Crow Agency, MT - Crow Fair
Bareback - 9
2. Fri, August 19 2022, 1:30 PM
1.
Kyle Charley - Lukachukai, AZ
2. Kashton Ford - Sturgis, SD
3. Tom Chee - Newcomb, NM
4. Earl Tsosie Jr. - Indian Wells, AZ
3. Sat, August 20 2022, 1:30 PM
1.
Creighton Janvier - Maskwacis, AB
2. Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
3. Whystle Joe - Round Rock, AZ
4. Curly Twigg - Lethbridge, AB
5. Ethan Frasier - Ashland, MT
Barrel Racing - 65
1S. Thu, August 18 2022, 8:00 AM
1.
Shylo Whipple - St. Francis, AZ
2. Emersyn Stacy - Black River Falls, WI
3. Karsyn Yazzie - Rough Rock, AZ
4. Mesa Bell - Polson, MT
5. Kesse Deal - Dupree, SD
6. Kelly Hunter Boomer - Kyle, SD
7. Carsyn Hibbs - Shepard, MT
8. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
9. Jocee Louis - Browning, MT
10. Malyka Muller - Peralta, NM
11. Kinahlei Armajo - Lodge Grass, MT
12. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
13. Keelyn Etsitty - Fruitland, NM
14. Kaley Conway - Wickenberg, AZ
15. Katelin Conway - Cut Bank, MT
16. Lacey Bish - Calgary, AB
17. JC Hawk - Scottsdale, AZ
18. Cheyenne Black Water - Cardston, AB
19. Karlee Meyers - Box Elder, MT
20. Gabriyelle Irving - Pierre, SD
21. Sallye Williams - Skiatook, OK
22. Megan Small - Busby, MT
23. Grace Kelly - Bismarck, ND
24. Peggy Fredericks - Busby, MT
25. Jo Jo Fischer - Manderson, SD
26. Vanessa Begay - Window Rock, AZ
27. Memphis Cleveland - Black River Falls, WI
28. Amanda Not Afraid - Crow Agency, MT
29. Kennedy McLellan - Dupree, SD
30. Taylor Christensen - Kyle, SD
31. Graysen O'Connor - Arlee, MT
32. Tessie Lamere - Box Elder, MT
33. Jessica Havener - Lodge Grass, MT
34. Roxanne Not Afraid - Lodge Grass, MT
35. Kaye Pretty On Top - Garryowen, MT
36. Amber Alsterlund - Viola, ID
37. Claire Myers - Ponoka, AB
38. Brittany Bird - Cut Bank, MT
39. Tracey Duck Chief - Siksika, AB
40. Kakes Tibbits - Pine Ridge, SD
41. Courtney Not Afraid - Lodge Grass, MT
42. Justine Doka - Fountain Hills, AZ
43. Destiny Stevens - Strathmore, AB
44. Cheyenne Rondeaux - Alpine, TX
45. Chantelle Day Chief - Cardston, AB
2. Fri, August 19 2022, 1:30 PM
1.
Natalie Veit - Dupree, SD
2. Savannah Joe - Sacaton, AZ
3. Tuesday Washakie - Fort Washakie, WY
4. Tyressa Labelle - Morley, AB
5. Ashley Picard - Pendleton, OR
6. Shaina Clifford - Lame Deer, MT
7. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
8. Charmayne Pickens - Standoff, AB
9. Raquel Wildman - Morley, AB
10. Fallon Real Bird - Garryowen, MT
3. Sat, August 20 2022, 1:30 PM
1.
Rayna Grimes - Kyle, SD
2. Tiffany Teehee - Claremore, OK
3. Tatum Ward - Whitehorse, SD
4. Talyssa Horn - Harlem, MT
5. Jareth Curley - Ganado, AZ
6. Shantell Brewer - Dupree, SD
7. Bailey Nelson - Hardin, MT
8. Jessica Not Afraid - Hardin, MT
9. Jennifer Turner - Vinita, OK
10. Missy Givens - Riverton, WY
Bull Riding - 48
2. Fri, August 19 2022, 1:30 PM
1.
Tell Jacobs - Halliday, ND
2. Jayde Murphy - Cut Bank, MT
3. Tom Chee - Newcomb, NM
4. Jerrison Begay - Houck, AZ
5. Chance Thomas - Window Rock, AZ
6. Kolt Tom - Lupton, AZ
7. Jaquez Antonio - Whiteriver, AZ
8. Kasen Johnson - Mandaree, ND
9. Tahj Wells - Browning, MT
10. Tyrell Harvey - Rock Point, AZ
11. Spur White Clay - Fort Smith, MT
12. Wynn Wells - Browning, MT
13. Rory Billie - Winslow, AZ
14. Jeremy Begay - Round Rock, AZ
15. Zechariah Lupe - Whiteriver, AZ
16. Jeron Daley - Whiteriver, AZ
17. O'Dey Tom - Lupton, AZ
18. Timmie Cosay Jr. - Whiteriver, AZ
19. Preston Louis - Browning, MT
20. Wesley Smith - Newtown, ND
21. Noah Thomas - Whiteriver, AZ
22. Levi Irving - Navajo, NM
23. Colbert Yazzie - Kayenta, AZ
24. Cannon Cravens - Tahlequah, OK
3. Sat, August 20 2022, 1:30 PM
1.
Teigan Gray - Wall, SD
2. Stran Smith - Lantry, SD
3. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
4. Ethan Weiser - Arlington, OR
5. Xavier Hunt - Kayenta, AZ
6. Cole Reddy - Pine Ridge, SD
7. Kaler Kirkie - Chamberland, SD
8. Zachary Pete - Keams Canyon, AZ
9. Kevin Hunter - Kyle, SD
10. Bryanna Bedoni - Pryor, MT
11. Tyson Tsinnijinnie - Tuba City, AZ
12. Jesse Andis - Crownpoint, NM
13. Dugan Black - Lukachukai, AZ
14. Olathe Schmidt - White River, SD
15. Cole Brewer - Dupree, SD
16. Lante' Swallow - Batesland, SD
17. Mika Clark - Window Rock, AZ
18. Phillip Cole - Billings, MT
19. Lane Granger - Tuba City, AZ
20. Kobe Whitford - Cut Bank, MT
21. Slick Phelps - Porcupine, SD
22. Guytin Tsosie - Farmington, NM
23. Weston Grant - Toppenish, WA
24. Dustin Reidhead - Whiteriver, AZ
Calf Roping - 59
1S. Thu, August 18 2022, 8:00 AM
1.
Emerson Long Jr - Yatahey, NM
2. Sterling Small - Busby, MT
3. Bode Scott - Custer, MT
4. Nolan Conway - Cut Bank, MT
5. Tee Jim - Shiprock, NM
6. Tyler Etsitty - Kayenta, AZ
7. Kaydin Small - Lodgegrass, MT
8. Spencer Whipple - St. Francis, SD
9. Gerald Daye - Gallup, NM
10. Tristin Dixon - Morley, AB
11. BO Wells - Cardston, AB
12. Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
13. Dillon Wickum - South Heart, ND
14. Eric Paul Watson - Box Elder, MT
15. Blair Burk - Durant, OK
16. Ty Allen Fischer - Ashland, MT
17. Milen Fisher - Ashland, MT
18. Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
19. Collin Johnson - Browning, MT
20. Casey Green - Coolidge, AZ
21. Quinton Inman - Ketchum, OK
22. Leroy Etsitty - Kayenta, AZ
23. Keene Bends - Ashland, MT
24. Marty Watson - Box Elder, MT
25. Norman Mitchell - Lame Deer, MT
26. Beau Grant - Wingate, NM
27. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
28. Preston Watson - Box Elder, MT
29. Stran Daye - Gallup, NM
30. Kee Etsitty Jr. - Chinle, AZ
31. Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
32. Robert Kittson - Harlem, MT
33. Chance Barnes - Chadron, NE
34. Eric C. Watson - Box Elder, MT
35. Johnny Friday Sr - Fort Washakie, WY
36. Joshua Felicia - Wyola, MT
37. Chops Yazzie - Fort Yates, ND
38. Gunner Plenty - Garryowen, MT
39. Merval Not Afraid - Lodge Grass, MT
2. Fri, August 19 2022, 1:30 PM
1.
Rodie Owen Pickens - Standoff, AB
2. Jay Guerrero - Wadsworth, NV
3. Mike White Quills - Cardston, AB
4. Ignatius Brad Lupe - Whiteriver, AZ
5. Gavaro Harrison - Chinle, AZ
6. Brock Belkham - Flandreau, SD
7. Dustin Bird - Cut Bank, MT
8. Ryan Cody Nez - Shiprock, NM
9. Lincoln Yarama - Chase, BC
10. Spur White Clay - Fort Smith, MT
3. Sat, August 20 2022, 1:30 PM
1.
Kash Weasel Fat - Cardston, AB
2. Logan Vocu - Ashland, MT
3. Corbin Fisher - Ashland, MT
4. Blaine Mitchell - Chinle, AZ
5. Sarcee Real Bird - Crow Agency, MT
6. Chad Etsitty - Flagstaff, AZ
7. Seth Whiteclay - Pryor, MT
8. Andre Lafrance - Wyola, MT
9. Benson Charley - Crown Point, NM
10. Allen Charley - Window Rock, AZ
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 80
1S. Thu, August 18 2022, 8:00 AM
1.
Jaylyn Parrent - Cut Bank, MT
2. Justine Doka - Fountain Hills, AZ
3. Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
4. Destiny Stevens - Strathmore, AB
5. Cheyenne Rondeaux - Alpine, TX
6. K'Dence Fraser - Crow Agency, MT
7. Danielle Augare - Browning, MT
8. Roxanne Not Afraid - Lodge Grass, MT
9. April Pablo - Crown Point, NM
10. Megan Small - Busby, MT
11. Shelby Cuny - Hardin, MT
12. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
13. Elauna Nelson - Hardin, MT
14. Kadie Bends - Ashland, MT
15. Shaelene Singer - Winslow, AZ
16. Kaycee Werdel - Chadron, NE
17. Nyis Colliflower - Box Elder, MT
18. Martina Monroe - Maricopa, AZ
19. Memphis Cleveland - Black River Falls, WI
20. Mykayla Tatsey - Valier, MT
21. Grace Kelly - Bismarck, ND
22. Kayleigh Three Irons - Crow Agency, MT
23. Kelci Bends - Cherry Creek, SD
24. Sherina Singer - Winslow, AZ
25. Jewel Bettelyoun - Eagle Butte, SD
26. Kana Tucker - Garryowen, MT
27. Rayne Bruised Head - Standoff, AB
28. Kakes Tibbits - Pine Ridge, SD
29. Mesa Bell - Polson, MT
30. Kayla Wickum - South Heart, ND
31. Vanessa Begay - Window Rock, AZ
32. Heidi Cuny - Buffalo Gap, SD
33. Sara Little Bear - Standoff, AB
34. Lynelle Lee - Fruitland, NM
35. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
36. Tessie Lamere - Box Elder, MT
37. Chelsey Gibson - Thoreau, NM
38. Brittany Bird - Cut Bank, MT
39. Carsyn Hibbs - Shepard, MT
40. Autumn Farland - Tonalea, AZ
41. Kiley Shade - Cardston, AB
42. Roqui Lee - Fruitland, NM
43. Elisha Paul - Window Rock, AZ
44. Cammie Fox - Cardston, AB
45. Hailey Rae Begay - St Michaels, AZ
46. Jocee Louis - Browning, MT
47. Katelin Conway - Cut Bank, MT
48. Kim R Jim - Shiprock, NM
49. Chantel Tsinigine - Gilbert, AZ
50. Sydney Not Afraid - Lodge Grass, MT
51. Kyla Two Bulls - Lame Deer, MT
52. JC Hawk - Scottsdale, AZ
53. Kiallen Gibson - Thoreau, NM
54. Shawntaya Murphy - Tohatchi, NM
55. Chyana Johnson - Browning, MT
56. Kylee Jo Washakie - Fort Washakie, WY
57. Heather Rogers - Round Rock, AZ
58. Cheyenne Robinson - Lame Deer, MT
59. Sunni Dixon - Morley, AB
60. Callie Dixon - Morley, AB
2. Fri, August 19 2022, 1:30 PM
1.
Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
2. Carly Day Chief - Standoff, AB
3. Shaina Clifford - Lame Deer, MT
4. Natalie Veit - Dupree, SD
5. Amber Carson - Grassy Butte, ND
6. Taniah Nez - Ganado, AZ
7. Savannah Joe - Sacaton, AZ
8. Tuesday Washakie - Fort Washakie, WY
9. JB Bruised Head - Warm Springs, OR
10. Charmayne Pickens - Standoff, AB
3. Sat, August 20 2022, 1:30 PM
1.
Shantell Brewer - Dupree, SD
2. Kadin Jodie - Churchrock, NM
3. Jessica Not Afraid - Hardin, MT
4. Shelly Vocu - Ashland, MT
5. Aimee Rose Dixon - Morley, AB
6. Bailey Nelson - Hardin, MT
7. Arena Plenty - Garryowen, MT
8. Jareth Curley - Ganado, AZ
9. Colleen Crawler - Morley, AB
10. Courtney Small - Pryor, MT
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 21
2. Fri, August 19 2022, 1:30 PM
1.
Phillip Whiteman - Busby, MT
2. Kordell Walker - Elmo, MT
3. Tom Chee - Newcomb, NM
4. Jacob T Yazzie - Houck, AZ
5. Alan Kole Gobert - Browning, MT
6. Malcolm Heathershaw - Quinn, SD
7. Justin Whiteman - Busby, MT
8. Ridge Ward - Martin, SD
9. Stade Riggs - Tuba City, AZ
10. Jerrick Hildreth - Continental Divide, NM
3. Sat, August 20 2022, 1:30 PM
1.
Phillip Rising Sun Iii - Crow Agency, MT
2. Creighton Curley - Window Rock, AZ
3. Llewellyn Paul - Shiprock, NM
4. Joe Scott Jr - Madras, OR
5. Joe Scott Iii - Madras, OR
6. LJ McCabe - Tuba City, AZ
7. Tymer Mo Big Lake - Crow Agency, MT
8. Wyatt Pretty On Top - Garryowen, MT
9. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
10. Ned Pretty On Top - Garryowen, MT
11. Xavier Hunt - Kayenta, AZ
Sr. Breakaway - 53
1S. Thu, August 18 2022, 8:00 AM
1.
Kenny Watson - Box Elder, MT
2. Lynelle Lee - Fruitland, NM
3. Rodeney Rondeaux - Santa Cruz, CA
4. Bob Joseph - Oakdale, CA
5. Clayton Small Jr. - Busby, MT
6. Troy Crawler - Morley, AB
7. Terry Tatsey - Browning, MT
8. Eric C. Watson - Box Elder, MT
9. Willard Tsingine - Tuba City, AZ
10. Allen Cuny - Buffalo Gap, SD
11. Robert Joe - La Plata, NM
12. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ
13. Robie Inman - Ketchum, OK
14. Spider Ramone - Hays, MT
15. Ken Augare - Browning, MT
16. Ivan Small - Lodge Grass, MT
17. Allen Fisher - Ashland, MT
18. John Clymo - Edgewood, NM
19. Mike Limberhand - Worden, MT
20. Mike Not Afraid - Hardin, MT
21. Sooney Little Plume - Browning, MT
22. Terry Fischer - Fort Yates, ND
23. Jay St. Goddard - Browning, MT
24. Ray Augare - Browning, MT
25. Gene Small - Lame Deer, MT
26. John Small - Lodge Grass, MT
27. Darcy Dixon - Morley, AB
28. Jake Longbrake - Dupree, SD
29. ED Harry - Wadsworth, NV
30. Billy Lamere - Box Elder, MT
31. Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
32. Keith Tatsey - Heart Butte, MT
33. Gilbert Janis - Pine Ridge, SD
34. Johnny Friday Sr - Fort Washakie, WY
35. Darrel Watson - Box Elder, MT
36. Gus Vaile - Maricopa, AZ
37. O.T. Thompson - Lame Deer, MT
38. Marty Not Afraid - Lodge Grass, MT
39. Dusty Lebeaux - Porcupine, SD
40. Britt Givens - Riverton, WY
41. Ralph Williams - Skiatook, OK
42. Tommy Jr. Nez - Shiprock, NM
43. Rudy Blossom - Owyhee, NV
44. Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
45. Marty Jandreau - Kennebec, SD
46. Daryl St. Goddard - Browning, MT
47. Bart Ness - Kennebec, SD
48. Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
49. Sam Bird - Cut Bank, MT
50. Leon Monroe - Phoenix, AZ
51. Mike Etsitty - Chinle, AZ
52. Ira Walker - Owyhee, NV
53. Casey Green - Coolidge, AZ
Steer Wrestling - 43
1S. Thu, August 18 2022, 8:00 AM
1.
Wacey Real Bird - Garryowen, MT
2. Collin Johnson - Browning, MT
3. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
4. Jay Many Grey Horses - Standoff, AB
5. Joshua Felicia - Wyola, MT
6. Quinton Inman - Ketchum, OK
7. Micah White Clay - Hardin, MT
8. Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD
9. John Colliflower Iv - Cardston, AB
10. Kaden Conway - Wickenberg, AZ
11. John Clymo - Edgewood, NM
12. Arlan Minue - Warner, AB
13. Dakota Giesbrecht - Standoff, AB
14. Chops Yazzie - Fort Yates, ND
15. Joe Ross - Rosebud, SD
16. Armond Duck Chief - Siksika, AB
17. Greg Louis - Browning, MT
18. Tuck Johnson - Browning, MT
19. Tyler John Byrne - Martin, SD
20. Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
21. Nolan Conway - Cut Bank, MT
22. Clay Martinez - Sacaton, AZ
23. Ty Allen Fischer - Ashland, MT
2. Fri, August 19 2022, 1:30 PM
1.
Walker Small - Ashland, MT
2. Brock Belkham - Flandreau, SD
3. Shane Day Chief - Standoff, AB
4. Wendell Murphy - Church Rock, NM
5. Derek Azure - Harlem, MT
6. Kash Shade - Lethbridge, AB
7. Bridger Amiotte - Wall, SD
8. Brandon Bates - Winslow, AZ
9. Javier Jim - Winslow, AZ
10. Kaiden White Bear - Wolf Point, MT
3. Sat, August 20 2022, 1:30 PM
1.
Phillip Sutherland - Box Elder, MT
2. Matt Jodie - Churchrock, NM
3. Lane Dixon - Morley, AB
4. Nick Clairmont - Ronan, MT
5. Daycen Hunt - Eagle Butte, SD
6. Joe Wilson - Martin, SD
7. Leander Real Bird - Gilbert, AZ
8. Jr Weasel Fat - Cardston, AB
9. Herbie O'Daniel - Kodoka, SD
10. Lyman Colliflower - Eagle Butte, SD
Team Penning - 0
Team Roping - 139
1S. Thu, August 18 2022, 8:00 AM
1.
Rodeney Rondeaux - Santa Cruz, CA & Cheyenne Rondeaux - Alpine, TX
2. Dale Campbell - Lame Deer, MT & Karson Campbell - Lame Deer, MT
3. Norman Mitchell - Lame Deer, MT & Tuffy Limberhand - Lame Deer, MT
4. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Ed Harry - Wadsworth, NV
5. Hance Indian Three Irons - St Xavier, MT & Justin Three Irons - Hardin, MT
6. Justin Turner - Vinita, OK & Chops Yazzie - Fort Yates, ND
7. Delvin Ereaux - Hays, MT & Yancy Hawley - Harlem, MT
8. Gene Small - Lame Deer, MT & Blaine Small - Lame Deer, MT
9. Blaine Jim Redhorse - Chinle, AZ & Jim Cole - Harlem, MT
10. Blair Burk - Durant, OK & Boog Roberts - Okmulgee, OK
11. Trey Begay - Tuba City, AZ & Trey Nez - Chinle, AZ
12. Charlie Ereaux - Hays, MT & Curtis Pretty On Top - Hardin, MT
13. Shariff Sells - Kayenta, AZ & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
14. Jeremy Not Afraid - Lodge Grass, MT & Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
15. Reno Stobner - Bastrop, TX & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
16. Justin Whiteman - Busby, MT & Craig Harry - Nixon, NV
17. Justin Tom - Pryor, MT & Casey Green - Coolidge, AZ
18. Benji Salter - Morley, AB & Lonny Labelle - Morley, AB
19. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Preston Watson - Box Elder, MT
20. Wawa Ben - Peridot, AZ & Cody T. Gokiish - Polson, MT
21. Daniel Parrent - Cut Bank, MT & Jayde Murphy - Cut Bank, MT
22. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Colten Fisher - Billings, MT
23. Leroy Etsitty - Kayenta, AZ & Tyler Etsitty - Kayenta, AZ
24. Preston Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
25. Jess Hall - New Town, ND & Ben Hall - New Town, ND
26. Britt Givens - Riverton, WY & Ralph Williams - Skiatook, OK
27. Collin Johnson - Browning, MT & Tuck Johnson - Browning, MT
28. Dalton Lessert - Martin, SD & Terry Doka - Fountain Hills, AZ
29. Daniel Parrent - Cut Bank, MT & Gayle Matt - Browning, MT
30. Terry Wellman Jr - Browning, MT & Rian Conway - Wickenberg, AZ
31. Jess Hall - New Town, ND & Billy Hall - New Town, ND
32. Bryan Sells - Chinle, AZ & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
33. Greg Louis - Browning, MT & Collin Johnson - Browning, MT
34. Jay Guerrero - Wadsworth, NV & Ira Walker - Owyhee, NV
35. Nolan Conway - Cut Bank, MT & John Bell - Harlem, MT
36. Neil Tatsey - Valier, MT & John Hall - Buffalo, WY
37. Arlen Armajo Jr - Fort Washakie, WY & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
38. Jon Arviso - Winslow, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
39. Wawa Ben - Peridot, AZ & Rawley Ben - Peridot, AZ
40. TY Vaile - Maricopa, AZ & John Bell - Harlem, MT
41. Logan Cummins - Owyhee, NV & Rudy Blossom - Owyhee, NV
42. Charlie Ereaux - Hays, MT & Merval Not Afraid - Lodge Grass, MT
43. Arlen Armajo Jr - Fort Washakie, WY & Brandon Armajo - Lodge Grass, MT
44. Kaydin Small - Lodgegrass, MT & Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
45. Blair Burk - Durant, OK & Spider Ramone - Hays, MT
46. Marty Watson - Box Elder, MT & Chops Yazzie - Fort Yates, ND
47. Joshua Felicia - Wyola, MT & Mike Limberhand - Worden, MT
48. Reno Stobner - Bastrop, TX & Jim Cole - Harlem, MT
49. Wroper Kosel - Mobridge, SD & Elliot Gourneau - Ridgeview, SD
50. Norman Mitchell - Lame Deer, MT & Milen Fisher - Ashland, MT
51. Dalton Lessert - Martin, SD & Ira Walker - Owyhee, NV
52. Joe Ross - Rosebud, SD & Dillon Wickum - South Heart, ND
53. Troy Crawler - Morley, AB & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
54. Spencer Whipple - St. Francis, SD & Wacey Real Bird - Garryowen, MT
55. Dwight Sells - Chinle, AZ & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
56. Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD & Wroper Kosel - Mobridge, SD
57. Michael Butterfly - Hays, MT & Branden Cole - Harlem, MT
58. Bowen Gottfriedson - Calgary, AB & Bob Gottfriedson - Calgary, AB
59. Clay Martinez - Sacaton, AZ & Wacey Real Bird - Garryowen, MT
60. Eric Paul Watson - Box Elder, MT & Steve Romo - Fort Mcdowell, AZ
61. Ty Allen Fischer - Ashland, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
62. Jacoby Heathershaw - Martin, SD & Tyler John Byrne - Martin, SD
63. Michael Butterfly - Hays, MT & Spider Ramone - Hays, MT
64. Dwight Sells - Chinle, AZ & Cody Lansing - Cortez, CO
65. TY Vaile - Maricopa, AZ & Colten Lefthand - Eden Valley, AB
66. Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD & Elliot Gourneau - Ridgeview, SD
67. Cameron Three Irons - Crow Agency, MT & Merval Not Afraid - Lodge Grass, MT
68. Talan Cummins - Lodge Grass, MT & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
69. Terry Wellman Jr - Browning, MT & Craig Harry - Nixon, NV
70. Greg Louis - Browning, MT & Tuck Johnson - Browning, MT
71. Rilee Fisher - Ashland, MT & Milen Fisher - Ashland, MT
72. Jake Longbrake - Dupree, SD & Ed Harry - Wadsworth, NV
73. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
74. Jesse Starlight - Tsuu T'Ina, AB & Bob Gottfriedson - Calgary, AB
75. Rope Three Irons - Lodge Grass, MT & Colten Fisher - Billings, MT
76. Rory Billie - Winslow, AZ & Colin Bitsoie - Winslow, AZ
77. Hoss Pepion - Browning, MT & Terry Fischer - Fort Yates, ND
78. Neil Tatsey - Valier, MT & Jimmy Racine - Cut Bank, MT
79. Rance Nez - Chinle, AZ & Rudy Yazzie - Window Rock, AZ
80. Trey Begay - Tuba City, AZ & Cody Lansing - Cortez, CO
81. Jon Arviso - Winslow, AZ & O.J. Williams - Holbrook, AZ
82. Justin Whiteman - Busby, MT & Joshua Felicia - Wyola, MT
83. Gene Small - Lame Deer, MT & Mike Limberhand - Worden, MT
84. Rudy Blossom - Owyhee, NV & Norbert Gibson - Owyhee, NV
85. Eric Paul Watson - Box Elder, MT & Marty Watson - Box Elder, MT
86. Joe Ross - Rosebud, SD & Tyler John Byrne - Martin, SD
87. Bill Dahozy - Window Rock, AZ & Rudy Yazzie - Window Rock, AZ
88. Shariff Sells - Kayenta, AZ & Bryan Sells - Chinle, AZ
89. Jake Longbrake - Dupree, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
90. Bowen Gottfriedson - Calgary, AB & Jesse Starlight - Tsuu T'Ina, AB
91. Rance Nez - Chinle, AZ & Trey Nez - Chinle, AZ
92. Talan Cummins - Lodge Grass, MT & Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
93. John Hall - Buffalo, WY & Jimmy Racine - Cut Bank, MT
94. Rawley Ben - Peridot, AZ & O.J. Williams - Holbrook, AZ
95. Kaydin Small - Lodgegrass, MT & Gunner Plenty - Garryowen, MT
96. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Wyatt Gibson - Thoreau, NM
97. Kasen Johnson - Mandaree, ND & Spur White Clay - Fort Smith, MT
98. Delvin Ereaux - Hays, MT & Kale Ereaux - Hays, MT
99. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Brandon Armajo - Lodge Grass, MT
100. Joel Walker - Chinle, AZ & Caleb Walker - Chinle, AZ
101. Hoss Pepion - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
102. Darcy Dixon - Morley, AB & Tristin Dixon - Morley, AB
103. Rope Three Irons - Lodge Grass, MT & Wyatt Gibson - Thoreau, NM
104. Troy Crawler - Morley, AB & Colten Lefthand - Eden Valley, AB
105. Blaine Jim Redhorse - Chinle, AZ & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
106. Bill Dahozy - Window Rock, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
107. Dylan Johnson - Shepherd, MT & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
108. Darcy Dixon - Morley, AB & Lane Dixon - Morley, AB
109. Justin Tom - Pryor, MT & Gene Curtis - Schurz, NV
110. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
111. Lonny Labelle - Morley, AB & Trevor Many Wounds - Tsuu' Tina, AB
112. Justin Turner - Vinita, OK & Quinton Inman - Ketchum, OK
113. David Madison - Wolf Point, MT & Branden Cole - Harlem, MT
114. Jace Loring - Cut Bank, MT & Jayde Murphy - Cut Bank, MT
115. Gerald Daye - Gallup, NM & Stran Daye - Gallup, NM
116. Robie Inman - Ketchum, OK & Quinton Inman - Ketchum, OK
117. Robert Joe - La Plata, NM & Kee Etsitty Jr. - Chinle, AZ
118. Clay Martinez - Sacaton, AZ & Norbert Gibson - Owyhee, NV
119. Tanner Not Afraid - Lame Deer, MT & Blaine Small - Lame Deer, MT
2. Fri, August 19 2022, 1:30 PM
1.
JJ McGill - Fort Washakie, WY & Miles Armajo - Ft Washakie, WY
2. Colin Begay - Rough Rock, AZ & Denton Begay - Many Farms, AZ
3. Miles Armajo - Ft Washakie, WY & Cody T. Gokiish - Polson, MT
4. Shawn Bird - Cut Bank, MT & Dylan Johnson - Shepherd, MT
5. Colin Begay - Rough Rock, AZ & Hank Benally - Chinle, AZ
6. Jay Guerrero - Wadsworth, NV & Terry Doka - Fountain Hills, AZ
7. Westley Benally - Many Farms, AZ & Denton Begay - Many Farms, AZ
8. Shawn Bird - Cut Bank, MT & Dustin Bird - Cut Bank, MT
9. Westley Benally - Many Farms, AZ & Hank Benally - Chinle, AZ
10. Nolan Conway - Cut Bank, MT & Dustin Bird - Cut Bank, MT
3. Sat, August 20 2022, 1:30 PM
1.
Chad Etsitty - Flagstaff, AZ & Mike Etsitty - Chinle, AZ
2. Rilee Fisher - Ashland, MT & Corbin Fisher - Ashland, MT
3. Andre Lafrance - Wyola, MT & Lane Dixon - Morley, AB
4. Hance Indian Three Irons - St Xavier, MT & Gunner Plenty - Garryowen, MT
5. Willie Covers Up - Wadsworth, NV & Logan Vocu - Ashland, MT
6. Isaiah Turn Toes - Box Elder, MT & Phillip Sutherland - Box Elder, MT
7. Lyman Colliflower - Eagle Butte, SD & Yancy Hawley - Harlem, MT
8. Ty Allen Fischer - Ashland, MT & Corbin Fisher - Ashland, MT
9. Willie Covers Up - Wadsworth, NV & Gene Curtis - Schurz, NV
10. Seth Whiteclay - Pryor, MT & Sarcee Real Bird - Crow Agency, MT
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 14
1S. Thu, August 18 2022, 8:00 AM
1.
Noah Calf Robe - Lethbridge, AB
2. Bre'Zhon Paul Spang - Busby, MT
3. Rio Luger - Lame Deer, MT
4. Silas Howe - Crow Agency, MT
5. Royd Billie - Winslow, AZ
6. Tahj Wells - Browning, MT
7. Kody Lafrance - Crow Agency, MT
8. Nate Tsosie - Billings, MT
9. Tyren Stewart - Crow Agency, MT
10. Hazin Schmidt - White River, SD
11. Curtis Pretty On Top - Hardin, MT
12. Wesley Smith - Newtown, ND
13. Kyler Notah - Sheepsprings, NM
14. Elijah Highhawk - Billings, MT
Jr. Breakaway - 51
1S. Thu, August 18 2022, 8:00 AM
1.
Clayton Three Irons - St Xavier, MT
2. Delaney Rose Fisher - Ashland, MT
3. Memphis Dodginghorse - Calgary, AB
4. Julie Ann Weaver - Vinita, OK
5. Kale Ereaux - Hays, MT
6. Hazin Schmidt - White River, SD
7. Keegan Dee - Mandaree, ND
8. Kruz Ereaux - Hays, MT
9. Tyren Stewart - Crow Agency, MT
10. Clayton Segay - Many Farms, AZ
11. Nick Three Irons - Lodge Grass, MT
12. Legend Real Bird - Hardin, MT
13. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
14. Curtis Pretty On Top - Hardin, MT
15. Roan Ereaux - Hays, MT
16. Kaison Birdinground - Lodge Grass, MT
17. Leila Cleveland - Black River Falls, WI
18. Addison Conway - Cut Bank, MT
19. Royd Billie - Winslow, AZ
20. Leah Thompson - Hardin, MT
21. Talvin Champ - Cut Bank, MT
22. Martin Watson - Box Elder, MT
23. Hadley Not Afraid - Hays, MT
24. Kaley Conway - Wickenberg, AZ
25. Aarianna Henry - Box Elder, MT
26. Brooke Fox - Cardston, AB
27. Kody Lafrance - Crow Agency, MT
28. Leela Pepion - Browning, MT
29. Bailey Nelson - Hardin, MT
30. Cassie Deroche - Browning, MT
31. Tanner Not Afraid - Lame Deer, MT
32. Raelynn Yellowhorse - Cedar City, UT
33. Jett Turner - Vinita, OK
34. Mariska Washburn - Kirtland, NM
35. Kayden Stevenson - Crownpoint, NM
36. Kayen Armajo - Lodge Grass, MT
37. Tuffy Limberhand - Lame Deer, MT
38. Mervin Whitford, Jr - Box Elder, MT
39. Kadie Bends - Ashland, MT
40. Zia Washakie - Fort Washakie, WY
41. Checotah Many Grey Horses - Cardston, AB
42. Noelle Walker - Chinle, AZ
43. Kassidy Heathershaw - Martin, SD
44. McKail Williams - Holbrook, AZ
45. Rhegan Shade - Lethbridge, AB
46. Bailey Three Irons - Crow Agency, MT
47. Braden Ben - Peridot, AZ
48. Ty Kittson - Harlem, MT
49. Logan Cummins - Owyhee, NV
50. Paytin Jo Johnson - Scenic, SD
51. Dayle Bad Warrior - Dupree, SD
Jr. Barrel Racing - 45
1S. Thu, August 18 2022, 8:00 AM
1.
Emersyn Stacy - Black River Falls, WI
2. Bailey Three Irons - Crow Agency, MT
3. Karsyn Yazzie - Rough Rock, AZ
4. Cassie Deroche - Browning, MT
5. Dayle Bad Warrior - Dupree, SD
6. Aarianna Henry - Box Elder, MT
7. Jo Jo Fischer - Manderson, SD
8. Kashlyn Speak Thunder - Wolf Point, MT
9. Leah Thompson - Hardin, MT
10. Noelle Walker - Chinle, AZ
11. Kaley Conway - Wickenberg, AZ
12. Hadley Not Afraid - Hays, MT
13. Addison Conway - Cut Bank, MT
14. Kayclynn Young - Dupree, SD
15. Julie Ann Weaver - Vinita, OK
16. Paytin Jo Johnson - Scenic, SD
17. Kianda Tatsey - Heart Butte, MT
18. Leila Cleveland - Black River Falls, WI
19. Gabriyelle Irving - Pierre, SD
20. Tee Livermont - Kyle, SD
21. Leela Pepion - Browning, MT
22. Kali Young - Dupree, SD
23. Savaya Alden - Fort Smith, MT
24. Bailey Nelson - Hardin, MT
25. Kenzie Kallenberger - Havre, MT
26. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
27. Mariska Washburn - Kirtland, NM
28. Zoey Ontiveros - Ashland, MT
29. Brooke Fox - Cardston, AB
30. Maysa Yazzie - Rough Rock, AZ
31. Raelynn Yellowhorse - Cedar City, UT
32. Kinzie Small - Ashland, MT
33. Tristin Small - Ashland, MT
34. Cayci Spencer - Faith, SD
35. Rhegan Shade - Lethbridge, AB
36. Roz Clifford - Lame Deer, MT
37. Nevaeh Little Bear - Cochrane, AB
38. Graysen O'Connor - Arlee, MT
39. Quinley Inman - Vinita, OK
40. Checotah Many Grey Horses - Cardston, AB
41. Shylo Whipple - St. Francis, AZ
42. Araeya Nelson - Polson, MT
43. Kyrie Walker - Chinle, AZ
44. Delaney Rose Fisher - Ashland, MT
45. Memphis Dodginghorse - Calgary, AB
SRTR - 50
1S. Thu, August 18 2022, 8:00 AM
1.
Clayton Small Jr. - Busby, MT & Ed Harry - Wadsworth, NV
2. Marty Not Afraid - Lodge Grass, MT & Mike Not Afraid - Hardin, MT
3. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
4. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
5. Troy Crawler - Morley, AB & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
6. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Ira Walker - Owyhee, NV
7. David Shade - Cardston, AB & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
8. Britt Givens - Riverton, WY & Casey Green - Coolidge, AZ
9. Billy Lamere - Box Elder, MT & Swede Cole - Harlem, MT
10. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
11. Jake Longbrake - Dupree, SD & Ed Harry - Wadsworth, NV
12. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Spider Ramone - Hays, MT
13. Bob Joseph - Oakdale, CA & Ira Walker - Owyhee, NV
14. David Madison - Wolf Point, MT & Swede Cole - Harlem, MT
15. Sam Bird - Cut Bank, MT & Ted Hoyt - Cut Bank, MT
16. Marty Jandreau - Kennebec, SD & Bart Ness - Kennebec, SD
17. Gene Small - Lame Deer, MT & Mike Limberhand - Worden, MT
18. Sam Bird - Cut Bank, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
19. Dusty Lebeaux - Porcupine, SD & Gilbert Janis - Pine Ridge, SD
20. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Lexy Terry - Crownpoint, NM
21. Rudy Blossom - Owyhee, NV & Kenny Watson - Box Elder, MT
22. Delvin Ereaux - Hays, MT & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
23. O.T. Thompson - Lame Deer, MT & Mike Limberhand - Worden, MT
24. Jake Longbrake - Dupree, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
25. Troy Crawler - Morley, AB & Terry Tatsey - Browning, MT
26. Ken Augare - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
27. Robie Inman - Ketchum, OK & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
28. Darcy Dixon - Morley, AB & Leon Monroe - Phoenix, AZ
29. Hoss Pepion - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
30. Leon Monroe - Phoenix, AZ & Terry Tatsey - Browning, MT
31. Gene Small - Lame Deer, MT & O.T. Thompson - Lame Deer, MT
32. David Shade - Cardston, AB & Kelvin Fox - Cardston, AB
33. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
34. Reggie Sells - Kayenta, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
35. Jay St. Goddard - Browning, MT & Gus Vaile - Maricopa, AZ
36. Sooney Little Plume - Browning, MT & Daryl St. Goddard - Browning, MT
37. Rudy Blossom - Owyhee, NV & Norbert Gibson - Owyhee, NV
38. Delvin Ereaux - Hays, MT & Spider Ramone - Hays, MT
39. Robert Nelson - Hardin, MT & Clarence Three Irons - Lodge Grass, MT
40. Hoss Pepion - Browning, MT & Terry Fischer - Fort Yates, ND
41. Jesse Starlight - Tsuu T'Ina, AB & Bob Gottfriedson - Calgary, AB
42. Darcy Dixon - Morley, AB & Gus Vaile - Maricopa, AZ
43. Billy Lamere - Box Elder, MT & Norbert Gibson - Owyhee, NV
44. Darrel Watson - Box Elder, MT & Casey Green - Coolidge, AZ
45. Robert Joe - La Plata, NM & Mike Etsitty - Chinle, AZ
46. Robert Nelson - Hardin, MT & Lt Hugs - Fort Smith, MT
47. Jesse Starlight - Tsuu T'Ina, AB & Kelvin Fox - Cardston, AB
48. Ken Augare - Browning, MT & Ted Hoyt - Cut Bank, MT
49. Bob Joseph - Oakdale, CA & Mike Not Afraid - Hardin, MT
50. Britt Givens - Riverton, WY & Ralph Williams - Skiatook, OK
Steer Roping - 0