Page, AZ
Bareback - 10
2. Sat, May 21 2022, 7:00 PM
1.
Wyatt Betony - Tonalea, AZ
2. Evan Betony - Tonalea, AZ
3. Cole Puckett - Kyle, SD
4. J.R. Chino - Mescalero, NM
5. Riadal Nelson - Holbrook, AZ
4. Sun, May 22 2022, 1:00 PM
1.
Tyrick Wilson - Chinle, AZ
2. Ryan Nez Bitsui - Chinle, AZ
3. Clancy Clifford - Porcupine, SD
4. Whystle Joe - Round Rock, AZ
5. Kyle Charley - Lukachukai, AZ
Barrel Racing - 56
2. Sat, May 21 2022, 7:00 PM
1.
Michelle D Whitehorse - Kayenta, AZ
2. Traci Worker - Shonto, AZ
3. Taliyah Crook - Kingman, AZ
4. Kylie Webster - Flagstaff, AZ
5. Karsyn Yazzie - Rough Rock, AZ
6. Taylor Lewis-Moore - Camp Verde, AZ
7. Keelyn Etsitty - Fruitland, NM
8. Sweetpea Jensen - Flagstaff, AZ
9. Kelsey Dictson - Mescalero, NM
10. Hayeden Duboise - Ramah, NM
3S. Sun, May 22 2022, 9:00 AM
1.
Jodelle Bitloy - Navajo, NM
2. Cassidy Begay - Crown Point, NM
3. Keanna Dedman - Nazlini, AZ
4. Utah Ward - Kayenta, AZ
5. Roqui Lee - Fruitland, NM
6. Kierrynn Fowler - Tucson, AZ
7. Kassidy Dennison - Tohatchi, NM
8. Jannon Hale - Ganado, AZ
9. Jareth Curley - Ganado, AZ
10. Chantel Becenti - Lukachukai, AZ
11. Keleigh Lee - Farmington, NM
12. JC Hawk - Scottsdale, AZ
13. Arianna Jones - Chinle, AZ
14. Celeste Charley - Whiteriver, AZ
15. Callie Edgewater - Ganado, AZ
16. Vanessa Begay - Window Rock, AZ
17. Riana Lopez - Sells, AZ
18. Dana Blacksheep - Peoria, AZ
19. Alyssa Yazzie - Buckeye, AZ
20. Marsha Bitsui - Ganado, AZ
21. Joncelita Begay - Chinle, AZ
22. Patrice Yazzie - Flagstaff, AZ
23. Elisha Paul - Window Rock, AZ
24. Devyn Dennison - Tohatchi, NM
25. Mia Wilson - Shiprock, NM
26. Lucas Edgewater - Ganado, AZ
27. Sharaya Edgewater - Ganado, AZ
28. Andralyn Chato - Chinle, AZ
29. Autumn Farland - Tonalea, AZ
30. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
31. Paisley Gallegos - Keenesburg, CO
32. Erin Jones - Chinle, AZ
33. Autumn Sells - Chinle, AZ
34. Alexandra Benally-Begay - Leupp, AZ
35. Shaylyn Becenti - Lukachukai, AZ
36. Natalie Thompson - Lukachukai, AZ
4. Sun, May 22 2022, 1:00 PM
1.
Raynell Holgate - Page, AZ
2. Malyka Muller - Peralta, NM
3. Yolanda Nez - Fountain Hills, AZ
4. Sallye Williams - Skiatook, OK
5. Kylie Gilbert - Farmington, NM
6. Jan Biakeddy - Leupp, AZ
7. Tammy Daswood - Churchrock, NM
8. Tara Seaton - Queen Creek, AZ
9. Justine Doka - Fountain Hills, AZ
10. Gracie Alcott - Winslow, AZ
Bull Riding - 47
2. Sat, May 21 2022, 7:00 PM
1.
Blaine Logg - Ganado, AZ
2. John Encinas - Sells, AZ
3. Smiley Wiley - Winslow, AZ
4. Drekell Johnson - Chinle, AZ
5. Wyatt Betony - Tonalea, AZ
6. Darron Dougi - Tuba City, AZ
7. Jacob Yazzie - Jenks, OK
8. Kolt Tom - Lupton, AZ
9. Wesley Larrabee - Sacaton, AZ
10. Jaquez Antonio - Whiteriver, AZ
11. Wesley Pablo - Kirtland, NM
12. Kash Long - Winslow, AZ
13. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
14. Frank Walker - Fort Apache, AZ
15. Mika Clark - Window Rock, AZ
16. Noah Thomas - Whiteriver, AZ
17. Colbert Yazzie - Kayenta, AZ
18. Dugan Black - Lukachukai, AZ
19. Jesse Andis - Crownpoint, NM
20. Zechariah Lupe - Whiteriver, AZ
21. Micheal Peters - Yataha, NM
22. Amber Toledo - Tonalea, AZ
23. Brad Moreno - Kayenta, AZ
4. Sun, May 22 2022, 1:00 PM
1.
Heston Zonnie - Kayenta, AZ
2. Xavier Hunt - Kayenta, AZ
3. Lyle Clark - Kayenta, AZ
4. Sheldon Notah - Window Rock, AZ
5. Jacauy Hale - Ganado, AZ
6. Tony Shirley - Ganado, AZ
7. Latrell Long - Winslow, AZ
8. Tyrell Harvey - Rock Point, AZ
9. Lane Clah - Chinle, AZ
10. Korwin Kinlicheenie - St. Michaels, AZ
11. Levi Irving - Navajo, NM
12. Jeremy Begay - Round Rock, AZ
13. Wyatt Nez - Flagstaff, AZ
14. Jerrison Begay - Houck, AZ
15. Kyle Charley - Lukachukai, AZ
16. Kailar Charley - Winslow, AZ
17. Chris Dan - Farmington, NM
18. Rory Billie - Winslow, AZ
19. Bryanna Bedoni - Pryor, MT
20. Mervin Declay Sr - Whiteriver, AZ
21. Robbie Taylor - Chinle, AZ
22. Lane Granger - Tuba City, AZ
23. Cody Rustin - Whiteriver, AZ
24. Tyson Tsinnijinnie - Tuba City, AZ
Calf Roping - 43
2. Sat, May 21 2022, 7:00 PM
1.
Lathan Antone - Crownpoint, NM
2. Blaine Mitchell - Chinle, AZ
3. Roy Begay - Fort Defiance, AZ
4. Dwight Dixon - Kayenta, AZ
5. Marvin Tolth - Farmington, NM
6. Kevin Maho - Tuba City, AZ
7. Kenny Glasses - Chinle, AZ
8. Cota Nahkai - Shiprock, NM
9. Rory Billie - Winslow, AZ
3S. Sun, May 22 2022, 9:00 AM
1.
Emerson Long Jr - Yatahey, NM
2. Malachi Pablo - Bloomfield, NM
3. Roessel Jackson - Many Farms, AZ
4. Ty Pablo - Crownpoint, NM
5. Michael Bates - Tohatchi, NM
6. Garrison Nez - Lukachukai, AZ
7. Dennison Boone - Tohatchi, NM
8. Justin Tsosie Jr. - Tsaile, AZ
9. Noah Haven - Window Rock, AZ
10. Beau Grant - Wingate, NM
11. Aj Haven - Window Rock, AZ
12. Erich Rogers - Round Rock, AZ
13. Gerald Daye - Gallup, NM
14. Jerald Begay - Ft Wingate, NM
15. James Arviso - Winslow, AZ
16. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
17. Donovan Yazzie - Brimhall, NM
18. Jay Guerrero - Wadsworth, NV
19. Tyler Etsitty - Kayenta, AZ
20. Quinton Inman - Ketchum, OK
21. Brad Moreno - Kayenta, AZ
22. Leroy Etsitty - Kayenta, AZ
23. Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
24. Erik Becenti - Brimhall, NM
4. Sun, May 22 2022, 1:00 PM
1.
Tee Jim - Shiprock, NM
2. Twister Jim - Shiprock, NM
3. Chad Etsitty - Flagstaff, AZ
4. Gavaro Harrison - Chinle, AZ
5. Dylan Nez - Holbrook, AZ
6. Blake Blomberg - Fallbrook, CA
7. Benson Charley - Crown Point, NM
8. Ignatius Brad Lupe - Whiteriver, AZ
9. Ryan Cody Nez - Shiprock, NM
10. Allen Charley - Window Rock, AZ
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 78
2. Sat, May 21 2022, 7:00 PM
1.
Leishawn Bahe - Blue Gap, AZ
2. Kade Bettelyoun - Pine Ridge, SD
3. Lynelle Lee - Fruitland, NM
4. Savannah Joe - Sacaton, AZ
5. Hailey Rae Begay - St Michaels, AZ
6. Nyokia Goseyun - Bylas, AZ
7. Rikki Velasquez - White River, AZ
8. Hallie Jo Chee - Leupp, AZ
9. Michelle D Whitehorse - Kayenta, AZ
10. Kaitlyn Haven - Window Rock, AZ
3S. Sun, May 22 2022, 9:00 AM
1.
Shaylyn Becenti - Lukachukai, AZ
2. Sunshine Mustache - Tsaile, AZ
3. Jeri Pahi - Page, AZ
4. Devyn Dennison - Tohatchi, NM
5. Erin Jones - Chinle, AZ
6. Keleigh Lee - Farmington, NM
7. Cassidy Begay - Crown Point, NM
8. Vanessa Begay - Window Rock, AZ
9. Joncelita Begay - Chinle, AZ
10. Serena Dahozy - Window Rock, AZ
11. Carly Jo Sells - Kayenta, AZ
12. Robyn Holgate - Page, AZ
13. Arianna Jones - Chinle, AZ
14. Celeste Charley - Whiteriver, AZ
15. Mia Wilson - Shiprock, NM
16. Taniah Nez - Ganado, AZ
17. Amanda Butler - Flagstaff, AZ
18. Kayla Cowboy - Gallup, NM
19. Jannon Hale - Ganado, AZ
20. Ashley Yazzie - Brimhall, NM
21. Heather Rogers - Round Rock, AZ
22. Sheila Sells - Kayenta, AZ
23. Autumn Farland - Tonalea, AZ
24. Kierrynn Fowler - Tucson, AZ
25. Artesia Sells - Crownpoint, NM
26. Charmayne Bigman - Tonopah, AZ
27. Leah Platero - Fruitland, NM
28. Renae Malala - Kayenta, AZ
29. Lariat Nahkai - Yatahey, NM
30. Recinda Yazzie - Flagstaff, AZ
31. Chantel Tsinigine - Gilbert, AZ
32. Elisha Paul - Window Rock, AZ
33. Odessa Yazzie - Brimhall, NM
34. Kiallen Gibson - Thoreau, NM
35. Keanna Dedman - Nazlini, AZ
36. Janae Todacheenie - Indian Wells, AZ
37. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
38. Kassidy Dennison - Tohatchi, NM
39. Joni Begay - Chinle, AZ
40. Aiesha Curley - Tohatchi, NM
41. Jareth Curley - Ganado, AZ
42. Tamika Begay - Indian Wells, AZ
43. April Pablo - Crown Point, NM
44. Autumn Sells - Chinle, AZ
45. Chelsey Gibson - Thoreau, NM
46. Kadin Jodie - Churchrock, NM
47. Erynne Sells - Tonalea, AZ
48. Shawntaya Murphy - Tohatchi, NM
49. Jeri Charley Yazzie - Kayenta, AZ
50. Destinee Bigman - Phoenix, AZ
51. JC Hawk - Scottsdale, AZ
52. Laurel Jones - Blue Gap, AZ
53. Lillian Lupe - Whiteriver, AZ
54. Roqui Lee - Fruitland, NM
55. Jc Mike - Fruitland, NM
56. Martina Monroe - Maricopa, AZ
57. Twila Jones - Tohatchi, NM
58. Utah Ward - Kayenta, AZ
4. Sun, May 22 2022, 1:00 PM
1.
Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
2. Justine Doka - Fountain Hills, AZ
3. Arena Ben - Peridot, AZ
4. Kylie Gilbert - Farmington, NM
5. Yolanda Nez - Fountain Hills, AZ
6. Sherina Singer - Winslow, AZ
7. Shaelene Singer - Winslow, AZ
8. Rawlinda Ben - Peridot, AZ
9. Kim R Jim - Shiprock, NM
10. Deedee Daswood - Gallup, NM
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 12
2. Sat, May 21 2022, 7:00 PM
1.
Soshane Kee - Many Farms, AZ
2. Kane Kee - Keams Canyon, AZ
3. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
4. Trent Salway - Chinle, AZ
5. Vito Vijil - Monteezuma Creek, UT
6. JC Lafferty - Tucson, AZ
4. Sun, May 22 2022, 1:00 PM
1.
Xavier Hunt - Kayenta, AZ
2. Leegene Barlow - Rock Point, AZ
3. Jacob T Yazzie - Houck, AZ
4. Phillip Whiteman - Busby, MT
5. Creighton Curley - Window Rock, AZ
6. Stade Riggs - Tuba City, AZ
Sr. Breakaway - 39
1S. Sat, May 21 2022, 9:00 AM
1.
Duane Nahkai - Shiprock, AZ
2. Lou Antone, Sr. - Crown Point, NM
3. ED Harry - Wadsworth, NV
4. Ralph Williams - Skiatook, OK
5. Jackson Riggs - Bapchule, AZ
6. Kenny Welch - Snowflake, AZ
7. Mike Etsitty - Chinle, AZ
8. Alvin Smith - Crown Point, NM
9. Woody Smith - Tonopah, AZ
10. Robie Inman - Ketchum, OK
11. Robert Joe - La Plata, NM
12. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ
13. Gil Richardson - Page, AZ
14. Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
15. Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
16. Jan Biakeddy - Leupp, AZ
17. Lloyd Pahi - Page, AZ
18. Calvert Williams - Winslow, AZ
19. John Clymo - Edgewood, NM
20. Victor Martinez - Farmington, NM
21. Ickes Benallie - Tohatchi, NM
22. Harold Mike - Fruitland, NM
23. Bancroft Bigman - Page, AZ
24. Reggie Begay - Tuba City, AZ
25. Marvin Tolth - Farmington, NM
26. Sheridan Jodie - Church Rock, NM
27. Leon Walker - Ft. Apache, AZ
28. Shea Enos - Scottsdale, AZ
29. Willard Tsingine - Tuba City, AZ
30. Jimmy Beatty - White River, AZ
31. Delbert Richardson, Sr. - Tonalea, AZ
32. Leon Monroe - Phoenix, AZ
33. John Lupe - Cibecuc, AZ
34. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
35. Ervin Rogers - Taylor, AZ
36. Alfred Bates Jr. - Crownpoint, NM
37. Lynelle Lee - Fruitland, NM
38. Garry Harrison - Chinle, AZ
39. Henry Dodson Sr. - Tonalea, AZ
Steer Wrestling - 22
2. Sat, May 21 2022, 7:00 PM
1.
Jared Pino - Crownpoint, NM
2. Wendell Murphy - Church Rock, NM
3. Jaylan Wagner - Crownpoint, NM
4. Victor Martinez - Farmington, NM
5. Leander Real Bird - Gilbert, AZ
6. John Clymo - Edgewood, NM
7. Brad Begay - Rehoboth, NM
8. Calvery Hogue - Litchfield Park, AZ
3S. Sun, May 22 2022, 9:00 AM
1.
Emerson Long Jr - Yatahey, NM
2. Quinton Inman - Ketchum, OK
3. Michael Bates - Tohatchi, NM
4. Marshall Allen - Sheep Springs, NM
5. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
4. Sun, May 22 2022, 1:00 PM
1.
Brandon Bates - Winslow, AZ
2. Javier Jim - Winslow, AZ
3. Matt Jodie - Churchrock, NM
4. Jeremiah Martin - Crownpoint, NM
5. Clay Martinez - Sacaton, AZ
6. Brandon Lynch - Chinle, AZ
7. Kyle Smith - Crownpoint, NM
8. Ryan Cody Nez - Shiprock, NM
9. Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
Team Penning - 0
Team Roping - 98
2. Sat, May 21 2022, 7:00 PM
1.
Riadal Nelson - Holbrook, AZ & Tait Robertson - Keams Canyon, AZ
2. Rory Billie - Winslow, AZ & Colin Bitsoie - Winslow, AZ
3. Nicky Lane - Farmington, NM & Jeremiah Fat - Page, AZ
4. Lou Chavez - Box 534, NM & Roy Begay - Fort Defiance, AZ
5. Phillip Dan - Kayenta, AZ & Wyatt Earle - Window Rock, AZ
6. Riadal Nelson - Holbrook, AZ & Colin Bitsoie - Winslow, AZ
7. Dwight Dixon - Kayenta, AZ & Kyle Phillips - Winslow, AZ
8. Coil Watchman - Whiteriver, AZ & Corey Goklish - Whiteriver, AZ
9. Wilton Wilson - Leupp, AZ & Dwight Dixon - Kayenta, AZ
10. Nicky Lane - Farmington, NM & Roy Begay - Fort Defiance, AZ
3S. Sun, May 22 2022, 9:00 AM
1.
Neil Yazzie - Page, AZ & Lionel Bigthumb - Page, AZ
2. Quentin Pahi - Page, AZ & Lloyd Pahi - Page, AZ
3. Clay Martinez - Sacaton, AZ & Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
4. Willie Covers Up - Wadsworth, NV & Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
5. Shariff Sells - Kayenta, AZ & O.J. Williams - Holbrook, AZ
6. Trey Begay - Tuba City, AZ & Cody Lansing - Cortez, CO
7. Cohen Wauneka - Kayenta, AZ & Lucius Sells - Rough Rock, AZ
8. Quentin Pahi - Page, AZ & Chance Williams - Page, AZ
9. Clay Martinez - Sacaton, AZ & Ed Harry - Wadsworth, NV
10. Ryan Garcia - Belen, NM & Shane Jodie - Mulholland Wells, NM
11. Marco Sells - Rough Rock, AZ & Wyatt Gibson - Thoreau, NM
12. Coil Watchman - Whiteriver, AZ & Noah Haven - Window Rock, AZ
13. Carl Begay - Leupp, AZ & Te Ryan Begay - Leupp, AZ
14. Jay Guerrero - Wadsworth, NV & Gene Curtis - McDermitt, NV
15. Jeremiah Platero - Fruitland, NM & Dennison Boone - Tohatchi, NM
16. Dennis Begay - Brimhall, NM & Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
17. Erich Rogers - Round Rock, AZ & Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ
18. Bill Dahozy - Window Rock, AZ & Shawn Shirley - Snowflake, AZ
19. Shariff Sells - Kayenta, AZ & Wyatt Gibson - Thoreau, NM
20. Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ & Dwight Sells - Chinle, AZ
21. Erik Becenti - Brimhall, NM & Jay Becenti - Brimhall, NM
22. Clifford Williams - Winslow, AZ & Shane Jodie - Mulholland Wells, NM
23. Edward Hawley - Surprise, AZ & Ty Romo - Whiteriver, AZ
24. Gerald Daye - Gallup, NM & Tyson Charley - Crownpoint, NM
25. Fritzgerald Thomas - Gallup, NM & Bahe Henio - Pinehall, NM
26. Ralph Williams - Skiatook, OK & Quinton Inman - Ketchum, OK
27. Rance Nez - Chinle, AZ & Trey Nez - Chinle, AZ
28. Jerald Begay - Ft Wingate, NM & Aj Haven - Window Rock, AZ
29. Erik Becenti - Brimhall, NM & Wasey Carviso - Ft. Wingate, NM
30. Brad Moreno - Kayenta, AZ & Troy Begay - Tuba City, AZ
31. Deon Chee - Leupp, AZ & Tait Robertson - Keams Canyon, AZ
32. Edward Hawley - Surprise, AZ & Myles John - Indian Wells, AZ
33. John W. Bahe - Chinle, AZ & Jerome Chee - Leupp, AZ
34. Jay Becenti - Brimhall, NM & Tyson Charley - Crownpoint, NM
35. Brennan Tallman - Tuba City, AZ & Triston Cody - Ganado, AZ
36. Kesley Phillips - Chinle, AZ & Cameron Tsinigine - Gilbert, AZ
37. Bahe Henio - Pinehall, NM & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
38. Westley Benally - Many Farms, AZ & Trey Nez - Chinle, AZ
39. James Arviso - Winslow, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
40. Wilton Wilson - Leupp, AZ & Kyle Phillips - Winslow, AZ
41. Justin Tsosie Jr. - Tsaile, AZ & Garrison Nez - Lukachukai, AZ
42. Chuck Sells - Rough Rock, AZ & Dennison Boone - Tohatchi, NM
43. Deon Chee - Leupp, AZ & Jerome Chee - Leupp, AZ
44. Derrick Begay - Winslow, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
45. Westley Benally - Many Farms, AZ & James Begay Jr. - Winslow, AZ
46. Robbie Taylor - Chinle, AZ & Kory Yazzie - Chinle, AZ
47. Dennis Begay - Brimhall, NM & James Begay Jr. - Winslow, AZ
48. John W. Bahe - Chinle, AZ & Stade Riggs - Tuba City, AZ
49. Jeremiah Platero - Fruitland, NM & Wilbert Nez - Chinle, AZ
50. Dewayne Sells - Chinle, AZ & Andrae Beard - Montezuma Creek, UT
51. Derrick Begay - Winslow, AZ & Erich Rogers - Round Rock, AZ
52. Marco Sells - Rough Rock, AZ & Clint Harry - Wickenberg, AZ
53. Rance Nez - Chinle, AZ & Wilbert Nez - Chinle, AZ
54. Marlin Manson - Page, AZ & Jimmy Begay Jr - Page, AZ
55. Harold Mike - Fruitland, NM & Warren Mike - Fruitland, NM
56. Bryson Seaton - Queen Creek, AZ & Garrick Chee - Kayenta, AZ
57. James Arviso - Winslow, AZ & Brandon Ben - Peridot, AZ
58. Emerson Long Jr - Yatahey, NM & Marshall Allen - Sheep Springs, NM
59. Clifford Williams - Winslow, AZ & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
60. Bill Dahozy - Window Rock, AZ & Rudy Yazzie - Window Rock, AZ
61. Darryl Monroe - Page, AZ & Andrae Beard - Montezuma Creek, UT
62. Jerald Begay - Ft Wingate, NM & Noah Haven - Window Rock, AZ
63. Brennan Tallman - Tuba City, AZ & Te Ryan Begay - Leupp, AZ
64. Willie Covers Up - Wadsworth, NV & Gene Curtis - McDermitt, NV
65. Trey Begay - Tuba City, AZ & Troy Begay - Tuba City, AZ
66. Trevor Waters - Scottsdale, AZ & Jimmy Beatty - White River, AZ
67. Dewayne Sells - Chinle, AZ & Vern Begay - Chinle, AZ
68. Trevor Waters - Scottsdale, AZ & Ed Harry - Wadsworth, NV
69. Ryan Garcia - Belen, NM & Malachi Pablo - Bloomfield, NM
70. Bryson Seaton - Queen Creek, AZ & Bryon Nez - Ganado, AZ
71. Marlin Manson - Page, AZ & Chance Williams - Page, AZ
72. Chuck Sells - Rough Rock, AZ & O.J. Williams - Holbrook, AZ
73. Robie Inman - Ketchum, OK & Quinton Inman - Ketchum, OK
74. Kesley Phillips - Chinle, AZ & Myles John - Indian Wells, AZ
75. Jon Arviso - Winslow, AZ & Vern Begay - Chinle, AZ
76. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
77. Triston Cody - Ganado, AZ & Garrick Chee - Kayenta, AZ
78. Jon Arviso - Winslow, AZ & Wasey Carviso - Ft. Wingate, NM
4. Sun, May 22 2022, 1:00 PM
1.
Colin Begay - Rough Rock, AZ & Denton Begay - Many Farms, AZ
2. Dwight Sells - Chinle, AZ & Cody Lansing - Cortez, CO
3. Chad Etsitty - Flagstaff, AZ & Mike Etsitty - Chinle, AZ
4. Joel Walker - Chinle, AZ & Caleb Walker - Chinle, AZ
5. Fritzgerald Thomas - Gallup, NM & Jeremy Alcott - Winslow, AZ
6. Brittin Shirley - Snow Flake, AZ & Shawn Shirley - Snowflake, AZ
7. Colin Begay - Rough Rock, AZ & Jeremy Alcott - Winslow, AZ
8. Cohen Wauneka - Kayenta, AZ & Cameron Tsinigine - Gilbert, AZ
9. TY Romo - Whiteriver, AZ & Brandon Ben - Peridot, AZ
10. Brittin Shirley - Snow Flake, AZ & Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 3
1S. Sat, May 21 2022, 9:00 AM
1.
Colby Segay - Window Rock, AZ
2. Kyler Notah - Sheepsprings, NM
3. Royd Billie - Winslow, AZ
Jr. Breakaway - 32
1S. Sat, May 21 2022, 9:00 AM
1.
Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
2. Kayden Caboni - Kayenta, AZ
3. Daylan Nez - Winslow, AZ
4. Noelle Walker - Chinle, AZ
5. Cauleen Segay - Window Rock, AZ
6. Samuel Bigman - Tonopah, AZ
7. Royd Billie - Winslow, AZ
8. Alex Lee - Crownpoint, NM
9. Hallie Jo Chee - Leupp, AZ
10. Raelynn Yellowhorse - Cedar City, UT
11. Jasmine Yazzie - Kayenta, AZ
12. Hayes Caboni - Kayenta, AZ
13. Krista Tsingine-Yazzie - Fruitland, NM
14. Tayowa Jacoby Chato - Chinle, AZ
15. Janae Wagner - Crownpoint, NM
16. Daniel Bigman - Tonopah, AZ
17. Aaric Begay - Tsaile, AZ
18. Lariat Nahkai - Yatahey, NM
19. Colby Segay - Window Rock, AZ
20. Dustyne Yazzie - Phoenix, AZ
21. Clayton Segay - Many Farms, NM
22. Fallon Jones - Tohatchi, NM
23. Adessa Kinlecheenie - Winslow, AZ
24. Braden Ben - Peridot, AZ
25. Jared Yazzie - Kayenta, AZ
26. Colter Yazzie - Coyote Canyon, NM
27. Rosie Ben - Peridot, AZ
28. Faith Whitehorse - Kayenta, AZ
29. Shilah Williams - Tuba City, AZ
30. Kayden Stevenson - Crownpoint, NM
31. Kyra Yellowhair - Winslow, AZ
32. Tashina Neztsosie - Ganado, AZ
Jr. Barrel Racing - 40
1S. Sat, May 21 2022, 9:00 AM
1.
Shonto Henio - Ganado, AZ
2. Hallie Jo Chee - Leupp, AZ
3. Merisha Long - Meatmore, NM
4. Paisley Gallegos - Keenesburg, CO
5. Rosie Ben - Peridot, AZ
6. Mariska Washburn - Kirtland, NM
7. Lacey Parrish - Kirtland, NM
8. Lariat Nahkai - Yatahey, NM
9. Adessa Kinlecheenie - Winslow, AZ
10. Shiloh Henio - Ganado, AZ
11. Ramie Tso - Chinle, AZ
12. Abrianna Chato - Chinle, AZ
13. Kayden Caboni - Kayenta, AZ
14. Tedra Leonard - Ganado, AZ
15. Kyrie Walker - Chinle, AZ
16. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
17. Cauleen Segay - Window Rock, AZ
18. Karsyn Yazzie - Rough Rock, AZ
19. Faith Kinlecheenie - Winslow, AZ
20. Harleigh Sells - Chinle, AZ
21. Jhett Dale - Shiprock, NM
22. Tashina Neztsosie - Ganado, AZ
23. Kyra Yellowhair - Winslow, AZ
24. Jasmine Yazzie - Kayenta, AZ
25. Noelle Walker - Chinle, AZ
26. Raelynn Yellowhorse - Cedar City, UT
27. Kelsey Dictson - Mescalero, NM
28. Dustyne Yazzie - Phoenix, AZ
29. Faith Whitehorse - Kayenta, AZ
30. Zayla Aguilar - Chinle, AZ
31. Julia Benally-Begay - Leupp, AZ
32. Tyra Long - Winslow, AZ
33. Krista Tsingine-Yazzie - Fruitland, NM
34. Adoncia James - Ganado, AZ
35. Jazmine Tolth - Farmington, NM
36. Taliyah Crook - Kingman, AZ
37. Josie Fortner - Tupela, OK
38. Fallon Jones - Tohatchi, NM
39. Angelina Benally-Begay - Leupp, AZ
40. Carli Jones - Kayenta, AZ
SRTR - 41
1S. Sat, May 21 2022, 9:00 AM
1.
Shea Enos - Scottsdale, AZ & Jimmy Beatty - White River, AZ
2. Robie Inman - Ketchum, OK & Frank Lawrence - Whittman, AZ
3. Reggie Sells - Kayenta, AZ & Art Sells - Chinle, AZ
4. Reggie Begay - Tuba City, AZ & Henry Dodson Sr. - Tonalea, AZ
5. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Bennie Bitsui - Indian Wells, AZ
6. Sheridan Jodie - Church Rock, NM & James Begay Jr. - Winslow, AZ
7. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM & Lexy Terry - Crownpoint, NM
8. Alfred Bates Jr. - Crownpoint, NM & Ickes Benallie - Tohatchi, NM
9. Larry Willie - Winslow, AZ & Gilbert Monroe - Winslow, AZ
10. Herbert John - Chinle, AZ & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
11. Ervin Rogers - Taylor, AZ & Gerald Moore - Tohatchi, NM
12. Leon Monroe - Phoenix, AZ & Jimmy Beatty - White River, AZ
13. Duane Nahkai - Shiprock, AZ & Johnson Stevenson - Kirtland, NM
14. Gil Richardson - Page, AZ & Delbert Richardson, Sr. - Tonalea, AZ
15. Carl Begay - Leupp, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
16. Ralph Romo - Fort Mcdowell, AZ & Leon Monroe - Phoenix, AZ
17. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM & Ed Harry - Wadsworth, NV
18. Reggie Sells - Kayenta, AZ & James Begay Jr. - Winslow, AZ
19. Alvin Smith - Crown Point, NM & Sheridan Jodie - Church Rock, NM
20. Calvert Williams - Winslow, AZ & Dexter Donald - Tonalea, AZ
21. Carl Begay - Leupp, AZ & Aaron Begay - Higley, AZ
22. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
23. Kenny Welch - Snowflake, AZ & Jan Biakeddy - Leupp, AZ
24. Harold Mike - Fruitland, NM & Art Sells - Chinle, AZ
25. Gerald Moore - Tohatchi, NM & Fritz Roanhorse - Window Rock, AZ
26. Victor Martinez - Farmington, NM & Lexy Terry - Crownpoint, NM
27. ED Harry - Wadsworth, NV & Bryan Manson - Scottsdale, AZ
28. Herbert John - Chinle, AZ & Dexter Donald - Tonalea, AZ
29. Duane Nahkai - Shiprock, AZ & Tommy Jr. Nez - Shiprock, NM
30. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & John Lupe - Cibecuc, AZ
31. Robert Joe - La Plata, NM & Aaron Begay - Higley, AZ
32. Woody Smith - Tonopah, AZ & Bancroft Bigman - Page, AZ
33. Harold Mike - Fruitland, NM & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
34. Ralph Williams - Skiatook, OK & Frank Lawrence - Whittman, AZ
35. Ralph Romo - Fort Mcdowell, AZ & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
36. Shea Enos - Scottsdale, AZ & Gilbert Monroe - Winslow, AZ
37. Alvin Smith - Crown Point, NM & Ace Roan - Ganado, AZ
38. Bryan Manson - Scottsdale, AZ & John Lupe - Cibecuc, AZ
39. Woody Smith - Tonopah, AZ & Henry Dodson Sr. - Tonalea, AZ
40. Robert Joe - La Plata, NM & Victor Martinez - Farmington, NM
41. Ervin Rogers - Taylor, AZ & Fritz Roanhorse - Window Rock, AZ
Steer Roping - 0