Burke, SD
Bareback - 6
1. Fri, July 19 2019 7:00PM
1.
Ty Richardson - Ainsworth, NE
2. Whitten Hoover - Ainsworth, NE
3. Dylan Riggins - Kadoka, SD
3. Sat, July 20 2019 7:00PM
1.
Tate Schwagler - Mandan, ND
2. Colt Hokana - Columbia, SD
3. Kaden Clark - Black Hawk, SD
Barrel Racing - 72
1. Fri, July 19 2019 7:00PM
1.
Raylynn Dehning - Gregory, SD
2. Krystal Dorsey - Isabel, SD
3. Dawson Munger - Pukwana, SD
4. Kate Weborg - Saint Charles, SD
5. Jill Donnelly - Elk Point, SD
6. Chancey Krantz - Mitchell, SD
7. Linley Schmitz - Jefferson, SD
8. Megan Marone - Pukwana, SD
9. Annie Fulton - Miller, SD
10. Baylie Hoffine - Colome, SD
11. Paytin Johnson - Kyle, SD
12. Libby Diedrichs - Kennebec, SD
13. Makenzee Wheelhouse - Pierre, SD
14. Brooke Diedrichs - Kennebec, SD
2S. Sat, July 20 2019 9:00AM
1.
Rickie Engesser - Spearfish, SD
2. Heather Bosse - Cogswell, ND
3. Jordan Matthews - Bancroft, NE
4. Kelley Haythorn - Arthur, NE
5. Jorry Lammers - Avon, SD
3. Sat, July 20 2019 7:00PM
1.
Kristen Zancanella - Aurora, SD
2. Summer Kosel - Glenham, SD
3. Keva Lindquist - Lake Andes, SD
4. Kristi Steffes - Vale, SD
5. Jenny Belkham - Blunt, SD
6. Cindy Baltezore - Beresford, SD
7. Gayle White - Dickens, NE
8. Keylee Zancanella - Aurora, SD
9. Christy Willert - Kadoka, SD
10. Deb Thompson - Gordon, NE
11. Marci Bartlett - Gothenburg, NE
12. Branda Marsh - Thedford, NE
13. Carey Rivinius - Carson, ND
14. Stephanie Curtis - Fruitdale, SD
4S. Sun, July 21 2019 9:00AM
1.
Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
2. Amanda Lymber - Broken Bow, NE
3. Taylor Barry - Ft. Pierre, SD
4. Ryleigh Hauer - Greeley, CO
5. Wanda Brown - Edgemont, SD
6. Pam Hollenbeck - Long Pine, NE
7. Abby Jo Treeby - Hecla, SD
8. Ginalee Sinner - Sargent, NE
9. Lexi Thyberg - Hartford, SD
10. Tayle Brink - Newell, SD
11. Justine Jobman - Bayard, NE
12. Patty Finney - Ainsworth, NE
13. Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
14. Carla Jensen - Kearney, NE
15. Kaitlyn Latham - Flandreau, SD
16. Amy Wilcox - Red Owl, SD
17. Jamilyn Addison - Midland, SD
18. Heather Milligan - Torrington, WY
19. Jacey Thompson - Yoder, WY
20. Sydney Maher - Timber Lake, SD
21. Jolene Loiseau - Flandreau, SD
22. Brianna Twedt - Valley Springs, SD
23. Kari Cable - New Underwood, SD
24. Kelli Reichmuth - Humphrey, NE
5. Sun, July 21 2019 7:00PM
1.
Leah Schwindt - Ainsworth, NE
2. Kelsey Lensegrav - Interior, SD
3. Kailee Webb - Isabel, SD
4. Sidni Jandreau - Kennebec, SD
5. Katie Dibbern - Interior, SD
6. Kailyn Groves - Faith, SD
7. Ashley Odenbach - Taylor, NE
8. Landry Haugen - Sturgis, SD
9. Dori Hollenbeck - Winner, SD
10. Cheryl Wallace - Broken Bow, NE
11. Taya Heisinger - Parkston, SD
12. Mary Dugan - Greeley, NE
13. Jena Garwood - Atkinson, NE
14. Tera Moody - Letcher, SD
15. Coly Blake - Wessington, SD
Bull Riding - 31
1. Fri, July 19 2019 7:00PM
1.
Adonis Ruml - Howard, SD
2. Rowdy Hughson - Provo, SD
3. Mason Gabel - Strongsberg, NE
4. Jack Walters - Centerville, SD
3. Sat, July 20 2019 7:00PM
1.
Jake Herrboldt - Tripp, SD
2. Sean Nicolaus - Brookings, SD
3. Kaine Stokey - Southerland, NE
4. Blade Forman - Ree Heights, SD
5. Ben Wood - Greeley, NE
6. Travis Hofmann - Plaineview, NE
7. Seth York - White Lake, SD
8. Brett McAbee - Ansley, NE
9. Wacey Ferguson - Hermosa, SD
10. Hunter Johnson - Kadoka, SD
11. Zach Faehnrich - Mobridge, SD
12. Kane Grant - Whitewood, SD
5. Sun, July 21 2019 7:00PM
1.
Kyle Hapney - Ft. Pierre, SD
2. Dawson Heinert - Papillion, NE
3. Lane Gambill - Johnstown, NE
4. Thunder Boomer - Wessington Springs, SD
5. Colton Kelly - Rome, TX
6. Shorty Rankin - Parkston, SD
7. Casey Heninger - Ft. Pierre, SD
8. Justin Hofer - Ipswich, SD
9. Dylan Rice - Flandreau, SD
10. Reid Helgoth - Burwell, NE
11. Tj Schmidt - Belle Fourche, SD
12. Justin McCall - Colome, SD
13. Riggin Shippy - Colome, SD
14. Dawson Petrik - Wagner, SD
15. Garrett Heinert - Papillion, NE
Calf Roping - 29
1. Fri, July 19 2019 7:00PM
1.
Grey Gilbert - Buffalo, SD
2. Chase Richter - Weatherford, TX
3. Chance Derner - New Underwood, SD
3. Sat, July 20 2019 7:00PM
1.
Myles Kenzy - Iona, SD
2. TY Moser - Wolsey, SD
3. Winston Brown - Piedmont, SD
4. Trey Young - Dupree, SD
5. Evan Thyberg - Hartford, SD
6. Corey Braskamp - Wentworth, SD
4S. Sun, July 21 2019 9:00AM
1.
Brett Wilcox - Red Owl, SD
2. Rex Treeby - Hecla, SD
3. Lane Day - Bartlett, NE
4. Travis Lymber - Broken Bow, NE
5. Patrick Martin - Lexington, NE
6. Thane Lockhart - Olerichs, SD
7. Troy Wilcox - Red Owl, SD
8. Cody Rieker - Lexington, NE
9. Terry Graff - Long Pine, NE
10. Riley Wakefield - O'Neill, NE
11. Austin Hurlburt - Norfolk, NE
12. Bernard Girard - Alliance, NE
13. Rance Johnson - Alliance, NE
14. Chip Wilson - Arthur, NE
15. Tye Milleson - Dunning, NE
5. Sun, July 21 2019 7:00PM
1.
Miles Garwood - Atkinson, NE
2. Dawson Phillips - Winner, SD
3. Tanner Stec - Bassett, NE
4. Matt Peters - Smithwick, SD
5. Beau Dean - Platte, SD
Goat Tying - 21
1. Fri, July 19 2019 7:00PM
1.
Jill Donnelly - Elk Point, SD
2S. Sat, July 20 2019 9:00AM
1.
Rickie Engesser - Spearfish, SD
2. Katie Haythorn - Arthur, NE
3. Maddee Doerr - Creighton, NE
4. Catherine Clayton - Steamville, TX
5. Cara Vierstra - Aurthor, NE
3. Sat, July 20 2019 7:00PM
1.
Keanna Ward - Fruitdale, SD
2. Mary Risse - Martin, SD
4S. Sun, July 21 2019 9:00AM
1.
Lacey Tech - Fairfax, SD
2. Jacey Thompson - Yoder, WY
3. Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
4. Tawny Barry - Carter, SD
5. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
6. Ashleigh Williams - Fairfax, SD
7. Emily Knust - Burwell, NE
8. Tayle Brink - Newell, SD
5. Sun, July 21 2019 7:00PM
1.
Kelsey Lensegrav - Interior, SD
2. Karissa Rayhill - Martin, SD
3. Cedar Jandreau - Kennebec, SD
4. Kailyn Groves - Faith, SD
5. Landry Haugen - Sturgis, SD
Ladies Breakaway - 83
1. Fri, July 19 2019 7:00PM
1.
Makenzee Wheelhouse - Pierre, SD
2. Hallie Fulton - Miller, SD
3. Jill Donnelly - Elk Point, SD
4. Dawson Munger - Pukwana, SD
5. Layna Tibbs - Fort Pierre, SD
6. Whitney Knippling - Whitewood, SD
7. Annie Fulton - Miller, SD
8. Kaprina Jones - Weatherford, TX
2S. Sat, July 20 2019 9:00AM
1.
Torie Kester - Clearwater, NE
2. Catherine Clayton - Steamville, TX
3. Maddee Doerr - Creighton, NE
4. Rickie Engesser - Spearfish, SD
5. Cara Vierstra - Aurthor, NE
6. Katie Haythorn - Arthur, NE
7. Kelley Haythorn - Arthur, NE
8. Jaylynn Ravenscroft - Nenzel, NE
9. Dana Judge - Emmet, NE
3. Sat, July 20 2019 7:00PM
1.
Keanna Ward - Fruitdale, SD
2. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
3. Shayna Deal - Faith, SD
4. Whitley Reder - Fruitdale, SD
5. Stannis Hoffmann - Dunlap, IA
6. Jenny Belkham - Blunt, SD
7. Courtney Peters - Hot Springs, SD
8. Mary Risse - Martin, SD
9. Tierny Hamlin - Highmore, SD
4S. Sun, July 21 2019 9:00AM
1.
Cati Thompson - Gordon, NE
2. Haley Brown - Ponca, NE
3. Brooke Nelson - Philip, SD
4. Amber Coleman - Orchard, NE
5. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
6. Cheyenne Brown - Ponca, NE
7. Makenzie Wilson - Arthur, NE
8. Sydney Hollenbeck - Winner, SD
9. Macy Fuller - Wittmann, AZ
10. Tawny Barry - Carter, SD
11. Sidney Peters - Smithwick, SD
12. Jacey Thompson - Yoder, WY
13. Tanya Goad - Reydon, OK
14. Syerra (cy) Christensen - Kennebec, SD
15. Carole Hollers - Sturgis, SD
16. Rieley Maier - Chadron, NE
17. Mable McAbee - Ansley, NE
18. Jolene Loiseau - Flandreau, SD
19. Abby Jo Treeby - Hecla, SD
20. Makayla Wray - Ward, NE
21. Shawnee Sherwood - Hillside, AZ
22. Danielle Wray - Ord, NE
23. Ashleigh Williams - Fairfax, SD
24. Megan Steiger - Rapid City, SD
25. Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
26. Bailey Brown - North Platte, NE
27. Brittni McCully - Mullen, NE
28. Tayle Brink - Newell, SD
29. Bodelle Mueller - Sutherland, NE
30. Brooke Jamison - Ashby, NE
31. Sydney Graff - Long Pine, NE
32. Brenda White - Oelrichs, SD
33. Kaitlyn Latham - Flandreau, SD
34. Shayla Howell - Belle Fourche, SD
35. Scout Hebbert - Mullen, NE
36. Georgie Lage - Sutherland, NE
37. Alaina Stangle - Philip, SD
38. Emily Knust - Burwell, NE
39. Lori Tierney - Broken Bow, NE
40. Toree Edgar - Oral, SD
41. Taylor Lagasse - Concordia, KS
42. Ginalee Sinner - Sargent, NE
5. Sun, July 21 2019 7:00PM
1.
Aluxyn Hollenbeck - Valentine, NE
2. Lainee Schonebaum - Burke, SD
3. Landry Haugen - Sturgis, SD
4. Haley Huls - Lennox, SD
5. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD
6. Kelsey Lensegrav - Interior, SD
7. Moriah Glaus - Chamberlain, SD
8. Taryn Sippel - Pierpont, SD
9. Jayden Hollenbeck - Valentine, NE
10. Kelly Kohle - Johnstown, NE
11. Hannah Schmitz - Ainsworth, NE
12. Tomie Peterson - Parade, SD
13. Kailee Webb - Isabel, SD
14. Karissa Rayhill - Martin, SD
15. Rylee Rich - Ponca, NE
Mixed Team Roping - 42
1. Fri, July 19 2019 7:00PM
1.
Layna Tibbs - Fort Pierre, SD & Raymond Tibbs - Ft. Pierre, SD
2. Whitney Knippling - Whitewood, SD & Allen Auer - Whitewood, SD
2S. Sat, July 20 2019 9:00AM
1.
Rickie Engesser - Spearfish, SD & Jace Engesser - Spearfish, SD
3. Sat, July 20 2019 7:00PM
1.
Kristi Steffes - Vale, SD & Levi Tyan - Wallace, NE
2. Keanna Ward - Fruitdale, SD & Keith Hodson - Martin, SD
3. Courtney Peters - Hot Springs, SD & Tucker Chytka - Spearfish, SD
4. Dana Markham - Vinita, OK & Cale Markham - Vinita, OK
5. Ashley Price - Faith, SD & Matt Zancanella - Aurora, SD
4S. Sun, July 21 2019 9:00AM
1.
Pam Hollenbeck - Long Pine, NE & Todd Hollenbeck - Long Pine, NE
2. Amber Coleman - Orchard, NE & Matt Kasner - Cody, NE
3. Cheyenne Brown - Ponca, NE & Troy Donnelly - Elk Point, SD
4. Kaitlyn Latham - Flandreau, SD & Dylan Hart - Mitchell, SD
5. Macy Fuller - Wittmann, AZ & Tucker White - Hershey, NE
6. Tim Nelson - Midland, SD & Brooke Nelson - Philip, SD
7. Mercedes Trenary - Arthur, NE & Bret Trenary - Salida, CO
8. Leigh Sherwood - Hillside, AZ & Steve Sherwood - Grace, ID
9. Taylor Lagasse - Concordia, KS & Justin Vogel - Norfolk, NE
10. Becca Kartak - Ainsworth, NE & Brady Graff - Ainsworth, NE
11. Syerra (cy) Christensen - Kennebec, SD & Carson Musick - Pierre, SD
12. Tanielle Arneson - Enning, SD & Tarin Arneson - Enning, SD
13. Trina Arneson - Enning, SD & Melvin Arneson - Enning, SD
14. Haley Brown - Ponca, NE & Clint Whipple - St Francis, SD
15. Jolene Loiseau - Flandreau, SD & Ty Talsma - Verdigre, NE
16. Shayla Howell - Belle Fourche, SD & Guy Howell - Belle Fourche, SD
17. Bodelle Mueller - Sutherland, NE & Marvin Mueller - Sutherland, NE
18. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD & Gary Zilverberg - Holabird, SD
19. Danielle Wray - Ord, NE & Dustin Chohon - Oneill, NE
20. Sydney Graff - Long Pine, NE & Kolton Good - Cheyanne, XX
21. Shawnee Sherwood - Hillside, AZ & Cole Sherwood - Hillside, AZ
22. Molly Winkler - Sioux Falls, SD & Jared Lynch - Valley Springs, SD
23. Brenda White - Oelrichs, SD & Rory Brown - Edgemont, SD
24. Ginalee Sinner - Sargent, NE & Doug Finney - Anselmo, NE
25. Denise Nelson - Midland, SD & Jade Nelson - Midland, SD
26. Cati Thompson - Gordon, NE & Cash Hetzel - Lemmon, SD
27. Jenika Arens - Ponca, NE & Rod Brown - Ponca, NE
28. Tanya Goad - Reydon, OK & Travis Goad - Reydon, OK
29. Brooke Jamison - Ashby, NE & Monte Jamison - Ashby, NE
30. Emily Knust - Burwell, NE & Cooper Brott - Gothenburg, NE
5. Sun, July 21 2019 7:00PM
1.
Cedar Jandreau - Kennebec, SD & Marty Jandreau - Kennebec, SD
2. Ashley Odenbach - Taylor, NE & Chett Odenbach - Taylor, NE
3. Hannah Schmitz - Ainsworth, NE & Travis Schmitz - Long Pine, NE
4. Rylee Rich - Ponca, NE & Quincy Rich - Ponca, NE
Saddle Bronc - 17
1. Fri, July 19 2019 7:00PM
1.
Lane Hall - Winner, SD
2. Rowdy Hughson - Provo, SD
3. Trey Gates - Wolsey, SD
4. Trey Elshere - Quinn, SD
3. Sat, July 20 2019 7:00PM
1.
Seth Longbrake - Milesville, SD
2. Rowdy Thompson - New Underwood, SD
3. Kaden Deal - Eagle Butte, SD
4. Jeremy Meeks - Scenic, SD
5. Cole Pateneaude - Halliday, ND
6. Kolton Salonen - Gregory, SD
7. Miles Kreeger - Lake Andes, SD
5. Sun, July 21 2019 7:00PM
1.
Triston Eklund - Valentin, NE
2. Cash Wilson - Wall, SD
3. Kyle Hapney - Ft. Pierre, SD
4. Lane Stirling - Buffalo, SD
5. Derek Kenner - Arnold, NE
6. Josh Neuharth - Menno, SD
Sr. Breakaway - 25
1. Fri, July 19 2019 7:00PM
1.
Barry Knippling - Chamberlain, SD
2. Bogie Webb - Volin, SD
3. Kirk Ford - Sturgis, SD
4. Dave Marone - Pukwana, SD
5. Tucker Ashley - Pukwanna, SD
6. Chuck Donnelly - Elk Point, SD
7. Raymond Tibbs - Ft. Pierre, SD
3. Sat, July 20 2019 7:00PM
1.
Billy Gallino - Wasta, SD
2. John Hoven - McLaughlin, SD
3. Chuck Hamlin - Highmore, SD
4S. Sun, July 21 2019 9:00AM
1.
Darren Lammers - Chancellor, SD
2. JB Lord - Menoken, ND
3. Scott Hollenbeck - Winner, SD
4. Steve Klein - Sioux Falls, SD
5. Glen Hostutler - Midland, SD
6. Gary Zilverberg - Holabird, SD
7. Tim Nelson - Midland, SD
8. Steve Sherwood - Grace, ID
9. Mark Schumacher - Wolsey, SD
10. Scott Lammers - Hermosa, SD
11. Bart Ness - Kennebec, SD
12. Shawn Carey - Highmore, SD
5. Sun, July 21 2019 7:00PM
1.
Marty Jandreau - Kennebec, SD
2. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD
3. Greg (gregory) Swim - Springview, NE
Steer Wrestling - 40
1. Fri, July 19 2019 7:00PM
1.
Chaysn Ystaas - Dickinson, ND
2S. Sat, July 20 2019 9:00AM
1.
Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
2. Tyler Ravenscroft - Menzel, NE
3. Sat, July 20 2019 7:00PM
1.
Tate Petrak - Martin, SD
2. Sawyer Strand - Sioux Falls, SD
3. Cameron Fanning - Olivet, SD
4. Layne Dobler - McLaughlin, SD
5. Tucker Chytka - Spearfish, SD
6. Tyler Byrne - Martin, SD
7. Joe Wilson - Martin, SD
8. Joe Ross - Millboro, SD
9. Braydon Kalkowski - Oneill, NE
4S. Sun, July 21 2019 9:00AM
1.
Taylor Dawls - Oneill, NE
2. Austin Hurlburt - Norfolk, NE
3. Gabe Taylor - Valentine, NE
4. Chad Vancampen - McCook, NE
5. Brody Cleveland - Keystone, NE
6. Brett Wilcox - Red Owl, SD
7. Jarrett Rasmussen - Broken Bow, NE
8. Jason Hapney - Harrold, SD
9. Kris Rasmussen - Riverdale, NE
10. Carson Good - Long Valley, SD
11. Ty Melvin - Hyannis, NE
12. Jace Christiansen - Flandreau, SD
13. Tyler Kester - York, NE
14. Jeff Richardson - Kearney, NE
15. Weston Winkers - Nelson, NE
16. Mike Stephen - Springview, NE
17. Russel Hipke - Stuart, NE
18. Lane Day - Bartlett, NE
19. Trevor Haake - Grand Island, NE
20. Ty Talsma - Verdigre, NE
21. Jake Fulton - Valentin, NE
22. Travis Kester - Clearwater, NE
5. Sun, July 21 2019 7:00PM
1.
Reed Kraeger - Elwood, NE
2. Casey Heninger - Ft. Pierre, SD
3. Beau Dean - Platte, SD
4. Bryce Dibbern - Interior, SD
5. Logan Lemmel - Whitewood, SD
6. Jeff Johnston - Thedford, NE
Team Penning - 0
Team Roping - 51
1. Fri, July 19 2019 7:00PM
1.
Tucker Dale - Halliday, ND & Chad Ystaas - Dickinson, ND
2. Matt Vandreil - Yankton, SD & Joey Koupal - Dante, SD
2S. Sat, July 20 2019 9:00AM
1.
Jeremy Wagner - Pierz, MN & Travis Hermelbracht - Bancroft, NE
2. Wade Monnens - Hulett, WY & Jace Engesser - Spearfish, SD
3. Sat, July 20 2019 7:00PM
1.
Trevor Olson - Mud Butte, SD & Sam Huffman - Belle Fourche, SD
2. Alfred Hansen - Dickinson, ND & Levi Tyan - Wallace, NE
3. Marty McPherson - Piedmont, SD & Blair Lammers - Hermosa, SD
4. Braden Pirrung - Hartford, SD & Matt Zancanella - Aurora, SD
5. Brent McInerney - Alzada, MT & Tanner Mcinerney - Alzada, MT
6. Teagen Moser - Wolsey, SD & Ty Moser - Wolsey, SD
7. Billy Gallino - Wasta, SD & Cass Lytle - Quinn, SD
8. Cale Markham - Vinita, OK & Brye Crites - Welch, OK
9. Myles Kenzy - Iona, SD & Peter Haukaas - Winner, SD
10. Tyler Byrne - Martin, SD & Keith Hodson - Martin, SD
4S. Sun, July 21 2019 9:00AM
1.
Cameron Irwin - Edgemont, SD & Rory Brown - Edgemont, SD
2. Jade Schmidt - Box Elder, SD & Luke Morast - Halliday, ND
3. Blaine Finney - Ainsworth, NE & Dustin Chohon - Oneill, NE
4. Clint Whipple - St Francis, SD & Troy Donnelly - Elk Point, SD
5. Jared Lynch - Valley Springs, SD & Jared Odens - Pierre, SD
6. Shaw Loiseau - Flandreau, SD & Ty Talsma - Verdigre, NE
7. Dusty Forre - Newman Grove, NE & Justin Vogel - Norfolk, NE
8. Jhett Trenary - Salida, CO & Bret Trenary - Salida, CO
9. Andy Knott - Thedford, NE & Todd Hollenbeck - Long Pine, NE
10. Cole Sherwood - Hillside, AZ & Steve Sherwood - Grace, ID
11. Jon Peterson - Belle Fourche, SD & Trae Smith - Belle Fourche, SD
12. Taylor Dawls - Oneill, NE & Heath Barlow - Ewing, NE
13. Kade Smith - Post, TX & Cash Hetzel - Lemmon, SD
14. Travis Lymber - Broken Bow, NE & Dalton Pelster - Burwell, NE
15. Troy Wilcox - Red Owl, SD & Brett Wilcox - Red Owl, SD
16. Bart Ness - Kennebec, SD & Darren Lammers - Chancellor, SD
17. Guy Howell - Belle Fourche, SD & Jared Bilby - Bridgeport, NE
18. TY Chasek - Mitchell, NE & Clayton Symons - Mitchell, NE
19. Cooper Brott - Gothenburg, NE & Quincy Opela - Stapleton, NE
20. Spencer Jobman - Bayard, NE & Monte Jamison - Ashby, NE
21. Kolton Good - Cheyanne, XX & Travis Goad - Reydon, OK
22. Spencer Sinner - Sargent, NE & Doug Finney - Anselmo, NE
23. Tim Nelson - Midland, SD & Jade Nelson - Midland, SD
24. JB Lord - Menoken, ND & Jakeb Beard - Menoken, ND
25. Scott White - Oelrichs, SD & Riley Wakefield - O'Neill, NE
26. Colton Musick - Pierre, SD & Carson Musick - Pierre, SD
27. Kole Latham - Flandreau, SD & Dylan Hart - Mitchell, SD
28. Rex Treeby - Hecla, SD & Elliot Gourneau - Ridgeview, SD
29. Tucker McDaniel - Midland, SD & Jeff Nelson - Philip, SD
30. Cooper White - Hershey, NE & Tucker White - Hershey, NE
31. Melvin Arneson - Enning, SD & Tarin Arneson - Enning, SD
32. Reece Weber - Valentine, NE & Matt Kasner - Cody, NE
5. Sun, July 21 2019 7:00PM
1.
Isaac Tilstra - Valley Springs, SD & Jd Kirwan - Bonesteel, SD
2. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Daycen Hunt - Ridgeview, SD
3. Jeff Johnston - Thedford, NE & Dustin Harris - O'Neill, NE
4. Matt Dean - Platte, SD & Beau Dean - Platte, SD
5. Jason Held - Atkinson, NE & Ty Sierks - Atkinson, NE
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0