Bareback - 7
|
2. Fri, June 14 2019, 7:00 PM 1.
Cole Puckett - Kyle, SD
|
2.
Ryan Nez Bitsui - Chinle, AZ
|
3. Sat, June 15 2019, 7:00 PM 1.
Rodney Begay - Rock Point, AZ
|
2.
Cam Bruised Head - Standoff, AB
|
3.
Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
|
4.
Jacoby Johns - Okeechobee, FL
|
5.
Bodie Miller - Schurz, NV
|
|
Barrel Racing - 52
|
1S. Thu, June 13 2019, 1:00 PM 1.
Keanna Dedman - Nazlini, AZ
|
2.
Blaezi Calico - Oktaha, OK
|
3.
Susan Kolb - Buffalo Gap, SD
|
4.
Pam Williams - Skiatook, OK
|
5.
Megan Danks - Mandaree, ND
|
6.
Hailey Vigen - Mandaree, ND
|
7.
Yvette Vega - Charlo, MT
|
8.
Chaise Teehee - Muskogee, OK
|
9.
Shannoah Danks - Mandaree, ND
|
10.
Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
|
11.
Jessee Vigen - Mandaree, ND
|
12.
Cooweesta Williams - Skiatook, OK
|
13.
Amanda Not Afraid - Crow Agency, MT
|
14.
Devyn Dennison - Tohatchi, NM
|
15.
Ashten Tibbles - Skiatook, OK
|
16.
Brittany Bird - Cut Bank, MT
|
17.
Leslie Maker - Tahlequah, OK
|
18.
Carsyn Hibbs - Billings, MT
|
19.
Sallye Williams - Skiatook, OK
|
20.
Chantel Whiteman - Crow Agency, MT
|
21.
Sloan Anderson - White Horse, SD
|
22.
Tessie Lamere - Box Elder, MT
|
23.
Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
|
24.
Keira Simonson - Loring, MT
|
25.
Sweetpea Jensen - Flagstaff, AZ
|
26.
Kylie Dodson - Tonalea, AZ
|
27.
Taniah Nez - Ganado, AZ
|
28.
Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
|
29.
Kassidy Dennison - Tohatchi, NM
|
30.
Ashley Whatley - Hennepin, OK
|
31.
Julie Lenoir - Cut Bank, MT
|
32.
Karlee Meyers - Box Elder, MT
|
2. Fri, June 14 2019, 7:00 PM 1.
Stolei Fredericks - Perkins - Casa Grande, AZ
|
2.
Cedar Jandreau - Kennebec, SD
|
3.
Tracey Duck Chief - Siksika, AB
|
4.
Annie Quinn Barney - Klamath Falls, OR
|
5.
Kyra Teehee - Muskogee, OK
|
6.
Jakki Hunt - Dupree, SD
|
7.
Jc Hawk - Scottsdale, AZ
|
8.
Sie Anna Real Bird - Garryowen, MT
|
9.
Boe Maggie Calico - Oktaha, OK
|
10.
Ginger Cohea - Skiatook, OK
|
3. Sat, June 15 2019, 7:00 PM 1.
Gaby Whitethorn - Scottsdale, AZ
|
2.
Duaneah Wheeler - White Swan, WA
|
3.
Taylor Christensen - Kyle, SD
|
4.
Rocksie Marchand - Wilbur, WA
|
5.
Jade Bends - Hardin, MT
|
6.
Wiwinu Mills - White Swan, WA
|
7.
Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
|
8.
Kesse Deal - Dupree, SD
|
9.
Kade Bettelyoun - Pine Ridge, SD
|
10.
Amber Crowley - Poplar, MT
|
|
Bull Riding - 20
|
2. Fri, June 14 2019, 7:00 PM 1.
Ivan S Yazzie - Tohatchi, NM
|
2.
Sam Willcox - Riverton, WY
|
3.
Briar Calico - Oktaka, OK
|
4.
Cauy Begay - Kayenta, AZ
|
5.
Kolton Bishop - Harlem, MT
|
6.
Zechariah Lupe - Whiteriver, AZ
|
7.
Kdawg Smedley - Okeechobee, FL
|
8.
Aaron Clark - Kayenta, AZ
|
9.
Cleve Spang - Billings, MT
|
10.
Chance Thomas - Window Rock, AZ
|
3. Sat, June 15 2019, 7:00 PM 1.
Zac Osborne - Lander, WY
|
2.
Alex Grant - East Glacier Park, MT
|
3.
Donnie Whirlwind Horse - Kyle, SD
|
4.
Tieler Cummings - Henryetta, OK
|
5.
Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
|
6.
Heston Zonnie - Kayenta, AZ
|
7.
Caden Bunch - Tahlequah, OK
|
8.
Tom Chee - Denver, 0
|
9.
Slick Phelps - Porcupine, SD
|
10.
Cain Thomas - Window Rock, AZ
|
|
Calf Roping - 42
|
1S. Thu, June 13 2019, 1:00 PM 1.
Jared Todacheenie - Indian Wells, AZ
|
2.
Nolan Conway - Cut Bank, MT
|
3.
Allen Charley - Window Rock, AZ
|
4.
Malachi Pablo - Bloomfield, NM
|
5.
Erik Becenti - Brimhall, NM
|
6.
Gavaro Harrison - Chinle, AZ
|
7.
Corbin Fisher - Ashland, MT
|
8.
Preston Watson - Box Elder, MT
|
9.
Ty Allen Fischer - Ashland, MT
|
10.
Britt Givens - Riverton, WY
|
11.
Bensen Charley - Crown Point, NM
|
12.
Kenny Glasses - Chinle, AZ
|
13.
Johnny Friday Sr - Fort Washakie, WY
|
14.
Rilee Fisher - Ashland, MT
|
15.
Doug Lawrence - Whitehorse, SD
|
16.
Rawley Ben - Peridot, AZ
|
17.
Dalton Lessert - Martin, SD
|
18.
James Arviso - Gallup, NM
|
19.
Dean Holyan - Coyote Canyon, NM
|
20.
Daylon Danks - Mandaree, ND
|
21.
Daycen Hunt - Eagle Butte, SD
|
22.
Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
|
2. Fri, June 14 2019, 7:00 PM 1.
Jacoby Heathershaw - Martin, SD
|
2.
Dontre' Goff - Tulsa, OK
|
3.
Jaxon Clegg - Coweta, OK
|
4.
Beau Grant - Wingate, NM
|
5.
Gerald Daye - Gallup, NM
|
6.
Levi Jackson - Eufaula, OK
|
7.
Quinton Inman - Ketchum, OK
|
8.
Eric C. Watson - Box Elder, MT
|
9.
Chance Barnes - Flora Vista, NM
|
10.
Dax Eagle Bear - Standoff, AB
|
3. Sat, June 15 2019, 7:00 PM 1.
Terry Fischer - Fort Yates, ND
|
2.
Joshua Felicia - Hardin, MT
|
3.
Lance Boyd - Blackfoot, ID
|
4.
Terence Limberhand - Lame Deer, MT
|
5.
Donavin Limberhand - Lame Deer, MT
|
6.
Andre Lafrance - Wyola, MT
|
7.
Bryton Edmundson - Henrietta, OK
|
8.
Emerson Long Jr - Yatahey, NM
|
9.
JC Lawrence - Ashland, MT
|
10.
Clay White - Bartlesville, OK
|
|
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 54
|
1S. Thu, June 13 2019, 1:00 PM 1.
Lillian Lupe - Whiteriver, AZ
|
2.
Brandi Onespot - Calgary, AB
|
3.
Deni Nicholls - Kinnear, WY
|
4.
Tessie Lamere - Box Elder, MT
|
5.
Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
|
6.
Callie Dixon - Morley, AB
|
7.
Bailey Bruised Head - Standoff, AB
|
8.
Arena Ben - Peridot, AZ
|
9.
Elauna Nelson - Hardin, MT
|
10.
Tuesday Washakie - Fort Washakie, WY
|
11.
Katelin Conway - Cut Bank, MT
|
12.
Sloan Anderson - White Horse, SD
|
13.
Jessee Vigen - Mandaree, ND
|
14.
Jewel Bettelyoun - Eagle Butte, SD
|
15.
Taniah Nez - Ganado, AZ
|
16.
Hailey Vigen - Mandaree, ND
|
17.
Shay Campbell - Valier, MT
|
18.
Kylie Dodson - Tonalea, AZ
|
19.
Yolanda Nez - Fountain Hills, AZ
|
20.
Jenna Johnson - Warm Springs, OR
|
21.
Charmayne Pickens - Standoff, AB
|
22.
Kassidy Dennison - Tohatchi, NM
|
23.
Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
|
24.
Kari Jo Lawrence - Whitehorse, SD
|
25.
Leah Platero - Fruitland, NM
|
26.
Sharon Small - Ashland, MT
|
27.
Megan Danks - Mandaree, ND
|
28.
Kana Tucker - Garryowen, MT
|
29.
Rawlinda Ben - Peridot, AZ
|
30.
Devyn Dennison - Tohatchi, NM
|
31.
Serena Dahozy - Window Rock, AZ
|
32.
Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
|
33.
Brittany Bird - Cut Bank, MT
|
34.
Sunni Dixon - Morley, AB
|
35.
Arena Plenty - Garryowen, MT
|
2. Fri, June 14 2019, 7:00 PM 1.
Jakki Hunt - Dupree, SD
|
2.
Erin Jones - Chinle, AZ
|
3.
Annie Quinn Barney - Klamath Falls, OR
|
4.
Arianna Jones - Chinle, AZ
|
5.
Kaycee Werdel - Chadron, NE
|
6.
Taryn Lessert - Eagle Butte, SD
|
7.
Velma Graybael - Wapato, WA
|
8.
Cedar Jandreau - Kennebec, SD
|
9.
Jc Hawk - Scottsdale, AZ
|
3. Sat, June 15 2019, 7:00 PM 1.
Tomie Peterson - Parade, SD
|
2.
Amber Crowley - Poplar, MT
|
3.
Courtney Small - Pryor, MT
|
4.
Lizzie Boyd - Blackfoot, ID
|
5.
Mykayla Tatsey - Busby, MT
|
6.
Gaby Whitethorn - Scottsdale, AZ
|
7.
Jade Bends - Hardin, MT
|
8.
Kade Bettelyoun - Pine Ridge, SD
|
9.
Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
|
10.
Shelly Vocu - Ashland, MT
|
|
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 20
|
2. Fri, June 14 2019, 7:00 PM 1.
Marty Young Bear - Halliday, ND
|
2.
Ned Pretty On Top - Garryowen, MT
|
3.
Montana Barlow - Rock Point, AZ
|
4.
Denver Spotted Bear - Mandaree, ND
|
5.
Wyatt Pretty On Top - Garryowen, MT
|
6.
Kane Kee - Keams Canyon, AZ
|
7.
Robert Burbank - Gallup, NM
|
8.
Louis Yellowmule - Crow Agency, MT
|
9.
Leegene Barlow - Rock Point, AZ
|
10.
Soshane Kee - Many Farms, AZ
|
3. Sat, June 15 2019, 7:00 PM 1.
Terence Limberhand - Lame Deer, MT
|
2.
Alan Kole Gobert - Browning, MT
|
3.
Byron Bruised Head - Standoff, AB
|
4.
Brent Becenti - Rock Point, AZ
|
5.
Casey Singer - Shonto, AZ
|
6.
Phillip Whiteman - Busby, MT
|
7.
Seth Longbrake - Milesville, SD
|
8.
Llewellyn Paul - Shiprock, NM
|
9.
Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
|
10.
Tom Chee - Denver, 0
|
|
Sr. Breakaway - 20
|
1S. Thu, June 13 2019, 1:00 PM 1.
Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
|
2.
Allen Fisher - Ashland, MT
|
3.
Ralph Williams - Skiatook, OK
|
4.
Bob Joseph - Oakdale, CA
|
5.
Johnny Friday Sr - Fort Washakie, WY
|
6.
Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
|
7.
Lloyd Vigen - Mandaree, ND
|
8.
Lee Tom - Warm Springs, OR
|
9.
Billy Lamere - Box Elder, MT
|
10.
Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
|
11.
Spider Ramone - Hays, MT
|
12.
Johnson Stevenson - Kirtland, NM
|
13.
Henery Dodson Sr. - Tonalea, AZ
|
14.
Robie Inman - Ketchum, OK
|
15.
Mike Tatsey - Valier, MT
|
16.
Ivan Small - Lodge Grass, MT
|
17.
Clayton Danks - Mandaree, ND
|
18.
ED Harry - Wadsworth, NV
|
19.
Britt Givens - Riverton, WY
|
20.
Eric C. Watson - Box Elder, MT
|
|
Steer Wrestling - 24
|
1S. Thu, June 13 2019, 1:00 PM 1.
Daycen Hunt - Eagle Butte, SD
|
2.
Tyler Doney - Havre, MT
|
3.
Walker Small - Ashland, MT
|
4.
Benny Yazzie - Coyote Canyon, NM
|
5.
Lane Dixon - Morley, AB
|
6.
Wacey Real Bird - Garryowen, MT
|
7.
Clay Doney - Havre, MT
|
8.
Nolan Conway - Cut Bank, MT
|
9.
Ty Allen Fischer - Ashland, MT
|
10.
Rooster Yazzie - Brimhall, NM
|
11.
Dakota Giesbrecht - Standoff, AB
|
12.
Tristin Dixon - Morley, AB
|
2. Fri, June 14 2019, 7:00 PM 1.
Kash Shade - Lethbridge, AB
|
2.
Wynn Bruised Head - Standoff, AB
|
3.
Armond Duck Chief - Siksika, AB
|
4.
Dontre' Goff - Tulsa, OK
|
5.
Quinton Inman - Ketchum, OK
|
6.
Kyle Running Rabbit - Cluny, AB
|
3. Sat, June 15 2019, 7:00 PM 1.
Andrew Mills - White Swan, WA
|
2.
Sterling Sampson - White Swan, WA
|
3.
Bryton Edmundson - Henrietta, OK
|
4.
Derek Azure - Harlem, MT
|
5.
Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
|
6.
Emerson Long Jr - Yatahey, NM
|
|
Team Penning - 0
Team Roping - 96
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 7
|
1S. Thu, June 13 2019, 1:00 PM 1.
Tieler Cummings - Henryetta, OK
|
2.
Caden Bunch - Tahlequah, OK
|
3.
Wynn Lawrence - White Horse, SD
|
4.
Wawa Ben Jr - Peridot, AZ
|
5.
Louie Nicholas - Garryowen, MT
|
6.
Bowen Simpson - Lame Deer, MT
|
7.
Chance Thomas - Window Rock, AZ
|
|
Jr. Breakaway - 28
|
1S. Thu, June 13 2019, 1:00 PM 1.
Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
|
2.
Ethan Marceau - Browning, MT
|
3.
Noah Haven - Window Rock, AZ
|
4.
Michael Williams - Lukachukai, AZ
|
5.
Colton Zubach - Shepherd, MT
|
6.
Clayton C Three Irons - Crow Agency, MT
|
7.
Kermit Clary - Ronan, MT
|
8.
Bailey Chase - Mandaree, ND
|
9.
Wynn Lawrence - White Horse, SD
|
10.
Wawa Ben Jr - Peridot, AZ
|
11.
Twinney Washakie - Fort Washakie, WY
|
12.
Logan Vocu - Ashland, MT
|
13.
Annie Quinn Barney - Klamath Falls, OR
|
14.
Hance Indian Three Irons - Crow Agency, MT
|
15.
Arena Ben - Peridot, AZ
|
16.
Gunner Plenty - Garryowen, MT
|
17.
Shannoah Danks - Mandaree, ND
|
18.
Tate Birdinground - Lodge Grass, MT
|
19.
James Arviso - Gallup, NM
|
20.
Justin Three Irons - Hardin, MT
|
21.
Delaney Rose Fisher - Ashland, MT
|
22.
Nick Three Irons - Lodge Grass, MT
|
23.
Kylee Jo Washakie - Fort Washakie, WY
|
24.
Trey Nez - Chinle, AZ
|
25.
Talan Cummins - Lodge Grass, MT
|
26.
Tieler Cummings - Henryetta, OK
|
27.
Karson Campbell - Lame Deer, MT
|
28.
Kale Ereaux - Hays, MT
|
|
Jr. Barrel Racing - 30
|
1S. Thu, June 13 2019, 1:00 PM 1.
Rosalinda Ben - Peridot, AZ
|
2.
Savaya Alden - Fort Smith, MT
|
3.
Kyra Teehee - Muskogee, OK
|
4.
Kayclynn Young - Dupree, SD
|
5.
Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
|
6.
Delaney Rose Fisher - Ashland, MT
|
7.
Carsyn Hibbs - Billings, MT
|
8.
Ashley Lawrence - Ashland, MT
|
9.
Kinahlei Armajo - Lodge Grass, MT
|
10.
Boe Maggie Calico - Oktaha, OK
|
11.
Stolei Fredericks - Perkins - Casa Grande, AZ
|
12.
Twinney Washakie - Fort Washakie, WY
|
13.
Zia Washakie - Fort Washakie, WY
|
14.
Annie Quinn Barney - Klamath Falls, OR
|
15.
Kelsey Gillin - Ronan, MT
|
16.
Sweetpea Jensen - Flagstaff, AZ
|
17.
Tristin Small - Ashland, MT
|
18.
Bailey Nelson - Hardin, MT
|
19.
Kali Young - Dupree, SD
|
20.
Bailey Chase - Mandaree, ND
|
21.
Jo Jo Fischer - Fort Yates, ND
|
22.
Meagan McDonald - Ronan, MT
|
23.
Emery Nicholas - Garryowen, MT
|
24.
Rocksie Marchand - Wilbur, WA
|
25.
Maddey Clary - Ronan, MT
|
26.
Shannoah Danks - Mandaree, ND
|
27.
Kaylee Lessert - Porcupine, SD
|
28.
Susanna White Clay - Fort Smith, MT
|
29.
Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
|
30.
Faye Hellyer - Kinnear, WY
|
|
SRTR - 21
Steer Roping - 0
|