Redwood Meadows, AB
Bareback - 6
2. Fri, July 22 2022, 5:00 PM
1.
Jacob Todechine - Gallup, NM
2. Curly Twigg - Lethbridge, AB
3. Cam Bruised Head - Standoff, AB
3. Sat, July 23 2022, 1:00 PM
1.
Dallas Young Pine - Calgary, AB
2. Creighton Janvier - Maskwacis, AB
3. Clay Ramone - Hoopa, CA
Barrel Racing - 54
1S. Thu, July 21 2022, 10:00 AM
1.
Cheyenne Doore - Cardston, AB
2. Sonya Dodginghorse - Tsuu T'Ina Nation, AB
3. Jessica Allen - Kamloops, BC
4. Greta Gustafson - Browning, MT
5. Lacy Runner - Calgary, AB
6. McKenzie Phillips - Fort Mccloud, AB
7. Jorgia Wildman - Siksika, AB
8. Sheryl Manychief - Calgary, AB
9. Nyis Colliflower - Box Elder, MT
10. Jocee Louis - Browning, MT
11. Sharlee Scout - Cardston, AB
12. Sue Krebs - Fort Macleod, AB
13. Chyana Johnson - Browning, MT
14. Lita Crawler - Morley, AB
15. Fallyn Creighton - Cardston, AB
16. Tyressa Labelle - Morley, AB
17. Brittany Bird - Cut Bank, MT
18. K'La Gonzalez - Polson, MT
19. Raquel Wildman - Morley, AB
20. Destiny Stevens - Strathmore, AB
21. Janae Devine - Cardston, AB
22. Tracey Duck Chief - Siksika, AB
23. Chantelle Day Chief - Cardston, AB
24. Sahvanne Weasel Traveller - Calgary, AB
25. Tristin Bull - Good Fish Lake, AB
26. Buffy Littlelight - Tsuut'Ina, AB
27. Cayda Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB
28. Carly Day Chief - Standoff, AB
29. Shayanne Bear - Whitewood, SK
30. PJ Fox - Cardston, AB
31. Alyssa Yazzie - Buckeye, AZ
32. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
33. Danna Rogers - Browning, MT
34. Crystal Kaquitts - Morley, AB
2. Fri, July 22 2022, 5:00 PM
1.
Katelin Conway - Cut Bank, MT
2. Aarianna Henry - Box Elder, MT
3. Hayley Brooks - Cochrane, AB
4. Fallon Real Bird - Garryowen, MT
5. Katrina Williams - Mount Currie, BC
6. Camille Whitney - Cochrane, AB
7. Simone Soop - Calgary, AB
8. Paige Shade - Cardston, AB
9. Lacey Bish - Calgary, AB
10. Langeline Whitney-Holloway - Tsuu Tina, AB
3. Sat, July 23 2022, 1:00 PM
1.
Charmayne Pickens - Standoff, AB
2. Julie Lenoir - Cut Bank, MT
3. Claire Myers - Ponoka, AB
4. Missy Givens - Riverton, WY
5. Alexi Buffalo - Dillon, MT
6. Kianda Tatsey - Heart Butte, MT
7. Charlize Littlelight - Mount Currie, BC
8. Jackie Colliflower - Cardston, AB
9. Cee Littlelight - Tsuu' Tina Nation, AB
10. Cheyenne Black Water - Cardston, AB
Bull Riding - 11
2. Fri, July 22 2022, 5:00 PM
1.
Kole Martell - Waterten, SK
2. Jacob Todechine - Gallup, NM
3. Lucky David - Brocket, AB
4. Preston Louis - Browning, MT
5. Shooter Good Striker - Coalhurst, AB
3. Sat, July 23 2022, 1:00 PM
1.
Coy Doore - Siksika, AB
2. Joseph Bruno - Medicine Hat, AB
3. Tahj Wells - Browning, MT
4. Kaw-Liga Jackson - Goodfish Lake, AB
5. Kevin Wallace - Mount Currie, BC
6. Tate Jackson - Goodfish Lake, AB
Calf Roping - 36
1S. Thu, July 21 2022, 10:00 AM
1.
Preston Watson - Box Elder, MT
2. Eric Paul Watson - Box Elder, MT
3. Kes Black Water - Okotoks, AB
4. Bailee Benjamin - Cardston, AB
5. Jay Crawler - Morley, AB
6. Benny Powell - Babb, MT
7. Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ
8. John Pickens - Babb, MT
9. Slim Creighton - Standoff, AB
10. Colton Yellow Horn - Brocket, AB
11. Tecee Rider - Calgary, AB
12. Dustin Bird - Cut Bank, MT
13. Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
14. Jake Crawler - Morley, AB
15. Troy Crawler - Morley, AB
16. Lane Dixon - Morley, AB
17. Alonzo Skunkcap - Browning, MT
18. Blair Burk - Durant, OK
19. Tristin Dixon - Morley, AB
2. Fri, July 22 2022, 5:00 PM
1.
Leon Littlelight - Tsuut'Tina Nation, AB
2. Nolan Conway - Cut Bank, MT
3. Allan Bruised Head - Calgary, AB
4. Oliver Williams - Omak, WA
5. Rick Fox - Cardston, AB
6. Wright Bruised Head - Tsuu'Tina, AB
7. Jake Fox - Cardston, AB
3. Sat, July 23 2022, 1:00 PM
1.
Gavaro Harrison - Chinle, AZ
2. Corbin Fisher - Ashland, MT
3. J.C. Crowley - Poplar, MT
4. Mike White Quills - Cardston, AB
5. Kash Weasel Fat - Cardston, AB
6. Dory Shade - Black Diamond, AB
7. Bo Wells - Cardston, AB
8. Adam Soop - Cardston, AB
9. Kale Day Chief - Cardston, AB
10. Rodie Owen Pickens - Standoff, AB
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 47
1S. Thu, July 21 2022, 10:00 AM
1.
Memphis Dodginghorse - Calgary, AB
2. Mykayla Tatsey - Valier, MT
3. Jolynn Martinez - Gallup, NM
4. Jocee Louis - Browning, MT
5. Camille Hodgson - Tsuu'Tina, AB
6. Sydney Not Afraid - Lodge Grass, MT
7. Brittany Bird - Cut Bank, MT
8. Dovelyn Bruised Head - Standoff, AB
9. Olivia Many Wounds - Calgary, AB
10. PJ Fox - Cardston, AB
11. Leanne Johnson - Cut Bank, MT
12. Cheyenne Doore - Cardston, AB
13. Roxanne Not Afraid - Lodge Grass, MT
14. Carly Day Chief - Standoff, AB
15. Cayda Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB
16. Callie Dixon - Morley, AB
17. Darcy Skunkcap - Browning, MT
18. Chyana Johnson - Browning, MT
19. Lita Crawler - Morley, AB
20. Tess Potts - Vernon, BC
21. Destiny Stevens - Strathmore, AB
22. Raven Shade - Cardston, AB
23. Aimee Rose Dixon - Morley, AB
24. Skilee Dixon - Morley, AB
25. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
26. Nyis Colliflower - Box Elder, MT
27. Sara Little Bear - Standoff, AB
2. Fri, July 22 2022, 5:00 PM
1.
Katelin Conway - Cut Bank, MT
2. Julie Dodginghorse - Tsuut'Ina, AB
3. Kadie Bends - Ashland, MT
4. Lacey Bish - Calgary, AB
5. Cammie Fox - Cardston, AB
6. Bailey Bruised Head - Standoff, AB
7. Danielle Augare - Browning, MT
8. Colleen Crawler - Morley, AB
9. Kristie Ward - Maskwacis, AB
10. Kelci Bends - Cherry Creek, SD
3. Sat, July 23 2022, 1:00 PM
1.
Kaylyn Day Chief - Standoff, AB
2. Cee Littlelight - Tsuu' Tina Nation, AB
3. Sherris McArthur - Maskwacis, AB
4. Sunni Dixon - Morley, AB
5. Tammy Dodginghorse - Calgary, AB
6. Dawn Potts - Brocket, AB
7. Erin Jones - Chinle, AZ
8. Kiley Shade - Cardston, AB
9. Charmayne Pickens - Standoff, AB
10. Chase Creighton - Standoff, AB
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 10
2. Fri, July 22 2022, 5:00 PM
1.
Chazz Crowchild - T'Suu Tina, AB
2. Will Bruised Head - Standoff, AB
3. Samuel Roasting - Maskwacis, AB
4. Oshyn Raine - Maskwacis, AB
5. Lance Abraham - Rocky Mountain House, AB
3. Sat, July 23 2022, 1:00 PM
1.
Lionel Shade - Cardston, AB
2. Kolby Kittson - Browning, MT
3. Theo Ironbow - Edmonton, AB
4. Tommy Whitebear - Maskwacis, AB
5. Cory Fox - Standoff, AB
Sr. Breakaway - 36
1S. Thu, July 21 2022, 10:00 AM
1.
Frid England - Cut Bank, MT
2. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
3. Emmet Crowchild - Tsuu' Tina, AB
4. Keith Johnson - Maskwacis, AB
5. Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
6. Marvin Big Stony - Morley, AB
7. Henny Bruised Head - Standoff, AB
8. Troy Crawler - Morley, AB
9. Darrell James - Oliver, BC
10. Darrell Taypotat - Broadview, SK
11. Ollie Benjamin - Morley, AB
12. Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
13. Lloyd Niddery - Welling, AB
14. Darcy Dixon - Morley, AB
15. Carver Salter - Morley, AB
16. John Pickens - Babb, MT
2. Fri, July 22 2022, 5:00 PM
1.
Rudy McLean - Morley, AB
2. Ray Augare - Browning, MT
3. Beatle Soop - Reqina, AB
4. Ken Augare - Browning, MT
5. Allan Bruised Head - Calgary, AB
6. Spider Ramone - Hays, MT
7. Daryl St. Goddard - Browning, MT
8. Dwayne Big Old Man - Gleichen, AB
9. Colleen Crawler - Morley, AB
10. Greg Two Young Men - Morley, AB
3. Sat, July 23 2022, 1:00 PM
1.
Robert Wells - Cardston, AB
2. Darrell Crowchild - Tsuut'Ina, AB
3. Keith Tatsey - Heart Butte, MT
4. Olin Young Pine - Lethbridge, AB
5. Marty Wildman - Morley, AB
6. Elliot Benjamin - Morley, AB
7. Jeff Fox - Cardston, AB
8. Gil Blackwater - Fort Macleod, AB
9. Lawrence Crawler - Morley, AB
10. Terry Tatsey - Browning, MT
Steer Wrestling - 31
1S. Thu, July 21 2022, 10:00 AM
1.
Denny Manywounds - Tsuut'Ina, AB
2. James Msguiness - Tsuu''Tina, AB
3. Jon Wells - Lethbridge, AB
4. Tristin Dixon - Morley, AB
5. Greg Louis - Browning, MT
6. Alonzo Skunkcap - Browning, MT
7. Lane Little Bear - Standoff, AB
8. Keenan Crane - Cardston, AB
9. Tuck Johnson - Browning, MT
10. Jay Many Grey Horses - Standoff, AB
11. Armond Duck Chief - Siksika, AB
2. Fri, July 22 2022, 5:00 PM
1.
Mason Dodginghorse - Calgary, AB
2. Arlan Minue - Warner, AB
3. Kash Shade - Lethbridge, AB
4. Tucker Rabbit - Standoff, AB
5. Wright Bruised Head - Tsuu'Tina, AB
6. Nolan Conway - Cut Bank, MT
7. Otys Little Mustache - Brocket, AB
8. Allan Bruised Head - Calgary, AB
9. Dakota Giesbrecht - Standoff, AB
10. Rowdy Many Grey Horses - Standoff, AB
3. Sat, July 23 2022, 1:00 PM
1.
Derek Azure - Harlem, MT
2. John Colliflower Iv - Cardston, AB
3. Jr Weasel Fat - Cardston, AB
4. Nick Clairmont - Ronan, MT
5. Jim Stevens - Strathmore, AB
6. Shane Day Chief - Standoff, AB
7. Kaden Conway - Wickenberg, AZ
8. Kyle Jacobs - Tsuut'Ina, AB
9. Bart Holloway - Siksika, AB
10. Virgil Jacobs - Calgary, AB
Team Penning - 0
Team Roping - 92
1S. Thu, July 21 2022, 10:00 AM
1.
Eric Paul Watson - Box Elder, MT & Preston Watson - Box Elder, MT
2. Memphis Dodginghorse - Calgary, AB & Olivia Many Wounds - Calgary, AB
3. Robin Whitney - Tsuut'Ina, AB & James Msguiness - Tsuu''Tina, AB
4. Alonzo Skunkcap - Browning, MT & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
5. Shane Many Wounds - Tsuut'Ina, AB & Trevor Many Wounds - Tsuu' Tina, AB
6. Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB & Keith Johnson - Maskwacis, AB
7. Tecee Rider - Calgary, AB & Lane Wolfe - Maskwacis, AB
8. Tye Yellow Bird - Maskwacis, AB & David Bearspaw - Morley, AB
9. Talan Cummins - Lodge Grass, MT & Spider Ramone - Hays, MT
10. Trevor Many Wounds - Tsuu' Tina, AB & Denny Manywounds - Tsuut'Ina, AB
11. Troy Crawler - Morley, AB & Elliot Benjamin - Morley, AB
12. Billy Potts - Brocket, AB & Garrett Benjamin - Morley, AB
13. Tecee Rider - Calgary, AB & Ollie Benjamin - Morley, AB
14. Callie Dixon - Morley, AB & J.R. Kaquitts - Morley, AB
15. Troy Crawler - Morley, AB & Jay Crawler - Morley, AB
16. Darrell James - Oliver, BC & Raf Deguevara - Westbank, BC
17. Hoss Pepion - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
18. Jace Loring - Cut Bank, MT & Alonzo Skunkcap - Browning, MT
19. Benji Salter - Morley, AB & Lonny Labelle - Morley, AB
20. Tye Yellow Bird - Maskwacis, AB & Otys Little Mustache - Brocket, AB
21. Carly Day Chief - Standoff, AB & Shane Day Chief - Standoff, AB
22. Garcia Bearspaw - Morley, AB & Lane Dixon - Morley, AB
23. Nolan Conway - Cut Bank, MT & Dustin Bird - Cut Bank, MT
24. Sam Bird - Cut Bank, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
25. Tristin Dixon - Morley, AB & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
26. Billy Potts - Brocket, AB & Jay Louis - Vernon, BC
27. Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ & Dustin Bird - Cut Bank, MT
28. Greg Louis - Browning, MT & Tuck Johnson - Browning, MT
29. Darcy Dixon - Morley, AB & Levi Bearspaw - Morley, AB
30. Kes Black Water - Okotoks, AB & Colton Yellow Horn - Brocket, AB
31. Kadyen Howe - Lame Deer, MT & Rilee Fisher - Ashland, MT
32. Bailee Benjamin - Cardston, AB & Ollie Benjamin - Morley, AB
33. Cameron Billy - Box Elder, MT & Tuck Johnson - Browning, MT
34. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Bailey Bearspaw - Morley, AB
35. Blair Burk - Durant, OK & Corbin Fisher - Ashland, MT
36. David Shade - Cardston, AB & Trevor Medicine Shield - Cardston, AB
37. Tess Potts - Vernon, BC & Jay Louis - Vernon, BC
38. Mike Hoyt - Browning, MT & Gayle Matt - Browning, MT
39. Jay Crawler - Morley, AB & Jake Crawler - Morley, AB
40. Benji Salter - Morley, AB & Marty Wildman - Morley, AB
41. Aaron Henry - Box Elder, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
42. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
43. Keenan Crane - Cardston, AB & Dax Eagle Bear - Standoff, AB
44. Shane Many Wounds - Tsuut'Ina, AB & Emmet Crowchild - Tsuu' Tina, AB
45. Blair Burk - Durant, OK & Colten Lefthand - Eden Valley, AB
46. Talan Cummins - Lodge Grass, MT & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
47. Tess Potts - Vernon, BC & Raf Deguevara - Westbank, BC
48. Dustin Bearspaw - Morley, AB & David Bearspaw - Morley, AB
49. Mike Hoyt - Browning, MT & Benny Powell - Babb, MT
50. Dustin Bearspaw - Morley, AB & Bailey Bearspaw - Morley, AB
51. Tristin Dixon - Morley, AB & Darcy Dixon - Morley, AB
52. David Shade - Cardston, AB & Slim Creighton - Standoff, AB
53. Lane Little Bear - Standoff, AB & Kes Black Water - Okotoks, AB
54. Colton Yellow Horn - Brocket, AB & Marty Wildman - Morley, AB
55. Keenan Crane - Cardston, AB & Bailee Benjamin - Cardston, AB
56. Jeremy Not Afraid - Lodge Grass, MT & Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
57. Aaron Henry - Box Elder, MT & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
58. Nolan Conway - Cut Bank, MT & Colten Lefthand - Eden Valley, AB
59. Brent Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB & Mason Dodginghorse - Calgary, AB
60. Shawn Bird - Cut Bank, MT & Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ
61. Benny Powell - Babb, MT & Gayle Matt - Browning, MT
62. Oliver Williams - Omak, WA & Jake Crawler - Morley, AB
63. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Levi Bearspaw - Morley, AB
64. Bowen Gottfriedson - Calgary, AB & Bob Gottfriedson - Calgary, AB
65. Cameron Billy - Box Elder, MT & Chad Johnson - Cut Bank, MT
66. Greg Louis - Browning, MT & Preston Louis - Browning, MT
67. Hoss Pepion - Browning, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
68. Hayden Many Grey Horses - Standoff, AB & Taran Black Rabbit - Cardston, AB
69. Chazz Crowchild - T'Suu Tina, AB & Emmet Crowchild - Tsuu' Tina, AB
70. Brent Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB & Garcia Bearspaw - Morley, AB
71. Rilee Fisher - Ashland, MT & Corbin Fisher - Ashland, MT
72. Lane Dixon - Morley, AB & Andre Lafrance - Wyola, MT
2. Fri, July 22 2022, 5:00 PM
1.
Boyd Wesley - Morley, AB & Spider Ramone - Hays, MT
2. Polite Pepion - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
3. Wright Bruised Head - Tsuu'Tina, AB & Mason Dodginghorse - Calgary, AB
4. Jesse Starlight - Tsuu T'Ina, AB & Bob Gottfriedson - Calgary, AB
5. Buddie Dixon - Cluny, AB & Trevor Medicine Shield - Cardston, AB
6. Wright Bruised Head - Tsuu'Tina, AB & Otys Little Mustache - Brocket, AB
7. Jesse Starlight - Tsuu T'Ina, AB & Allan Bruised Head - Calgary, AB
8. Boyd Wesley - Morley, AB & Garrett Benjamin - Morley, AB
9. Polite Pepion - Browning, MT & Preston Louis - Browning, MT
10. Buddie Dixon - Cluny, AB & Andre Lafrance - Wyola, MT
3. Sat, July 23 2022, 1:00 PM
1.
Peter Tatsey - Heart Butte, MT & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
2. Jackson Louis - Vernon, BC & Elliot Benjamin - Morley, AB
3. Kale Day Chief - Cardston, AB & Shane Day Chief - Standoff, AB
4. Jackson Louis - Vernon, BC & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
5. Kale Day Chief - Cardston, AB & Dax Eagle Bear - Standoff, AB
6. Peter Tatsey - Heart Butte, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
7. Jace Loring - Cut Bank, MT & Ty St. Goddard - Browning, MT
8. J.R. Kaquitts - Morley, AB & Lane Wolfe - Maskwacis, AB
9. Casey Cummins - Lodge Grass, MT & Brandon Ben - Peridot, AZ
10. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Brandon Ben - Peridot, AZ
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 3
2. Fri, July 22 2022, 5:00 PM
1.
Noah Calf Robe - Lethbridge, AB
3. Sat, July 23 2022, 1:00 PM
1.
Ryder Jackson - Goodfish Lake, AB
2. Tahj Wells - Browning, MT
Jr. Breakaway - 15
2. Fri, July 22 2022, 5:00 PM
1.
Memphis Dodginghorse - Calgary, AB
2. Westin Bruised Head - Tsuut'Ina, AB
3. Aarianna Henry - Box Elder, MT
4. Brooke Fox - Cardston, AB
5. Leela Pepion - Browning, MT
6. Cayda Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB
7. Addison Conway - Cut Bank, MT
3. Sat, July 23 2022, 1:00 PM
1.
Mervin Whitford, Jr - Box Elder, MT
2. Martin Watson - Box Elder, MT
3. Byron Simon - Tsuu Tina, AB
4. Elaina Simon - Calgary, AB
5. Curtis Pretty On Top - Hardin, MT
6. Checotah Many Grey Horses - Cardston, AB
7. Rhegan Shade - Lethbridge, AB
8. Cassie Deroche - Browning, MT
Jr. Barrel Racing - 18
2. Fri, July 22 2022, 5:00 PM
1.
Cayda Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB
2. Brynlee Benjamin - Morley, AB
3. Kianda Tatsey - Heart Butte, MT
4. Addison Dodginghorse - Tsuut'Ina, AB
5. Brooke Fox - Cardston, AB
6. Leela Pepion - Browning, MT
7. Addison Conway - Cut Bank, MT
8. Delaney Rose Fisher - Ashland, MT
9. Memphis Dodginghorse - Calgary, AB
10. Haylie Manywounds - Calgary, AB
3. Sat, July 23 2022, 1:00 PM
1.
Rhegan Shade - Lethbridge, AB
2. Nevaeh Little Bear - Cochrane, AB
3. Hadley Not Afraid - Hays, MT
4. Cassie Deroche - Browning, MT
5. Jada Wells - Cardston, AB
6. Checotah Many Grey Horses - Cardston, AB
7. Aarianna Henry - Box Elder, MT
8. Elaina Simon - Calgary, AB
SRTR - 43
1S. Thu, July 21 2022, 10:00 AM
1.
Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Dexter Donald - Tonalea, AZ
2. Raf Deguevara - Westbank, BC & Jim Potts - Brocket, AB
3. Hoss Pepion - Browning, MT & Frid England - Cut Bank, MT
4. Darcy Dixon - Morley, AB & John Pickens - Babb, MT
5. David Shade - Cardston, AB & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
6. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Spider Ramone - Hays, MT
7. Sam Bird - Cut Bank, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
8. Carver Salter - Morley, AB & Van Poucette - Cochrane, AB
9. David Shade - Cardston, AB & Slim Creighton - Standoff, AB
10. Darrell Taypotat - Broadview, SK & John Pickens - Babb, MT
11. Emmet Crowchild - Tsuu' Tina, AB & Keith Johnson - Maskwacis, AB
12. Troy Crawler - Morley, AB & Elliot Benjamin - Morley, AB
13. Hank Shade - Cardston, AB & Slim Creighton - Standoff, AB
14. Carver Salter - Morley, AB & Lloyd Niddery - Welling, AB
15. Darcy Dixon - Morley, AB & Elliot Benjamin - Morley, AB
16. Darrell Taypotat - Broadview, SK & Spider Ramone - Hays, MT
17. Troy Crawler - Morley, AB & Ollie Benjamin - Morley, AB
18. Emmet Crowchild - Tsuu' Tina, AB & Dexter Donald - Tonalea, AZ
19. Darrell James - Oliver, BC & Raf Deguevara - Westbank, BC
20. Hoss Pepion - Browning, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
21. Sam Bird - Cut Bank, MT & Frid England - Cut Bank, MT
22. Jim Potts - Brocket, AB & James Plain Eagle - Brocket, AB
23. Hank Shade - Cardston, AB & Kelvin Fox - Cardston, AB
2. Fri, July 22 2022, 5:00 PM
1.
Ken Augare - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
2. Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB & Keith Johnson - Maskwacis, AB
3. Sooney Little Plume - Browning, MT & Daryl St. Goddard - Browning, MT
4. Jesse Starlight - Tsuu T'Ina, AB & Allan Bruised Head - Calgary, AB
5. Sooney Little Plume - Browning, MT & Grant Fox - Cardston, AB
6. Chee-Chee Whiteman - Browning, MT & Evans Day Chief - Standoff, AB
7. Daryl St. Goddard - Browning, MT & Grant Fox - Cardston, AB
8. Rudy McLean - Morley, AB & Greg Two Young Men - Morley, AB
9. Jesse Starlight - Tsuu T'Ina, AB & Gil Blackwater - Fort Macleod, AB
10. Chee-Chee Whiteman - Browning, MT & Wright Bruised Head - Tsuu'Tina, AB
3. Sat, July 23 2022, 1:00 PM
1.
Hardee Skunkcap - Browning, MT & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
2. Marvin Yellow Horn - Calgary, AB & Kelvin Fox - Cardston, AB
3. Darrell Crowchild - Tsuut'Ina, AB & Robert Wells - Cardston, AB
4. Hardee Skunkcap - Browning, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
5. Jeff Fox - Cardston, AB & Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
6. Jim Stevens - Strathmore, AB & Wright Bruised Head - Tsuu'Tina, AB
7. Marvin Yellow Horn - Calgary, AB & Marty Wildman - Morley, AB
8. Darrell Crowchild - Tsuut'Ina, AB & Gil Blackwater - Fort Macleod, AB
9. Jeff Fox - Cardston, AB & Evans Day Chief - Standoff, AB
10. Jim Stevens - Strathmore, AB & Marty Wildman - Morley, AB
Steer Roping - 0