Bareback - 1
|
1. Fri, July 02 2021, 3:00 PM 1.
David Streweler - Peyton, CO
|
|
Barrel Racing - 36
|
1. Fri, July 02 2021, 3:00 PM 1.
Laura Lambert - Wiggins, CO
|
2.
Katie Rathbun - Eaton, CO
|
3.
Mandy Rush - Grand Junction, CO
|
4.
Kelcey McNamee - Nunn, CO
|
5.
Babette Cary - Greeley, CO
|
6.
Dina Miller - De Beque, CO
|
7.
Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
|
8.
Andy Urista - Meeker, CO
|
9.
Stephenie Lujan - Delta, CO
|
10.
Selina Wiseman - Wiggins, CO
|
11.
Tori Cooper - Brighton, CO
|
12.
Dalene Harthun - Kremmling, CO
|
2S. Sat, July 03 2021, 8:00 AM 1.
Wendy McKee - Craig, CO
|
2.
Rachel Huerkamp - Delta, CO
|
3.
Lindy James - Rawlins, WY
|
4.
Keylie Tatum - La Plata, NM
|
5.
Kathryn Varian - Coalmont, CO
|
6.
Briana Bailey - Steamboat, CO
|
7.
Brittaney Cordova - Mack, CO
|
8.
Trista Linsacum - Fruita, CO
|
9.
Rayne Grant - Sheridan, WY
|
10.
Cylee Dunsmore - Craig, CO
|
11.
Wendy Hoefer - Fort Lupton, CO
|
12.
Ronnie Will - Silt, CO
|
3. Sat, July 03 2021, 3:00 PM 1.
Lindee Lauhon - Penrose, CO
|
2.
Kaitlynn Hayes - Hayden, CO
|
3.
Mary-Cecelia Tharp - Ault, CO
|
4.
Josey Schnaufer - Pueblo, CO
|
5.
Rianna Welch - Manzanola, CO
|
6.
Lindsey Wilson - Florence, CO
|
7.
Trudy Petersen - Clifton, CO
|
8.
Harlie Zehnder - Norwood, CO
|
9.
Bailey Miller - Encampment, WY
|
10.
Mackenzie Scott - Estes Park, CO
|
11.
Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
|
12.
Kelly Adamson - Douglas, WY
|
|
Bull Riding - 9
|
3. Sat, July 03 2021, 3:00 PM 1.
Cyler Doremus - Eaton, CO
|
2.
Wyatt Bronson - Grand Junction, CO
|
3.
Jaren Sturgis - Loveland, CO
|
4.
Nathaniel Hoey - Montrose, CO
|
5.
Lakota Goebel - Penrose, CO
|
6.
Colton Kent - Pueblo, CO
|
7.
Andrew McWilliams - Hudson, CO
|
8.
Travis Hecht - Kersey, CO
|
9.
Cody Kingery - Elbert, CO
|
|
Calf Roping - 27
|
1. Fri, July 02 2021, 3:00 PM 1.
Kasen Brennise - Craig, CO
|
2.
Darnell Johnson - Fowler, CO
|
3.
Ryan Belew - La Junta, CO
|
4.
Brian (j) Gillen - Elizabeth, CO
|
5.
Stuart Hoar - Pine Bluffs, WY
|
6.
Jack Tyner - Laramie, WY
|
7.
Braeden Ross - Almont, CO
|
2S. Sat, July 03 2021, 8:00 AM 1.
Scott Meeks - Dublin, TX
|
2.
Will Albercht - Sheridan, WY
|
3.
Dontae Pacheco - Bloomfield, NM
|
4.
Wyatt Uptain - Craig, CO
|
5.
Kall Mayfield - Midwest, WY
|
6.
Pecos Tatum - La Plata, NM
|
7.
Morgan Murray - Colorado Springs, CO
|
8.
Jhett James - Rawlins, WY
|
9.
Joe James - Rawlins, WY
|
10.
Seth Niederhauser - Coalmont, CO
|
11.
Kyle Belew - La Junta, CO
|
3. Sat, July 03 2021, 3:00 PM 1.
Cade Thar - Gillette, WY
|
2.
Bailey Young - Gillette, WY
|
3.
Colter Nunn - Laramie, WY
|
4.
Brice Ingo - Pueblo, CO
|
5.
Joey Dickens - Loveland, CO
|
6.
Garrett Nunn - Laramie, WY
|
7.
Brandon Kammerzell - Galeton, CO
|
8.
Bryce Grant - Fruita, CO
|
9.
Kyle Dickens - Loveland, CO
|
|
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 26
|
1. Fri, July 02 2021, 3:00 PM 1.
Mikayla Wilson - Lakewood, CO
|
2.
Chelsie Cranson - Fowler, CO
|
3.
Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
|
4.
Kassandra Shoemaker - Gill, CO
|
5.
Tamara Lujan - Hawky, TX
|
6.
Sydney Arthur - Navaota, TX
|
7.
Tia Edwards - Grand Junction, CO
|
8.
Amelia Anderson - Laramie, WY
|
9.
Paula Cooper - Steamboat Springs, CO
|
2S. Sat, July 03 2021, 8:00 AM 1.
Rayne Grant - Sheridan, WY
|
2.
Ellie Anderson - Meeker, CO
|
3.
Deena Norell - Meeker, CO
|
4.
Kyra Corson - Baggs, WY
|
5.
Kate Dickinson - Rock Springs, WY
|
6.
Keylie Tatum - La Plata, NM
|
7.
Dara Belew - La Junta, CO
|
3. Sat, July 03 2021, 3:00 PM 1.
Aubrey Burger - Saratoga, WY
|
2.
Graycee Lay - Elbert, CO
|
3.
Lindee Lauhon - Penrose, CO
|
4.
McKenzie Watkins - Bloomfield, NM
|
5.
Raquel Fazzino - Canon City, CO
|
6.
Connie Harris - Pueblo, CO
|
7.
Bailey Miller - Encampment, WY
|
8.
Harlie Zehnder - Norwood, CO
|
9.
Karly Teller - Ault, CO
|
10.
Jori Polich - Cortez, CO
|
|
Mixed Team Roping - 21
Saddle Bronc - 15
|
1. Fri, July 02 2021, 3:00 PM 1.
Montana Barlow - Rock Point, AZ
|
2.
Coleman Shallbetter - Gunnison, CO
|
3.
Colt Allred - Rangely, CO
|
4.
Casey Guerrieri - Pueblo, CO
|
3. Sat, July 03 2021, 3:00 PM 1.
Steven Hath - Westlake Village, CA
|
2.
Andrew Schneider - Stephenville, TX
|
3.
Walker Rezzonico - Jelm, WY
|
4.
Cole Hoffman - Fruita, CO
|
5.
Denton Ward - Goodwell, OK
|
6.
Kasey Rosendahl - Meeker, CO
|
7.
Lane Hines - Wheatridge, CO
|
8.
Dustin Brewster - Castle Rock, CO
|
9.
Ira Dickinson - Rock Springs, WY
|
10.
Tj Allen - Monument, CO
|
11.
Zeb Hogan - Black Forest, CO
|
|
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 15
|
1. Fri, July 02 2021, 3:00 PM 1.
Brady Buum - Fort Lupton, CO
|
2.
Jacob Sterkel - Brighton, CO
|
3.
Tylor Bond - Avondale, CO
|
4.
Cody Mumma - Fort Lupton, CO
|
5.
Kenny Johnson - Keenesburg, CO
|
6.
Talon Sterkel - Brighton, CO
|
7.
Jace Logan - Yampa, CO
|
2S. Sat, July 03 2021, 8:00 AM 1.
Kall Mayfield - Midwest, WY
|
3. Sat, July 03 2021, 3:00 PM 1.
Cody Pratt - Pueblo, CO
|
2.
Rick Petersen - Clifton, CO
|
3.
TY Everson - Laramie, CO
|
4.
Kyle Broce - Cheraw, CO
|
5.
DJ Joos - La Junta, CO
|
6.
Ira Dickinson - Rock Springs, WY
|
7.
Hadley Jackson - La Junta, CO
|
|
Team Penning - 0
Team Roping - 30
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0
|