Bareback - 8
|
2. Wed, July 03 2019, 7:00 PM 1.
Chase Vossler - Cheyenne, WY
|
2.
Tucker Depew - Hayden, CO
|
3.
Tyler Ferguson - Bennett, CO
|
4.
Jeffery Zdziarski - Weston, WY
|
5.
Keenan Hayes - Hayden, CO
|
6.
Mason Snyder - Craig, CO
|
3. Thu, July 04 2019, 7:00 PM 1.
Cassidy Mikesell - Dixon, WY
|
2.
Samuel Yenter - Eckley, CO
|
|
Barrel Racing - 10
|
2. Wed, July 03 2019, 7:00 PM 1.
Sadie Shake - Buena Vista, CO
|
2.
Christina Munster - Calhan, CO
|
3.
Jody Sheffield - Delta, CO
|
4.
Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
|
5.
Anna Barker - Montrose, CO
|
6.
Jordan Minor - Mesa, CO
|
3. Thu, July 04 2019, 7:00 PM 1.
Sami Sweeney - Fort Lupton, CO
|
2.
Samantha Jackson - La Junta, CO
|
3.
Mandy Rush - Grand Junction, CO
|
4.
Dani Durham - Longmont, CO
|
|
Bull Riding - 14
|
2. Wed, July 03 2019, 7:00 PM 1.
Keenan Hayes - Hayden, CO
|
2.
Kelton Smedley - Lakewood, CO
|
3.
Wyatt Joseph - Eaton, CO
|
4.
Ty Pinnt - Craig, CO
|
5.
Tyler Kippes - Eaton, CO
|
6.
Tucker Gately - Collbran, CO
|
7.
Dustin Martinez - Gymon, OK
|
3. Thu, July 04 2019, 7:00 PM 1.
Nathaniel Hoey - Montrose, CO
|
2.
Titus Adams - Greeley, CO
|
3.
Chance Weathington - Silt, CO
|
4.
Travis Wheeler - Parker, CO
|
5.
Garret Marchun - Fruita, CO
|
6.
Jaren Sturgis - Loveland, CO
|
7.
Brian Larsen - Erie, CO
|
|
Calf Roping - 8
|
2. Wed, July 03 2019, 7:00 PM 1.
Gage Gleghorn - Craig, CO
|
2.
Bryce Grant - Fruita, CO
|
3.
Kasen Brennise - Craig, CO
|
3. Thu, July 04 2019, 7:00 PM 1.
Sylais York - Weiser, ID
|
2.
Garrett Arnold - Strasburg, CO
|
3.
Kyle Belew - La Junta, CO
|
4.
Jase Staudt - Nathrop, CO
|
5.
Darnell Johnson - Fowler, CO
|
|
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 15
|
2. Wed, July 03 2019, 7:00 PM 1.
Jordan Minor - Mesa, CO
|
2.
Deena Norell - Meeker, CO
|
3.
Ellie Anderson - Glenwood Springs, CO
|
4.
Krista Frost - Meeker, CO
|
5.
Willow Nicholas - Baggs, WY
|
6.
Shelby Dines - Toponas, CO
|
7.
Kacey Clark - Laramie, WY
|
3. Thu, July 04 2019, 7:00 PM 1.
Erin Johnson - Fowler, CO
|
2.
Haley Kiehne - Magdalena, NM
|
3.
Dara Belew - La Junta, CO
|
4.
Konnar Knotwell - Encampment, WY
|
5.
Sydney Surin - Silt, CO
|
6.
Rylea Fabrizio - Pueblo, CO
|
7.
Kerby Anderson - Grover, CO
|
8.
Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
|
|
Mixed Team Roping - 13
Saddle Bronc - 8
|
2. Wed, July 03 2019, 7:00 PM 1.
Tyler Beebe - Rocky Ford, CO
|
2.
Perry Forster - Craig, CO
|
3.
Riley Simmons - Cheyenne, WY
|
4.
Denton Ward - Laramie, WY
|
5.
Tanna Ireland - Gymon, OK
|
3. Thu, July 04 2019, 7:00 PM 1.
Kasey Rosendahl - Meeker, CO
|
2.
Colt Allred - Rangely, CO
|
3.
Ira Dickinson - Rock Springs, WY
|
|
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 7
|
2. Wed, July 03 2019, 7:00 PM 1.
Eric Logan - Toponas, CO
|
3. Thu, July 04 2019, 7:00 PM 1.
Daniel Joos - La Junta, CO
|
2.
Buck Rinehart - Bennett, CO
|
3.
Tylor Bond - Avondale, CO
|
4.
Hadley Jackson - La Junta, CO
|
5.
Brady Buum - Fort Lupton, CO
|
6.
Ira Dickinson - Rock Springs, WY
|
|
Team Penning - 0
Team Roping - 17
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0
|