Riverton, WY
Bareback - 10
2. Fri, June 17 2022, 6:00 PM
1.
Kyle Charley - Lukachukai, AZ
2. J.R. Chino - Mescalero, NM
3. Clancy Clifford - Porcupine, SD
4. Jacoby Johns - Okeechobee, FL
5. Clay Ramone - Hoopa, CA
4. Sat, June 18 2022, 6:00 PM
1.
Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
2. Tom Chee - Denver, CO
3. Kelsey Nordvold - Pierre, SD
4. Kirby Spencer - Holbrook, AZ
5. Conner Heinert - New Underwood, SD
Barrel Racing - 55
1S. Fri, June 17 2022, 8:00 AM
1.
Kakes Tibbits - Pine Ridge, SD
2. Cheyenne Black Water - Cardston, AB
3. Rayna Grimes - Kyle, SD
4. Kelsey Gillin - Ronan, MT
5. Karlee Meyers - Box Elder, MT
6. Kaylee Barker - Camp Verde, AZ
7. Courtney Not Afraid - Lodge Grass, MT
8. Kinahlei Armajo - Lodge Grass, MT
9. Erin Jones - Chinle, AZ
10. Ashley Picard - Pendleton, OR
11. Bailey Nelson - Hardin, MT
12. Maddey Clary - Ronan, MT
13. Shaylyn Becenti - Lukachukai, AZ
14. Paisley Gallegos - Keenesburg, CO
15. Riana Lopez - Sells, AZ
16. Sierra Farland - Tonalea, AZ
17. Jennifer Turner - Vinita, OK
18. Chantel Becenti - Lukachukai, AZ
19. Jessica Havener - Lodge Grass, MT
20. Autumn Farland - Tonalea, AZ
21. Roqui Lee - Fruitland, NM
22. JC Hawk - Scottsdale, AZ
23. Katie Berkram - Hardin, MT
24. Tessie Lamere - Box Elder, MT
25. Carsyn Hibbs - Shepard, MT
26. Kaitlyn Prentice - Bokchito, OK
27. Sallye Williams - Skiatook, OK
28. Justine Doka - Fountain Hills, AZ
29. Aarianna Henry - Box Elder, MT
30. Sharaya Edgewater - Ganado, AZ
31. Dana Blacksheep - Peoria, AZ
32. Brittany Bird - Cut Bank, MT
33. K'La Gonzales - Polson, MT
34. Fallon Real Bird - Garryowen, MT
35. Terri Long - Riverton, WY
2. Fri, June 17 2022, 6:00 PM
1.
Shantell Brewer - Dupree, SD
2. Andralyn Chato - Chinle, AZ
3. Shannon Timberman - Mills, WY
4. Faye Hellyer - Kinnear, WY
5. Kylie Gilbert - Farmington, NM
6. Winona Whiteman - Fort Washakie, WY
7. Michelle D Whitehorse - Kayenta, AZ
8. Kesse Deal - Dupree, SD
9. Sweetpea Jensen - Flagstaff, AZ
10. Graysen O'Connor - Arlee, MT
4. Sat, June 18 2022, 6:00 PM
1.
Karsyn Yazzie - Rough Rock, AZ
2. Alyssa Yazzie - Buckeye, AZ
3. Megan Small - Busby, MT
4. Raynell Holgate - Page, AZ
5. Shonto Henio - Ganado, AZ
6. Phannette Gray - Ridgeview, SD
7. Jareth Curley - Ganado, AZ
8. Tatum Ward - Whitehorse, SD
9. Missy Givens - Riverton, WY
10. Tara Seaton - Queen Creek, AZ
Bull Riding - 31
2. Fri, June 17 2022, 6:00 PM
1.
Dugan Black - Lukachukai, AZ
2. Tell Jacobs - Halliday, ND
3. Drekell Johnson - Chinle, AZ
4. Lyle Clark - Kayenta, AZ
5. Wesley Larrabee - Sacaton, AZ
6. Mika Clark - Window Rock, AZ
7. Jaquez Antonio - Whiteriver, AZ
8. Norman Osceola - Okeechobee, FL
9. Kyle Charley - Lukachukai, AZ
10. Brad Moreno - Kayenta, AZ
11. Frank Walker - Fort Apache, AZ
12. Levi Irving - Navajo, NM
13. Colbert Yazzie - Kayenta, AZ
14. Tyrell Harvey - Rock Point, AZ
4. Sat, June 18 2022, 6:00 PM
1.
Kirby Spencer - Holbrook, AZ
2. Tell Pearman - Eagle Butte, SD
3. Tony Shirley - Ganado, AZ
4. Tahj Wells - Browning, MT
5. Kolt Tom - Lupton, AZ
6. Bryanna Bedoni - Pryor, MT
7. Tom Chee - Denver, CO
8. Kelsey Nordvold - Pierre, SD
9. Weston Grant - Toppenish, WA
10. Latrell Long - Winslow, AZ
11. Korwin Kinlicheenie - St. Michaels, AZ
12. Jeremy Begay - Round Rock, AZ
13. Jacob Todechine - Gallup, NM
14. Jesse Andis - Crownpoint, NM
15. O'Dey Tom - Lupton, AZ
16. Cody Rustin - Whiteriver, AZ
17. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
Calf Roping - 44
1S. Fri, June 17 2022, 8:00 AM
1.
Milen Fisher - Ashland, MT
2. Spencer Whipple - St. Francis, SD
3. Chad Etsitty - Flagstaff, AZ
4. Justin Turner - Vinita, OK
5. BO Wells - Cardston, AB
6. Lucas Edgewater - Ganado, AZ
7. Ty Allen Fischer - Ashland, MT
8. Merval Not Afraid - Lodge Grass, MT
9. Gerald Daye - Gallup, NM
10. Erik Becenti - Brimhall, NM
11. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
12. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
13. Joshua Felicia - Wyola, MT
14. Preston Watson - Box Elder, MT
15. Tyler Etsitty - Kayenta, AZ
16. Marvin Tolth - Farmington, NM
17. Marty Watson - Box Elder, MT
18. Corbin Fisher - Ashland, MT
19. Wyatt Gibson - Thoreau, NM
20. Jay Guerrero - Wadsworth, NV
21. Brad Moreno - Kayenta, AZ
22. Beau Grant - Wingate, NM
23. Quinton Inman - Ketchum, OK
24. Leroy Etsitty - Kayenta, AZ
2. Fri, June 17 2022, 6:00 PM
1.
Sterling Small - Busby, MT
2. Ryan Cody Nez - Shiprock, NM
3. Rodie Owen Pickens - Standoff, AB
4. Seth Whiteclay - Pryor, MT
5. Tristin Dixon - Morley, AB
6. Benson Charley - Crown Point, NM
7. Johnny Friday Sr - Fort Washakie, WY
8. Britt Givens - Riverton, WY
9. Michael Bates - Tohatchi, NM
10. Allen Charley - Window Rock, AZ
4. Sat, June 18 2022, 6:00 PM
1.
Emerson Long Jr - Yatahey, NM
2. Bill Watson - Box Elder, MT
3. Garrison Nez - Lukachukai, AZ
4. Gavaro Harrison - Chinle, AZ
5. Ty Pablo - Crownpoint, NM
6. Norman Mitchell - Lame Deer, MT
7. Blaine Mitchell - Chinle, AZ
8. Sarcee Real Bird - Crow Agency, MT
9. Brock Belkham - Flandreau, SD
10. Blair Burk - Durant, OK
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 57
1S. Fri, June 17 2022, 8:00 AM
1.
Brittany Bird - Cut Bank, MT
2. Cheyenne Robinson - Lame Deer, MT
3. Sharon Small - Ashland, MT
4. Kana Tucker - Garryowen, MT
5. Deedee Daswood - Gallup, NM
6. Erin Jones - Chinle, AZ
7. Jeri Pahi - Page, AZ
8. Callie Dixon - Morley, AB
9. Autumn Farland - Tonalea, AZ
10. Kiley Shade - Cardston, AB
11. Shaylyn Becenti - Lukachukai, AZ
12. Justine Doka - Fountain Hills, AZ
13. Kakes Tibbits - Pine Ridge, SD
14. Joncelita Begay - Chinle, AZ
15. Tessie Lamere - Box Elder, MT
16. Sierra Farland - Tonalea, AZ
17. Cassidy Begay - Crown Point, NM
18. Sunni Dixon - Morley, AB
19. Yolanda Nez - Fountain Hills, AZ
20. Roqui Lee - Fruitland, NM
21. Odessa Yazzie - Brimhall, NM
22. Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
23. Shawntaya Murphy - Tohatchi, NM
24. Keleigh Lee - Farmington, NM
25. Kadin Jodie - Churchrock, NM
26. Kayla Cowboy - Gallup, NM
27. Arianna Jones - Chinle, AZ
28. Kiallen Gibson - Thoreau, NM
29. Erynne Sells - Tonalea, AZ
30. JC Hawk - Scottsdale, AZ
31. Taniah Nez - Ganado, AZ
32. Chelsey Gibson - Thoreau, NM
33. Rikki Velasquez - White River, AZ
34. Elisha Paul - Window Rock, AZ
35. Sherina Singer - Winslow, AZ
36. Vanessa Begay - Window Rock, AZ
37. Bailey Nelson - Hardin, MT
2. Fri, June 17 2022, 6:00 PM
1.
Kyla Two Bulls - Lame Deer, MT
2. Charmayne Pickens - Standoff, AB
3. Autumn Whitehorse - Page, AZ
4. Kylie Gilbert - Farmington, NM
5. Hailey Rae Begay - St Michaels, AZ
6. Bailey Bates - Tohatchi, NM
7. Shantell Brewer - Dupree, SD
8. Bailey Bruised Head - Standoff, AB
9. Chantel Tsinigine - Gilbert, AZ
10. Michelle D Whitehorse - Kayenta, AZ
4. Sat, June 18 2022, 6:00 PM
1.
Jareth Curley - Ganado, AZ
2. Leishawn Bahe - Blue Gap, AZ
3. Megan Small - Busby, MT
4. Phannette Gray - Ridgeview, SD
5. Lynelle Lee - Fruitland, NM
6. Twila Jones - Tohatchi, NM
7. Serena Dahozy - Window Rock, AZ
8. Robyn Holgate - Page, AZ
9. April Pablo - Crown Point, NM
10. Kade Bettelyoun - Pine Ridge, SD
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 15
2. Fri, June 17 2022, 6:00 PM
1.
Justin Whiteman - Busby, MT
2. Robert Burbank - Gallup, NM
3. Soshane Kee - Many Farms, AZ
4. Jacob T Yazzie - Houck, AZ
5. Norman Osceola - Okeechobee, FL
6. Phillip Whiteman - Busby, MT
4. Sat, June 18 2022, 6:00 PM
1.
Hahots Shebala - Kooskia, ID
2. Llewellyn Paul - Shiprock, NM
3. Joe Scott Jr - Madras, OR
4. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
5. Leegene Barlow - Rock Point, AZ
6. Kordell Walker - Elmo, MT
7. Tom Chee - Denver, CO
8. Trent Salway - Chinle, AZ
9. Joe Scott Iii - Madras, OR
Sr. Breakaway - 46
3S. Sat, June 18 2022, 8:00 AM
1.
Alden Lock Sr - Lander, WY
2. Eric C Watson - Box Elder, MT
3. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
4. Alvin Smith - Crown Point, NM
5. John Lupe - Cibecuc, AZ
6. Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
7. Jackson Riggs - Bapchule, AZ
8. Alfred Bates Jr. - Crownpoint, NM
9. Mike Etsitty - Chinle, AZ
10. Lloyd Pahi - Page, AZ
11. Robie Inman - Ketchum, OK
12. Clayton Small Jr. - Busby, MT
13. Henry Dodson Sr. - Tonalea, AZ
14. Tommy Jr. Nez - Shiprock, NM
15. Johnny Friday Sr - Fort Washakie, WY
16. Darrel Watson - Box Elder, MT
17. Ralph Williams - Skiatook, OK
18. Bob Joseph - Oakdale, CA
19. Deedee Daswood - Gallup, NM
20. Benny Yazzie - Coyote Canyon, NM
21. Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
22. Shea Enos - Scottsdale, AZ
23. Marvin Tolth - Farmington, NM
24. Duane Nahkai - Shiprock, AZ
25. Sheridan Jodie - Church Rock, NM
26. Lynelle Lee - Fruitland, NM
27. ED Harry - Wadsworth, NV
28. Spider Ramone - Hays, MT
29. Carl Begay - Leupp, AZ
30. Troy Crawler - Morley, AB
31. Norman Bates - Tohatchi, NM
32. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
33. Tom Knight - Eagle Butte, SD
34. Billy Lamere - Box Elder, MT
35. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ
36. Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
37. Leon Monroe - Phoenix, AZ
38. Britt Givens - Riverton, WY
39. Gilbert Janis - Pine Ridge, SD
40. Garry Harrison - Chinle, AZ
41. Ralph Romo - Fort Mcdowell, AZ
42. Marty Not Afraid - Lodge Grass, MT
43. John Small - Lodge Grass, MT
44. Reggie Begay - Tuba City, AZ
45. Harold Mike - Fruitland, NM
46. Thomas Osborne - Lander, WY
Steer Wrestling - 28
1S. Fri, June 17 2022, 8:00 AM
1.
Bridger Amiotte - Wall, SD
2. Joshua Felicia - Wyola, MT
3. Herbie O'Daniel - Kodoka, SD
4. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
5. Matt Jodie - Churchrock, NM
6. Quinton Inman - Ketchum, OK
7. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
8. Kaden Conway - Wickenberg, AZ
9. Ty Allen Fischer - Ashland, MT
2. Fri, June 17 2022, 6:00 PM
1.
Clay Martinez - Sacaton, AZ
2. Derek Azure - Harlem, MT
3. Wacey Real Bird - Garryowen, MT
4. Kyle Smith - Crownpoint, NM
5. Tyler John Byrne - Martin, SD
6. Michael Bates - Tohatchi, NM
7. Brandon Bates - Winslow, AZ
8. Javier Jim - Winslow, AZ
9. Dakota Giesbrecht - Standoff, AB
4. Sat, June 18 2022, 6:00 PM
1.
Walker Small - Ashland, MT
2. Armond Duck Chief - Siksika, AB
3. Kash Shade - Lethbridge, AB
4. Jerret Pinto - Billings, MT
5. Emerson Long Jr - Yatahey, NM
6. Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
7. Jared Pino - Crownpoint, NM
8. Brandon Lynch - Chinle, AZ
9. Marshall Allen - Sheep Springs, NM
10. Joe Wilson - Martin, SD
Team Penning - 0
Team Roping - 105
1S. Fri, June 17 2022, 8:00 AM
1.
Daryl Wright - Rocky Boy, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
2. Clay Martinez - Sacaton, AZ & Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
3. Bill Watson - Box Elder, MT & Eric C Watson - Box Elder, MT
4. Darryl Monroe - Page, AZ & Jimmy Begay Jr - Page, AZ
5. Josh Whipple - Saint Francis, SD & Spencer Whipple - St. Francis, SD
6. Deon Chee - Leupp, AZ & Jerome Chee - Leupp, AZ
7. Jeffery Robinson - Lame Deerr, MT & Cj Robinson - Polson, MT
8. Jacoby Heathershaw - Martin, SD & Bridger Amiotte - Wall, SD
9. Willie Covers Up - Wadsworth, NV & Gene Curtis - McDermitt, NV
10. Rilee Fisher - Ashland, MT & Milen Fisher - Ashland, MT
11. TY St. Goddard - Browning, MT & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
12. Kaydin Small - Lodge Grass, MT & Jeffery Robinson - Lame Deerr, MT
13. John W. Bahe - Chinle, AZ & Jerome Chee - Leupp, AZ
14. Tecee Rider - Calgary, AB & Colten Lefthand - Eden Valley, AB
15. Jacoby Heathershaw - Martin, SD & Tyler John Byrne - Martin, SD
16. Bill Dahozy - Window Rock, AZ & Shawn Shirley - Snowflake, AZ
17. Ty Allen Fischer - Ashland, MT & Corbin Fisher - Ashland, MT
18. Ralph Romo - Fort Mcdowell, AZ & Steve Romo - Fort Mcdowell, AZ
19. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
20. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
21. JJ McGill - Fort Washakie, WY & Zac Osborne - Fort Washakie, WY
22. Ty Allen Fischer - Ashland, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
23. Dylan Johnson - Shepherd, MT & Justin Tom - Pryor, MT
24. Charlie Ereaux - Hays, MT & Curtis Pretty On Top - Hardin, MT
25. Kaydin Small - Lodge Grass, MT & Rilee Fisher - Ashland, MT
26. Harold Mike - Fruitland, NM & Warren Mike - Fruitland, NM
27. Charlie Ereaux - Hays, MT & Merval Not Afraid - Lodge Grass, MT
28. Justin Turner - Vinita, OK & Spider Ramone - Hays, MT
29. Erik Becenti - Brimhall, NM & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
30. Trey Williams - Page, AZ & Lloyd Pahi - Page, AZ
31. Marty Watson - Box Elder, MT & Joshua Felicia - Wyola, MT
32. Aaron Henry - Box Elder, MT & Marty Watson - Box Elder, MT
33. Brittin Shirley - Snow Flake, AZ & Trey Nez - Chinle, AZ
34. Clifford Williams - Winslow, AZ & Mathius Lee - Chinle, AZ
35. Leroy Etsitty - Kayenta, AZ & Tyler Etsitty - Kayenta, AZ
36. Westley Benally - Many Farms, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
37. Eric C Watson - Box Elder, MT & Steve Romo - Fort Mcdowell, AZ
38. Corbin Fisher - Ashland, MT & John Bell - Harlem, MT
39. Hance Indian Three Irons - St Xavier, MT & Gunner Plenty - Garryowen, MT
40. Quentin Pahi - Page, AZ & Trey Williams - Page, AZ
41. Cohen Wauneka - Kayenta, AZ & Cameron Tsinigine - Gilbert, AZ
42. Troy Crawler - Morley, AB & Colten Lefthand - Eden Valley, AB
43. Quentin Pahi - Page, AZ & Lloyd Pahi - Page, AZ
44. Aaron Henry - Box Elder, MT & Preston Watson - Box Elder, MT
45. Pete White - Ronan, MT & Kermit Clary - Ronan, MT
46. Trey Begay - Tuba City, AZ & Trey Nez - Chinle, AZ
47. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Denton Begay - Many Farms, AZ
48. Troy Crawler - Morley, AB & Tecee Rider - Calgary, AB
49. Marco Sells - Rough Rock, AZ & Wyatt Gibson - Thoreau, NM
50. Dwight Sells - Chinle, AZ & Myles John - Indian Wells, AZ
51. Trevor Waters - Scottsdale, AZ & Ed Harry - Wadsworth, NV
52. Arlen Armajo Jr - Fort Washakie, WY & Brandon Armajo - Lodge Grass, MT
53. John W. Bahe - Chinle, AZ & Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
54. Rope Three Irons - Lodge Grass, MT & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
55. Clifford Williams - Winslow, AZ & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
56. Miles Armajo - Ft Washakie, WY & Zac Osborne - Fort Washakie, WY
57. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Lucius Sells - Rough Rock, AZ
58. Colin Begay - Rough Rock, AZ & Hank Benally - Chinle, AZ
59. Cohen Wauneka - Kayenta, AZ & Lucius Sells - Rough Rock, AZ
60. Shariff Sells - Kayenta, AZ & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
61. Rope Three Irons - Lodge Grass, MT & Cody Lansing - Cortez, CO
62. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Wasey Carviso - Ft. Wingate, NM
63. Gerald Daye - Gallup, NM & Warren Mike - Fruitland, NM
64. Robie Inman - Ketchum, OK & Quinton Inman - Ketchum, OK
65. Kaden Conway - Wickenberg, AZ & Kermit Clary - Ronan, MT
66. Colin Begay - Rough Rock, AZ & Denton Begay - Many Farms, AZ
67. Justin Turner - Vinita, OK & Quinton Inman - Ketchum, OK
68. Robert Nelson - Hardin, MT & Chaz Bends - Hardin, MT
69. Chad Etsitty - Flagstaff, AZ & Mike Etsitty - Chinle, AZ
70. Brittin Shirley - Snow Flake, AZ & Shawn Shirley - Snowflake, AZ
71. Bryson Seaton - Queen Creek, AZ & Bryon Nez - Ganado, AZ
72. Justin Tom - Pryor, MT & Gunner Plenty - Garryowen, MT
73. Marco Sells - Rough Rock, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
74. Jay Guerrero - Wadsworth, NV & Gene Curtis - McDermitt, NV
75. Bob Joseph - Oakdale, CA & Ed Harry - Wadsworth, NV
76. Lane B Bitsilly - Tsaile, AZ & Mathius Lee - Chinle, AZ
77. Carl Begay - Leupp, AZ & Te Ryan Begay - Leupp, AZ
78. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
79. Westley Benally - Many Farms, AZ & Hank Benally - Chinle, AZ
80. Dwight Sells - Chinle, AZ & Cody Lansing - Cortez, CO
81. Shariff Sells - Kayenta, AZ & Wyatt Gibson - Thoreau, NM
82. Arlen Armajo Jr - Fort Washakie, WY & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
83. Erik Becenti - Brimhall, NM & Wasey Carviso - Ft. Wingate, NM
84. JJ McGill - Fort Washakie, WY & Miles Armajo - Ft Washakie, WY
85. Joshua Felicia - Wyola, MT & Curtis Pretty On Top - Hardin, MT
86. Dylan Johnson - Shepherd, MT & Brandon Armajo - Lodge Grass, MT
2. Fri, June 17 2022, 6:00 PM
1.
Chance Nicholls - Kinnear, WY & Dahl Nicholls - Riverton, WY
2. Britt Givens - Riverton, WY & Ralph Williams - Skiatook, OK
3. Elliot Gourneau - Ridgeview, SD & Tyler John Byrne - Martin, SD
4. Corbin Nicholls - Kinnear, WY & Dahl Nicholls - Riverton, WY
5. Elliot Gourneau - Ridgeview, SD & John Bell - Harlem, MT
6. Seth Whiteclay - Pryor, MT & Johnny Friday Sr - Fort Washakie, WY
7. Tristin Dixon - Morley, AB & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
8. Wacey Real Bird - Garryowen, MT & John Hall - Buffalo, WY
9. Britt Givens - Riverton, WY & Spider Ramone - Hays, MT
10. Corbin Nicholls - Kinnear, WY & Chance Nicholls - Kinnear, WY
4. Sat, June 18 2022, 6:00 PM
1.
Bill Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
2. Kesley Phillips - Chinle, AZ & Cameron Tsinigine - Gilbert, AZ
3. Emerson Long Jr - Yatahey, NM & Marshall Allen - Sheep Springs, NM
4. Andre Lafrance - Wyola, MT & Merval Not Afraid - Lodge Grass, MT
5. Jerret Pinto - Billings, MT & Robert Nelson - Hardin, MT
6. Willie Covers Up - Wadsworth, NV & Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
7. Kesley Phillips - Chinle, AZ & Myles John - Indian Wells, AZ
8. Daryl Wright - Rocky Boy, MT & Preston Watson - Box Elder, MT
9. Cameron Three Irons - Crow Agency, MT & Jerret Pinto - Billings, MT
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 6
3S. Sat, June 18 2022, 8:00 AM
1.
Biddy Deschine - Tonalea, AZ
2. Kyler Notah - Sheepsprings, NM
3. Tyren Stewart - Crow Agency, MT
4. Tahj Wells - Browning, MT
5. Troy Francis - Winslow, AZ
6. Bre'Zhon Paul Spang - Busby, MT
Jr. Breakaway - 27
3S. Sat, June 18 2022, 8:00 AM
1.
Bailey Three Irons - Crow Agency, MT
2. Faith Whitehorse - Kayenta, AZ
3. Bailey Nelson - Hardin, MT
4. Troy Francis - Winslow, AZ
5. Tayowa Jacoby Chato - Chinle, AZ
6. Kayen Armajo - Lodge Grass, MT
7. Kayden Stevenson - Crownpoint, NM
8. Clayton Three Irons - St Xavier, MT
9. Aaric Begay - Tsaile, AZ
10. Kale Ereaux - Hays, MT
11. Aarianna Henry - Box Elder, MT
12. Kruz Ereaux - Hays, MT
13. Martin Watson - Box Elder, MT
14. Jett Turner - Vinita, OK
15. Paisley Gallegos - Keenesburg, CO
16. Alex Lee - Crownpoint, NM
17. Paytin Jo Johnson - Scenic, SD
18. Rhegan Shade - Lethbridge, AB
19. Raelynn Yellowhorse - Cedar City, UT
20. Tuffy Limberhand - Lame Deer, MT
21. Janae Wagner - Crownpoint, NM
22. Tashina Neztsosie - Ganado, AZ
23. Checotah Many Grey Horses - Cardston, AB
24. Julie Ann Weaver - Vinita, OK
25. Mervin Whitford, Jr - Box Elder, MT
26. Curtis Pretty On Top - Hardin, MT
27. Hanson King - Crownpoint, NM
Jr. Barrel Racing - 31
3S. Sat, June 18 2022, 8:00 AM
1.
Checotah Many Grey Horses - Cardston, AB
2. Lacey Parrish - Kirtland, NM
3. Paytin Jo Johnson - Scenic, SD
4. Graysen O'Connor - Arlee, MT
5. Hayden Edwards - Browning, MT
6. Cayci Spencer - Faith, SD
7. Bailey Nelson - Hardin, MT
8. Rhegan Shade - Lethbridge, AB
9. Tristin Small - Ashland, MT
10. Shonto Henio - Ganado, AZ
11. Shiloh Henio - Ganado, AZ
12. Tedra Leonard - Ganado, AZ
13. Kelsey Dictson - Mescalero, NM
14. Maddey Clary - Ronan, MT
15. Julie Ann Weaver - Vinita, OK
16. Aarianna Henry - Box Elder, MT
17. Faith Whitehorse - Kayenta, AZ
18. Jazmine Tolth - Farmington, NM
19. Jhett Dale - Shiprock, NM
20. Paisley Gallegos - Keenesburg, CO
21. Abrianna Chato - Chinle, AZ
22. Neepin Houle - Box Elder, MT
23. Raelynn Yellowhorse - Cedar City, UT
24. Tashina Neztsosie - Ganado, AZ
25. Kinzie Small - Ashland, MT
26. Karsyn Yazzie - Rough Rock, AZ
27. Leah Thompson - Hardin, MT
28. Delaney Rose Fisher - Ashland, MT
29. Lexie Crawler - Morley, AB
30. Shylo Whipple - St. Francis, AZ
31. Bailey Three Irons - Crow Agency, MT
SRTR - 40
3S. Sat, June 18 2022, 8:00 AM
1.
Delvin Ereaux - Hays, MT & Jerome Bell - Harlem, MT
2. Billy Lamere - Box Elder, MT & Eric C Watson - Box Elder, MT
3. Eric C Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
4. Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM & Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
5. Troy Crawler - Morley, AB & Ted Hoyt - Cut Bank, MT
6. Billy Lamere - Box Elder, MT & Jerome Bell - Harlem, MT
7. Tom Knight - Eagle Butte, SD & Robert Smith - Lantry, SD
8. Larson Begay - Tohatchi, NM & Ralph Williams - Skiatook, OK
9. Robert Nelson - Hardin, MT & Thomas Osborne - Lander, WY
10. Bob Joseph - Oakdale, CA & Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
11. Robie Inman - Ketchum, OK & Norman Bates - Tohatchi, NM
12. Ralph Romo - Fort Mcdowell, AZ & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
13. Larson Begay - Tohatchi, NM & Sheridan Jodie - Church Rock, NM
14. Alfred Bates Jr. - Crownpoint, NM & Norman Bates - Tohatchi, NM
15. Clayton Small Jr. - Busby, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
16. Carl Begay - Leupp, AZ & Aaron Begay - Higley, AZ
17. Alvin Smith - Crown Point, NM & Sheridan Jodie - Church Rock, NM
18. Shea Enos - Scottsdale, AZ & Leon Monroe - Phoenix, AZ
19. Robert Joe - La Plata, NM & Mike Etsitty - Chinle, AZ
20. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
21. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Ed Harry - Wadsworth, NV
22. Sam Bird - Cut Bank, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
23. Carl Begay - Leupp, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
24. Shea Enos - Scottsdale, AZ & Gilbert Monroe - Winslow, AZ
25. Britt Givens - Riverton, WY & Spider Ramone - Hays, MT
26. Reggie Sells - Kayenta, AZ & Aaron Begay - Higley, AZ
27. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Bryan Manson - Scottsdale, AZ
28. Troy Crawler - Morley, AB & Dexter Donald - Tonalea, AZ
29. Duane Nahkai - Shiprock, AZ & Benny Yazzie - Coyote Canyon, NM
30. Bob Joseph - Oakdale, CA & Ed Harry - Wadsworth, NV
31. Henry Dodson Sr. - Tonalea, AZ & Dexter Donald - Tonalea, AZ
32. Ralph Romo - Fort Mcdowell, AZ & Leon Monroe - Phoenix, AZ
33. Henry Dodson Sr. - Tonalea, AZ & Garry Harrison - Chinle, AZ
34. Sam Bird - Cut Bank, MT & Ted Hoyt - Cut Bank, MT
35. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
36. Harold Mike - Fruitland, NM & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
37. Delvin Ereaux - Hays, MT & Spider Ramone - Hays, MT
38. Reggie Sells - Kayenta, AZ & Art Sells - Chinle, AZ
39. Larry Willie - Winslow, AZ & Gilbert Monroe - Winslow, AZ
40. Harold Mike - Fruitland, NM & Art Sells - Chinle, AZ
Steer Roping - 0