Ridgway, CO
Bareback - 2
2. Mon, September 05 2022, 1:00 PM
1.
Ty Zofchak - Littleton, CO
2. Monte Downare - Hartsel, CO
Barrel Racing - 16
1S. Mon, September 05 2022, 8:00 AM
1.
Selina Wiseman - Wiggins, CO
2. Valerie Rudibaugh - Gunnison, CO
3. Katie Rathbun - Loveland, CO
4. Amber Moore - Lewis, CO
5. Taylor Marrou - Livermore, CO
2. Mon, September 05 2022, 1:00 PM
1.
Teresa Jessop - Peyton, CO
2. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
3. Donna Irvin - Galva, IL
4. Hannah Belvin - Durango, CO
5. Trudy Petersen - Clifton, CO
6. Tess Younger - Grand Junction, CO
7. Shaylea Yonkers - Calhan, CO
8. Tori Cooper - Brighton, CO
9. Sara Redden - Weatherford, TX
10. Jody Sheffield - Delta, CO
11. Mandy Rush - Grand Junction, CO
Bull Riding - 14
2. Mon, September 05 2022, 1:00 PM
1.
Deuce Brown - Peyton, CO
2. Jacob Odell - Grover, CO
3. Logan Durham - Hamilton, CO
4. Clay Durham - Hamilton, CO
5. Ryley Lane - Morrell, NE
6. Jaren Sturgis - Loveland, CO
7. Joseph Quintana - Saguache, CO
8. Nathaniel Hoey - Montrose, CO
9. Clay Padgett - Parker, CO
10. Andrew McWilliams - Hudson, CO
11. Jacob Deacon - Monte Vista, CO
12. Holden Driggers - Sylvania, GA
13. Luca Mackey - Ignacio, CO
14. JW Naslund - Montrose, CO
Calf Roping - 7
2. Mon, September 05 2022, 1:00 PM
1.
Mario Baleztena - Loma, CO
2. Pecos Tatum - La Plata, NM
3. Brandon Kammerzell - Galeton, CO
4. Colton Oliver - Blanding, UT
5. Cody Redden - Lipan, TX
6. Kyle Belew - La Junta, CO
7. Braeden Ross - Almont, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 19
1S. Mon, September 05 2022, 8:00 AM
1.
Jackie Bevan - Colbran, CO
2. Kaci Kamm - Wittman, AZ
3. Macklyn Greenhalgh - Delta, CO
4. Caitylin Lucchesi - Montrose, CO
5. Megan Burris - Eaton, CO
6. Taylor Marrou - Livermore, CO
7. Willow Wilson - Baggs, WY
8. Amber Moore - Lewis, CO
9. Tamara Tunink - Fowler, CO
2. Mon, September 05 2022, 1:00 PM
1.
Mandy Rush - Grand Junction, CO
2. Tricia Mackey - Monte Vista, CO
3. Teryn McWhirter - Ignacio, CO
4. Dara Belew - La Junta, CO
5. Jori Polich - Cortez, CO
6. Teresa Garcia - Farmington, NM
7. Mikayla Wilson - Lakewood, CO
8. Hadley Koske - Jelm, WY
9. Krista Sack - Brighton, CO
10. Haillie Smith - Delta, CO
Mixed Team Roping - 16
1S. Mon, September 05 2022, 8:00 AM
1.
Macklyn Greenhalgh - Delta, CO & Burdell Greenhalgh - Delta, CO
2. Jackie Bevan - Colbran, CO & Hank Bevan - Colbran, CO
3. Kaci Kamm - Wittman, AZ & Jake Pancost - Wittman, AZ
4. Willow Wilson - Baggs, WY & Todd Wilson - Baggs, WY
5. Tamara Tunink - Fowler, CO & Joe Roderick - Loma, CO
6. Megan Burris - Eaton, CO & Devon Burris - Eaton, CO
2. Mon, September 05 2022, 1:00 PM
1.
Caitylin Lucchesi - Montrose, CO & Bodie Hine - Bayfield, CO
2. Katlyn Norell - Hotchkiss, CO & Jesse Sheffield - Delta, CO
3. Tess Younger - Grand Junction, CO & Pake Younger - Grand Junction, CO
4. Callie Norell - Delta, CO & Michael Baleztena - Loma, CO
5. Connie Harris - Boone, CO & David Menegatti - Walsenburg, CO
6. Josey Schnaufer - Pueblo, CO & J W Borrego - Weston, CO
7. Teresa Garcia - Farmington, NM & Calvin Brevik - Durango, CO
8. Mikayla Wilson - Lakewood, CO & Dean Raine - Loma, CO
9. Katarina Abts - Delta, CO & Jace Norell - Delta, CO
10. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Hank Bounds - Clifton, CO
Saddle Bronc - 4
2. Mon, September 05 2022, 1:00 PM
1.
Cole Hoffman - Fruita, CO
2. Nate Nieslanik - Carbondale, CO
3. Walker Rezzonico - Jelm, WY
4. Coleman Shallbetter - Gunnison, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 5
2. Mon, September 05 2022, 1:00 PM
1.
Jimmy Allen - Fruita, CO
2. Rick Petersen - Clifton, CO
3. Cody Mumma - Ft. Lupton, CO
4. Cody Redden - Lipan, TX
5. Jacob Sterkel - Brighton, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 15
1S. Mon, September 05 2022, 8:00 AM
1.
Burdell Greenhalgh - Delta, CO & Joe Roderick - Loma, CO
2. Jake Pancost - Wittman, AZ & Hank Bevan - Colbran, CO
3. Willow Wilson - Baggs, WY & Todd Wilson - Baggs, WY
4. Megan Burris - Eaton, CO & Devon Burris - Eaton, CO
5. Travis Bounds - Clifton, CO & Mike Bounds - Clifton, CO
2. Mon, September 05 2022, 1:00 PM
1.
Clay Norell - Hotchkiss, CO & David Menegatti - Walsenburg, CO
2. Chance Hine - Bayfield, CO & Bodie Hine - Bayfield, CO
3. Kyle Polich - Cortez, CO & J W Borrego - Weston, CO
4. Mario Baleztena - Loma, CO & Michael Baleztena - Loma, CO
5. Kyle Roberts - Dolores, CO & Calvin Brevik - Durango, CO
6. Justin Smith - Loveland, CO & Brett Lambert - Commerce City, CO
7. Payton Norell - Delta, CO & Jace Norell - Delta, CO
8. Jesse Sheffield - Delta, CO & Pake Younger - Grand Junction, CO
9. Tuff Ramsey - Delta, CO & Hank Bounds - Clifton, CO
10. Brett Garrison - Fruita, CO & Dean Raine - Loma, CO
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0