Wagner, SD
Bareback - 8
1. Sat, September 04 2021, 7:00 PM
1.
Hunter Big Eagle - Harrold, SD
2. Lane Deifley - Yankton, SD
3. Jhett Knight - Pine Ridge, SD
4. Connor Heinert - New Underwood, SD
3. Sun, September 05 2021, 7:00 PM
1.
Tanner Rupprecht - Campbell, NE
2. Chase Yellowhot - Blunt, SD
3. Bobby Reynolds - Garreston, SD
4. Ty Kenner - Woodlake, NE
Barrel Racing - 34
1. Sat, September 04 2021, 7:00 PM
1.
Paytin Johnson - Kyle, SD
2. Shaw Nelson - Hartford, SD
3. Ryen Sheppick - Pierre, SD
4. Raylee Fagerhaug - Wessington Springs, SD
5. Katlyn Knoll - Avon, SD
6. Jill Donnelly - Elk Point, SD
7. Becky Barry - Belle Fourche, SD
8. Becky Amio - Blunt, SD
9. Ava German - Peever, SD
10. Victoria Blatchford - Brookings, SD
11. Jodi Nelson - Hartford, SD
12. Rachel Kelderman - Hudson, SD
1SA. Sat, September 04 2021, 9:00 PM
1.
Lexus Bartling - Brookings, SD
2. Joanie Plourd - Carlton, MI
3. Shannon Jensen - Lawton, IA
4. Sydney Maher - Timber Lake, SD
3. Sun, September 05 2021, 7:00 PM
1.
Makenzee Wheelhouse - Pierre, SD
2. Keylee Zancanella - Aurora, SD
3. Kristen Zancanella - Aurora, SD
4. Rachel Hansen - Walton, NE
5. Crystal Herbolsheimer - Pierce, NE
6. Shada Beeson - Wagner, SD
7. Jayme Peterson - Belle Fourche, SD
8. Lainee Sanpson - Interior, SD
9. Tera Moody - Letcher, SD
10. Tammy Watson - Mitchell, SD
11. Dori Hollenbeck - Winner, SD
12. Jena Garwood - Atkinson, NE
4SA. Sun, September 05 2021, 9:00 PM
1.
Kelly Anders - Elm Springs, SD
2. Jonnie Anders - Elm Springs, SD
3. Shelby Hohn - Dimock, SD
4. Sarah Rose - Volga, SD
5. Shelby Olivier - Murdo, SD
6. Heather Bosse - Cogswell, ND
Bull Riding - 11
1. Sat, September 04 2021, 7:00 PM
1.
Colton Provost - Dante, SD
2. Kyle Hapney - Harrold, SD
3. Jhett Knight - Pine Ridge, SD
4. Jac Conrad - Tyndall, SD
5. Corey Frankenstein - Wagner, SD
3. Sun, September 05 2021, 7:00 PM
1.
Reece Schweigerg - Gettysburg, SD
2. Kane Grant - Whitewood, SD
3. Jack Rodenbaugh - Box Elder, SD
4. Jesse Kline - Hartford, SD
5. Bryce Ridings - Hartford, SD
6. Clint Nelson - Philip, SD
Calf Roping - 8
1. Sat, September 04 2021, 7:00 PM
1.
Rafe Wientjes - Onida, SD
2. Nathan Sandoz - Newell, SD
3. Matthew Heathershaw - Quinn, SD
3. Sun, September 05 2021, 7:00 PM
1.
Bryce Ridings - Hartford, SD
2. Miles Garwood - Atkinson, NE
3. Jess Woodward - Dupree, SD
4. John Thelen - Sioux Falls, SD
5. TY Moser - Volga, SD
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 23
1. Sat, September 04 2021, 7:00 PM
1.
Cedar Jandreau - Kennebec, SD
2. Jill Donnelly - Elk Point, SD
3. Jennifer Gale - Humboldt, SD
4. Haley Brown - Porcupine, SD
5. Ryen Sheppick - Pierre, SD
6. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
7. Daisey Dean - Platte, SD
8. Ella Sander - Buffalo, SD
9. Lainee Schonebaum - Burke, SD
10. Rachel Kelderman - Hudson, SD
11. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
3. Sun, September 05 2021, 7:00 PM
1.
Bailey Wickre - Box Elder, SD
2. Lainee Sanpson - Interior, SD
3. Beth Eliason - Gregory, SD
4. Torie Kester - Grand Island, NE
5. Summer Beeson - Wagner, SD
6. Keylee Zancanella - Aurora, SD
7. Jayme Peterson - Belle Fourche, SD
8. Makenzee Wheelhouse - Pierre, SD
9. Kayla English - Elkton, SD
10. Dana Judge - Emmet, NE
11. Amber Coleman - Orchard, NE
12. Jolene Loiseau - Flandreau, SD
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 11
1. Sat, September 04 2021, 7:00 PM
1.
Mason Hood - Burke, SD
2. Zane Howe - Rapid City, SD
3. Kyle Hapney - Harrold, SD
4. Jhett Knight - Pine Ridge, SD
3. Sun, September 05 2021, 7:00 PM
1.
Dwight Coleman - Hartford, SD
2. John Thelen - Sioux Falls, SD
3. Traden Lockwood - Hermosa, SD
4. Lane Whitelock - Lewellen, NE
5. Joseph Whitelock - Lewellen, NE
6. Aidan Ridings - Hartford, SD
7. Miles Kreeger - Lake Andes, SD
Sr. Breakaway - 16
1. Sat, September 04 2021, 7:00 PM
1.
Steve Klein - Sioux Falls, SD
2. Gary Zilverberg - Holabird, SD
3. Jb Lord - Aurora, SD
4. Chuck Nelson - Hartford, SD
5. Marty Jandreau - Kennebec, SD
6. Scott Vandenberg - Sioux Falls, SD
7. Darrell Barry - Belle Fourche, SD
8. Bart Ness - Kennebec, SD
9. Bogie Webb - Volin, SD
10. Darren Lammers - Chancellor, SD
11. John Dean - Geddes, SD
3. Sun, September 05 2021, 7:00 PM
1.
Dean Moncur - Piedmont, SD
2. Barry Knippling - Chamberlain, SD
3. Mike Nelson - Philip, SD
4. Fay Jandreau - Highmore, SD
5. Greg Swim - Springview, NE
Steer Wrestling - 16
1. Sat, September 04 2021, 7:00 PM
1.
Ty Talsma - Verdigre, NE
2. Shane Andersen - Hurley, SD
3. Terran Talsma - Verdigre, NE
4. Jason Hapney - Harrold, SD
5. Clay Holz - Springfield, SD
6. Trevor Haake - Grandisland, NE
7. Denton Good - Long Valley, SD
3. Sun, September 05 2021, 7:00 PM
1.
Clint Nelson - Philip, SD
2. Sawyer Strand - Platte, SD
3. Lucas Camac - Kimball, SD
4. Brayden Burrus - Rapid City, SD
5. Tyler Byrne - Martin, SD
6. Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD
7. Daycen Hunt - Ridgeview, SD
8. Joe Wilson - Martin, SD
9. Sid Hart - Yankton, SD
Team Penning - 14
1SA. Sat, September 04 2021, 9:00 PM
1.
Randy Olson - Harrisburg, SD & David Horn - Piedmont, SD & Kerry Horn -
2. Chuck Nelson - Hartford, SD & Gary Garbe - Alpena, SD & Mick Varilek -
3. Mary Pat Fawcett - Ree Heights, SD & Lennie Steffen - Colome, SD & Taryn Guinn -
4. Leon Baier - Mitchell, SD & Scott Vandenberg - Sioux Falls, SD & Tucker Ashley -
5. Doni Zeller - Reliance, SD & Sydney Zeller - Reliance, SD & Wally Bakke -
6. Anna Braunschmidt - Garreston, SD & Joe Skibinski - Sioux Falls, SD & Mark Braunschmidt -
7. John Havranek - Wagner, SD & Harold Fischer - Vermillion, SD & Stephanie Jacobsen -
8. Lindsey Borgmann - Stickney, SD & Paul Borgmann - White Lake, SD & Colin Borgmann -
9. Robert Devitt - Harrisburg, SD & Tara Thompson - Sioux Falls, SD & Bryan Runge -
10. Steve Klein - Sioux Falls, SD & Tom Jones - Sioux Falls, SD & Brad Nesheim -
11. John Dean - Platte, SD & Heather Bosse - Cogswell, ND & Tom Varilek -
12. Glen Dieters - Larchwood, SD & Larry Fossum - Hartford, SD & Mike Austin -
13. Leslie Dunkelberger - Sioux Falls, SD & Jim Dunkelberger - Sioux Falls, SD & Robert Runge -
14. Daryl Hammerstrom - Davis, SD & Terry Trower - Dell Rapids, SD & Bogie Webb -
Team Roping - 22
1. Sat, September 04 2021, 7:00 PM
1.
Myles Cuka - Letcher, SD & Tator Moody - Letcher, SD
2. Chuck Nelson - Hartford, SD & Brad Nelson - Hartford, SD
3. Jace Shearer - Wall, SD & Matthew Heathershaw - Quinn, SD
4. Dylan McGregor - Salem, SD & Jeremy Mcgregor - Salem, SD
5. Colton Musick - Pierre, SD & Carson Musick - Pierre, SD
6. Clay Holz - Springfield, SD & Ty Talsma - Verdigre, NE
7. Teagan Moser - Wosley, SD & Kaelan Block - Mitchell, SD
8. Bart Ness - Kennebec, SD & Darren Lammers - Chancellor, SD
9. Randall Fuhrer - Scotland, SD & Steve Coble - Bassett, NE
10. JB Lord - Aurora, SD & Jake Nelson - Creighton, SD
3. Sun, September 05 2021, 7:00 PM
1.
Blaine Finney - Ainsworth, NE & Dustin Chohon - O'Neill, NE
2. Colton McDaniel - Phillip, SD & Clint Nelson - Philip, SD
3. Joe Wilson - Martin, SD & Tyler Byrne - Martin, SD
4. Lucas Thompsen - Fulton, SD & Brad Oland - Britton, SD
5. Braden Pirrung - Hartford, SD & Matt Zancanella - Aurora, SD
6. Shaw Loiseau - Colman, SD & Dylan Hart - Flandreau, SD
7. Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD & Payton Pirrung - Hartford, SD
8. Jared Odens - Pierre, SD & John Thelen - Sioux Falls, SD
9. Nathan Peterson - Platte, SD & Duke Starr - Geddes, SD
10. Kip Austin - Norfolk, NE & Cole Austin - Meadowgrove, NE
11. Lucas Camac - Kimball, SD & Fay Jandreau - Highmore, SD
12. Jess Woodward - Dupree, SD & Daycen Hunt - Ridgeview, SD
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0