Ft. Pierre, SD
Bareback - 4
3. Fri, July 03 2020, 7:00 PM
1.
Weston Garrett - Gillette, WY
2. Coenradd Vanderwalt - Cavour, SD
5. Sat, July 04 2020, 7:00 PM
1.
Dylan Riggins - Sturgis, SD
2. Logan Stiller - Thies River Falls, MN
Barrel Racing - 76
1S. Fri, July 03 2020, 10:00 AM
1.
Meghan Corr - Hermosa, SD
2. Arial Swallow - Okreek, SOUTH DAKOTA
3. Jenna Elshere - Quinn, SD
4. Tessa Caspers - New Underwood, SD
5. Shantell Brewer - Dupree, SD
6. Taylor Bothwell - Pierre, SD
7. Gale Beebe - Custer, SD
8. Paytin Johnson - Kyle, SD
9. Ruth Schwichtenberg - Kendall, WISCONSIN
10. Sidni Ferguson - Dupree, SD
11. Cindy Wall - Pierre, SOUTH DAKOTA
12. D'Ann Gehlsen - Mission, SD
13. Riley Donnelly - Elk Point, SD
14. Katie Tibbs - Ft. Pierre, SD
15. Victoria Blatchford - Brookings, SD
16. Keylee Zancanella - Aurora, SD
17. Kayden Steele - Newell, SD
18. Allison Burgau - Black River Falls, WISCONSIN
19. Cydney Peterson - Ree Heights, SD
20. Brylee Grubb - Spearfish, SD
21. Sarah Rose - Volga, SD
22. Jo Lynn Grieves - Winner, SD
23. Layna Tibbs - Ft. Pierre, SD
24. Kristen Zancanella - Aurora, SD
25. Jill Donnelly - Elk Point, SD
26. Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
3. Fri, July 03 2020, 7:00 PM
1.
Jenna Humble - Mud Butte, SD
2. Sydney Theobald - Ft. Pierre, SD
3. Heather Bosse - Cogswell, ND
4. Shaw Nelson - Hartford, SD
5. Kaytee Bleeker - Box Elder, SD
6. Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
7. Brooke White Bear - Chamberlain, SD
8. Cashae McGee - Rhame, ND
9. Rayel Livermont - Martin, SD
10. Summer Kosel - Glenham, SD
11. Amy Brunson - New Underwood, SD
12. Coralee Spratt - Shoshoni, WY
13. Amy Wilcox - Red Owl, SD
14. Jacey Camac - Kimball, SD
15. Kristi Steffes - Vale, SD
4SR. Sat, July 04 2020, 10:00 AM
1.
Jodi Nelson - Hartford, SD
2. Megan Vanliere - Pierre, SD
3. Tera Moody - Letcher, SD
4. Ryen Sheppick - Pierre, SD
5. Emily Rose - Ft. Pierre, SOUTH DAKOTA
6. Kailyn Groves - Faith, SD
7. Shandra Stroemer - Herold, SD
8. Leah Pauley - Martin, SD
9. Dale Lee Forman - Ree Heights, SD
10. Teya Moody - Letcher, SD
11. Laney Fowler - Aurora, SD
12. Bristol Benson - Saginaw, MN
13. Stefany Benson - Saginaw, MN
14. Macy Diehl - Zimmerman, MINNESOTA
15. Karissa Rayhill - Torrington, WY
16. Tae Heathershaw - Martin, SD
17. Kesse Deal - Dupree, SOUTH DAKOTA
18. Jessica Ludeamnn - Fort Pierre, SD
19. Becky Amio - Blunt, SD
5. Sat, July 04 2020, 7:00 PM
1.
Kailee Webb - Isabel, SD
2. Melissa Morris - Pierre, SD
3. Jill Moody - Pierre, SD
4. Tomi Bradford - Selby, SD
5. Brooke Howell - Belle Fourche, SD
6. Amanda Lundquist - Golden Valley, ND
7. Becky Barry - Belle Fourche, SD
8. Katie Dibbern - Interior, SD
9. Kelly Wheelhouse - Pierre, SD
10. Dori Hollenbeck - Winner, SD
11. Haley Brown - Porcupine, SD
12. Makenzee Wheelhouse - Pierre, SD
13. Taylor Engesser - Spearfish, SD
14. Rickie Engesser - Spearfish, SD
15. Jodi O'Bryan - Belvidere, SD
16. Stephanie Curtis - Fruitdale, SD
Bull Riding - 30
3. Fri, July 03 2020, 7:00 PM
1.
Chason Cole - Hermosa, SD
2. Dustin Thompson - Flandreau, SD
3. Miles Englebert - Murdock, SD
4. Jestyn Woodward - Custer, SD
5. Tate Arbach - Selby, SD
6. Seth Green - Minden, NV
7. Casey Fredericks - Lamedeer, MT
8. Kyle Hapney - Harold, SD
9. Hudson Johnson - Kadoka, SD
10. Dawson Reedy - Philip, SD
11. Logan Bowden - Rapid City, SD
12. Thomas Dryer - Mitchell, SD
13. Elliot Cox - Hoven, SD
14. Sean Nicolaus - Sioux Falls, SOUTH DAKOTA
15. Hayden Townsend - Dublin, TX
5. Sat, July 04 2020, 7:00 PM
1.
Stran Smith - Landry, SD
2. Jake Foster - Faith, SD
3. Lane Hyder - St. Cloud, FL
4. Dillon Micheel - Ashton, NE
5. J.W. Frederick - Mission, SOUTH DAKOTA
6. Kane Grant - Whitewood, SD
7. Hadley Joens - Eagle Butte, SD
8. Tucker Mertens - Veblen, SD
9. Lane Roettele - Mitchell, SD
10. Joshua Martinez - Veblen, SD
11. Wacey Ferguson - Hermosa, SD
12. Teigan Gray - Wall, SD
13. Cole Brewer - Dupree, SD
14. Chris Fisher - Belle Fouche, SD
15. Dylan Bradford - Selby, SD
Calf Roping - 38
1S. Fri, July 03 2020, 10:00 AM
1.
Todd Rose - Volga, SD
2. Tanner Fite - Hermosa, SD
3. Sterling Lee - Rhame, ND
4. TY Moser - Woosley, SD
5. BO Dean - Platte, SD
6. Tate Hoffman - Highmore, SD
3. Fri, July 03 2020, 7:00 PM
1.
Linkyn Petersek - Colome, SD
2. Brent Belkham - Blunt, SD
3. Troy Wilcox - Red Owl, SD
4. Jess Woodward - Dupree, SD
5. Dawson Phillips - Winner, SD
6. Blake Eggl - Minot, ND
7. Brett Wilcox - Red Owl, SD
8. Cole Robinson - Moorcroft, WY
9. Paden Belkham - Blunt, SD
10. Cole Wilson - Osage City, KS
11. Tom Krouse - Osage City, KS
12. Jason Schaefer - Broadus, MT
13. Trey Young - Dupree, SD
14. Colby Sturgeon - Torrington, WY
4SR. Sat, July 04 2020, 10:00 AM
1.
Tyler Scheevel - Lester Prairie, MINNESOTA
2. Reece Ullerich - Humboldt, SD
3. Nick Rettinger - New England, ND
4. Jacoby Heathershaw - Martin, SD
5. Brody Jones - Brookings, SD
5. Sat, July 04 2020, 7:00 PM
1.
Grey Gilbert - Buffalo, SD
2. Jamie Wolf - Mound City, SD
3. Chance Derner - New Underwood, SD
4. Clint Kindred - Oral, SD
5. Michael McPherson - Box Elder, SD
6. Thane Lockhart - Oelrichs, SD
7. Matt Peters - Hot Springs, SD
8. Trevor Hupp - Ft. Pierre, SD
9. Tanner McInerney - Alzada, MT
10. Marty McPherson - Piedmont, SD
11. Nolan Smith - Rapid City, SD
12. Myles Kenzy - Iona, SD
13. Tanner Stec - Hot Springs, SD
Goat Tying - 27
1S. Fri, July 03 2020, 10:00 AM
1.
Payton Donnelly - Elk Point, SD
2. Jazz McGirr - Huron, SD
3. Shantell Brewer - Dupree, SD
4. Brylee Grubb - Spearfish, SD
5. Jill Donnelly - Elk Point, SD
6. Maddee Doerr - Creighton, NEBRASKA
7. Sidni Ferguson - Dupree, SD
8. Catherine Clayton - Dublin, TEXAS
9. Riley Donnelly - Elk Point, SD
10. Kayden Steele - Newell, SD
11. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
3. Fri, July 03 2020, 7:00 PM
1.
Tawny Barry - Carter, SOUTH DAKOTA
2. Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
3. Tayle Brink - Newell, SD
4. Keanna Hodson - Martin, SD
5. Kaycee Monnens - Hulett, WY
6. Cashae McGee - Rhame, ND
4SR. Sat, July 04 2020, 10:00 AM
1.
Layni Stevens - St. Lawrence, SOUTH DAKOTA
2. Joey Carley - Philip, SD
3. Kailyn Groves - Faith, SD
4. Karissa Rayhill - Torrington, WY
5. Sat, July 04 2020, 7:00 PM
1.
Rickie Engesser - Spearfish, SD
2. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD
3. Jacey Hupp - Huron, SD
4. Tessa Menzel - Quinn, SD
5. Makenzee Wheelhouse - Pierre, SD
6. Sawyer Gilbert - Buffalo, SD
Ladies Breakaway - 72
1S. Fri, July 03 2020, 10:00 AM
1.
Kiley Duby - Hermiston, OR
2. Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
3. Brylee Grubb - Spearfish, SD
4. Gracey Sheridan - Brookings, SD
5. Kamira Miller - Newell, SD
6. Taylor Bothwell - Pierre, SD
7. Mercedes Williams - Faith, SD
8. Jill Donnelly - Elk Point, SD
9. Jenna Fulton - St. Lawrence, SD
10. Jayden Hollenbeck - Valentine, NE
11. Catherine Clayton - Dublin, TEXAS
12. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
13. Layna Tibbs - Ft. Pierre, SD
14. Aluxyn Hollenbeck - Valentine, NE
15. Sidni Ferguson - Dupree, SD
16. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
17. Maddee Doerr - Creighton, NEBRASKA
18. Riley Donnelly - Elk Point, SD
19. Payton Donnelly - Elk Point, SD
20. Sadie Podzimek - Ludlow, SD
21. Laura Hunt - Ridgeview, SD
22. Tierny Hamlin - Highmore, SD
23. Caydee Johnson - Wylie, CO
24. Shantell Brewer - Dupree, SD
25. Sierra Lee - Rhame, ND
26. Jacey Hupp - Huron, SD
27. Tessa Caspers - New Underwood, SD
28. Tatum Sheridan - Brookings, SD
29. Reann Crane - Whitewood, SD
30. Kassidy Caspers - New Underwood, SD
31. Kylene Baker - Buffalo Gap, SD
32. Jazz McGirr - Huron, SD
3. Fri, July 03 2020, 7:00 PM
1.
Jenny Belkham - Blunt, SD
2. Amy Johnson - Reva, SD
3. Tayle Brink - Newell, SD
4. Brenda White - Oelrichs, SD
5. Rayel Livermont - Martin, SD
6. Kristi Steffes - Vale, SD
7. Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
8. Sydney Theobald - Ft. Pierre, SD
9. Brooke Nelson - Phillip, SD
10. Lacey Hewitt - Whitewood, SD
11. Coralee Spratt - Shoshoni, WY
12. Kaycee Monnens - Hulett, WY
13. Brittany Eymer - Spearfish, SD
14. Cashae McGee - Rhame, ND
15. Keanna Hodson - Martin, SD
4SR. Sat, July 04 2020, 10:00 AM
1.
Karlie Robertson - Midland, SD
2. Hanna Hostutler - Midland, SD
3. Tatum Carey - Huron, SD
4. Josi Stevens - St. Lawrence, SD
5. Kailyn Groves - Faith, SD
6. Bailey Wickre - Box Elder, SD
7. Joey Carley - Philip, SD
8. Karissa Rayhill - Torrington, WY
9. Samantha Bergeson - Hartford, SD
10. Kallie Carey - Huron, SD
5. Sat, July 04 2020, 7:00 PM
1.
Shayla Howell - Belle Fourche, SD
2. Haley Brown - Porcupine, SD
3. Sydney Hollenbeck - Winner, SD
4. Rickie Engesser - Spearfish, SD
5. Whitley Reder - Fruitdale, SD
6. Brooke Howell - Belle Fourche, SD
7. Samantha Fulton - Miller, SD
8. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD
9. Cedar Jandreau - Kennebec, SD
10. Makenzee Wheelhouse - Pierre, SD
11. Megan Steiger - Rapid City, SD
12. Sawyer Gilbert - Buffalo, SD
13. Carole Hollers - Sturgis, SD
14. Taylor Engesser - Spearfish, SD
15. CY Christensen - Kennebec, SD
Mixed Team Roping - 36
1S. Fri, July 03 2020, 10:00 AM
1.
Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD & Roy Lemmon - Eagle Butte, SD
2. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD & Gary Zilverberg - Holabird, SD
3. Tarin Hupp - Pierre, SD & Levi Blow - Pierre, SD
4. Mike Sheridan - Brookings, SD & Gracey Sheridan - Brookings, SD
5. Jenna Fulton - St. Lawrence, SD & Bo Dean - Platte, SD
6. Sterling Lee - Rhame, ND & Sadie Podzimek - Ludlow, SD
7. Reann Crane - Whitewood, SD & Tommy Crane - Whitewood, SD
8. Ashley Price - Faith, SD & Matt Zancanella - Aurora, SD
3. Fri, July 03 2020, 7:00 PM
1.
Devin Robinson - Moorcroft, WY & Cole Robinson - Moorcroft, WY
2. Amy Johnson - Reva, SD & Brad Johnson - Reva, SD
3. Cassidy Schuelke - Opal, SD & Wyatt Schuelke - Opal, SD
4. Keanna Hodson - Martin, SD & Keith Hodson - Martin, SD
5. Tim Nelson - Midland, SD & Brooke Nelson - Phillip, SD
6. Payton Donnelly - Elk Point, SD & Dawson Phillips - Winner, SD
7. Brenda White - Oelrichs, SD & Cash Hetzel - Lemmon, SD
8. Cole Wilson - Osage City, KS & Michelle Wilson - Osage City, KS
9. Denise Nelson - Midland, SD & Jake Nelson - Creighton, SD
4SR. Sat, July 04 2020, 10:00 AM
1.
Lorna Shoemaker - Faith, SD & Kelly Shoemaker - Faith, SD
2. Megan Marone - Pukwana, SD & Dave Marone - Pukwana, SD
3. Jessica Ludeamnn - Fort Pierre, SD & Shane Ludemann - Fort Pierre, SD
4. Jayden Leiseth - Watford City, ND & Rich Marone - Pukwana, SD
5. Alex Christen - Union, CENTER & Tee Hale - Union Center, SD
5. Sat, July 04 2020, 7:00 PM
1.
Shayla Howell - Belle Fourche, SD & Guy Howell - Belle Fourche, SD
2. Brooke Howell - Belle Fourche, SD & Rich Skelton - Llano, TX
3. Kirk Feddersen - Marcus, IA & Kayla Susie - Correctionville, IA
4. Hanna Hostutler - Midland, SD & Glen Hostutler - Midland, SD
5. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD & Luke Heninger - Pierre, SD
6. Whitley Reder - Fruitdale, SD & Cass Lytle - Quinn, SD
7. Rickie Engesser - Spearfish, SD & Rhett Fanning - Martin, SD
8. CY Christensen - Kennebec, SD & Carson Musick - Pierre, SD
9. Taylor Engesser - Spearfish, SD & Neal Engesser - Spearfish, SD
10. Sawyer Gilbert - Buffalo, SD & Grey Gilbert - Buffalo, SD
11. Randa Claybaugh - Arveda, WY & Brent Mcinerney - Alzada, MT
12. Haley Brown - Porcupine, SD & Rod Brown - Ponca, NE
13. Jacey Hupp - Huron, SD & Wyatt Killion - Ainsworth, NE
14. Melissa Morris - Pierre, SD & Colton Musick - Pierre, SD
Saddle Bronc - 15
3. Fri, July 03 2020, 7:00 PM
1.
Kyle Hapney - Harold, SD
2. Eric Gewecke - Gillette, WY
3. Wyatt Schuelke - Opal, SD
4. JW Meiers - Casper, WY
5. Kolt Ferguson - Fort Collins, CO
6. Cooper West - Phillip, SD
7. Cash Wilson - Wall, SD
5. Sat, July 04 2020, 7:00 PM
1.
Kaden Deal - Eagle Butte, SD
2. Talon Elshere - Herferd, SD
3. Rhett Fanning - Martin, SD
4. Jake Foster - Faith, SD
5. John Thelen - Pierre, SD
6. Malcom Heathershaw - Quinn, SD
7. Cole Pateneaude - Halliday, ND
8. Seth Longbrake - Milesville, SD
Sr. Breakaway - 31
1S. Fri, July 03 2020, 10:00 AM
1.
Chuck Hamlin - Highmore, SD
2. Lynn Williams - Faith, SD
3. Bart Ness - Kennebec, SD
4. Raymond Tibbs - Ft. Pierre, SD
5. Chad Hetzel - Lemmon, SD
6. Barry Knippling - Chamberlain, SD
7. Gerald McInerney - Sundance, WY
8. Gary Zilverberg - Holabird, SD
9. Mike McInerney - Sundance, WY
3. Fri, July 03 2020, 7:00 PM
1.
Lynn McNenny - Sturgis, SD
2. Lyle Wilcox - Red Owl, SD
3. Fay Jandreau - Highmore, SD
4. Tim Nelson - Midland, SD
5. Steven Klein - Sioux Falls, SD
6. Chuck Nelson - Hartford, SD
4SR. Sat, July 04 2020, 10:00 AM
1.
Dave Marone - Pukwana, SD
2. Myron Heathershaw - Martin, SD
3. Kelly Shoemaker - Faith, SD
4. Shawn Carey - Huron, SD
5. Jim Hale - White Owl, SD
6. Blaine Carey - Huron, SD
7. Ora Taton - Rapid City, SD
5. Sat, July 04 2020, 7:00 PM
1.
Dan Dailey - Long Pine, NE
2. James McCord - White Lake, SD
3. JB Lord - Brookings, SD
4. Darren Lammers - Chancellor, SD
5. Darrell Barry - Belle Fourche, SD
6. Scott Hollenbeck - Winner, SD
7. Glen Hostutler - Midland, SD
8. Greg Swim - Springview, NE
9. Neal Engesser - Spearfish, SD
Steer Wrestling - 37
1S. Fri, July 03 2020, 10:00 AM
1.
Joe Wilson - Martin, SD
2. Joe Ross - Rosebud, SD
3. Tyler Byrne - Martin, SD
4. Sterling Lee - Rhame, ND
5. Colbey Steeke - Rhame, ND
6. BO Dean - Platte, SD
7. Casey Olson - Prairie City, SD
8. Zane Thompson - Cheyenne, WY
9. Cole Trainor - Faith, SD
10. Seth Shorb - Hermosa, SD
11. Trig Olson - Prairie City, SD
3. Fri, July 03 2020, 7:00 PM
1.
Logan Lemmel - Whitewood, SD
2. Daycen Hunt - Ridgeview, SD
3. Jason Hapney - Harold, SD
4. Brett Wilcox - Red Owl, SD
5. Kaden White Bear - Chamberlain, SD
6. Carson Johnston - Elm Springs, SD
7. Brent Belkham - Blunt, SD
8. Calder Johnston - Elm Springs, SD
4SR. Sat, July 04 2020, 10:00 AM
1.
Tee Hale - Union Center, SD
2. Tye Hale - Red Owl, SD
3. Tyler Scheevel - Lester Prairie, MINNESOTA
4. Garrett Stevens - Hammond, WISCONSIN
5. Sat, July 04 2020, 7:00 PM
1.
Brayden Burrus - Rapid City, SD
2. Sawyer Strand - Platte, SD
3. Cass Lytle - Quinn, SD
4. Cameron Fanning - Olivet, SD
5. Brent Woodward - Dupree, SD
6. Tate Cowan - Pierre, SD
7. Cody Woodward - Dupree, SD
8. Dean Moncur - Piedmont, SD
9. Jace Christiansen - Sioux Falls, SD
10. Colton Struxness - Appleton, MINNESOTA
11. Bryce Dibbern - Interior, SD
12. Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD
13. Carson Good - Long Valley, SD
14. Denton Good - Long Valley, SD
Team Penning - 9
2TP. Fri, July 03 2020, 6:00 PM
1.
Tara Thompson - Sioux Falls, SD & Wally Bakke - Irene, SD & James Kuiper -
2. Anna Braunschmidt - Garretson, SD & Joe Skibinski - Sioux Falls, SD & Mark Braunschmidt -
3. Terry Trower - Dell Rapids, SD & Latisha Woods - Irene, SD & Bogie Webb -
4. Sydney Zeller - Reliance, SD & Doni Zeller - Reliance, SD & Bryan Runge -
5. Christy Hogarth - Ft. Pierre, SD & Mary Pat Fawcett - Ree Heights, SD & Lennie Steffen -
6. Kerry Horn - Tripp, SD & David Horn - Piedmont, SD & Lisa Horn -
7. Lindsay Borgmann - Stickney, SD & Paul Borgmann - White Lake, SD & Collin Borgmann -
8. Mick Varliek - Geddes, SD & Gary Garbe - Alpena, SD & Chuck Nelson -
9. Steven Klein - Sioux Falls, SD & Tom Jones - Sioux Falls, SD & Tom Varilek -
Team Roping - 47
1S. Fri, July 03 2020, 10:00 AM
1.
Tyler Byrne - Martin, SD & Keith Hodson - Martin, SD
2. Cole Sherwood - San Tan Valley, AZ & Taylor Duby - Hermiston, OR
3. Kenny Hoffman - Highmore, SD & Tate Hoffman - Highmore, SD
4. Levi Walter - Eads, CO & Cody Huwa - Eads, CO
5. Cayden Slykhuis - Letcher, SD & Tater Moody - Letcher, SD
6. Sterling Lee - Rhame, ND & Sam Podzimek - Ludlow, SD
7. Zane Thompson - Cheyenne, WY & Colton Reed - Wylie, CO
8. Jared Odens - Pierre, SD & Matt Zancanella - Aurora, SD
9. Wade Monnens - Belle Fourche, SD & Ryan Harris - Gillette, WY
3. Fri, July 03 2020, 7:00 PM
1.
Tucker Dale - Halliday, ND & Cash Hetzel - Lemmon, SD
2. Jason Schaefer - Broadus, MT & Cole Robinson - Moorcroft, WY
3. Jason Hapney - Harold, SD & Kaden White Bear - Chamberlain, SD
4. Colby Hetzel - Lemmon, SD & Sam Huffman - Lemmon, SD
5. Tim Nelson - Midland, SD & Jake Nelson - Creighton, SD
6. Blaze Steffen - Gregory, SD & Riley Hannum - Ft Pierre, SD
7. Colby Sturgeon - Torrington, WY & Eric Gewecke - Gillette, WY
8. Braden Pirrung - Hartford, SD & Levi O'Keefe - Belle Fouche, SD
9. Dawson Phillips - Winner, SD & Linkyn Petersek - Colome, SD
10. JB James - Bennett, CO & Brock Hanson - Mesa, AZ
11. Clayton Van Aken - Yoder, WY & Jc Flake - Laramie, WY
12. Layne Carson - Grassy Buttes, ND & Jeff Nelson - Midland, SD
13. Chuck Nelson - Hartford, SD & Brad Nelson - Hartford, SD
14. Turner Harris - Killdeer, ND & Jade Nelson - Midland, SD
15. JJ Hunt - Ridgeview, SD & Daycen Hunt - Ridgeview, SD
16. Troy Wilcox - Red Owl, SD & Brett Wilcox - Red Owl, SD
4SR. Sat, July 04 2020, 10:00 AM
1.
Brody Jones - Brookings, SD & Matthew Jones - Midland, SD
2. Jacoby Heathershaw - Martin, SD & Myron Heathershaw - Martin, SD
3. Jace Ullerich - Humboldt, SD & Reece Ullerich - Humboldt, SD
4. Rowdy Ludemann - Saginaw, MN & Shane Ludemann - Fort Pierre, SD
5. Tye Hale - Red Owl, SD & Tee Hale - Union Center, SD
6. Garrett Stevens - Hammond, WISCONSIN & Tyler Scheevel - Lester Prairie, MINNESOTA
7. Tucker McDaniel - Midland, SD & Jd Girard - Kennebec, SD
8. Rich Marone - Pukwana, SD & Dave Marone - Pukwana, SD
5. Sat, July 04 2020, 7:00 PM
1.
Kirk Feddersen - Marcus, IA & Rod Brown - Ponca, NE
2. Jake Barnes - Scottsdale, AZ & Rich Skelton - Llano, TX
3. Michael McPherson - Box Elder, SD & Nolan Smith - Rapid City, SD
4. Brent McInerney - Alzada, MT & Tanner Mcinerney - Alzada, MT
5. Cameron Richter - Quinn, SD & Riley Ruland - Quinn, SD
6. Marty McPherson - Piedmont, SD & Dane Mcnenny - Sturgis, SD
7. JB Lord - Brookings, SD & Peyton Pirrung - Hartford, SD
8. Trevor Hupp - Ft. Pierre, SD & Trey Richter - Quinn, SD
9. Levi Heckenlaible - Menno, SD & Colton Struxness - Appleton, MINNESOTA
10. Colton Musick - Pierre, SD & Carson Musick - Pierre, SD
11. Guy Howell - Belle Fourche, SD & Doug Kroeplin - Highmore, SD
12. Troy Richter - Quinn, SD & Wyatt Killion - Ainsworth, NE
13. Kayne Reinhard - Ft Pierre, SD & Tr Sterling - Ft Pierre, SD
14. Lucas Kessler - Pierre, SD & Luke Heninger - Pierre, SD
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 6
4SR. Sat, July 04 2020, 10:00 AM
1.
Dave Marone - Pukwana, SD
2. Chris Reeves - Eagle Butte, SD
3. Ora Taton - Rapid City, SD
4. Wayne Barber - Gretna, NE
5. Matthew Jones - Midland, SD
6. Will Haugen - Reliance, SD