Herreid, SD
Bareback - 2
1. Sat, Aug 24 2019 7:00PM
1.
Michael German - Watertown, SD
4. Sun, Aug 25 2019 7:00PM
1.
Rance Kramer - Towner, ND
Barrel Racing - 23
1. Sat, Aug 24 2019 7:00PM
1.
Becky Barry - Belle Fourche, SD
2. Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
3. Hope Kiel-Kosel - Glenham, SD
4. Karlee Kalberer - Hazelton, ND
5. Jenny Belkham - Blunt, SD
6. Megan Vanliere - Pierre, SD
7. Brandy Holzer - Mobridge, SD
8. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
9. Summer Kosel - Glenham, SD
10. Vanessa Volk - Linton, ND
11. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD
4. Sun, Aug 25 2019 7:00PM
1.
Val Camen - Aberdeen, SD
2. Anna Jorgenson - Watford City, ND
3. Lindsey Horner - Dawson, ND
4. Kailee Webb - Isabel, SD
5. Brenda Deters - Colton, SD
6. Hali Gjermundson - Marshall, ND
7. Kelsey Lensegrav - Interior, SD
8. Codi Sebastian - Dickinson, ND
9. Chloe Herren - Crooks, SD
10. Elisha Wise - Lemmon, SD
11. Samantha Jorgenson - Watford City, ND
12. Heather Bosse - Cogswell, ND
Bull Riding - 12
1. Sat, Aug 24 2019 7:00PM
1.
Justin Hofer - Ipswich, SD
2. Teigan Gray - Eagle Butte, SD
3. Justin McCall - Colome, SD
4. Cole Brewer - Eagle Butte, SD
5. Zach Faehnrich - Mobridge, SD
6. Casey Heninger - Ft. Pierre, SD
7. Chance Schott - McLaughlin, SD
4. Sun, Aug 25 2019 7:00PM
1.
Ian Good Elk - Mahto, SD
2. Thayne Davis - Mound City, SD
3. JW Frederick - Hoven, SD
4. Tate Arbach - Selby, SD
5. Arnold Iron Cloud Jr. - Mad Bear Creek, SD
Calf Roping - 9
1. Sat, Aug 24 2019 7:00PM
1.
Lane Rossow - Dickinson, ND
2. Trey Young - Dupree, SD
3. Jamie Wolf - Mound City, SD
4. Sun, Aug 25 2019 7:00PM
1.
Nathan Sandoz - Newell, SD
2. Troy Wilcox - Red Owl, SD
3. Wyatt Tibbitts - Hot Springs, SD
4. Jess Woodward - Dupree, SD
5. Brett Wilcox - Red Owl, SD
6. Rex Treeby - Hecla, SD
Goat Tying - 6
1. Sat, Aug 24 2019 7:00PM
1.
Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
2. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD
3. Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
4. Jacey Hupp - Huron, SD
4. Sun, Aug 25 2019 7:00PM
1.
Chloe Herren - Crooks, SD
2. Kelsey Lensegrav - Interior, SD
Ladies Breakaway - 20
1. Sat, Aug 24 2019 7:00PM
1.
Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
2. Jacey Hupp - Huron, SD
3. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD
4. Carole Hollers - Sturgis, SD
5. Gracie Sandquist - Trail City, SD
6. Jenny Belkham - Blunt, SD
7. Corey Hart - Mobridge, SD
8. Megan Steiger - Rapid City, SD
9. Kaycee Wilking - Hartford, SD
10. Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
11. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
4. Sun, Aug 25 2019 7:00PM
1.
Syerra (cy) Christensen - Kennebec, SD
2. Kelsey Lensegrav - Interior, SD
3. Codi Sebastian - Dickinson, ND
4. Kailee Webb - Isabel, SD
5. Alex Christen - Union Center, SD
6. Tierny Hamlin - Highmore, SD
7. Chloe Herren - Crooks, SD
8. Samantha Jorgenson - Watford City, ND
9. Anna Jorgenson - Watford City, ND
Mixed Team Roping - 10
1. Sat, Aug 24 2019 7:00PM
1.
Gracie Sandquist - Trail City, SD & Sonny Sandquist - Trail City, SD
2. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD & Gary Zilverberg - Holabird, SD
3. Sutton Sandquist - McLaughlin, SD & Sophie Sandquist - Trail City, SD
4. Kaycee Wilking - Hartford, SD & Steve Klein - Sioux Falls, SD
5. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD & Casey Heninger - Ft. Pierre, SD
4. Sun, Aug 25 2019 7:00PM
1.
Kailee Webb - Isabel, SD & Kody Woodward - Dupree, SD
2. Alex Christen - Union Center, SD & Tee Hale - Union Center, SD
3. Chloe Herren - Crooks, SD & Darren Lammers - Chancellor, SD
4. Melissa Morris - Pierre, SD & Colton Musick - Pierre, SD
5. Syerra (cy) Christensen - Kennebec, SD & Carson Musick - Pierre, SD
Saddle Bronc - 6
1. Sat, Aug 24 2019 7:00PM
1.
Seth Longbrake - Milesville, SD
2. Jake Aanden - Fertile, MN
3. Kolton Salonen - Gregory, SD
4. Sun, Aug 25 2019 7:00PM
1.
Straten Ducheneaux - White Horse, SD
2. Jake Fraizer - White Horse, SD
3. Colton Ward - Three Hills, AB
Sr. Breakaway - 12
1. Sat, Aug 24 2019 7:00PM
1.
Jeff Schaefer - Des Lacs, ND
2. Darrell Barry - Belle Fourche, SD
3. Mark Schumacher - Wolsey, SD
4. Gary Zilverberg - Holabird, SD
5. Jim (james) Graven - Minot, ND
6. Shawn Carey - Highmore, SD
7. Steve Klein - Sioux Falls, SD
4. Sun, Aug 25 2019 7:00PM
1.
Darren Lammers - Chancellor, SD
2. John Hoven - McLaughlin, SD
3. James (jim) Hale - White Owl, SD
4. Chuck Hamlin - Highmore, SD
5. Harold Gerdes - Hecla, SD
Steer Wrestling - 9
1. Sat, Aug 24 2019 7:00PM
1.
Casey Heninger - Ft. Pierre, SD
4. Sun, Aug 25 2019 7:00PM
1.
Brett Wilcox - Red Owl, SD
2. Wyatt Tibbitts - Hot Springs, SD
3. Jason Hapney - Harrold, SD
4. Logan Lemmel - Whitewood, SD
5. Tee Hale - Union Center, SD
6. Kody Woodward - Dupree, SD
7. Jace Christiansen - Flandreau, SD
8. Tye Hale - Faith, SD
Team Penning - 0
Team Roping - 6
1. Sat, Aug 24 2019 7:00PM
1.
Jim (james) Graven - Minot, ND & Jeff Schaefer - Des Lacs, ND
4. Sun, Aug 25 2019 7:00PM
1.
Rex Treeby - Hecla, SD & Dustin Schaefer - Sisseton, SD
2. Nate Horner - Dawson, ND & Tj Kraft - Berhold, ND
3. Colton Musick - Pierre, SD & Carson Musick - Pierre, SD
4. Tye Hale - Faith, SD & Tee Hale - Union Center, SD
5. Troy Wilcox - Red Owl, SD & Brett Wilcox - Red Owl, SD
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0