Crow Agency, MT - Native Days
Bareback - 11
2. Sat, June 26 2021, 2:00 PM
1.
Bodie Miller - Schurz, NV
2. Norman Osceola - Okeechobee, FL
3. Ethan Frasier - Ashland, MT
4. Micah Frasier - Ashland, MT
5. Jhett Knight - Rushville, NE
3. Sun, June 27 2021, 2:00 PM
1.
Shiloh Amiotte - Mandaree, ND
2. Jacob Todechine - Gallup, NM
3. Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
4. Clay Ramone - Hoopa, CA
5. Clancy Clifford - Porcupine, SD
6. Orville Memnook - Goldfish Lake, AB
Barrel Racing - 63
1S. Fri, June 25 2021, 9:00 AM
1.
Graysen O'Connor - Arlee, MT
2. Jennifer Turner - Vinita, OK
3. Savannah Fish - Harrah, OK
4. Kelly Hunter Boomer - Kyle, SD
5. Kinahlei Armajo - Lodge Grass, MT
6. Kelsey Gillin - Ronan, MT
7. Carsyn Hibbs - Shepard, MT
8. Cooweesta Williams - Skiatook, OK
9. Sonya Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB
10. Aryzona Cummings - Henryetta, OK
11. Peggy Fredericks - Busby, MT
12. Katie Fisher - Kyle, SD
13. Maddey Clary - Ronan, MT
14. Kylie Gilbert - Kirtland, NM
15. Sallye Williams - Skiatook, OK
16. Katelin Conway - Cut Bank, MT
17. Shannoah Danks - Mandaree, ND
18. Sweetpea Jensen - Flagstaff, AZ
19. Keira Simonson - Loring, MT
20. Megan Small - Busby, MT
21. Deven Sells - Chinle, AZ
22. Keanna Dedman - Nazlini, AZ
23. Kiana Simonson - Loring, MT
24. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
25. Cheyenne Black Water - Cardston, AB
26. Karsen Kling - Grassy Butte, SD
27. Ciara Lefebre - Bloomfield, NM
28. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
29. Piper Brown - Henryetta, OK
30. Chalon Lefebre - Bloomfield, NM
31. Phannette Gray - Ridgeview, SD
32. McKenzie Fox - Hays, MT
33. Kyra Teehee - Muskogee, OK
34. Susanna White Clay - Fort Smith, MT
35. Karlee Meyers - Box Elder, MT
36. Kakes Tibbits - Pine Ridge, SD
37. Katie Berkram - Hardin, MT
38. Natalie Veit - Dupree, SD
39. Ashley Lawrence - Ashland, MT
40. Chaise Teehee - Muskogee, OK
41. Kade Bettelyoun - Pine Ridge, SD
42. Shantell Brewer - Dupree, SD
43. Tessie Lamere - Box Elder, MT
44. Sydney Gray - Ridgeview, SD
45. Bailey Nelson - Hardin, MT
46. Nyis Colliflower - Box Elder, MT
47. Janae Devine - Cardston, AB
48. Kaylee Lessert - Porcupine, SD
49. K'La Gonzalez - Polson, MT
2. Sat, June 26 2021, 2:00 PM
1.
Courtney Not Afraid - Lodge Grass, MT
2. Raynell Holgate - Page, AZ
3. Cheyenne Rondeaux - Alpine, TX
4. Sie Anna Real Bird - Garryowen, MT
5. Justine Doka - Mountain Hills, AZ
6. Cherish Johnson - Mandaree, ND
7. Mashaya Alden - Crow Agency, MT
3. Sun, June 27 2021, 2:00 PM
1.
Ashley Whatley - Sulphur, OK
2. Alyssa Yazzie - Buckeye, AZ
3. Alexi Buffalo - Dillon, MT
4. Jc Hawk - Scottsdale, AZ
5. Ashley Picard - Pendleton, OR
6. Roqui Lee - Fruitland, NM
7. Lilly Picard - Pendleton, OR
Bull Riding - 27
2. Sat, June 26 2021, 2:00 PM
1.
Maize Two Bears - Cannon Ball, ND
2. Jayde Murphy - Cut Bank, MT
3. O'Dey Tom - Lupton, AZ
4. Cain Thomas - Window Rock, AZ
5. Kobe Whitford - Cut Bank, MT
6. Vinell Mariano - Church Rock, NM
7. Kaler Kirkie - Chamberland, SD
8. BO White Clay - Crow Agency, MT
9. Kasen Johnson - Mandaree, ND
10. Preston Louis - Browning, MT
11. Norman Osceola - Okeechobee, FL
12. Judson Burgee - Toppenish, WA
13. Levi Irving - Navajo, NM
3. Sun, June 27 2021, 2:00 PM
1.
Jaquez Antonio - Whiteriver, AZ
2. Alfonso Francis - Arizona, AZ
3. Chance Thomas - Window Rock, AZ
4. Ethan Smith - Ponderosa, NM
5. Cody Rustin - Whiteriver, AZ
6. Dugan Black - Lukachukai, AZ
7. Jacob Todechine - Gallup, NM
8. Frank Walker - Fort Apache, AZ
9. Wynn Wells - Browning, MT
10. Mika Clark - Window Rock, AZ
11. Sheldon Notah - Window Rock, AZ
12. Seth Fenner - Valier, MT
13. Spur White Clay - Fort Smith, MT
14. Phillip Cole - Billings, MT
Calf Roping - 43
1S. Fri, June 25 2021, 9:00 AM
1.
Joedon McKenzie - Mandaree, ND
2. Quinton Inman - Ketchum, OK
3. Jacoby Heathershaw - Martin, SD
4. Jesse Chase - Mandaree, ND
5. Jc Lawrence - Ashland, MT
6. Eric C. Watson - Box Elder, MT
7. Gunner Plenty - Garryowen, MT
8. Joshua Felicia - Wyola, MT
9. Robert Kittson - Harlem, MT
10. Ke'Juan Gaines - Beggs, OK
11. Merval Not Afraid - Lodge Grass, MT
12. Marvin Tolth - Farmington, NM
13. Dontre' Goff - Tulsa, OK
14. BO Wells - Cardston, AB
15. Gerald Daye - Gallup, NM
16. Eric Paul Watson - Box Elder, MT
17. Andre Lafrance - Wyola, MT
18. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
19. Beau Grant - Wingate, NM
20. Nolan Conway - Cut Bank, MT
21. Daylon Danks - Mandaree, ND
22. Preston Watson - Box Elder, MT
23. Rontrey Burkhalter - Muskogee, OK
24. James Arviso - Gallup, NM
2. Sat, June 26 2021, 2:00 PM
1.
Ignatius Brad Lupe - Whiteriver, AZ
2. Dillon Wickum - Mandan, ND
3. Jaxon Clegg - Coweta, OK
4. Corbin Fisher - Ashland, MT
5. Rush Hodges - Coweta, OK
6. Seth Whiteclay - Pryor, MT
7. Ethan Marceau - Browning, MT
8. Rilee Fisher - Ashland, MT
9. Kee Etsitty Jr. - Many Farms, AZ
10. Kenny Glasses - Chinle, AZ
3. Sun, June 27 2021, 2:00 PM
1.
Dean Holyan - Coyote Canyon, NM
2. Ty Allen Fischer - Ashland, MT
3. Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
4. Roy Begay - Window Rock, AZ
5. Neil Tatsey - Valier, MT
6. Sterling Small - Busby, MT
7. Malachi Pablo - Bloomfield, NM
8. Terence Limberhand - Lame Deer, MT
9. Justin Gopher - Okeechobee, FL
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 63
1S. Fri, June 25 2021, 9:00 AM
1.
Mykayla Tatsey - Valier, MT
2. Nyis Colliflower - Box Elder, MT
3. Ramerya Bremner - New Town, ND
4. Courtney Small - Pryor, MT
5. Susanna White Clay - Fort Smith, MT
6. Savannah Fish - Harrah, OK
7. Bailey Chase - Mandaree, ND
8. Leah Platero - Fruitland, NM
9. Erin Jones - Chinle, AZ
10. Erin Etsitty - Mulhulland Well, NM
11. Amy Eagleton - Sallisaw, OK
12. Roxanne Not Afraid - Lodge Grass, MT
13. Sunni Dixon - Morley, AB
14. Natalie Veit - Dupree, SD
15. Kadin Jodie - Churchrock, NM
16. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
17. Callie Dixon - Morley, AB
18. Phannette Gray - Ridgeview, SD
19. Brittany Bird - Cut Bank, MT
20. Kylie Gilbert - Kirtland, NM
21. Katelin Conway - Cut Bank, MT
22. Sydney Not Afraid - Lodge Grass, MT
23. Rawlinda Ben - Peridot, AZ
24. Piper Brown - Henryetta, OK
25. Kaitlyn Doughty - Cisco, TX
26. Shantell Brewer - Dupree, SD
27. Kade Bettelyoun - Pine Ridge, SD
28. Mindy Fish - Harrah, OK
29. Kana Tucker - Garryowen, MT
30. Chalon Lefebre - Bloomfield, NM
31. Megan Small - Busby, MT
32. Kakes Tibbits - Pine Ridge, SD
33. Rikki Velasquez - White River, AZ
34. Shelby Cuny - Hardin, MT
35. Arena Plenty - Garryowen, MT
36. Tessie Lamere - Box Elder, MT
37. Amber Crowley - Poplar, MT
38. Shaina Clifford - Porcupine, SD
39. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
40. Megan Danks - Mandaree, ND
41. Kyla Two Bulls - Lame Deer, MT
42. Chelsea James - Porterville, CA
43. Arena Ben - Peridot, AZ
44. Cammie Fox - Cardston, AB
45. Shawntaya Murphy - Tohatchi, NM
2. Sat, June 26 2021, 2:00 PM
1.
Kelci Bends - Cherry Creek, SD
2. Serena Dahozy - Window Rock, AZ
3. Robyn Holgate - Page, AZ
4. Justine Doka - Mountain Hills, AZ
5. Cherish Johnson - Mandaree, ND
6. Shay Campbell - Valier, MT
7. Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
8. Kayla Wickum - Mandan, ND
9. Lynelle Etsitty - Fruitland, NM
3. Sun, June 27 2021, 2:00 PM
1.
Roqui Lee - Fruitland, NM
2. Taniah Nez - Ganado, AZ
3. Deedee Daswood - Gallup, NM
4. Jc Mike - Fruitland, NM
5. Keleigh Lee - Fruitland, NM
6. Sherina Singer - Flagstaff, AZ
7. Lillian Lupe - Whiteriver, AZ
8. Yvonne Yazzie - Winslow, AZ
9. Jc Hawk - Scottsdale, AZ
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 20
2. Sat, June 26 2021, 2:00 PM
1.
Darren Key - Gonado, AZ
2. Alan Kole Gobert - Browning, MT
3. Stade Riggs - Tuba City, AZ
4. Llewellyn Paul - Shiprock, NM
5. Kolby Kittson - Browning, MT
6. Goldman Real Bird - Garryowen, MT
7. Joseph Clah - Many Farms, AZ
8. Montana Barlow - Rock Point, AZ
9. Soshane Kee - Many Farms, AZ
10. Norbert Tsosie - Tsaile, AZ
3. Sun, June 27 2021, 2:00 PM
1.
Ned Pretty On Top - Garryowen, MT
2. Santee Real Bird - Crow Agency, MT
3. Jared Uses Many - Eagle Butte, SD
4. Phillip Whiteman - Busby, MT
5. Joe Scott Jr - Madras, OR
6. Wyatt Pretty On Top - Garryowen, MT
7. Phillip Rising Sun Iii - Crow Agency, MT
8. Justin Whiteman - Busby, MT
9. Kane Kee - Keams Canyon, AZ
10. Seth Fenner - Valier, MT
Sr. Breakaway - 29
1S. Fri, June 25 2021, 9:00 AM
1.
Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
2. Robie Inman - Ketchum, OK
3. Marvin Tolth - Farmington, NM
4. Hardee Skunkcap - Browning, MT
5. James Louis Baker Sr. - New Town, ND
6. Mark Cuny - Porcupine, SD
7. Gilbert Janis - Pine Ridge, SD
8. Jake Longbrake - Dupree, SD
9. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ
10. Keith Tatsey - Heart Butte, MT
11. Chuck Morgan - Comanche, OK
12. Billy Lamere - Box Elder, MT
13. Johnson Stevenson - Kirtland, NM
14. Bart Ness - Kennebec, SD
15. Eric C. Watson - Box Elder, MT
16. Robert Smith - Lantry, SD
17. Tom Knight - Eagle Butte, SD
18. Darrel Watson - Box Elder, MT
19. Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
20. Terry Fischer - Fort Yates, ND
21. Ralph Williams - Skiatook, OK
22. Terry Tatsey - Browning, MT
23. Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
24. John Small - Lodge Grass, MT
25. Shea Enos - Scottsdale, AZ
26. Spider Ramone - Hays, MT
27. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
28. Leon Monroe - Phoenix, AZ
29. Marty Not Afraid - Lodge Grass, MT
Steer Wrestling - 16
1S. Fri, June 25 2021, 9:00 AM
1.
Quinton Inman - Ketchum, OK
2. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
3. Tronnes Birdinground - Crow Agency, MT
2. Sat, June 26 2021, 2:00 PM
1.
Casey Stone - New Town, ND
2. Ty Day Chief - Standoff, AB
3. Colton Martinez - Sacaton, AZ
4. Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
5. Kornell Begay - Chinle, AZ
6. Jordan Wiseman - El Reno, OK
7. Richard Stufflebean - McAlester, OK
8. Kash Shade - Lethbridge, AB
3. Sun, June 27 2021, 2:00 PM
1.
Walker Small - Ashland, MT
2. Ty Allen Fischer - Ashland, MT
3. Matt Jodie - Churchrock, NM
4. Terence Limberhand - Lame Deer, MT
5. Derek Azure - Harlem, MT
Team Penning - 0
Team Roping - 84
1S. Fri, June 25 2021, 9:00 AM
1.
Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Casey Stone - New Town, ND
2. Ralph Williams - Skiatook, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
3. Robie Inman - Ketchum, OK & Quinton Inman - Ketchum, OK
4. Jess Hall - New Town, ND & Jesse Chase - Mandaree, ND
5. Jacoby Heathershaw - Martin, SD & Daylon Danks - Mandaree, ND
6. Jess Hall - New Town, ND & Benji Hall - New Town, ND
7. Jacoby Heathershaw - Martin, SD & Gunner Plenty - Garryowen, MT
8. Connor Osborn - Tecumseh, OK & Quinton Inman - Ketchum, OK
9. Justin Tom - Pryor, MT & Joshua Felicia - Wyola, MT
10. Jeremy Not Afraid - Lodge Grass, MT & Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
11. Nolan Conway - Cut Bank, MT & John Bell - Harlem, MT
12. Rope Three Irons - Lodge Grass, MT & Colten Fisher - Billings, MT
13. Wacey Real Bird - Garryowen, MT & Mike Limberhand - Worden, MT
14. Dylan Johnson - Shepherd, MT & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
15. Chris Cole - Harlem, MT & Jim Cole - Harlem, MT
16. Hance Indian Three Irons - St Xavier, MT & Gunner Plenty - Garryowen, MT
17. Dale Campbell - Lame Deer, MT & Karson Campbell - Lame Deer, MT
18. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Wyatt Gibson - Thoneau, NM
19. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Chris Lamere - Box Elder, MT
20. Bryan Sells - Chinle, AZ & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
21. Delvin Ereaux - Hays, MT & Spider Ramone - Hays, MT
22. Jace Loring - Cut Bank, MT & Alonzo Skunkcap - Browning, MT
23. Justin Turner - Vinita, OK & Clint Harry - Aguila, AZ
24. Dylan Johnson - Shepherd, MT & Colten Fisher - Billings, MT
25. Kolton Keplin - Belcourt, ND & Hunter Karlson - White Shield, ND
26. Nolan Conway - Cut Bank, MT & Wyatt Gibson - Thoneau, NM
27. Brandon Armajo - Lodge Grass, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
28. Sam Bird - Cut Bank, MT & Billy Lamere - Box Elder, MT
29. James Arviso - Gallup, NM & Brandon Ben - Peridot, AZ
30. Lance Boyd - Blackfoot, ID & Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
31. Andre Lafrance - Wyola, MT & Mike Limberhand - Worden, MT
32. Dustin Bird - Cut Bank, MT & Jim Cole - Harlem, MT
33. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM & Leo Ramone - Elko, ID
34. Ralph Williams - Skiatook, OK & Paul Roberts - Okmogee, OK
35. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Preston Watson - Box Elder, MT
36. Jordan Longtimesleeping - New Town, ND & James Louis Baker Sr. - New Town, ND
37. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Spider Ramone - Hays, MT
38. Lance Boyd - Blackfoot, ID & Leo Ramone - Elko, ID
39. Kaydin Small - Lodgegrass, MT & Daylon Danks - Mandaree, ND
40. Justin Turner - Vinita, OK & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
41. Chris Cole - Harlem, MT & Branden Cole - Harlem, MT
42. James Arviso - Gallup, NM & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
43. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Dale Campbell - Lame Deer, MT
44. Jake Longbrake - Dupree, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
45. Aaron Henry - Box Elder, MT & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
46. Andre Lafrance - Wyola, MT & Joshua Felicia - Wyola, MT
47. Connor Osborn - Tecumseh, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
48. Billy Lamere - Box Elder, MT & Kaden Ereaux - Hays, MT
49. Rope Three Irons - Lodge Grass, MT & Jesse Chase - Mandaree, ND
50. Charlie Ereaux - Hays, MT & Merval Not Afraid - Lodge Grass, MT
51. Kaden Ereaux - Hays, MT & Kale Ereaux - Hays, MT
52. Eric Paul Watson - Box Elder, MT & Branden Cole - Harlem, MT
53. Brent Dodginghorse - Calgary, AB & Casey Stone - New Town, ND
54. Bart Ness - Kennebec, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
55. Jace Loring - Cut Bank, MT & Jayde Murphy - Cut Bank, MT
56. Dustin Bird - Cut Bank, MT & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
57. Joedon McKenzie - Mandaree, ND & James Louis Baker Sr. - New Town, ND
58. Bryan Sells - Chinle, AZ & Brandon Ben - Peridot, AZ
59. Aaron Henry - Box Elder, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
60. TY Vaile - Babb, MT & Alonzo Skunkcap - Browning, MT
61. Preston Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
62. Tyler Guardipee - Great Falls, MT & Jayde Murphy - Cut Bank, MT
63. Kaydin Small - Lodgegrass, MT & John Small - Lodge Grass, MT
64. Kolton Keplin - Belcourt, ND & John Bell - Harlem, MT
65. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Hunter Karlson - White Shield, ND
2. Sat, June 26 2021, 2:00 PM
1.
K'La Gonzalez - Polson, MT & Count Robinson - Polson, MT
2. Rilee Fisher - Ashland, MT & Corbin Fisher - Ashland, MT
3. Colin Begay - Tempe, AZ & Denton Begay - Many Farms, AZ
4. Delvin Ereaux - Hays, MT & Kale Ereaux - Hays, MT
5. TY St. Goddard - Browning, MT & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
6. Maize Two Bears - Cannon Ball, ND & Kasen Johnson - Mandaree, ND
7. Brandon Armajo - Lodge Grass, MT & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
8. TY Vaile - Babb, MT & Denton Begay - Many Farms, AZ
9. David Madison - Wolf Point, MT & Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
10. TY St. Goddard - Browning, MT & Justin Tom - Pryor, MT
3. Sun, June 27 2021, 2:00 PM
1.
Jimmy Racine - Cut Bank, MT & John Hall - Buffalo, WY
2. Wacey Real Bird - Garryowen, MT & Terence Limberhand - Lame Deer, MT
3. Neil Tatsey - Valier, MT & Jimmy Racine - Cut Bank, MT
4. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
5. Justin Gopher - Okeechobee, FL & Paul Roberts - Okmogee, OK
6. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Clint Harry - Aguila, AZ
7. Ty Allen Fischer - Ashland, MT & Terence Limberhand - Lame Deer, MT
8. Neil Tatsey - Valier, MT & John Hall - Buffalo, WY
9. Ty Allen Fischer - Ashland, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 3
1S. Fri, June 25 2021, 9:00 AM
1.
Cauy Betony - Tonalea, AZ
2. Kolt Tom - Lupton, AZ
3. Nephi Whitegrass - Billings, MT
Jr. Breakaway - 26
1S. Fri, June 25 2021, 9:00 AM
1.
Hanson King - Crownpoint, NM
2. Nick Three Irons - Lodge Grass, MT
3. Tayzen Cummings - Henryetta, OK
4. Kale Ereaux - Hays, MT
5. Kayen Armajo - Lodge Grass, MT
6. Autumn Farland - Tonalea, AZ
7. Keegan Dee - Mandaree, ND
8. Karson Campbell - Lame Deer, MT
9. Bailey Chase - Mandaree, ND
10. Jaxon Cravens - Tahlequah, OK
11. Talan Cummins - Lodge Grass, MT
12. Kadin Jodie - Churchrock, NM
13. Kelsey Gillin - Ronan, MT
14. Kadie Bends - Ashland, MT
15. Jett Turner - Vinita, OK
16. Martin Watson - Box Elder, MT
17. Tanner Not Afraid - Billings, MT
18. Janae Wagner - Crownpoint, NM
19. Cassie Deroche - Browning, MT
20. Bailey Three Irons - Crow Agency, MT
21. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
22. Shannoah Danks - Mandaree, ND
23. Clayton C Three Irons - St Xavier, MT
24. Mervin Whitford, Jr - Box Elder, MT
25. Curtis Pretty On Top - Hardin, MT
26. Ty Kittson - Harlem, MT
Jr. Barrel Racing - 34
1S. Fri, June 25 2021, 9:00 AM
1.
Delaney Rose Fisher - Ashland, MT
2. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
3. Addison Conway - Cut Bank, MT
4. Graysen O'Connor - Arlee, MT
5. Fallon Real Bird - Garryowen, MT
6. Kyra Teehee - Muskogee, OK
7. Maddey Clary - Ronan, MT
8. Karsyn Yazzie - Rough Rock, AZ
9. Kloee Elsberg - Okanogan, WA
10. Zayla Aguilar - Chinle, AZ
11. Aarianna Henry - Box Elder, MT
12. Jhett Dale - Shiprock, NM
13. Kelsey Gillin - Ronan, MT
14. Cassie Deroche - Browning, MT
15. Cayda Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB
16. Bailey Chase - Mandaree, ND
17. Kianda Tatsey - Heart Butte, MT
18. Aryzona Cummings - Henryetta, OK
19. Bailey Three Irons - Crow Agency, MT
20. Julie Ann Weaver - Vinita, OK
21. Kyra Brown - Lodge Grass, MT
22. Rosalinda Ben - Peridot, AZ
23. Shannoah Danks - Mandaree, ND
24. Autumn Farland - Tonalea, AZ
25. Jernie Roper - Oktaha, OK
26. Maddie Gray - Ridgeview, SD
27. Bailey Nelson - Hardin, MT
28. Tristin Small - Ashland, MT
29. Kinzie Small - Ashland, MT
30. Chandra Whiteman - Crow Agency, MT
31. Brooke Fox - Cardston, AB
32. Savaya Alden - Fort Smith, MT
33. Zay Alden - Fort Smith, MT
34. Emery Nicholas - Garryowen, MT
SRTR - 25
1S. Fri, June 25 2021, 9:00 AM
1.
Sam Bird - Cut Bank, MT & Billy Lamere - Box Elder, MT
2. Shea Enos - Scottsdale, AZ & Leon Monroe - Phoenix, AZ
3. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Spider Ramone - Hays, MT
4. Hardee Skunkcap - Browning, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
5. Jimmy Roper - Oktaha, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
6. Hardee Skunkcap - Browning, MT & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
7. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Billy Lamere - Box Elder, MT
8. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Spider Ramone - Hays, MT
9. Bart Ness - Kennebec, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
10. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
11. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
12. Robert Smith - Lantry, SD & Tom Knight - Eagle Butte, SD
13. Jake Longbrake - Dupree, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
14. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Leon Monroe - Phoenix, AZ
15. Robie Inman - Ketchum, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
16. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Leo Ramone - Elko, ID
17. Terry Tatsey - Browning, MT & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
18. Sam Bird - Cut Bank, MT & Dexter Donald - Tonalea, AZ
19. Jimmy Roper - Oktaha, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
20. Jake Longbrake - Dupree, SD & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
21. Shea Enos - Scottsdale, AZ & Dexter Donald - Tonalea, AZ
22. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
23. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
24. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
25. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM & Leo Ramone - Elko, ID
Steer Roping - 0