Cardston, AB
Bareback - 6
2. Thu, December 30 2021, 4:00 PM
1.
Kenton Francis - Regina, SK
2. Cam Bruised Head - Standoff, AB
3. Curly Twigg - Lethbridge, AB
3. Fri, December 31 2021, 12:00 PM
1.
Dallas Young Pine - Calgary, AB
2. Jacob Todechine - Gallup, NM
3. Shawn Best Ii - Omak, WA
Barrel Racing - 27
1S. Thu, December 30 2021, 10:00 AM
1.
Janae Devine - Cardston, AB
2. Sue Krebs - Fort Macleod, AB
3. Lacey Bish - Calgary, AB
4. Cammie Fox - Cardston, AB
5. McKenzie Phillips - Fort Mccloud, AB
6. Dawn Potts - Brocket, AB
7. Lacy Runner - Calgary, AB
8. Anessa Big Snake - Siksika, AB
2. Thu, December 30 2021, 4:00 PM
1.
Rayne Bruised Head - Standoff, AB
2. Camille Whitney - Cochrane, AB
3. Destiny Stevens - Strathmore, AB
4. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
5. Katelin Conway - Cut Bank, MT
6. Lita Crawler - Morley, AB
7. Jorgia Wildman - Siksika, AB
8. Jackie Colliflower - Cardston, AB
9. Simone Soop - Calgary, AB
3. Fri, December 31 2021, 12:00 PM
1.
Fallyn Creighton - Cardston, AB
2. TJ Starlight - Tsuu'Tina, AB
3. Cheyenne Black Water - Cardston, AB
4. Dovelyn Bruised Head - Standoff, AB
5. Carly Day Chief - Standoff, AB
6. Brandi Onespot - Tsuut'Ins, AB
7. Tyressa Labelle - Morley, AB
8. Karlee Meyers - Box Elder, MT
9. Pj Fox - Cardston, AB
10. Sharlee Scout - Cardston, AB
Bull Riding - 9
2. Thu, December 30 2021, 4:00 PM
1.
Tahj Wells - Browning, MT
2. Kole Martell - Waterhen Lake, SK
3. Ferren Rattlesnake - Rocky Mountain House, AB
4. Lucky David - Brocket, AB
5. William Pooyak - Siksika, AB
3. Fri, December 31 2021, 12:00 PM
1.
Coy Doore - Siksika, AB
2. Heston Zonnie - Kayenta, AZ
3. Shawn Best Ii - Omak, WA
4. Jacob Todechine - Gallup, NM
Calf Roping - 24
1S. Thu, December 30 2021, 10:00 AM
1.
Dory Shade - Black Diamond, AB
2. Slim Creighton - Standoff, AB
3. Bailee Benjamin - Cardston, AB
4. Kale Day Chief - Cardston, AB
5. Andre Lafrance - Wyola, MT
2. Thu, December 30 2021, 4:00 PM
1.
Preston Watson - Box Elder, MT
2. Dax Eagle Bear - Standoff, AB
3. Kes Black Water - Okotoks, AB
4. Tristin Dixon - Morley, AB
5. Shawn Bird - Cut Bank, MT
6. Nolan Conway - Cut Bank, MT
7. Wright Bruised Head - Tsuu'Tina, AB
8. Dakota Giesbrecht - Standoff, AB
9. Keenan Crane - Cardston, AB
3. Fri, December 31 2021, 12:00 PM
1.
Rodie Owen Pickens - Standoff, AB
2. Rick Fox - Cardston, AB
3. Kash Weasel Fat - Cardston, AB
4. Jake Fox - Cardston, AB
5. Mike White Quills - Cardston, AB
6. Jake James Day Chief - Standoff, AB
7. Jay Crawler - Morley, AB
8. John Pickens - Babb, MT
9. Jayton Ky Day Chief - Standoff, AB
10. Bo Wells - Cardston, AB
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 24
1S. Thu, December 30 2021, 10:00 AM
1.
Callie Dixon - Morley, AB
2. Raven Shade - Cardston, AB
3. Cammie Fox - Cardston, AB
4. Dawn Potts - Brocket, AB
5. Olivia Many Wounds - Calgary, AB
2. Thu, December 30 2021, 4:00 PM
1.
Lita Crawler - Morley, AB
2. Katelin Conway - Cut Bank, MT
3. Kelsey Pepion - Browning, MT
4. Brittany Bird - Cut Bank, MT
5. Destiny Stevens - Strathmore, AB
6. Bailey Bruised Head - Standoff, AB
7. Skilee Dixon - Morley, AB
8. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
9. Rayne Bruised Head - Standoff, AB
3. Fri, December 31 2021, 12:00 PM
1.
Carly Day Chief - Standoff, AB
2. Sunni Dixon - Morley, AB
3. Charmayne Pickens - Standoff, AB
4. Pj Fox - Cardston, AB
5. Dovelyn Bruised Head - Standoff, AB
6. Chyana Johnson - Browning, MT
7. Kiley Shade - Cardston, AB
8. Colleen Crawler - Morley, AB
9. Brandi Onespot - Tsuut'Ins, AB
10. Sara Little Bear - Standoff, AB
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 9
2. Thu, December 30 2021, 4:00 PM
1.
Montana Barlow - Rock Point, AZ
2. Leegene Barlow - Rock Point, AZ
3. Chazz Crowchild - T'Suu Tina, AB
4. Colten Wildman - Chocrane, AB
5. Chayse Scout - Fort Macleod, AB
3. Fri, December 31 2021, 12:00 PM
1.
Alan Kole Gobert - Browning, MT
2. Lionel Shade - Cardston, AB
3. Shawn Best Ii - Omak, WA
4. Kolby Kittson - Browning, MT
Sr. Breakaway - 28
1S. Thu, December 30 2021, 10:00 AM
1.
Darcy Dixon - Morley, AB
2. Marvin Big Stony - Morley, AB
3. Rod Labelle - Morley, AB
4. Greg Two Young Men - Morley, AB
5. Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
6. Jordan Bruised Head - Lethbridge, AB
7. Troy Crawler - Morley, AB
8. Spider Ramone - Hays, MT
2. Thu, December 30 2021, 4:00 PM
1.
Terry Tatsey - Browning, MT
2. Olin Young Pine - Lethbridge, AB
3. Evans Day Chief - Standoff, AB
4. Darrell Crowchild - Tsuut'Ina, AB
5. Robert Bruised Head - Standoff, AB
6. Carver Salter - Morley, AB
7. Robert Wells - Cardston, AB
8. Emmet Crowchild - Tsuu' Tina, AB
9. Chee-Chee Whiteman - Browning, MT
10. Elliot Benjamin - Morley, AB
3. Fri, December 31 2021, 12:00 PM
1.
John Pickens - Babb, MT
2. Gil Blackwater - Fort Macleod, AB
3. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
4. Keith Lefthand - Eden Valley, AB
5. Henny Bruised Head - Standoff, AB
6. Jeff Fox - Cardston, AB
7. Colleen Crawler - Morley, AB
8. Lawrence Crawler - Morley, AB
9. Rudy McLean - Morley, AB
10. Hardee Skunkcap - Browning, MT
Steer Wrestling - 23
2. Thu, December 30 2021, 4:00 PM
1.
Coy Black Water - Cardston, AB
2. Jon Wells - Lethbridge, AB
3. Nick Clairmont - Ronan, MT
4. Keenan Crane - Cardston, AB
5. Nolan Conway - Cut Bank, MT
6. Denny Manywounds - Tsuu Tina, AB
7. Otys Little Mustache - Brocket, AB
8. Armond Duck Chief - Siksika, AB
9. Tristin Dixon - Morley, AB
10. Dakota Giesbrecht - Standoff, AB
11. Jim Stevens - Strathmore, AB
12. Wright Bruised Head - Tsuu'Tina, AB
3. Fri, December 31 2021, 12:00 PM
1.
JR Weasel Fat - Cardston, AB
2. Kash Shade - Lethbridge, AB
3. Lane Little Bear - Standoff, AB
4. Derek Azure - Harlem, MT
5. Bart Holloway - Siksika, AB
6. Shane Day Chief - Standoff, AB
7. Virgil Jacobs - Calgary, AB
8. TY Day Chief - Standoff, AB
9. John Colliflower Iv - Cardston, AB
10. Jay Many Grey Horses - Standoff, AB
11. Jan Onespot - Calgary, AB
Team Penning - 0
Team Roping - 52
1S. Thu, December 30 2021, 10:00 AM
1.
Justin Three Irons - Hardin, MT & Alonzo Skunkcap - Browning, MT
2. Shane Many Wounds - Tsuu"tina, AB & Emmet Crowchild - Tsuu' Tina, AB
3. Tecee Rider - Morley, AB & Jake Crawler - Morley, AB
4. Mason Dodginghorse - Tsuu Tina, AB & Jesse Starlight - Calgary, AB
5. Jake James Day Chief - Standoff, AB & Dory Shade - Black Diamond, AB
6. Shane Many Wounds - Tsuu"tina, AB & Trevor Many Wounds - Tsuu'Tina, AB
7. Mason Dodginghorse - Tsuu Tina, AB & Wright Bruised Head - Tsuu'Tina, AB
8. Andre Lafrance - Wyola, MT & Marty Wildman - Morley, AB
9. Boyd Wesley - Morley, AB & Garrett Benjamin - Morley, AB
10. Carter Yellow Bird - Maskwacis, AB & Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
11. Keenan Crane - Cardston, AB & Bailee Benjamin - Cardston, AB
12. David Shade - Cardston, AB & Slim Creighton - Standoff, AB
13. Trevor Many Wounds - Tsuu'Tina, AB & Brent Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB
14. Kale Day Chief - Cardston, AB & Kash Weasel Fat - Cardston, AB
15. Dustin Bearspaw - Morley, AB & Lane Wolfe - Maskwacis, AB
16. Slim Creighton - Standoff, AB & Rodie Owen Pickens - Standoff, AB
17. Bailee Benjamin - Cardston, AB & Elliot Benjamin - Morley, AB
18. Troy Crawler - Morley, AB & Jay Crawler - Morley, AB
19. Charlie Ereaux - Hays, MT & Kaden Ereaux - Hays, MT
20. Darcy Dixon - Morley, AB & Levi Bearspaw - Morley, AB
21. Boyd Wesley - Morley, AB & Spider Ramone - Hays, MT
22. Keenan Crane - Cardston, AB & Tristin Dixon - Morley, AB
23. Troy Crawler - Morley, AB & Garrett Benjamin - Morley, AB
24. Rope Three Irons - Lodge Grass, MT & Alonzo Skunkcap - Browning, MT
25. Lane Wolfe - Maskwacis, AB & Tye Yellow Bird - Maskwacis, AB
26. Billy Potts - Brocket, AB & Hayze Stevens - Strathmore, AB
27. Darcy Dixon - Morley, AB & Tristin Dixon - Morley, AB
28. Kale Day Chief - Cardston, AB & Shane Day Chief - Standoff, AB
29. Billy Potts - Brocket, AB & Colten Lefthand - Eden Valley, AB
30. Dustin Bearspaw - Morley, AB & Tye Yellow Bird - Maskwacis, AB
31. Rope Three Irons - Lodge Grass, MT & Jim Cole - Harlem, MT
32. David Shade - Cardston, AB & Trevor Medicine Shield - Cardston, AB
2. Thu, December 30 2021, 4:00 PM
1.
Dax Eagle Bear - Standoff, AB & Marty Wildman - Morley, AB
2. Chazz Crowchild - T'Suu Tina, AB & Emmet Crowchild - Tsuu' Tina, AB
3. Nolan Conway - Cut Bank, MT & Shawn Bird - Cut Bank, MT
4. Jim Stevens - Strathmore, AB & Destiny Stevens - Strathmore, AB
5. Dax Eagle Bear - Standoff, AB & Trevor Medicine Shield - Cardston, AB
6. Nolan Conway - Cut Bank, MT & Colten Lefthand - Eden Valley, AB
7. Sam Bird - Cut Bank, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
8. Shawn Bird - Cut Bank, MT & Jim Cole - Harlem, MT
9. Wright Bruised Head - Tsuu'Tina, AB & Otys Little Mustache - Brocket, AB
10. Jesse Starlight - Calgary, AB & Denny Manywounds - Tsuu Tina, AB
3. Fri, December 31 2021, 12:00 PM
1.
John Pickens - Babb, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
2. Jayton Ky Day Chief - Standoff, AB & Jake James Day Chief - Standoff, AB
3. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Spider Ramone - Hays, MT
4. Jake Fox - Cardston, AB & Rick Fox - Cardston, AB
5. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Levi Bearspaw - Morley, AB
6. Jay Crawler - Morley, AB & Jake Crawler - Morley, AB
7. Jayton Ky Day Chief - Standoff, AB & Shane Day Chief - Standoff, AB
8. John Pickens - Babb, MT & Rodie Owen Pickens - Standoff, AB
9. JR Weasel Fat - Cardston, AB & Kash Weasel Fat - Cardston, AB
10. Brent Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB & Elliot Benjamin - Morley, AB
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 2
2. Thu, December 30 2021, 4:00 PM
1.
Tahj Wells - Browning, MT
3. Fri, December 31 2021, 12:00 PM
1.
Noah Calf Robe - Lethbridge, AB
Jr. Breakaway - 3
2. Thu, December 30 2021, 4:00 PM
1.
Aarianna Henry - Box Elder, MT
2. Leela Pepion - Browning, MT
3. Westin Bruised Head - Tsuut'Ina, AB
Jr. Barrel Racing - 11
2. Thu, December 30 2021, 4:00 PM
1.
Hayden Edwards - Browning, MT
2. Brooke Fox - Cardston, AB
3. Jada Wells - Cardston, AB
4. Elaina Simon - Calgary, AB
5. Aarianna Henry - Box Elder, MT
6. Addison Conway - Cut Bank, MT
7. Leela Pepion - Browning, MT
3. Fri, December 31 2021, 12:00 PM
1.
Brynlee Benjamin - Morley, AB
2. Checotah Many Grey Horses - Cardston, AB
3. Rhegan Shade - Lethbridge, AB
4. Nevaeh Little Bear - Cochrane, AB
SRTR - 31
1S. Thu, December 30 2021, 10:00 AM
1.
Rod Labelle - Morley, AB & Marty Wildman - Morley, AB
2. Rod Labelle - Morley, AB & Keith Lefthand - Eden Valley, AB
3. Darcy Dixon - Morley, AB & John Pickens - Babb, MT
4. Troy Crawler - Morley, AB & Colleen Crawler - Morley, AB
5. Dennis Ward - Maskwacis, AB & Snyder Fox - Cardston, AB
6. Darcy Dixon - Morley, AB & Slim Creighton - Standoff, AB
7. Troy Crawler - Morley, AB & Elliot Benjamin - Morley, AB
8. David Shade - Cardston, AB & Spider Ramone - Hays, MT
9. Greg Two Young Men - Morley, AB & Van Poucette - Cochrane, AB
10. Carter Yellow Bird - Maskwacis, AB & Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
11. David Shade - Cardston, AB & Slim Creighton - Standoff, AB
2. Thu, December 30 2021, 4:00 PM
1.
Hank Shade - Cardston, AB & Kelvin Fox - Cardston, AB
2. Sam Bird - Cut Bank, MT & Ted Hoyt - Cut Bank, MT
3. Jim Stevens - Strathmore, AB & Wright Bruised Head - Tsuu'Tina, AB
4. Marvin Yellow Horn - Calgary, AB & Kelvin Fox - Cardston, AB
5. Jim Stevens - Strathmore, AB & Marty Wildman - Morley, AB
6. Sam Bird - Cut Bank, MT & Elliot Benjamin - Morley, AB
7. Hank Shade - Cardston, AB & Emmet Crowchild - Tsuu' Tina, AB
8. Chee-Chee Whiteman - Browning, MT & Wright Bruised Head - Tsuu'Tina, AB
9. Marvin Yellow Horn - Calgary, AB & Robert Bruised Head - Standoff, AB
10. Chee-Chee Whiteman - Browning, MT & Evans Day Chief - Standoff, AB
3. Fri, December 31 2021, 12:00 PM
1.
Rudy McLean - Morley, AB & Gil Blackwater - Fort Macleod, AB
2. John Pickens - Babb, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
3. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Spider Ramone - Hays, MT
4. Jeff Fox - Cardston, AB & Evans Day Chief - Standoff, AB
5. Rudy McLean - Morley, AB & Keith Lefthand - Eden Valley, AB
6. Jeff Fox - Cardston, AB & Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
7. Henny Bruised Head - Standoff, AB & Robert Bruised Head - Standoff, AB
8. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Ted Hoyt - Cut Bank, MT
9. Jim Potts - Brocket, AB & Gil Blackwater - Fort Macleod, AB
10. Hardee Skunkcap - Browning, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
Steer Roping - 0