Britton, SD
Bareback - 2
3. Sat, June 25 2022, 7:00 PM
1.
Mark Kenyon - Hayti, SD
2. Ethan Hildebrandt - Havannah, ND
Barrel Racing - 38
1. Fri, June 24 2022, 7:00 PM
1.
Ava German - Peever, SD
2. Carlee Nelson - Colman, SD
3. Courtney Otto - Marshall, MN
4. Harmony Mertens - Britton, SD
5. Bailey Horejsi - Echo, MN
6. Kyla Macconnell - Veblen, SD
7. Teri Fagerland - Britton, SD
8. Sterling Mertens - Britton, SD
9. Dale Forman - Highmore, SD
10. Makenzee Wheelhouse - Pierre, SD
11. Anna Tschanz - Beldenville, WI
12. Summer Kosel - Glenham, SD
13. Sarah Rose - Volga, SD
14. Alyssa Gabrielson - Gary, SD
15. Kadence Haug - Britton, SD
16. Kassidy Rozell - Brookings, SD
17. Lauren Kriv - Claire City, SD
18. Tallie Czmowski - Webster, SD
19. Kelly Brandlee - Pierpont, SD
3. Sat, June 25 2022, 7:00 PM
1.
Bridget Biron - Henderson, MN
2. Morgan Anderson - Brookings, SD
3. Sara Miller - Bowdle, SD
4. Kristie Steffes - Vale, SD
5. Shali Laurence - Rosholt, SD
6. Joelle Laurence - Rosholt, SD
7. Hanna Miller - Mina, SD
8. Oilvia White - Oak Grove, MN
9. Victoria Blatchford - Brookings, SD
10. Billie Treeby - Hecla, SD
11. Courtney Louiseau - Egan, SD
12. Heather Bosse - Cogswell, ND
13. Aimee Sorensen - Vermillion, SD
14. Christy Davidson - Vale, SD
15. Stella Oland - Fergus Falls, MN
16. Allison Burgau - Sioux Falls, SD
17. Shannon McBride - Brookings, SD
18. Sidney Johnson - Sisseton, SD
19. Tia Jandreau - Highmore, SD
Bull Riding - 6
1. Fri, June 24 2022, 7:00 PM
1.
John Jacobs - Aberdeen, SD
2. Jesse Kline - Hartford, SD
3. Dawson Parrow - Britton, SD
4. Tucker Merten - Veblen, SD
3. Sat, June 25 2022, 7:00 PM
1.
Lane Miller - Bowdle, SD
2. Matt Harmon - Aberdeen, SD
Calf Roping - 12
1. Fri, June 24 2022, 7:00 PM
1.
Dillion Sackett - Alcester, SD
2. Tyler Esser - Fankfurt, SD
3. Stratton Kohr - Gillette, WY
4. Seth Gaikowski - Waubay, SD
5. Jace Ullerich - Humboldt, SD
6. Jeremy Olson - Shell Lake, WI
7. Rio Nutter - Rapid City, SD
3. Sat, June 25 2022, 7:00 PM
1.
Newt Bruley - Willow Lake, SD
2. Mikey Louiseau - Egan, SD
3. Rex Treeby - Hecla, SD
4. Wyatt Treeby - Hecla, SD
5. Tanner Scheevel - Lester Prairie, MN
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 20
1. Fri, June 24 2022, 7:00 PM
1.
Carlee Nelson - Colman, SD
2. Rachel Kelderman - Hudson, SD
3. Alyssa Gabrielson - Gary, SD
4. Josie Mousel - Colman, SD
5. Callie Shepherd - Marshall, MN
6. Kassidy Rozell - Brookings, SD
7. Makenzee Wheelhouse - Pierre, SD
8. Lainee Schonebaum - Burke, SD
9. Courtney Otto - Marshall, MN
10. Sidney Peters - Hot Springs, SD
3. Sat, June 25 2022, 7:00 PM
1.
Anna Rathe - Brookings, SD
2. Kathleen Biron - Henderson, MN
3. Abby Jo Treeby - Hecla, SD
4. Jessica Magilke - Solen, ND
5. Heidi Johnson - Flandreau, SD
6. Diana Grill - Mitchell, SD
7. Jordan Jehn - Brookings, SD
8. Chloe Herren - Crooks, SD
9. Sidney Johnson - Sisseton, SD
10. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 3
1. Fri, June 24 2022, 7:00 PM
1.
Kyle Hapney - Ft. Pierre, SD
3. Sat, June 25 2022, 7:00 PM
1.
TJ Morrison - Piedmont, SD
2. Cooper West - Philip, SD
Sr. Breakaway - 7
1. Fri, June 24 2022, 7:00 PM
1.
Daniel Bishoff - Cogswell, ND
2. Shawn Carey - Huron, SD
3. Terry McCutcheon - Brookings, SD
4. Chad Hetzel - Lemmon, SD
5. Blaine Carey - Huron, SD
3. Sat, June 25 2022, 7:00 PM
1.
Junior Magilke - Solen, ND
2. Fay Jandreau - Highmore, SD
Steer Wrestling - 4
1. Fri, June 24 2022, 7:00 PM
1.
Tucker Even - Burke, SD
2. Chase Olson - Hartford, SD
3. Sat, June 25 2022, 7:00 PM
1.
Tanner Scheevel - Lester Prairie, MN
2. Colton Struxness - Appleton, MN
Team Penning - 0
Team Roping - 13
1. Fri, June 24 2022, 7:00 PM
1.
Kurt Fagerland - Britton, SD & Ty Fagerland - Britton, SD
2. Rio Nutter - Rapid City, SD & Daine Mcnenny - Sturgis, SD
3. Jace Ullerich - Humboldt, SD & Tucker Rozell - Brookings, SD
4. Seth Gaikowski - Waubay, SD & Emit Valnes - Eden, SD
5. Blase Steffen - Gregory, SD & Riley Hannum - Ft Pierre, SD
3. Sat, June 25 2022, 7:00 PM
1.
Brandon Steiner - Sisseton, SD & Dustin Schaefer - Sisseton, SD
2. Wroper Kosel - Leola, SD & Wyett Magilke - Solen, ND
3. Travis Johnson - Sisseton, SD & Conner Herren - Crooks, SD
4. Rex Treeby - Hecla, SD & Wyatt Treeby - Hecla, SD
5. Ryan Carlson - Britton, SD & Luke Ronshaugen - Lanford, SD
6. Chris Fagerland - Langford, SD & Jay Hagen - Britton, SD
7. Tate Johnson - Sisseton, SD & Tyan Johnson - Sisseton, SD
8. Colton Musick - Pierre, SD & Carson Musick - Pierre, SD
Over 40 CR - 3
1. Fri, June 24 2022, 7:00 PM
1.
Jeremy Olson - Shell Lake, WI
2. Todd Rose - Volga, SD
3. Sat, June 25 2022, 7:00 PM
1.
Jeff Grill - Mitchell, SD
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0