Bareback - 6
|
1. Sat, June 12 2021, 1:00 PM 1.
Zach Nicely - Lochbuie, CO
|
2.
Creede Guardamondo - Avondale, CO
|
3.
Kenny Berry - Englewood, CO
|
3. Sun, June 13 2021, 1:00 PM 1.
David Streweler - Peyton, CO
|
2.
Mason Snyder - Parker, CO
|
3.
Chase Vossler - Cheyenne, WY
|
|
Barrel Racing - 31
|
1. Sat, June 12 2021, 1:00 PM 1.
Molly Licht - Lafayette, CO
|
2.
Mila Hancock - Divide, CO
|
3.
Catherine Lewis - Erie, CO
|
4.
Laura Lambert - Wiggins, CO
|
5.
Katie Rathbun - Eaton, CO
|
6.
Selina Wiseman - Wiggins, CO
|
7.
Rachel Jackson - Parker, CO
|
8.
Nayah Murphy - Brighton, CO
|
9.
Stephanie Murphy - Brighton, CO
|
2S. Sun, June 13 2021, 8:00 AM 1.
Mackenzie Scott - Estes Park, CO
|
2.
Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
|
3.
Mackenzie Ogard - Milliken, CO
|
4.
Sydney Arthur - Novasota, TX
|
5.
Myra Masters - Erie, CO
|
6.
Josey Schnauffer - Pueblo, CO
|
7.
Kaitlynn Hayes - Hayden, CO
|
8.
Emily Masters - Erie, CO
|
9.
Bre Hicks - Wellington, CO
|
10.
Allison Miller - Wellington, CO
|
3. Sun, June 13 2021, 1:00 PM 1.
Trista Linsacum - Fruita, CO
|
2.
Stephenie Lujan - Delta, CO
|
3.
Valerie Rudibaugh - Gunnison, CO
|
4.
Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
|
5.
Lorie Diodosio - Fowler, CO
|
6.
Kelly Yates - Pueblo, CO
|
7.
Trixie Carlstrom - Numm, CO
|
8.
Ellie Kravig - Canon City, CO
|
9.
Lindee Lauhon - Penrose, CO
|
10.
Tammy Barnes - Larkspur, CO
|
11.
Robyn Mason - Pueblo West, CO
|
12.
Caitlan Thorne - Florissant, CO
|
|
Bull Riding - 16
|
1. Sat, June 12 2021, 1:00 PM 1.
Cody Nolte - Brighton, CO
|
2.
Travis Wheeler - Parker, CO
|
3.
Lakota Goebel - Penrose, CO
|
4.
Nathaniel Hoey - Montrose, CO
|
5.
Titus Adams - Greeley, CO
|
6.
Wyatt Bronson - Grand Junction, CO
|
7.
Andrew McWilliams - Hudson, CO
|
8.
Jaren Sturgis - Loveland, CO
|
9.
Charlie Hayes - Denver, CO
|
10.
Colt Rohrig - Rifle, CO
|
11.
Wyatt Joesph - Eaton, CO
|
3. Sun, June 13 2021, 1:00 PM 1.
James Brown - Divide, CO
|
2.
Christopher McKenna - Walsenburg, CO
|
3.
Jake Odell - Briggsdale, CO
|
4.
Brenden Sheridan - Brighton, CO
|
5.
Patrick Sisneros - Colorado Springs, CO
|
|
Calf Roping - 24
|
1. Sat, June 12 2021, 1:00 PM 1.
Don Scanga - Pueblo West, CO
|
2.
Brit Ellerman - Fort Lupton, CO
|
3.
Brandon Kammerzell - Galeton, CO
|
4.
Dontae Pacheco - Bloomfield, NM
|
5.
Creede Guardamondo - Avondale, CO
|
6.
Pecos Tatum - La Plata, NM
|
7.
Brice Ingo - Pueblo, CO
|
2S. Sun, June 13 2021, 8:00 AM 1.
Morgan Murray - Colorado Springs, CO
|
2.
Ross McAdow - Keensburg, CO
|
3.
Cole Kadrie - Fowler, CO
|
4.
Darnell Johnson - Fowler, CO
|
5.
Kasen Brennise - Craig, CO
|
6.
Denton Oestmann - Limon, CO
|
7.
Brian Venn - Kersey, CO
|
8.
Wes Mack - Raton, NM
|
9.
Kyle Belew - La Junta, CO
|
10.
Ricky Lambert - Wiggins, CO
|
11.
Ryan Belew - La Junta, CO
|
12.
Anthony Arroyo Picado - Wiggins, CO
|
3. Sun, June 13 2021, 1:00 PM 1.
Glenn Stuckey - Limon, CO
|
2.
Braeden Ross - Almont, CO
|
3.
Stuart Hoar - Pine Bluffs, WY
|
4.
Kyle Dickens - Loveland, CO
|
5.
Joey Dickens - Loveland, CO
|
|
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 24
|
1. Sat, June 12 2021, 1:00 PM 1.
Taya McAdow - Keensburg, CO
|
2.
Bethanie Shofner - La Cruces, NM
|
3.
Willow Nicholas - Baggs, WY
|
4.
Kacey Kobza - Brighton, CO
|
5.
Jessie Miller - Fort Lupton, CO
|
6.
Chloe Saiz - Pueb;o, CO
|
2S. Sun, June 13 2021, 8:00 AM 1.
Tamara Lujan - Hawky, TX
|
2.
Karly Teller - Ault, CO
|
3.
Chelsie Cranson - Fowler, CO
|
4.
Mikayla Wilson - Lakewood, CO
|
5.
Erin Johnson - Fowler, CO
|
6.
Amanda Terrell - La Salle, CO
|
7.
Graycee Lay - Elbert, CO
|
8.
Dara Belew - La Junta, CO
|
9.
Olivia Lay - Elbert, CO
|
10.
Sydney Arthur - Novasota, TX
|
11.
Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
|
3. Sun, June 13 2021, 1:00 PM 1.
Kerby Anderson - Grover, CO
|
2.
Marcy Bate - Agate, CO
|
3.
Abbea Faris - Grover, CO
|
4.
Tammy Barnes - Larkspur, CO
|
5.
Lindee Lauhon - Penrose, CO
|
6.
Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
|
7.
Lacy Holeman - Carpenter, WY
|
|
Mixed Team Roping - 20
Saddle Bronc - 13
|
1. Sat, June 12 2021, 1:00 PM 1.
Cole Hoffman - Fruita, CO
|
2.
Nile Thompson - Denver, CO
|
3.
Steven Hath - Livermore, CO
|
4.
Lane Hines - Wheatridge, CO
|
5.
Dustin Brewster - Castle Rock, CO
|
6.
Colt Allred - Rangely, CO
|
7.
Andrew Schneider - Stephenville, TX
|
8.
Kasey Rosendahl - Meeker, CO
|
9.
Tyler Beebe - Bayfield, CO
|
3. Sun, June 13 2021, 1:00 PM 1.
Walker Rezzonico - Jelm, WY
|
2.
Taggyrt Moses - Las Animas, CO
|
3.
Coleman Shallbetter - Gunnison, CO
|
4.
Gavin McAllister - Silverthorne, CO
|
|
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 5
|
1. Sat, June 12 2021, 1:00 PM 1.
Daniel Joos - La Junta, CO
|
2.
Hadley Jackson - La Junta, CO
|
3.
Justin Barhite - Penrose, CO
|
3. Sun, June 13 2021, 1:00 PM 1.
Talon Sterkel - Brighton, CO
|
2.
Brady Buum - Fort Lupton, CO
|
|
Team Penning - 0
Team Roping - 23
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0
|