mehlbrech - Canistota, SD
2SA. Sat, September 03 2022, 9:00 PM
1.
Sindi Jandreau - Kennebec, SD
2. Haylee Porch - Wanblee, SD
3. Sherri Knippling - Chamberlain, SD
4. Heather Bosse - Cogswell, ND
3. Sun, September 04 2022, 7:00 PM
1.
Opal Harkins - Deadwood, SD
2. Tia Jandreau - Highmore, SD
3. Chanda Schnoor - Chambers, NE
4. Jacobi Larson - Fowler, CO
5. Sarah Rose - Volga, SD
6. Taryn Starr - Geddes, SD
7. Lainee Schonebaum - Burke, SD
8. Dori Hollenbeck - Winner, SD
9. Gracie Pechous - Tabor, SD
10. McKensey Allen - Inwood, IA
11. Shada Beeson - Wagner, SD
12. Arabella Cook - Arroyo Grande, CA
Bull Riding - 13
1. Sat, September 03 2022, 7:00 PM
1.
Brendan Oien - Volen, SD
2. Jac Conrad - Tyndall, SD
3. Kash Krogman - Sturgis, SD
4. Michael Voigt - Whitewood, SD
5. Simon Arellano - Sioux Falls, SD
6. Kashton Mathis - Monona, IA
7. Remington Parker - West Brooke, MN
3. Sun, September 04 2022, 7:00 PM
1.
Sam Blaha - Danty, SD
2. Carter Hanson - Alcester, SD
3. Dylan Fuerst - Tripp, SD
4. Kolter Feilmeier - Yankton, SD
5. Brock Kester - Neligh, NE
6. Brady Painter - Ainsworth, NE
Calf Roping - 8
1. Sat, September 03 2022, 7:00 PM
1.
Rafe Wientjes - Onida, SD
2. Dillion Sackett - Alcester, SD
3. Jamie Wolf - Winner, SD
4. Tristan Spencer - Pierre, SD
5. Chip Wilson - Lemoyne, NE
6. John Thelen - Pierre, SD
7. Jace Ullerich - Humboldt, SD
3. Sun, September 04 2022, 7:00 PM
1.
Levi Heckenlaible - Menno, SD
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 19
1. Sat, September 03 2022, 7:00 PM
1.
Haley Huls - Lennox, SD
2. Makenzie Wilson - Lemoyne, NE
3. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD
4. Jaycie Pulscher - Flandreau, SD
5. Jacey Hupp - Huron, SD
6. Jennifer Gale - Humboldt, SD
7. Rachel Kelderman - Hudson, SD
8. Alyssa Gabrielson - Gary, SD
9. Shaylee Porch - Wanblee, SD
10. Alison Rice - Flandreau, SD
3. Sun, September 04 2022, 7:00 PM
1.
Bailey Wickre - Platte, SD
2. Maddee Doerr - Creighton, NE
3. Anna Rathe - Brookings, SD
4. Rehme Dibbet - Geddes, SD
5. Lainee Schonebaum - Burke, SD
6. Amber Coleman - Ewing, NE
7. Daisy Dean - Platte, SD
8. Opal Harkins - Deadwood, SD
9. Jacobi Larson - Fowler, CO
Mixed Team Roping - 8
2SA. Sat, September 03 2022, 9:00 PM
1.
Shaylee Porch - Wanblee, SD & Shayne Porch - Wanblee, SD
2. Jennifer Gale - Humboldt, SD & Chuck Nelson - Hartford, SD
3. Randall Fuhrer - Wagner, SD & Kaysee Christensen - Springfield, SD
4. Shaw Nelson - Hartford, SD & Brad Nelson - Hartford, SD
5. Jacey Hupp - Huron, SD & Jd Gerard - Kennebec, SD
6. Rachel Kelderman - Hudson, SD & Kail Vaith - Lesterville, SD
3. Sun, September 04 2022, 7:00 PM
1.
Amber Coleman - Ewing, NE & Heath Barlow - Chambers, NE
2. Levi Heckenlaible - Menno, SD & Anna Rathe - Brookings, SD
Saddle Bronc - 11
1. Sat, September 03 2022, 7:00 PM
1.
Zane Howe - Rapid City, SD
2. Kaden Deal - Eagle Butte, SD
3. Jackson Ford - Sturgis, SD
4. Cooper West - Philip, SD
5. Clay Longbrake - Howes, SD
6. Wyatt Schuelke - Opal, SD
7. Kyle Hapney - Harrold, SD
8. John Thelen - Pierre, SD
3. Sun, September 04 2022, 7:00 PM
1.
Miles Kreeger - Lake Andes, SD
2. Carson Jones - Neligh, NE
3. Riley Painter - Ainsworth, NE
Sr. Breakaway - 10
1. Sat, September 03 2022, 7:00 PM
1.
Scott Vandenberg - Sioux Falls, SD
2. Darren Lammers - Chancellor, SD
3. Spencer Cordes - Wall, SD
4. Marty Jandreau - Kennebec, SD
5. Bogie Webb - Volin, SD
6. Chuck Nelson - Hartford, SD
3. Sun, September 04 2022, 7:00 PM
1.
Barry Knippling - Chamberlain, SD
2. Glen Hostutler - Midland, SD
3. Dean Moncur - Piedmont, SD
4. Fay Jandreau - Highmore, SD
Steer Wrestling - 11
1. Sat, September 03 2022, 7:00 PM
1.
Jace Christiansen - Flandreau, SD
2. Denton Good - Long Valley, SD
3. Clint Nelson - Philip, SD
4. Joe Ross - Rosebud, SD
5. Tristan Spencer - Pierre, SD
3. Sun, September 04 2022, 7:00 PM
1.
Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD
2. Sawyer Strand - Platte, SD
3. Tucker Even - Burke, SD
4. Josh Heckenlaible - Menno, SD
5. Sid Hart - Yankton, SD
6. Dean Moncur - Piedmont, SD
Team Penning - 16
1. Sat, September 03 2022, 7:00 PM
1.
Collin Borgmann - White Lake, SD & Lindsay Borgmann Zobrist - Mt. Vernon, SD & Paul Borgmann -
2. Jennifer Gale - Humboldt, SD & Leory Geiken - Lennox, SD & Kelsey Wilde -
3. Larry Fossum - Hartford, SD & Glen Dieters - Larchwood, SD & Mike Austin -
4. Randy Olson - Harrisburg, SD & David Horn - Piedmont, SD & Kerry Horn -
5. Tom Jones - Sioux Falls, SD & Brad Nesheim - Dimock, SD & Darren Lammers -
6. Gary Garbe - Alpena, SD & Chuck Nelson - Hartford, SD & Mick Varilek -
7. Dana Steever - Lenox, SD & Tucker Ashley - Pukwanna, SD & Leon Baier -
8. Dennis Michael - Yankton, SD & Joann Syrovatka - Utica, SD & Scott Vandenberg -
9. Taryn Guinn - Chamberlain, SD & Wally Bakke - Irene, SD & Doni Zeller -
10. Bogie Webb - Volin, SD & Teresa Mead - Jefferson, SD & Terry Trower -
11. Harold Fischer - Vermillion, SD & John Havranek - Wagner, SD & Stephanie Jacobsen -
12. Robert Runge - Davis, SD & Jay Reurink - Colton, SD & Katie Pollard -
13. Terry Pollard - Plankinton, SD & Bryan Runge - Tea, SD & Jim Dunkelberger -
14. Todd Steever - Parker, SD & Tyler Steever - Lennox, SD & Charlie Walters -
15. Lennie Steffen - Colome, SD & Christine Connot - Winner, SD & Mary Pat Fawcett -
16. Eric Sandbulte - Rock Valley, IA & Tara Thompson - Sioux Falls, SD & Robert Devitt -
Team Roping - 11
1. Sat, September 03 2022, 7:00 PM
1.
Joe Ross - Rosebud, SD & Clint Nelson - Philip, SD
2. Toby Moody - Woonsocket, SD & Myles Cuka - Letcher, SD
3. Randall Fuhrer - Wagner, SD & Kail Vaith - Lesterville, SD
4. Jared Odens - Pierre, SD & Jd Gerard - Kennebec, SD
5. Travis Thompson - Wanblee, SD & Shayne Porch - Wanblee, SD
6. Jace Ullerich - Humboldt, SD & Rafe Wientjes - Onida, SD
3. Sun, September 04 2022, 7:00 PM
1.
Jason Schnoor - Chambers, NE & Heath Barlow - Chambers, NE
2. Levi Heckenlaible - Menno, SD & Josh Heckenlaible - Menno, SD
3. Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD & Daine Mcnenny - Sturgis, SD
4. Andy Knott - Taylor, NE & Dalton Pelster - Burwell, NE
5. Barry Knippling - Chamberlain, SD & Glen Hostutler - Midland, SD
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0