SDRA Finals - Sioux Falls, SD R3
Bareback - 4
3. Sun, October 24 2021, 1:00 PM
1.
Alex McElmury - Volga, SD
2. Hunter Big Eagle - Harrold, SD
3. Bobby Reynolds - Garreston, SD
4. Iver Paul - Faith, SD
Barrel Racing - 12
3. Sun, October 24 2021, 1:00 PM
1.
Kristen Zancanella - Aurora, SD
2. Brandee Wardell - Buffalo, SD
3. Sarah Rose - Volga, SD
4. Keylee Zancanella - Aurora, SD
5. Jonnie Anders - Elm Springs, SD
6. Becky Amio - Blunt, SD
7. Shaw Nelson - Hartford, SD
8. Heather Bosse - Cogswell, ND
9. Piper Cordes - Wall, SD
10. Dori Hollenbeck - Winner, SD
11. Sydney Maher - Timber Lake, SD
12. Tammy Watson - Mitchell, SD
Bull Riding - 12
3. Sun, October 24 2021, 1:00 PM
1.
Jack Rodenbaugh - Box Elder, SD
2. Reece Reder - Belle Fourche, SD
3. Lane Miller - Bowdle, SD
4. Kane Grant - Whitewood, SD
5. Wacey Ferguson - Hermosa, SD
6. Levi Schonembaum - Burke, SD
7. Casey Heninger - Ft. Pierre, SD
8. Chazz Gabe - Timber Lake, SD
9. Hadley Joens - Eagle Butte, SD
10. Kyle Hapney - Harrold, SD
11. Zach Faehnrich - Mobridge, SD
12. Dylan Bradford - Selby, SD
Calf Roping - 10
3. Sun, October 24 2021, 1:00 PM
1.
Conner Herren - Crooks, SD
2. Evan Thyberg - Hartford, SD
3. Cole Schneider - Brookings, SD
4. Brody Jones - Brookings, SD
5. Rio Nutter - Rapid City, SD
6. John Thelen - Sioux Falls, SD
7. Nathan Sandoz - Newell, SD
8. Dillon Sackett - Alcester, SD
9. Myles Kenzy - Iona, SD
10. Bodi Mattson - Sturgis, SD
Goat Tying - 11
3. Sun, October 24 2021, 1:00 PM
1.
Chloe Herren - Crooks, SD
2. Sara Miller - Bowdle, SD
3. Sarah Vos - Caputa, SD
4. Lainee Schonebaum - Burke, SD
5. Opal Harkins - Deadwood, SD
6. Josie Mousel - Colman, SD
7. Joey Carley - Philip, SD
8. Madison Moody - Letcher, SD
9. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD
10. Rickie Engesser - Spearfish, SD
11. Layni Stevens - Saint Lawrence, SD
Ladies Breakaway - 12
3. Sun, October 24 2021, 1:00 PM
1.
Rickie Engesser - Spearfish, SD
2. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD
3. Haley Brown - Porcupine, SD
4. Taylor Engesser - Spearfish, SD
5. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
6. Lainee Schonebaum - Burke, SD
7. Wacey Brown - Piedmont, SD
8. Taryn Sippel - Box Elder, SD
9. Holly Oftedahl - Brookings, SD
10. Cedar Jandreau - Kennebec, SD
11. Rachel Kelderman - Hudson, SD
12. Hanna Hostutler - Midland, SD
Mixed Team Roping - 12
3. Sun, October 24 2021, 1:00 PM
1.
Donelle Cobb - Red Owl, SD & Clint Cobb - Red Owl, SD
2. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD & Casey Heninger - Ft. Pierre, SD
3. Jolene Loiseau - Flandreau, SD & Dylan Hart - Flandreau, SD
4. Hanna Hostutler - Midland, SD & Jake Nelson - Creighton, SD
5. Jade Schmidt - Box Elder, SD & Opal Harkins - Deadwood, SD
6. Cedar Jandreau - Kennebec, SD & Tee Hale - Union Center, SD
7. Neal Engesser - Spearfish, SD & Taylor Engesser - Spearfish, SD
8. Braden Pirrung - Hartford, SD & Keylee Zancanella - Aurora, SD
9. Rickie Engesser - Spearfish, SD & Jade Nelson - Midland, SD
10. Jayme Peterson - Belle Fourche, SD & Payton Pirrung - Hartford, SD
11. Haley Brown - Porcupine, SD & Cash Hetzel - Lemmon, SD
12. Ashly Price - Faith, SD & Matt Zancanella - Aurora, SD
Saddle Bronc - 7
3. Sun, October 24 2021, 1:00 PM
1.
Tj Morrison - Piedmont, SD
2. Zane Howe - Rapid City, SD
3. Traden Lockwood - Hermosa, SD
4. Teigan Clark - Meadow, SD
5. Miles Kreeger - Lake Andes, SD
6. John Thelen - Sioux Falls, SD
7. Kyle Hapney - Harrold, SD
Sr. Breakaway - 12
3. Sun, October 24 2021, 1:00 PM
1.
Glen Hostutler - Midland, SD
2. Barry Knippling - Chamberlain, SD
3. Shawn Carey - Huron, SD
4. Chuck Hamlin - Highmore, SD
5. Blaine Carey - Huron, SD
6. Darrell Barry - Belle Fourche, SD
7. Chuck Nelson - Hartford, SD
8. Fay Jandreau - Highmore, SD
9. Jb Lord - Aurora, SD
10. Steve Klein - Sioux Falls, SD
11. Chad Hetzel - Lemmon, SD
12. Darren Lammers - Chancellor, SD
Steer Wrestling - 12
3. Sun, October 24 2021, 1:00 PM
1.
Tee Hale - Union Center, SD
2. Brayden Burrus - Rapid City, SD
3. Tegun Spring - Enning, SD
4. Carson Good - Long Valley, SD
5. Sid Hart - Yankton, SD
6. Denton Good - Long Valley, SD
7. Jason Hapney - Harrold, SD
8. Brent Woodward - Dupree, SD
9. Lucas Camac - Kimball, SD
10. Tye Hale - Red Owl, SD
11. Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD
12. Clint Nelson - Philip, SD
Team Penning - 12
3. Sun, October 24 2021, 1:00 PM
1.
Jim Dunkelberger - Sioux Falls, SD & Leslie Dunkelberger - Sioux Falls, SD & Robert Runge -
2. Colin Borgmann - White Lake, SD & Paul Borgmann - White Lake, SD & Lindsey Borgmann -
3. Taryn Guinn - Reliance, SD & Mary Pat Fawcett - Ree Heights, SD & Lennie Steffen -
4. Heather Bosse - Cogswell, ND & John Dean - Platte, SD & Tom Varilek -
5. Stephanie Jacobsen - Mitchell, SD & John Havranek - Wagner, SD & Harold Fischer -
6. Doni Zeller - Reliance, SD & Sydney Zeller - Reliance, SD & Wally Bakke -
7. Glen Dieters - Larchwood, SD & Larry Fossum - Hartford, SD & Mike Austin -
8. Tom Jones - Sioux Falls, SD & Steve Klein - Sioux Falls, SD & Brad Nesheim -
9. Robert Devitt - Harrisburg, SD & Tara Thompson - Sioux Falls, SD & Bryan Runge -
10. Chuck Nelson - Hartford, SD & Mick Varilek - Geddes, SD & Gary Garbe -
11. Daryl Hammerstrom - Davis, SD & Terry Trower - Dell Rapids, SD & Bogie Webb -
12. Kerry Horn - Tripp, SD & Randy Olson - Harrisburg, SD & David Horn -
Team Roping - 12
3. Sun, October 24 2021, 1:00 PM
1.
Marty McPherson - Piedmont, SD & Darren Lammers - Chancellor, SD
2. Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD & Payton Pirrung - Hartford, SD
3. Lucas Thompsen - Fulton, SD & Brad Oland - Britton, SD
4. Wroper Kosel - Glenham, SD & Clint Nelson - Philip, SD
5. Rio Nutter - Rapid City, SD & Daine Mcnenny - Sturgis, SD
6. Tye Hale - Red Owl, SD & Tee Hale - Union Center, SD
7. Bodi Mattson - Sturgis, SD & Cash Hetzel - Lemmon, SD
8. Braden Pirrung - Hartford, SD & Matt Zancanella - Aurora, SD
9. Tucker McDaniel - Midland, SD & Clint Cobb - Red Owl, SD
10. Jade Schmidt - Box Elder, SD & Jade Nelson - Midland, SD
11. Shaw Loiseau - Colman, SD & Dylan Hart - Flandreau, SD
12. JB Lord - Aurora, SD & Jake Nelson - Creighton, SD
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0