Herreid, SD
Bareback - 7
1. Sat, Aug 25 2018 7:00PM
1.
Allen Petron - Rice, MN
2. Melvin Cummings - Eagle Butte, SD
3. Andrew Hall - Wagner, SD
3. Sun, Aug 26 2018 7:00PM
1.
Thomas Kronberg - Forbes, ND
2. Jacob Carmody - Mobridge, SD
3. Gavin Leppert - Edgeley, ND
4. Andy Gingerich - Peever, SD
Barrel Racing - 22
1. Sat, Aug 25 2018 7:00PM
1.
Summer Kosel - Glenham, SD
2. Brooklyn Hanson - Faith, SD
3. Rudie Hepper - Mobridge, SD
4. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
5. Jodi Theisen - Clear Lake, SD
6. Vanessa Volk - Linton, ND
7. Brandy Holzer - Mobridge, SD
8. Elisha Wise - McLaughlin, SD
3. Sun, Aug 26 2018 7:00PM
1.
Ally Zehrer - Dayton, MN
2. Kailee Webb - Isabel, SD
3. Abby Jo Treeby - Kennebec, SD
4. Hope Kiel - Glenham, SD
5. Samantha Jorgenson - Watford City, ND
6. Jenny Belkham - Blunt, SD
7. Amy Wilcox - Red Owl, SD
8. Sarah Rose - Volga, SD
9. Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
10. Courtney Otto - Marshall, MN
11. Heather Bosse - Cogswell, ND
12. Jacey Camac - Kimball, SD
13. Anna Jorgenson - Watford City, ND
14. Allison Burgau - Black River Falls, WI
Bull Riding - 11
1. Sat, Aug 25 2018 7:00PM
1.
Reed Gray - Mobrige, SD
2. Dakota Morris - Pierz, MN
3. Justin McCall - Winner, SD
4. Thayne Davis - Herreid, SD
5. Wyatt Alexander - Mobridge, SD
6. Garret Maher - Timber Lake, SD
3. Sun, Aug 26 2018 7:00PM
1.
Dilan Madcke - Edgeley, ND
2. Tayden Freeman - Aberdeen, SD
3. Collin Hunt - Interior, SD
4. Casey Heninger - Ft. Pierre, SD
5. Justin Hofer - Ipswich, SD
Calf Roping - 11
1. Sat, Aug 25 2018 7:00PM
1.
Jesse Clement - Ridgeview, SD
2. Trey Young - Dupree, SD
3. Sun, Aug 26 2018 7:00PM
1.
Brett Wilcox - Red Owl, SD
2. Kourt Starr - Dupree, SD
3. Todd Rose - Volga, SD
4. Troy Wilcox - Red Owl, SD
5. Sterling Lee - Rhame, ND
6. Wynn Shaack - Wall, SD
7. Rex Treeby - Hecla, SD
8. Jamie Thompson - Brookings, SD
9. Wyatt Treeby - Hecla, SD
Goat Tying - 7
2S. Sun, Aug 26 2018 12:00PM
1.
Mikenzy Miller - Faith, SD
2. Jazz McGirr - Huron, SD
3. Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
4. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD
5. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
6. Lacey Tech - Fairfax, SD
7. Sawyer Gilbert - Buffalo, SD
Ladies Breakaway - 33
1. Sat, Aug 25 2018 7:00PM
1.
Sadie Dale - Menoken, ND
2. Tierny Hamlin - Highmore, SD
3. Megan Steiger - Rapid City, SD
4. Brooklyn Hanson - Faith, SD
5. Kristi Jenson - Denhoff, ND
6. Corey Hart - Mobridge, SD
7. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
2S. Sun, Aug 26 2018 12:00PM
1.
Cora Borman - Baskus, MN
2. Moriah Glaus - Chamberlain, SD
3. Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
4. Mikenzy Miller - Faith, SD
5. Sawyer Gilbert - Buffalo, SD
6. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD
7. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
8. Jazz McGirr - Huron, SD
9. Shayna Miller - Faith, SD
3. Sun, Aug 26 2018 7:00PM
1.
Codi Sebastian - Dickinson, ND
2. Kaycee Wilking - Hartford, SD
3. Courtney Otto - Marshall, MN
4. Patty Jo Burress - Isabel, SD
5. Anna Jorgenson - Watford City, ND
6. Samantha Jorgenson - Watford City, ND
7. Kailee Webb - Isabel, SD
8. Sierra Lee - Rhame, ND
9. Katie Bell - Wabasso, MN
10. Ally Zehrer - Dayton, MN
11. Jacque Peterson - Isabel, SD
12. Tearnee Nelson - Faith, SD
13. Jenny Belkham - Blunt, SD
14. Shanna Gebhardt - Timber Lake, SD
15. Abby Jo Treeby - Kennebec, SD
16. Taryn Sippel - Pierpont, SD
17. Whitney Knippling - Spearfish, SD
Mixed Team Roping - 14
Saddle Bronc - 9
1. Sat, Aug 25 2018 7:00PM
1.
John Thelen - Mitchell, SD
2. Jason Cole - Warroad, MN
3. Brady Gjefle - Polluck, SD
4. Dakota Morris - Pierz, MN
5. Straton Ducheneaux - Eagle Butte, SD
6. Jake Frazier - Whitehorse, SD
3. Sun, Aug 26 2018 7:00PM
1.
Sam Bell - Menahga, MN
2. Tanner Lesch - Mound City, SD
3. Dillon Ducheneaux - Mobridge, SD
Sr. Breakaway - 15
1. Sat, Aug 25 2018 7:00PM
1.
Dave Marone - Pukwana, SD
2. Chuck Hamlin - Highmore, SD
3. Shawn Carey - Highmore, SD
4. Mark Schumacher - Wolsey, SD
5. Scott Lammers - Hermosa, SD
3. Sun, Aug 26 2018 7:00PM
1.
Lyle Wilcox - Red Owl, SD
2. Jim Hale - White Owl, SD
3. John Hoven - McLaughlin, SD
4. Harold Gerdes - Hecla, SD
5. Gary Zilverberg - Holabird, SD
6. Fay Jandreau - Highmore, SD
7. Steve Klein - Sioux Falls, SD
8. Barry Knippling - Chamberlain, SD
9. Chuck Nelson - Hartford, SD
10. Gary Simon - Timber Lake, SD
Steer Wrestling - 15
1. Sat, Aug 25 2018 7:00PM
1.
Clint Nelson - Philip, SD
3. Sun, Aug 26 2018 7:00PM
1.
Tee Hale - Union Center, SD
2. Sterling Lee - Rhame, ND
3. Jeremy Stadheim - Reeder, ND
4. Tye Hale - Faith, SD
5. Wyatt Tibbitts - Hot Springs, SD
6. Casey Olson - Prairie City, SD
7. Brett Wilcox - Red Owl, SD
8. Colbey Steeke - Rhame, ND
9. Kody Woodward - Dupree, SD
10. Wynn Shaack - Wall, SD
11. Casey Heninger - Ft. Pierre, SD
12. Lucas Camac - Kimball, SD
13. Jason Hapney - Harrold, SD
14. Bryce Baker - Ft. Pierre, SD
Team Penning - 8
Team Roping - 15
Over 40 CR - 2
3. Sun, Aug 26 2018 7:00PM
1.
Todd Rose - Volga, SD
2. Jamie Thompson - Brookings, SD
JRSteer - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0