Bareback - 2
|
1. Sat, September 25 2021, 1:00 PM 1.
Cam Bruised Head - Standoff, AB
|
3. Sun, September 26 2021, 1:00 PM 1.
Dallas Young Pine - Calgary, AB
|
|
Barrel Racing - 33
|
1. Sat, September 25 2021, 1:00 PM 1.
Claire Myers - Ponoka, AB
|
2.
June Lulua - Nemiah Valley, BC
|
3.
Sue Krebs - Fort Macleod, AB
|
4.
Sheryl Manychief - Calgary, AB
|
5.
Dovelyn Bruised Head - Standoff, AB
|
6.
Janae Devine - Cardston, AB
|
7.
Camille Whitney - Cochrane, AB
|
2S. Sat, September 25 2021, 5:00 PM 1.
Cheyenne Black Water - Cardston, AB
|
2.
Grace Kelly - Bismarck, ND
|
3.
Brandi Onespot - Tsuut'Ins, AB
|
4.
Nevada Crane - Maskwacis, AB
|
5.
Alexi Buffalo - Dillon, MT
|
6.
Jayden Standing Alone - Coolhurst, AB
|
7.
Fallyn Creighton - Cardston, AB
|
8.
Karlee Meyers - Box Elder, MT
|
9.
Tristin Bull - Good Fish Lake, AB
|
10.
Jocee Louis - Browning, MT
|
11.
Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
|
12.
Brittany Bird - Cut Bank, MT
|
13.
Katelin Conway - Cut Bank, MT
|
14.
Ashley Picard - Pendleton, OR
|
15.
Simone Soop - Calgary, AB
|
16.
Lita Crawler - Morley, AB
|
17.
Charmayne Pickens - Standoff, AB
|
18.
Taylor Buffalo - Maskwacis, AB
|
19.
Carrie Fitzpatrick - Browning, MT
|
3. Sun, September 26 2021, 1:00 PM 1.
Pj Fox - Cardston, AB
|
2.
Cayda Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB
|
3.
Sonya Dodginghorse - Tsuu T'Ina Nation, AB
|
4.
Dawn Potts - Brocket, AB
|
5.
Carly Day Chief - Standoff, AB
|
6.
Chase Creighton - Standoff, AB
|
7.
Sharlee Scout - Cardston, AB
|
|
Bull Riding - 9
|
1. Sat, September 25 2021, 1:00 PM 1.
Zachery King - Blueberry River, BC
|
2.
Brandon Louie - Cawston, BC
|
3.
Coy Doore - Siksika, AB
|
4.
Shooter Good Striker - Coalhurst, AB
|
3. Sun, September 26 2021, 1:00 PM 1.
Tahj Wells - Browning, MT
|
2.
Preston Louis - Browning, MT
|
3.
Lucky David - Brocket, AB
|
4.
Donald Saddle Back - Cluny, AB
|
5.
Ferren Rattlesnake - Maskwacis, AB
|
|
Calf Roping - 21
|
1. Sat, September 25 2021, 1:00 PM 1.
Lane Little Bear - Standoff, AB
|
2.
Levon Fox - Cardston, AB
|
3.
Kale Day Chief - Cardston, AB
|
4.
BO Wells - Cardston, AB
|
5.
Kash Weasel Fat - Cardston, AB
|
6.
Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
|
7.
Nolan Conway - Cut Bank, MT
|
8.
Leon Littlelight - Tsuut'Tina Nation, AB
|
9.
Ty Levi Black Water - Standoff, AB
|
10.
Bailee Benjamin - Cardston, AB
|
3. Sun, September 26 2021, 1:00 PM 1.
Wright Bruised Head - Tsuu'Tina, AB
|
2.
Adam Soop - Cardston, AB
|
3.
Rick Fox - Cardston, AB
|
4.
Andre Lafrance - Wyola, MT
|
5.
Mike White Quills - Cardston, AB
|
6.
Tristin Dixon - Morley, AB
|
7.
Jake Fox - Cardston, AB
|
8.
Dax Eagle Bear - Standoff, AB
|
9.
Slim Creighton - Standoff, AB
|
10.
Jay Crawler - Morley, AB
|
11.
John Pickens - Babb, MT
|
|
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 30
|
1. Sat, September 25 2021, 1:00 PM 1.
Chyana Johnson - Browning, MT
|
2.
Darcy Skunkcap - Browning, MT
|
3.
Gracie Crawler - Morley, AB
|
4.
Sydney Not Afraid - Lodge Grass, MT
|
5.
Sherris McArthur - Maskwacis, AB
|
6.
Raven Shade - Cardston, AB
|
7.
Chooch Taypotat - Whitewood, SK
|
8.
Dovelyn Bruised Head - Standoff, AB
|
9.
Roxanne Not Afraid - Lodge Grass, MT
|
10.
Olivia Many Wounds - Calgary, AB
|
2S. Sat, September 25 2021, 5:00 PM 1.
Lita Crawler - Morley, AB
|
2.
Katelin Conway - Cut Bank, MT
|
3.
Charmayne Pickens - Standoff, AB
|
4.
Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
|
5.
Brittany Bird - Cut Bank, MT
|
6.
Kristie Ward - Maskwacis, AB
|
7.
Grace Kelly - Bismarck, ND
|
8.
Sadie Dodginghorse - Calgary, AB
|
9.
Jocee Louis - Browning, MT
|
10.
Brandi Onespot - Tsuut'Ins, AB
|
11.
Colleen Crawler - Morley, AB
|
3. Sun, September 26 2021, 1:00 PM 1.
Pj Fox - Cardston, AB
|
2.
Chase Creighton - Standoff, AB
|
3.
Cammie Fox - Cardston, AB
|
4.
Rayne Bruised Head - Standoff, AB
|
5.
Carly Day Chief - Standoff, AB
|
6.
Courtney Small - Pryor, MT
|
7.
Dawn Potts - Brocket, AB
|
8.
Kurrie Small - Lodge Grass, MT
|
9.
Bailey Bruised Head - Standoff, AB
|
|
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 12
|
1. Sat, September 25 2021, 1:00 PM 1.
Leegene Barlow - Rock Point, AZ
|
2.
Chazz Crowchild - T'Suu Tina, AB
|
3.
Colten Wildman - Chocrane, AB
|
4.
Doug Fitzgerald - Babb, MT
|
5.
Phillip Whiteman - Busby, MT
|
6.
Montana Barlow - Rock Point, AZ
|
3. Sun, September 26 2021, 1:00 PM 1.
Alan Kole Gobert - Browning, MT
|
2.
Lionel Shade - Cardston, AB
|
3.
Chayse Scout - Fort Macleod, AB
|
4.
Will Bruised Head - Standoff, AB
|
5.
Donald Saddle Back - Cluny, AB
|
6.
Byron Bruised Head - Standoff, AB
|
|
Sr. Breakaway - 31
|
1. Sat, September 25 2021, 1:00 PM 1.
Robert Wells - Cardston, AB
|
2.
Greg Two Young Men - Morley, AB
|
3.
Rudy McLean - Morley, AB
|
4.
Jordan Bruised Head - Lethbridge, AB
|
5.
Lawrence Crawler - Morley, AB
|
6.
Carver Salter - Morley, AB
|
7.
Henny Bruised Head - Standoff, AB
|
8.
Ken Augare - Browning, MT
|
9.
Ray Augare - Browning, MT
|
10.
Chooch Taypotat - Whitewood, SK
|
2S. Sat, September 25 2021, 5:00 PM 1.
Dean Louis - Mackwacis, AB
|
2.
Jake Longbrake - Dupree, SD
|
3.
Everett Hall - New Town, ND
|
4.
Hardee Skunkcap - Browning, MT
|
5.
Terry Fischer - Fort Yates, ND
|
6.
Beatle Soop - Reqina, AB
|
7.
Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
|
8.
Merle Yellow Bird - Maskwacis, AB
|
9.
Troy Crawler - Morley, AB
|
10.
Sam Bird - Cut Bank, MT
|
11.
Terry Tatsey - Browning, MT
|
3. Sun, September 26 2021, 1:00 PM 1.
Hank Shade - Cardston, AB
|
2.
Brian Crane - Maskwacis, AB
|
3.
Darcy Dixon - Morley, AB
|
4.
Keith Tatsey - Heart Butte, MT
|
5.
Keith Johnson - Maskwacis, AB
|
6.
John Pickens - Babb, MT
|
7.
Evans Day Chief - Standoff, AB
|
8.
Jeff Fox - Cardston, AB
|
9.
Robert Bruised Head - Standoff, AB
|
10.
Spider Ramone - Hays, MT
|
|
Steer Wrestling - 24
|
1. Sat, September 25 2021, 1:00 PM 1.
JR Weasel Fat - Cardston, AB
|
2.
Lane Little Bear - Standoff, AB
|
3.
Shane Day Chief - Standoff, AB
|
4.
TY Day Chief - Standoff, AB
|
5.
Shawn Buffalo - Maskwacis, AB
|
6.
Jan Onespot - Calgary, AB
|
7.
Nolan Conway - Cut Bank, MT
|
8.
Jay Many Grey Horses - Standoff, AB
|
9.
Bart Holloway - Siksika, AB
|
10.
Doug Fitzgerald - Babb, MT
|
2S. Sat, September 25 2021, 5:00 PM 1.
Greg Louis - Browning, MT
|
2.
Keenan Crane - Cardston, AB
|
3.
Tuck Johnson - Browning, MT
|
4.
Brent Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB
|
3. Sun, September 26 2021, 1:00 PM 1.
Jim Stevens - Strathmore, AB
|
2.
Wright Bruised Head - Tsuu'Tina, AB
|
3.
Kash Shade - Lethbridge, AB
|
4.
Jon Wells - Lethbridge, AB
|
5.
Coy Black Water - Cardston, AB
|
6.
John Colliflower Iv - Cardston, AB
|
7.
Nick Clairmont - Ronan, MT
|
8.
Derek Azure - Harlem, MT
|
9.
Dakota Giesbrecht - Standoff, AB
|
10.
Otys Little Mustache - Brocket, AB
|
|
Team Penning - 0
Team Roping - 48
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 2
|
3. Sun, September 26 2021, 1:00 PM 1.
Tahj Wells - Browning, MT
|
2.
Silas Kitto, Jr - Bloomfield, NE
|
|
Jr. Breakaway - 4
|
1. Sat, September 25 2021, 1:00 PM 1.
Hadley Not Afraid - Hays, MT
|
2.
Leela Pepion - Browning, MT
|
3. Sun, September 26 2021, 1:00 PM 1.
Rodie Owen Pickens - Standoff, AB
|
2.
Memphis Dodginghorse - Calgary, AB
|
|
Jr. Barrel Racing - 15
|
1. Sat, September 25 2021, 1:00 PM 1.
Leela Pepion - Browning, MT
|
2.
Hadley Not Afraid - Hays, MT
|
3.
Lexie Crawler - Morley, AB
|
4.
Tyressa Labelle - Morley, AB
|
5.
Jada Wells - Cardston, AB
|
6.
Aarianna Henry - Box Elder, MT
|
7.
Kaitlyn Lulua - Nehiah Valley, BC
|
8.
Addison Conway - Cut Bank, MT
|
9.
Brynlee Benjamin - Morley, AB
|
10.
Cayda Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB
|
3. Sun, September 26 2021, 1:00 PM 1.
Memphis Dodginghorse - Calgary, AB
|
2.
Nevaeh Little Bear - Cochrane, AB
|
3.
Brooke Fox - Cardston, AB
|
4.
Rhegan Shade - Lethbridge, AB
|
5.
Checotah Many Grey Horses - Cardston, AB
|
|
SRTR - 36
Steer Roping - 0
|