Peridot, AZ
Bareback - 4
2. Sat, April 06 2024, 1:00 PM
1.
Wyatt Betony - Tonalea, AZ
2. Ryan Nez Bitsui - Chinle, AZ
4. Sun, April 07 2024, 1:00 PM
1.
Tom Chee - Newcomb, NM
2. Cauy Betony - Tonalea, AZ
Barrel Racing - 53
2. Sat, April 06 2024, 1:00 PM
1.
Michelle Whitehorse - Kayenta, AZ
2. Faith Whitehorse - Kayenta, AZ
3. Kaylee Barker - Camp Verde, AZ
4. Lashaya Yellowhair - Crownpoint, NM
5. Katrina Williams - Mount Currie, BC
6. Mercedes Bradfield - Whitewater, CO
7. Julia Benally Begay - Leupp, AZ
8. Cassidey White - Church Rock, NM
9. Yvette Vega - Charlo, MT
10. Audre Etsitty - Many Farms, AZ
11. Kade Bettelyoun - Pine Ridge, SD
12. Adessa Kinlecheenie - Winslow, AZ
3S. Sun, April 07 2024, 8:00 AM
1.
Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
2. Elisha Paul - Window Rock, AZ
3. Constance Benally - Leupp, AZ
4. Shayanne Robinson - Sagebrush, NM
5. Keelyn Etsitty - Fruitland, NM
6. Maliyah Young - Kayenta, AZ
7. Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
8. Sweetpea Jensen - Gilbert, AZ
9. Kaley Conway - Wickenberg, AZ
10. Andrea O'Donnell - Scottsdale, AZ
11. Karsyn Yazzie - Rough Rock, AZ
12. Chaise Teehee - Oktaha, OK
13. Tammy Daswood - Churchrock, NM
14. Quinley Inman - Vinita, OK
15. Gabrielle Davis - Many Farms, AZ
16. Carli Jones - Kayenta, AZ
17. Roqui Lee - Fruitland, NM
18. Mia Wilson - Shiprock, NM
19. Mariah C Robinson - Gamerco, NM
20. Malyka Muller - Peralta, NM
21. Destinee Dale - Farmington, NM
22. Kylie Webster - Flagstaff, AZ
23. Ashley Whatley - Sulphur, OK
24. Tara Seaton - Winslow, AZ
25. Erin Jones - Chinle, AZ
26. Tedra Leonard - Ganado, AZ
27. Alyssa Yazzie - Buckeye, AZ
28. Callie Edgewater - Ganado, AZ
29. Shelby Roanhorse - Maricopa, AZ
4. Sun, April 07 2024, 1:00 PM
1.
Adoncia James - Ganado, AZ
2. Justine Doka - Fountain Hills, AZ
3. Jareth Curley - Ganado, AZ
4. Jc Hawk - Scottsdale, AZ
5. Devyn Dennison - Tohatchi, NM
6. Gracie Alcott - Winslow, AZ
7. Kassidy Dennison - Tohatchi, NM
8. Kylie Gilbert - Farmington, NM
9. Patrice Yazzie - Flagstaff, AZ
10. Sallye Williams - Skiatook, OK
11. Kennedy Dennison - Tohatchi, NM
12. Lacey Bailey - Kirtland, NM
Bull Riding - 28
2. Sat, April 06 2024, 1:00 PM
1.
Cody Rustin - Whiteriver, AZ
2. Devon House - Thoreau, NM
3. Royd Billie - Winslow, AZ
4. Xman Antez - Cuba, NM
5. Cobert Yazzie - Kayenta, AZ
6. Wyatt Betony - Tonalea, AZ
7. Jacob David - Flagstaff, AZ
8. Dugan Black - Lukachukai, AZ
9. Weston Grant - Toppenish, WA
10. Chance Thomas - Window Rock, AZ
11. Chad Harvey - Chinle, AZ
12. Latrell Long - Winslow, AZ
13. Brad Moreno - Kayenta, AZ
14. Colben Kinlecheenie - Winslow, AZ
4. Sun, April 07 2024, 1:00 PM
1.
Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
2. Cauy Betony - Tonalea, AZ
3. Darron Dougi - Tuba City, AZ
4. John Encinas - Sells, AZ
5. Jacauy Hale - Ganado, AZ
6. Rory Billie - Winslow, AZ
7. Noah Thomas - Whiteriver, AZ
8. Tom Chee - Newcomb, NM
9. Drekell Johnson - Chinle, AZ
10. Wawa Ben - Peridot, AZ
11. Korwin Kinlicheenie - St. Michaels, AZ
12. Vinell Mariano - Churchrock, NM
13. Tyrell Harvey - Rock Point, AZ
14. Marty Yazzie - Gilbert, AZ
Calf Roping - 41
2. Sat, April 06 2024, 1:00 PM
1.
Paden Belkham - Blunt, SD
2. Tyler Etsitty - Kayenta, AZ
3. Ignatious Lupe Sr. - Whiteriver, AZ
4. Brent Belkham - Blunt, SD
5. Noah Haven - Window Rock, AZ
6. Kurtis Lee - Gallup, NM
7. Nelson Charley Lll - Chinle, AZ
8. Tom Young - Sells, AZ
9. Gerald Daye - Gallup, NM
10. Stran Daye - Gallup, NM
11. Cota Nahkai - Shiprock, NM
12. Leroy Etsitty - Kayenta, AZ
3S. Sun, April 07 2024, 8:00 AM
1.
Brad Moreno - Kayenta, AZ
2. Wawa Ben - Peridot, AZ
3. Malachi Pablo - Bloomfield, NM
4. Jacoby Young - Kayenta, AZ
5. Brandon Lynch - Chinle, AZ
6. Erik Becenti - Brimhall, NM
7. Braydon Boyd - Vanderwagen, NM
8. Allen Charley - Window Rock, AZ
9. Brandon Ben - Peridot, AZ
10. Tee Jim - Shiprock, NM
11. Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
12. Dennison Boone - Tohatchi, NM
13. Garrison Nez - Lukachukai, AZ
14. Erich Rogers - Casa Grande, AZ
15. Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ
16. Michael Williams - Lukachukai, AZ
17. Benson Charley - Crown Point, NM
4. Sun, April 07 2024, 1:00 PM
1.
Ryan Cody Nez - Shiprock, NM
2. Dylan Nez - Holbrook, AZ
3. Gavaro Harrison - Chinle, AZ
4. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
5. Quinton Inman - Ketchum, OK
6. Dontre' Goff - Tulsa, OK
7. JW Boyd - Casa Grande, AZ
8. Dean Holyan - Coyote Canyon, NM
9. Deon Osborne - Morris, OK
10. Ignatius Brad Lupe - Whiteriver, AZ
11. Robert Jr. Lupe - Whiteriver, AZ
12. Michael Bates - Tohatchi, NM
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 72
2. Sat, April 06 2024, 1:00 PM
1.
Kayla Thomas - Many Farms, AZ
2. Lashaya Yellowhair - Crownpoint, NM
3. Kadin Jodie - Churchrock, NM
4. Audre Etsitty - Many Farms, AZ
5. Alfreda Bates - Crownpoint, NM
6. Benita Litson - Tsaile, AZ
7. Michelle Whitehorse - Kayenta, AZ
8. Kaitlyn Haven - Window Rock, AZ
9. Kade Bettelyoun - Pine Ridge, SD
10. Becky Boone - Tohatchi, NM
11. Starlyn Smith Martin - Crownpoint, NM
12. Adessa Kinlecheenie - Winslow, AZ
3S. Sun, April 07 2024, 8:00 AM
1.
Hallie Jo Chee - Leupp, AZ
2. Callie Edgewater - Ganado, AZ
3. Savannah Joe - Sacaton, AZ
4. Keleigh Lee - Farmington, NM
5. Renee Tolino - Gallup, NM
6. Chantel Tsinigine - Gilbert, AZ
7. Kelsey Pepion - Browning, MT
8. Deedee Daswood - Gallup, NM
9. Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
10. Taylor Benally - Crownpoint, NM
11. Shawntaya Murphy - Tohatchi, NM
12. Erynne Sells - Tonalea, AZ
13. Aiesha Curley - Tohatchi, NM
14. Lillian Lupe - Whiteriver, AZ
15. Kaley Conway - Wickenberg, AZ
16. D Low Show - Gilbert, AZ
17. Nyera Yazzie - Brimhal, NM
18. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
19. Lynelle Lee - Fruitland, NM
20. Sherina Singer - Winslow, AZ
21. Arianna Jones - Chinle, AZ
22. Chelsey Samuel - Chinle, AZ
23. Rawlinda Ben - Peridot, AZ
24. Heather Rogers - Round Rock, AZ
25. Vanessa Begay - Window Rock, AZ
26. Chelsey Gibson - Thoreau, NM
27. Victoria Randall - Peridot, AZ
28. Robyn Monroe - Bapchule, AZ
29. Savannah Begay - Ganado, AZ
30. Kayla Cowboy - Gallup, NM
31. Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
32. Bailey Bates - Tohatchi, NM
33. Erin Jones - Chinle, AZ
34. Martina Monroe - Maricopa, AZ
35. Autumn Whitehorse - Page, AZ
36. Elisha Paul - Window Rock, AZ
37. Leishawn Bahe - Blue Gap, AZ
38. Kim R Jim - Shiprock, NM
39. Odessa Yazzie - Brimhall, NM
40. Roqui Lee - Fruitland, NM
41. Leah Stevenson - Fruitland, NM
42. Yolanda Nez - Fountain Hills, AZ
43. Charmayne Bigman - Tonopah, AZ
44. Arena Ben - Peridot, AZ
45. Tara Seaton - Winslow, AZ
46. Shayanne Robinson - Sagebrush, NM
47. Mia Wilson - Shiprock, NM
48. Taniah Nez - Ganado, AZ
4. Sun, April 07 2024, 1:00 PM
1.
Justine Doka - Fountain Hills, AZ
2. Lavina Willie Nez - Gallup, NM
3. April Pablo - Crown Point, NM
4. Kylie Gilbert - Farmington, NM
5. Kassidy Dennison - Tohatchi, NM
6. Shelby Cuny - Hardin, MT
7. Cassie Camarillo - Maricopa, AZ
8. Jareth Curley - Ganado, AZ
9. Jc Hawk - Scottsdale, AZ
10. Adoncia James - Ganado, AZ
11. Robyn Holgate - Page, AZ
12. Devyn Dennison - Tohatchi, NM
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 5
2. Sat, April 06 2024, 1:00 PM
1.
Oistin Charleston - Church Rock, NM
2. Creighton Curley - Window Rock, AZ
4. Sun, April 07 2024, 1:00 PM
1.
Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
2. Tom Chee - Newcomb, NM
3. Stade Riggs - Tuba City, AZ
Sr. Breakaway - 57
1S. Sat, April 06 2024, 8:00 AM
1.
Gil Richardson - Page, AZ
2. Henry Dodson Sr. - Tonalea, AZ
3. Chuck Morgan - Comanche, OK
4. Rob Taylor - Chinle, AZ
5. Victoria Randall - Peridot, AZ
6. AJ Haven - Window Rock, AZ
7. Shea Enos - Scottsdale, AZ
8. Rudy Blossom - Owyhee, NV
9. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
10. Howard Begay - Chambers, AZ
11. Norbert Gibson - Owyhee, NV
12. Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
13. Alfonso Begay - Rough Rock, AZ
14. Rick Tolino - Gallup, NM
15. Lucius Sells - Rough Rock, AZ
16. Hollis Jodie - Winslow, AZ
17. Alfreda Bates - Crownpoint, NM
18. Shawn Shirley - Snowflake, AZ
19. Darrell Curley - Tohatchi, NM
20. Albert Nez - Page, AZ
21. Darryl Monroe - Page, AZ
22. Kenny Welch - Snowflake, AZ
23. Jackson Riggs - Bapchule, AZ
24. Leon Monroe - Phoenix, AZ
25. Tommy Jr Nez - Shiprock, NM
26. Darrell Blacksheep - Ganado, AZ
27. Woody Smith - Tonopah, AZ
28. Ignatious Lupe Sr. - Whiteriver, AZ
29. Calvert Williams - Winslow, AZ
30. Terry Doka - Fountain Hills, AZ
31. Robert Joe - La Plata, NM
32. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
33. Benny Yazzie - Coyote Canyon, NM
34. Keith Johnson - Maskwacis, AB
35. Robie Inman - Ketchum, OK
36. Joe Dupris - Casa Grande, AZ
37. Mike Etsitty - Chinle, AZ
38. Kenny Glasses - Chinle, AZ
39. James Begay Jr. - Winslow, AZ
40. Alvin Smith - Crown Point, NM
41. Shoncey Charlie - Shiprock, NM
42. Dee Randall - Peridot, AZ
43. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ
44. Lynelle Lee - Fruitland, NM
45. Alfred Bates Jr. - Crownpoint, NM
46. DJ Ben - Window Rock, AZ
47. Ralph Williams - Skiatook, OK
48. Vernon Robinson - Sagebrush, NM
49. Sheridan Jodie - Churchrock, NM
50. Ervin Rogers - Taylor, AZ
51. Brent Joe - Ganado, AZ
52. Carl Begay - Leupp, AZ
53. Bancroft Bigman - Page, AZ
54. Deb Johnson - Chinle, AZ
55. Jan Biakeddy - Leupp, AZ
56. Jimmy Beatty - White River, AZ
57. Leroy Etsitty - Kayenta, AZ
Steer Wrestling - 29
2. Sat, April 06 2024, 1:00 PM
1.
Javier Jim - Winslow, AZ
2. Brent Jodie - Crownpoint, NM
3. Brent Belkham - Blunt, SD
4. Joe Wilson - Martin, SD
5. Marshall Allen - Sheep Springs, NM
6. Brandon Bates - Winslow, AZ
7. Hollis Jodie - Winslow, AZ
8. Sheridan Jodie - Churchrock, NM
9. Shane Jodie - Crown Point, NM
10. Dylan Lucero - Yatahey, NM
11. Matt Jodie - Churchrock, NM
12. Jaylan Wagner - Crownpoint, NM
3S. Sun, April 07 2024, 8:00 AM
1.
Jeremiah Jodie - Crownpoint, NM
2. Brandon Lynch - Chinle, AZ
3. Brad Moreno - Kayenta, AZ
4. Braydon Boyd - Vanderwagen, NM
5. Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
4. Sun, April 07 2024, 1:00 PM
1.
Dontre' Goff - Tulsa, OK
2. Jeremiah Martin - Crownpoint, NM
3. Tydon Tsosie - Crownpoint, NM
4. Jared Pino - Crownpoint, NM
5. Ryan Cody Nez - Shiprock, NM
6. Michael Bates - Tohatchi, NM
7. Trevin Fox - Browning, MT
8. Kaden Conway - Wickenberg, AZ
9. Quinton Inman - Ketchum, OK
10. Kyle Smith - Crownpoint, NM
11. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
12. Samson Valentino - Farmington, NM
Team Penning - 0
Team Roping - 87
2. Sat, April 06 2024, 1:00 PM
1.
Kurtis Lee - Gallup, NM & Melford Nez - Page, AZ
2. Lane Bitsilly - Tsaile, AZ & Jeremy Alcott - Winslow, AZ
3. Kadogan Raye - Phoenix, AZ & Keith Johnson - Maskwacis, AB
4. Paden Belkham - Blunt, SD & Brent Belkham - Blunt, SD
5. Joe Wilson - Martin, SD & Paden Belkham - Blunt, SD
6. Henrico Benally - Waterflow, NM & Deb Johnson - Chinle, AZ
7. Gerald Daye - Gallup, NM & Jimmy Beatty - White River, AZ
8. Lane Bitsilly - Tsaile, AZ & Wasey Carviso - Ft. Wingate, NM
9. Gerald Daye - Gallup, NM & Stran Daye - Gallup, NM
10. Joe Wilson - Martin, SD & Brent Belkham - Blunt, SD
11. Henrico Benally - Waterflow, NM & Jimmy Beatty - White River, AZ
12. Luke Raye - Phoenix, AZ & Keith Johnson - Maskwacis, AB
3S. Sun, April 07 2024, 8:00 AM
1.
Dwight Sells - Chinle, AZ & Cody Lansing - Cortez, CO
2. Daniel Alviso - Porterville, CA & Kyler Chico - Porterville, CA
3. Jon Arviso - Winslow, AZ & Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ
4. Luke Raye - Phoenix, AZ & Michael Williams - Lukachukai, AZ
5. Dwight Sells - Chinle, AZ & Cameron Tsinigine - Gilbert, AZ
6. Braydon Boyd - Vanderwagen, NM & Kevin Yazzie - Chinle, AZ
7. Blaine Redhorse - Rough Rock, AZ & Trey Nez - Chinle, AZ
8. Tyson Charley - Crownpoint, NM & Wyatt Gibson - Thoreau, NM
9. Cohen Wauneka - Kayenta, AZ & Denton Begay - Many Farms, AZ
10. Rudy Yazzie - Winslow, AZ & Braedey Yazzie - Winslow, AZ
11. Kesley Phillips - Chinle, AZ & Brandon Ben - Peridot, AZ
12. Michael Williams - Lukachukai, AZ & Mathius Lee - Chinle, AZ
13. Dennis Begay - Brimhall, NM & James Begay Jr. - Winslow, AZ
14. Brad Moreno - Kayenta, AZ & Casey Green - Coolidge, AZ
15. Triston Cody - Ganado, AZ & Bryan Sells - Chinle, AZ
16. Colin Begay - Rough Rock, AZ & Denton Begay - Many Farms, AZ
17. Hiyo Yazzie - Brimhall, NM & James Begay Jr. - Winslow, AZ
18. Alfonso Begay - Rough Rock, AZ & Shane Begay - Pinon, AZ
19. Rory Billie - Winslow, AZ & Rudy Yazzie - Winslow, AZ
20. Leroy Begay - Pinon, AZ & Shane Begay - Pinon, AZ
21. John Boyd Iii - Casa Grande, AZ & Rawley Ben - Peridot, AZ
22. Ryan Garcia - Bosque Farms, NM & Scooter Garcia - Churchrock, NM
23. Shariff Sells - Chinle, AZ & Chance Hunter - Chinle, AZ
24. Coil Watchman - Whiteriver, AZ & Kyle Kindelay - Peridot, AZ
25. Rooster Yazzie - Brimhall, NM & Marshall Allen - Sheep Springs, NM
26. Triston Cody - Ganado, AZ & Wilbert Nez - Chinle, AZ
27. Edward Hawley - Surprise, AZ & Ty Romo - Whiteriver, AZ
28. Kyle Little - Chinle, AZ & Dennison Boone - Tohatchi, NM
29. Rance Nez - Chinle, AZ & Clint Harry - Wickenberg, AZ
30. Bryan Sells - Chinle, AZ & Cameron Tsinigine - Gilbert, AZ
31. Shane Murphy - Winslow, AZ & Rooster Yazzie - Brimhall, NM
32. Kory Yazzie - Chinle, AZ & Mathius Lee - Chinle, AZ
33. Erich Rogers - Casa Grande, AZ & Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ
34. Westley Benally - Many Farms, AZ & Trey Nez - Chinle, AZ
35. Trevor Waters - Scottsdale, AZ & Dennison Boone - Tohatchi, NM
36. John W. Bahe - Chinle, AZ & Jay Becenti - Brimhall, NM
37. Trevor Waters - Scottsdale, AZ & Cody Lansing - Cortez, CO
38. Braydon Boyd - Vanderwagen, NM & Clint Harry - Wickenberg, AZ
39. Erik Becenti - Brimhall, NM & Wasey Carviso - Ft. Wingate, NM
40. Shariff Sells - Chinle, AZ & Kevin Yazzie - Chinle, AZ
41. Rory Billie - Winslow, AZ & Colin Bitsoie - Winslow, AZ
42. Rance Nez - Chinle, AZ & Wilbert Nez - Chinle, AZ
43. Coil Watchman - Whiteriver, AZ & Noah Haven - Window Rock, AZ
44. Tyson Charley - Crownpoint, NM & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
45. Leevey Williams - Holbrook, AZ & O.J. Williams - Holbrook, AZ
46. Edward Hawley - Surprise, AZ & Myles John - Indian Wells, AZ
47. Wawa Ben - Peridot, AZ & Rawley Ben - Peridot, AZ
48. Daylan Nez - Winslow, AZ & Scooter Garcia - Churchrock, NM
49. Westley Benally - Many Farms, AZ & Hank Benally - Chinle, AZ
50. Brent Jodie - Crownpoint, NM & Kurtis Lee - Gallup, NM
51. Dee Randall - Peridot, AZ & Kyle Kindelay - Peridot, AZ
52. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Kyle Little - Chinle, AZ
53. Ryan Garcia - Bosque Farms, NM & Hank Benally - Chinle, AZ
54. Blaine Redhorse - Rough Rock, AZ & Chance Hunter - Chinle, AZ
55. Gary Bahe - Chinle, AZ & Kory Yazzie - Chinle, AZ
56. Cohen Wauneka - Kayenta, AZ & Lucius Sells - Rough Rock, AZ
57. John W. Bahe - Chinle, AZ & Ryan Nez Bitsui - Chinle, AZ
58. Dennis Begay - Brimhall, NM & Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
59. Erik Becenti - Brimhall, NM & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
60. Erich Rogers - Casa Grande, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
61. Wawa Ben - Peridot, AZ & Brandon Ben - Peridot, AZ
62. Colin Begay - Rough Rock, AZ & Shawn Shirley - Snowflake, AZ
63. Kesley Phillips - Chinle, AZ & Myles John - Indian Wells, AZ
4. Sun, April 07 2024, 1:00 PM
1.
Clifford Williams - Winslow, AZ & Shane Jodie - Crown Point, NM
2. Wes Dayzie - Tuba City, AZ & Shawn Shirley - Snowflake, AZ
3. Bahe Henio - Pinehall, NM & Wyatt Gibson - Thoreau, NM
4. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
5. Ralph Williams - Skiatook, OK & Quinton Inman - Ketchum, OK
6. Clifford Williams - Winslow, AZ & Daylan Nez - Winslow, AZ
7. Derrick Begay - Winslow, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
8. Robie Inman - Ketchum, OK & Quinton Inman - Ketchum, OK
9. Bahe Henio - Pinehall, NM & Shane Jodie - Crown Point, NM
10. John Boyd Iii - Casa Grande, AZ & Jeremy Alcott - Winslow, AZ
11. Derrick Begay - Winslow, AZ & Ty Romo - Whiteriver, AZ
12. Wes Dayzie - Tuba City, AZ & O.J. Williams - Holbrook, AZ
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 6
1S. Sat, April 06 2024, 8:00 AM
1.
Duan Chatto - Ramah, NM
2. Colby Segay - Window Rock, AZ
3. Trae Daniels - Gallup, NM
4. Jacoby Young - Kayenta, AZ
5. Cashes Thomas - Window Rock, AZ
6. Jomare Tate - Fort Apache, AZ
Jr. Breakaway - 35
1S. Sat, April 06 2024, 8:00 AM
1.
Daydynn Begay - Many Farms, AZ
2. Kanin Raye - Phoenix, AZ
3. Naci Charley - Chinle, AZ
4. Lacey Bailey - Kirtland, NM
5. Leevey Williams - Holbrook, AZ
6. Kc Sandoval - Yahtahey, NM
7. Kaleb Nez - Page, AZ
8. Kodi Willie - Kayenta, AZ
9. Daniel Bigman - Tonopah, AZ
10. Cassidey White - Church Rock, NM
11. Kadogan Raye - Phoenix, AZ
12. Caleb Segay - Window Rock, AZ
13. Kiana Lee - Gallup, NM
14. Kenya Tsosie - Crownpoint, NM
15. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
16. Randen Ben - Peridot, AZ
17. Colter Yazzie - Coyote Canyon, NM
18. Carli Jones - Kayenta, AZ
19. Aaric Begay - Tsaile, AZ
20. JW Boyd - Casa Grande, AZ
21. Colby Segay - Window Rock, AZ
22. Jacoby Young - Kayenta, AZ
23. Riley Lee - Winslow, AZ
24. Rosie Ben - Peridot, AZ
25. Samuel Bigman - Tonopah, AZ
26. Kayden Caboni - Kayenta, AZ
27. Caitlin Kenton - Peridot, AZ
28. Faith Whitehorse - Kayenta, AZ
29. Jernie Roper - Oktaha, OK
30. Demari Yazzie - Many Farms, AZ
31. Braden Ben - Peridot, AZ
32. Hayes Caboni - Kayenta, AZ
33. Cauleen Segay - Window Rock, AZ
34. Logan Pino - Crownpoint, NM
35. Houstin Kinlecheenie - Winslow, AZ
Jr. Barrel Racing - 27
1S. Sat, April 06 2024, 8:00 AM
1.
Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
2. Riggin Betony - Chinle, AZ
3. Avery Fox - Coolidge, AZ
4. Jernie Roper - Oktaha, OK
5. Cassidey White - Church Rock, NM
6. Carli Jones - Kayenta, AZ
7. Houstin Kinlecheenie - Winslow, AZ
8. Gabrielle Davis - Many Farms, AZ
9. Waci Jo Cook - Ganado, AZ
10. Maysa Yazzie - Rough Rock, AZ
11. Delinda Ben - Peridot, AZ
12. Kennedy Dennison - Tohatchi, NM
13. Kambree Holiday - Dennehotso, AZ
14. Angelina Benally Begay - Leupp, AZ
15. Kylee Sandoval - Yahtahey, NM
16. Kayden Caboni - Kayenta, AZ
17. Karsyn Yazzie - Rough Rock, AZ
18. Cauleen Segay - Window Rock, AZ
19. Lacey Bailey - Kirtland, NM
20. Faith Whitehorse - Kayenta, AZ
21. Maliyah Young - Kayenta, AZ
22. Quinley Inman - Vinita, OK
23. Kiana Lee - Gallup, NM
24. Rosie Ben - Peridot, AZ
25. Faith Kinlecheenie - Winslow, AZ
26. Mikaila Garcia - Gallup, NM
27. Naci Charley - Chinle, AZ
SRTR - 53
1S. Sat, April 06 2024, 8:00 AM
1.
Gil Richardson - Page, AZ & Jake Williams - Window Rock, AZ
2. James Bitsue - Holbrook, AZ & Calvert Williams - Winslow, AZ
3. Dean Antonio - Whiteriver, AZ & Ignatious Lupe Sr. - Whiteriver, AZ
4. Henry Dodson Sr. - Tonalea, AZ & Aaron Begay - Higley, AZ
5. James Bitsue - Holbrook, AZ & Jake Williams - Window Rock, AZ
6. Gil Richardson - Page, AZ & Calvert Williams - Winslow, AZ
7. Carl Begay - Leupp, AZ & Bennie Bitsui - Indian Wells, AZ
8. Shea Enos - Scottsdale, AZ & Jimmy Beatty - White River, AZ
9. Terry Doka - Fountain Hills, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
10. Leroy Begay - Pinon, AZ & Alfonso Begay - Rough Rock, AZ
11. Larry Willie - Seba Dalkai, AZ & Bennie Bitsui - Indian Wells, AZ
12. Rob Taylor - Chinle, AZ & Art Sells - Chinle, AZ
13. Jimmy Roper - Oktaha, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
14. Reggie Sells - Rough Rock, AZ & Art Sells - Chinle, AZ
15. Ervin Rogers - Taylor, AZ & Rick Tolino - Gallup, NM
16. DJ Ben - Window Rock, AZ & Alfonso Begay - Rough Rock, AZ
17. Tommy Jr Nez - Shiprock, NM & Alvin Smith - Crown Point, NM
18. Darryl Monroe - Page, AZ & Albert Nez - Page, AZ
19. Alex Phillips - St Michaels, AZ & Keith Johnson - Maskwacis, AB
20. Rob Taylor - Chinle, AZ & Vernon Robinson - Sagebrush, NM
21. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Shawn Shirley - Snowflake, AZ
22. Larry Willie - Seba Dalkai, AZ & Lucius Sells - Rough Rock, AZ
23. Rudy Blossom - Owyhee, NV & Frank Lawrence - Whittman, AZ
24. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
25. Kenny Welch - Snowflake, AZ & Fritz Roanhorse - Window Rock, AZ
26. Leon Monroe - Phoenix, AZ & Timmie Cosay - Whiteriver, AZ
27. DJ Ben - Window Rock, AZ & Fritz Roanhorse - Window Rock, AZ
28. Sheridan Jodie - Churchrock, NM & Shoncey Charlie - Shiprock, NM
29. Norbert Gibson - Owyhee, NV & Frank Lawrence - Whittman, AZ
30. Woody Smith - Tonopah, AZ & Albert Nez - Page, AZ
31. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Lucius Sells - Rough Rock, AZ
32. Dee Randall - Peridot, AZ & Victoria Randall - Peridot, AZ
33. Robie Inman - Ketchum, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
34. Darryl Monroe - Page, AZ & James Begay Jr. - Winslow, AZ
35. Shawn Shirley - Snowflake, AZ & Leon Monroe - Phoenix, AZ
36. Tony Mailboy Jr - Whiteriver, AZ & Norbert Nelson - Pinetop, AZ
37. Woody Smith - Tonopah, AZ & Bancroft Bigman - Page, AZ
38. Carl Begay - Leupp, AZ & Aaron Begay - Higley, AZ
39. Stephen Fox - Coolidge, AZ & Keith Johnson - Maskwacis, AB
40. Robert Joe - La Plata, NM & Jimmy Beatty - White River, AZ
41. Shea Enos - Scottsdale, AZ & Gilbert Monroe - Winslow, AZ
42. Jimmy Roper - Oktaha, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
43. Jackson Riggs - Bapchule, AZ & Alex Phillips - St Michaels, AZ
44. Dean Antonio - Whiteriver, AZ & Dee Randall - Peridot, AZ
45. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Howard Begay - Chambers, AZ
46. Tony Mailboy Jr - Whiteriver, AZ & Timmie Cosay - Whiteriver, AZ
47. Shoncey Charlie - Shiprock, NM & Dexter Donald - Siksika, AB
48. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM & Kenny Glasses - Chinle, AZ
49. Robert Joe - La Plata, NM & Mike Etsitty - Chinle, AZ
50. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
51. Brent Joe - Ganado, AZ & James Begay Jr. - Winslow, AZ
52. Kenny Welch - Snowflake, AZ & Jan Biakeddy - Leupp, AZ
53. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM & Rick Tolino - Gallup, NM
Steer Roping - 0