San Carlos, AZ
Bareback - 10
2. Sat, November 13 2021, 1:30 PM
1.
J.R. Chino - Mescalero, NM
2. Jacob Todechine - Gallup, NM
3. Ryan Nez Bitsui - Chinle, AZ
4. Tom Chee - Denver, CO
5. Dallas Young Pine - Calgary, AB
4. Sun, November 14 2021, 1:00 PM
1.
Wyatt Betony - Tonalea, AZ
2. Clay Ramone - Hoopa, CA
3. Cam Bruised Head - Standoff, AB
4. Shawn Best Ll - Omak, WA
5. Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
Barrel Racing - 58
2. Sat, November 13 2021, 1:30 PM
1.
Alyssa Yazzie - Buckeye, AZ
2. Kassidy Dennison - Tohatchi, NM
3. Patrice Yazzie - Flagstaff, AZ
4. Sonya Dodginghorse - Tsuu T'Ina Nation, AB
5. Tammy Daswood - Churchrock, NM
6. Malyka Muller - Peralto, NM
7. Taliyah Crook - Kingman, AZ
8. Summer Tracy - Buckeye, Az, NM
9. Danna Rogers - Browning, MT
10. Devyn Dennison - Tohatchi, NM
3S. Sun, November 14 2021, 8:00 AM
1.
Keanna Dedman - Nazlini, AZ
2. Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
3. Roqui Lee - Fruitland, NM
4. Jodelle Bitloy - Navajo, NM
5. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
6. Celeste Charley - Whiteriver, AZ
7. Raynell Holgate - Page, AZ
8. Joncelita Begay - Chinle, AZ
9. Chalon Lefebre - Bloomfield, NM
10. Chantel Becenti - Lukachukai, AZ
11. Justine Doka - Fountain Hills, AZ
12. Kelsey Dictson - Mescalero, NM
13. Jan Biakeddy - Leupp, AZ
14. Grace Kelly - Bismarck, ND
15. Stolei Fredericks - Perkins - Casa Grande, AZ
16. Alexandra Benally-Begay - Leupp, AZ
17. Arianna Jones - Chinle, AZ
18. Gracie Alcott - Winslow, AZ
19. Sadie Dale - Halliday, ND
20. Traci Worker - Shonto, AZ
21. Gail Benally - Flagstaff, AZ
22. Constance Benally - Leupp, AZ
23. Kelly Fowler - Tucson, AZ
24. Callie Edgewater - Ganado, AZ
25. Mia Wilson - Shiprock, NM
26. Sallye Williams - Skiatook, OK
27. Sweetpea Jensen - Flagstaff, AZ
28. Deven Sells - Chinle, AZ
29. Tara Seaton - Queen Creek, AZ
30. Shelby Roanhorse - Maricopa, AZ
31. Baylee O'Leary - Colcord, OK
32. Keleigh Lee - Fruitland, NM
33. Elisha Paul - Window Rock, AZ
34. Dana Blacksheep - Peoria, AZ
35. Sierra Farland - Tonalea, AZ
36. Kylie Webster - Flagstaff, AZ
37. Cassidy Begay - Crown Point, NM
38. Riana Lopez - Sells, AZ
4. Sun, November 14 2021, 1:00 PM
1.
Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
2. Jc Hawk - Scottsdale, AZ
3. Jareth Curley - Ganado, AZ
4. Jannon Hale - Ganado, AZ
5. Taylor Lewis-Moore - Camp Verde, AZ
6. Kylie Gilbert - Farmington, NM
7. Piper Brown - Henryetta, OK
8. Brittany Bird - Cut Bank, MT
9. Aryzona Cummings - Henryetta, OK
10. Sheryl Manychief - Calgary, AB
Bull Riding - 40
2. Sat, November 13 2021, 1:30 PM
1.
Mika Clark - Window Rock, AZ
2. Kailar Charley - Winslow, AZ
3. Ty Goseyun - Cibecue, AZ
4. Lyle Clark - Kayenta, AZ
5. Maize Two Bears - Cannon Ball, ND
6. Heston Zonnie - Kayenta, AZ
7. Frank Walker - Fort Apache, AZ
8. O'Dey Tom - Lupton, AZ
9. Wynn Wells - Browning, MT
10. Robbie Taylor - Chinle, AZ
11. Rory Billie - Winslow, AZ
12. Tahj Wells - Browning, MT
13. Ken Antonio - Montezuma, UT
14. Tom Chee - Denver, CO
15. Blaine Logg - Ganado, AZ
16. Dugan Black - Lukachukai, AZ
17. Xavier Hunt - Kayenta, AZ
18. Wesley Pablo - Kirtland, NM
19. Tadd Dictson - Mescalero, NM
4. Sun, November 14 2021, 1:00 PM
1.
Wyatt Betony - Tonalea, AZ
2. Dustin Reidhead - Whiteriver, AZ
3. Jacauy Hale - Ganado, AZ
4. Cody Rustin - Whiteriver, AZ
5. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
6. Braydan Kilcrease - Jennings, OK
7. Tieler Cummings - Henryetta, OK
8. Jeter Lawrence - Henryetta, OK
9. Chance Thomas - Window Rock, AZ
10. Zechariah Lupe - Whiteriver, AZ
11. Latrell Long - Winslow, AZ
12. Jacob Todechine - Gallup, NM
13. Brad Moreno - Kayenta, AZ
14. Kenyon Rogers - Peridot, AZ
15. Brodey Griffith - Kirtland, NM
16. Skye Joaquin - Sacaton, AZ
17. Shawn Best Ll - Omak, WA
18. Kobe Whitford - Cut Bank, MT
19. Kash Long - Winslow, AZ
20. Ethan Smith - Ponderosa, NM
21. John Jackson - Tohatchi, NM
Calf Roping - 50
2. Sat, November 13 2021, 1:30 PM
1.
Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ
2. Emerson Long - Yahtattey, NM
3. Rory Billie - Winslow, AZ
4. Tyler Etsitty - Kayenta, AZ
5. Ke'Juan Gaines - Beggs, OK
6. Dustin Bird - Cut Bank, MT
7. Ty Allen Fischer - Ashland, MT
8. Leroy Etsitty - Kayenta, AZ
9. Erich Rogers - Round Rock, AZ
10. Cota Nahkai - Shiprock, NM
3S. Sun, November 14 2021, 8:00 AM
1.
Derrick Begay - Winslow, AZ
2. Preston Watson - Box Elder, MT
3. Clifford Williams - Winslow, AZ
4. Kyrel Lupe - Whiteriver, AZ
5. James Arviso - Winslow, AZ
6. Roy Begay - Window Rock, AZ
7. Jaken Todacheenie - Indian Wells, AZ
8. Noah Haven - Window Rock, AZ
9. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
10. Jay Guerrero - Wadsworth, NV
11. Blaine Mitchell - Chinle, AZ
12. Corbin Fisher - Ashland, MT
13. Jared Todacheenie - Indian Wells, AZ
14. Brad Moreno - Kayenta, AZ
15. Blake Blomberg - Fallbrook, CA
16. Zechariah Lupe - Whiteriver, AZ
17. Ignatius Brad Lupe - Whiteriver, AZ
18. Kenny Glasses - Chinle, AZ
19. Dean Holyan - Coyote Canyon, NM
20. John W. Bahe - Chinle, AZ
21. Malachi Pablo - Bloomfield, NM
22. Gavaro Harrison - Chinle, AZ
23. Beau Grant - Wingate, NM
24. Loren Sam - Chinle, AZ
25. Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
26. Gerald Daye - Gallup, NM
27. Lathan Antone - Crownpoint, NM
28. Tee Jim - Shiprock, NM
29. TY Pablo - Crownpoint, NM
30. Kee Etsitty Jr. - Chinle, AZ
4. Sun, November 14 2021, 1:00 PM
1.
Matt Jodie - Churchrock, NM
2. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
3. Ryan Cody Nez - Shiprock, NM
4. Eric Paul Watson - Box Elder, MT
5. Dontre' Goff - Tulsa, OK
6. Michael Bates - Tohatchi, NM
7. Big John Clymo - Edgewood, NM
8. Garrison Nez - Lukachukai, AZ
9. Kyle Dean Dennison - Tohatchi, NM
10. Marty Watson - Box Elder, MT
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 81
2. Sat, November 13 2021, 1:30 PM
1.
Serena Dahozy - Window Rock, AZ
2. Savannah Joe - Sacaton, AZ
3. Alyssa Yazzie - Buckeye, AZ
4. Devyn Dennison - Tohatchi, NM
5. Hallie Jo Chee - Leupp, AZ
6. Kassidy Dennison - Tohatchi, NM
7. Autumn Whitehorse - Page, AZ
8. Renae Malala - Kayenta, AZ
9. Leah Platero - Fruitland, NM
10. Rikki Velasquez - White River, AZ
3S. Sun, November 14 2021, 8:00 AM
1.
Erynne Sells - Tonalea, AZ
2. Laurel Jones - Blue Gap, AZ
3. Heather Rogers - Round Rock, AZ
4. Lavina Willie - Gallup, NM
5. Victoria Randall - Peridot, AZ
6. Alfreda Bates - Crownpoint, NM
7. Sheila Sells - Kayenta, AZ
8. Cassidy Begay - Crown Point, NM
9. Aiesha Curley - Tohatchi, NM
10. Shawntaya Murphy - Tohatchi, NM
11. Autumn Farland - Tonalea, AZ
12. Lillian Lupe - Whiteriver, AZ
13. Reneille Sells - Chinle, AZ
14. Keanna Dedman - Nazlini, AZ
15. Erin Jones - Chinle, AZ
16. Janae Todacheenie - Indian Wells, AZ
17. Elisha Paul - Window Rock, AZ
18. Lynelle Etsitty - Fruitland, NM
19. Shaylyn Becenti - Lukachukai, AZ
20. Raynell Holgate - Page, AZ
21. Shay Natoni - Page, AZ
22. Erin Etsitty - Mulhulland Well, NM
23. Shawna Begay - Window Rock, AZ
24. Carly Jo Sells - Kayenta, AZ
25. Sadie Dale - Halliday, ND
26. Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
27. Chalon Lefebre - Bloomfield, NM
28. Yolanda Nez - Fountain Hills, AZ
29. Sierra Farland - Tonalea, AZ
30. Joncelita Begay - Chinle, AZ
31. Odessa Yazzie - Brimhall, NM
32. Arena Ben - Peridot, AZ
33. Raquel Sells - Kayenta, AZ
34. Arianna Jones - Chinle, AZ
35. Deedee Daswood - Gallup, NM
36. Justine Doka - Fountain Hills, AZ
37. Rawlinda Ben - Peridot, AZ
38. Shaelene Singer - Winslow, AZ
39. Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
40. Roqui Lee - Fruitland, NM
41. Bailey Bates - Tohatchi, NM
42. April Pablo - Crown Point, NM
43. JC Mike - Fruitland, NM
44. Keleigh Lee - Fruitland, NM
45. Robyn Holgate - Page, AZ
46. Kelly Fowler - Tucson, AZ
47. Twila Jones - Tohatchi, NM
48. Kierrynn Fowler - Tucson, AZ
49. Jeri Charley Yazzie - Kayenta, AZ
50. Grace Kelly - Bismarck, ND
51. Leishawn Bahe - Blue Gap, AZ
52. Vanessa Begay - Window Rock, AZ
53. Jodelle Bitloy - Navajo, NM
54. Celeste Charley - Whiteriver, AZ
55. Kim R Jim - Shiprock, NM
56. Mia Wilson - Shiprock, NM
57. Destinee Bigman - Phoenix, AZ
58. Sherina Singer - Winslow, AZ
59. Sonnaya Upshaw - San Carlos, AZ
60. Ashley Yazzie - Brimhall, NM
61. Kadin Jodie - Churchrock, NM
4. Sun, November 14 2021, 1:00 PM
1.
Nyokia Goseyun - Bylas, AZ
2. Brittany Bird - Cut Bank, MT
3. Artesia Sells - Crownpoint, NM
4. Amy Eagleton - Sallisaw, OK
5. Jc Hawk - Scottsdale, AZ
6. Jareth Curley - Ganado, AZ
7. Kylie Gilbert - Farmington, NM
8. Piper Brown - Henryetta, OK
9. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
10. Jannon Hale - Ganado, AZ
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 16
2. Sat, November 13 2021, 1:30 PM
1.
Montana Barlow - Rock Point, AZ
2. Tom Chee - Denver, CO
3. Leegene Barlow - Rock Point, AZ
4. Ty Goseyun - Cibecue, AZ
5. Xavier Hunt - Kayenta, AZ
6. Llewellyn Paul - Shiprock, NM
7. Melvin Harry Jr. - Granado, AZ
8. Jacob T Yazzie - Houck, AZ
4. Sun, November 14 2021, 1:00 PM
1.
Kane Kee - Keams Canyon, AZ
2. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
3. Denver Spotted Bear - Mandaree, ND
4. Creighton Curley - Window Rock, AZ
5. Shawn Best Ll - Omak, WA
6. Jay Joaquin - Sacaton, AZ
7. Jerrick Hildreth - Continental Divide, NM
8. Stade Riggs - Tuba City, AZ
Sr. Breakaway - 38
1S. Sat, November 13 2021, 9:00 AM
1.
James Begay Jr. - Winslow, AZ
2. Woddy Smith - Tonopah, AZ
3. Calvert Williams - Winslow, AZ
4. Lloyd Pahi - Page, AZ
5. Garry Harrison - Chinle, AZ
6. Lou Antone, Sr. - Crown Point, NM
7. Harold Mike - Fruitland, NM
8. Jan Biakeddy - Leupp, AZ
9. Leon Monroe - Phoenix, AZ
10. Bob Joseph - Oakdale, CA
11. Deedee Daswood - Gallup, NM
12. Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
13. Gerald Moore - Tohatchi, NM
14. Albert Nez - Page, AZ
15. Spider Ramone - Hays, MT
16. Terry Fischer - Fort Yates, ND
17. Norman Bates - Tohatchi, NM
18. Allen Fisher - Ashland, MT
19. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ
20. Shea Enos - Scottsdale, AZ
21. Carl Begay - Leupp, AZ
22. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
23. Kenny Welch - Snowflake, AZ
24. Gus Vaile - Maricopa, AZ
25. Darrel Watson - Box Elder, MT
26. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
27. Victor Upshaw Sr - San Carlos, AZ
28. Willard Tsingine - Tuba City, AZ
29. Jimmy Beatty - White River, AZ
30. Eric C. Watson - Box Elder, MT
31. Robert Joe - La Plata, NM
32. Ralph Williams - Skiatook, OK
33. Johnson Stevenson - Kirtland, NM
34. Lynelle Etsitty - Fruitland, NM
35. Alfred Bates Jr. - Crownpoint, NM
36. Alvin Smith - Crown Point, NM
37. Casey Green - Warm Springs, OR
38. ED Harry - Wadsworth, NV
Steer Wrestling - 22
2. Sat, November 13 2021, 1:30 PM
1.
Emerson Long - Yahtattey, NM
2. Calvery Hogue - Litchfield Park, AZ
3. Cota Nahkai - Shiprock, NM
4. Jeremiah Martin - Crownpoint, NM
5. Brad Begay - Rehoboth, NM
6. Ty Allen Fischer - Ashland, MT
7. Leander Real Bird - Gilbert, AZ
8. Brandon Bates - Winslow, AZ
3S. Sun, November 14 2021, 8:00 AM
1.
Brad Moreno - Kayenta, AZ
2. Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
3. Truman House - Prewitt, NM
4. Jeremiah Jodie - Crownpoint, NM
4. Sun, November 14 2021, 1:00 PM
1.
Rooster Yazzie - Brimhall, NM
2. Big John Clymo - Edgewood, NM
3. Shawn Murphy - Tohatchi, NM
4. Sheridan Jodie - Church Rock, NM
5. Colton Martinez - Sacaton, AZ
6. Matt Jodie - Churchrock, NM
7. Kyle Dean Dennison - Tohatchi, NM
8. Michael Bates - Tohatchi, NM
9. Clay Martinez - Sachton, AZ
10. Ryan Cody Nez - Shiprock, NM
Team Penning - 0
Team Roping - 97
2. Sat, November 13 2021, 1:30 PM
1.
Erich Rogers - Round Rock, AZ & Dustin Bird - Cut Bank, MT
2. TY Vaile - Maricopa, AZ & Denton Begay - Many Farms, AZ
3. Erich Rogers - Round Rock, AZ & Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ
4. Reneille Sells - Chinle, AZ & Serena Dahozy - Window Rock, AZ
5. TY Vaile - Maricopa, AZ & Scooter Garcia - Churchrock, NM
6. Colin Begay - Prescott, AZ & Denton Begay - Many Farms, AZ
7. Robbie Taylor - Chinle, AZ & Jerald Klade - Chinle, AZ
8. Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ & Dustin Bird - Cut Bank, MT
9. Colin Begay - Prescott, AZ & Tyson Tsinnijinnie - Tuba City, AZ
10. Ryan Garcia - Belen, NM & Scooter Garcia - Churchrock, NM
3S. Sun, November 14 2021, 8:00 AM
1.
Joel Walker - Chinle, AZ & Caleb Walker - Chinle, AZ
2. Preston Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
3. Aaron Henry - Box Elder, MT & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
4. Clifford Williams - Winslow, AZ & Shane Jodie - Mulholland, NM
5. Brooks Dahozy - Window Rock, AZ & Cody Lansing - Cortez, CO
6. Jimmy Begay Jr. - Page, AZ & Lloyd Pahi - Page, AZ
7. Quentin Pahi - Page, AZ & Jimmy Begay Jr. - Page, AZ
8. Jerald Begay - Ft. Wingate, AZ & Noah Haven - Window Rock, AZ
9. Reneille Sells - Chinle, AZ & Rondarryl Nez - Winslow, AZ
10. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
11. John W. Bahe - Chinle, AZ & Jerome Chee - Leupp, AZ
12. Eric Paul Watson - Box Elder, MT & Preston Watson - Box Elder, MT
13. Aaron Henry - Box Elder, MT & Marty Watson - Box Elder, MT
14. Clifford Williams - Winslow, AZ & Jeremiah Jodie - Crownpoint, NM
15. Jerome Chee - Leupp, AZ & Jerald Klade - Chinle, AZ
16. Quentin Pahi - Page, AZ & Lloyd Pahi - Page, AZ
17. Erik Becenti - Brimhall, NM & Jay Becenti - Brimhall, NM
18. James Arviso - Winslow, AZ & Cody Lansing - Cortez, CO
19. Brittin Shirley - Snow Flake, AZ & Jaken Todacheenie - Indian Wells, AZ
20. Dwight Sells - Chinle, AZ & Lucius Sells - Rough Rock, AZ
21. Gerald Daye - Gallup, NM & Jeremy Alcott - Winslow, AZ
22. Terry Fischer - Fort Yates, ND & Spider Ramone - Hays, MT
23. Edward Hawley - Surprise, AZ & Ty Romo - Whiteriver, AZ
24. Bryson Seaton - Queen Creek, AZ & Roy Begay - Window Rock, AZ
25. AJ Ben - San Carlos, AZ & Jimmy Beatty - White River, AZ
26. Ty Allen Fischer - Ashland, MT & Spider Ramone - Hays, MT
27. Jared Todacheenie - Indian Wells, AZ & Jaken Todacheenie - Indian Wells, AZ
28. Bryan Sells - Chinle, AZ & Cameron Tsinigine - Gilbert, AZ
29. James Arviso - Winslow, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
30. James Vasku - Montezuma Creek, UT & Darryl Monroe - Page, AZ
31. Simon Hooke - San Carlos, AZ & Malcolm Hooke - San Carlos, AZ
32. Jay Guerrero - Wadsworth, NV & Casey Green - Warm Springs, OR
33. Myles John - Indian Wells, AZ & Cameron Tsinigine - Gilbert, AZ
34. Dwight Sells - Chinle, AZ & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
35. Cohen Wauneka - Kayenta, AZ & Lucius Sells - Rough Rock, AZ
36. Jon Arviso - Seba Dalkai, AZ & Bahe Henio - Pinehall, NM
37. TY St. Goddard - Browning, MT & Wyatt Gibson - Thoreau, NM
38. Westley Benally - Many Farms, AZ & James Begay Jr. - Winslow, AZ
39. Ignatius Brad Lupe - Whiteriver, AZ & Zechariah Lupe - Whiteriver, AZ
40. Kyle Woody - Mesa, AZ & Kyrel Lupe - Whiteriver, AZ
41. Westley Benally - Many Farms, AZ & Vern Begay - Chinle, AZ
42. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Bryan Sells - Chinle, AZ
43. Fritzgerald Thomas - Gallup, NM & O.J. Williams - Holbrook, AZ
44. Wawa Ben - Peridot, AZ & Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
45. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Jacob Todechine - Gallup, NM
46. Doyle Yazzie - Winslow, NM & Clint Harry - Aguila, AZ
47. Chance Dixon - Taylor, AZ & Calvert Dixon - Taylor, AZ
48. Kesley Phillips - Chinle, AZ & Wyatt Gibson - Thoreau, NM
49. Derrick Begay - Winslow, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
50. Terry Doka - Fountain Hills, AZ & Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
51. Edward Hawley - Surprise, AZ & Myles John - Indian Wells, AZ
52. TY St. Goddard - Browning, MT & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
53. Erik Becenti - Brimhall, NM & Wasey Carviso - Ft. Wingate, NM
54. Trevor Waters - Scottsdale, AZ & Jake Blackrock - Ganado, AZ
55. Wawa Ben - Peridot, AZ & Rawley Ben - Peridot, AZ
56. Brad Moreno - Kayenta, AZ & Corbin Fisher - Ashland, MT
57. Ty Allen Fischer - Ashland, MT & Terry Fischer - Fort Yates, ND
58. John W. Bahe - Chinle, AZ & Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
59. Jared Todacheenie - Indian Wells, AZ & Skylar Gishie - Holbrook, AZ
60. Kesley Phillips - Chinle, AZ & Kevin Yazzie - Chinle, AZ
61. Monte Dan - Rock Point, AZ & Clint Harry - Aguila, AZ
62. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Kevin Yazzie - Chinle, AZ
63. Roy Begay - Window Rock, AZ & Jeremy Alcott - Winslow, AZ
64. Monte Dan - Rock Point, AZ & Jake Blackrock - Ganado, AZ
65. Rawley Ben - Peridot, AZ & O.J. Williams - Holbrook, AZ
66. AJ Ben - San Carlos, AZ & Casey Green - Warm Springs, OR
67. Harold Mike - Fruitland, NM & Warren Mike - Fruitland, NM
68. Fritzgerald Thomas - Gallup, NM & Bahe Henio - Pinehall, NM
69. Robert Joe - La Plata, NM & Kee Etsitty Jr. - Chinle, AZ
70. Derrick Begay - Winslow, AZ & Ty Romo - Whiteriver, AZ
71. Jay Guerrero - Wadsworth, NV & Terry Doka - Fountain Hills, AZ
72. Trevor Waters - Scottsdale, AZ & Jimmy Beatty - White River, AZ
73. Brittin Shirley - Snow Flake, AZ & Vern Begay - Chinle, AZ
74. Bob Joseph - Oakdale, CA & Ed Harry - Wadsworth, NV
75. Lucas Edgewater - Ganado, AZ & Truman House - Prewitt, NM
76. Jon Arviso - Seba Dalkai, AZ & Doyle Yazzie - Winslow, NM
77. Simon Hooke - San Carlos, AZ & Victor Upshaw Sr - San Carlos, AZ
4. Sun, November 14 2021, 1:00 PM
1.
Truman House - Prewitt, NM & Jeremiah Jodie - Crownpoint, NM
2. Shawn Murphy - Tohatchi, NM & Wasey Carviso - Ft. Wingate, NM
3. Matt Jodie - Churchrock, NM & Sheridan Jodie - Church Rock, NM
4. Dennis Begay - Brimhall, NM & Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
5. Anthony Holmes - San Carlos, AZ & Kyle Kindelay - Peridot, AZ
6. Emilius Lupe - Whiteriver, AZ & Kyrel Lupe - Whiteriver, AZ
7. Eric Paul Watson - Box Elder, MT & Marty Watson - Box Elder, MT
8. Dennis Begay - Brimhall, NM & James Begay Jr. - Winslow, AZ
9. Emilius Lupe - Whiteriver, AZ & Zechariah Lupe - Whiteriver, AZ
10. Clay Martinez - Sachton, AZ & Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 9
1S. Sat, November 13 2021, 9:00 AM
1.
Ryan Kee - Ft. Defiance, AZ
2. Tahj Wells - Browning, MT
3. Kyler Notah - Sheepsprings, NM
4. Noah Gonzales - Edgewood, NM
5. Robbie Johnson - Chinle, AZ
6. Colby Segay - Window Rock, AZ
7. Kolt Tom - Lupton, AZ
8. Royd Billie - Winslow, AZ
9. Danny Henry Jr - Gallup, NM
Jr. Breakaway - 32
1S. Sat, November 13 2021, 9:00 AM
1.
Martin Watson - Box Elder, MT
2. Royd Billie - Winslow, AZ
3. Fallon Jones - Twin Lakes, NM
4. Samuel Tate - Tonopah, AZ
5. Daniel Tate - Tonopah, AZ
6. Braden Ben - Peridot, AZ
7. Shilah Williams - Tuba City, AZ
8. Kayden Caboni - Kayenta, AZ
9. Hayes Caboni - Kayenta, AZ
10. Cauleen Segay - Window Rock, AZ
11. Hallie Jo Chee - Leupp, AZ
12. KC Sandoval - Yahtahey, NM
13. Janae Wagner - Crownpoint, NM
14. Jasmine Yazzie - Kayenta, AZ
15. Tayzen Cummings - Henryetta, OK
16. Rosalinda Ben - Peridot, AZ
17. Twister Jim - Shiprock, NM
18. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
19. Colter Yazzie - Coyote Canyon, NM
20. Colby Segay - Window Rock, AZ
21. Kayden Stevenson - Crownpoint, NM
22. Tashina Neztsosie - Ganado, AZ
23. Michelle D Whitehorse - Kayenta, AZ
24. Daylan Nez - Winslow, AZ
25. Jared Yazzie - Kayenta, AZ
26. Robbie Johnson - Chinle, AZ
27. Colben Kinlecheenie - Winslow, AZ
28. Adessa Kinlecheenie - Winslow, AZ
29. Krista Tsingine-Yazzie - Fruitland, NM
30. Dustyne Yazzie - Phoenix, AZ
31. Raelynn Yellowhorse - Cedar City, UT
32. Hanson King - Crownpoint, NM
Jr. Barrel Racing - 33
1S. Sat, November 13 2021, 9:00 AM
1.
Kylee Sandoval - Yahtahey, NM
2. Aryzona Cummings - Henryetta, OK
3. Cauleen Segay - Window Rock, AZ
4. Jernie Roper - Oktaha, OK
5. Baylee O'Leary - Colcord, OK
6. Karsyn Yazzie - Rough Rock, AZ
7. Stolei Fredericks - Perkins - Casa Grande, AZ
8. Shonto Henio - Ganado, AZ
9. Delaney Rose Fisher - Ashland, MT
10. Adoncia James - Ganado, AZ
11. Jasmine Yazzie - Kayenta, AZ
12. Lacey Parrish - Kirtland, NM
13. Adessa Kinlecheenie - Winslow, AZ
14. Zayla Aguilar - Chinle, AZ
15. Raelynn Yellowhorse - Cedar City, UT
16. Tashina Neztsosie - Ganado, AZ
17. Shiloh Henio - Ganado, AZ
18. Kelsey Dictson - Mescalero, NM
19. Jayanna White - Ganado, AZ
20. Michelle D Whitehorse - Kayenta, AZ
21. Kaley Conway - Wickenberg, AZ
22. Rosalinda Ben - Peridot, AZ
23. Aarianna Henry - Box Elder, MT
24. Kayden Caboni - Kayenta, AZ
25. Taliyah Crook - Kingman, AZ
26. Cayda Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB
27. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
28. Dustyne Yazzie - Phoenix, AZ
29. Krista Tsingine-Yazzie - Fruitland, NM
30. Jhett Dale - Shiprock, NM
31. Tyra Long - Winslow, AZ
32. Ramona Ianneo - Poterville, CA
33. Fallon Jones - Twin Lakes, NM
SRTR - 30
1S. Sat, November 13 2021, 9:00 AM
1.
Carl Begay - Leupp, AZ & James Begay Jr. - Winslow, AZ
2. Woddy Smith - Tonopah, AZ & Calvert Williams - Winslow, AZ
3. Johnathan Nez - Albuquerque, NM & Leonard Nez - To'Hajiilee, NM
4. Carl Begay - Leupp, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
5. Johnathan Nez - Albuquerque, NM & Calvert Williams - Winslow, AZ
6. Leon Monroe - Phoenix, AZ & Jimmy Beatty - White River, AZ
7. Shea Enos - Scottsdale, AZ & Fritz Roanhorse - Window Rock, AZ
8. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
9. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Ralph Williams - Skiatook, OK
10. Ralph Romo - Fort Mcdowell, AZ & Leon Monroe - Phoenix, AZ
11. Gerald Moore - Tohatchi, NM & Alvin Smith - Crown Point, NM
12. Casey Green - Warm Springs, OR & Larry Willie - Winslow, AZ
13. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM & Ed Harry - Wadsworth, NV
14. Terry Fischer - Fort Yates, ND & Spider Ramone - Hays, MT
15. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
16. Casey Green - Warm Springs, OR & James Begay Jr. - Winslow, AZ
17. Jimmy Roper - Oktaha, OK & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
18. Allen Fisher - Ashland, MT & Frank Lawrence - Whittman, AZ
19. Ralph Romo - Fort Mcdowell, AZ & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
20. Robert Joe - La Plata, NM & Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
21. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM & Albert Nez - Page, AZ
22. Robert Joe - La Plata, NM & Leonard Nez - To'Hajiilee, NM
23. Bob Joseph - Oakdale, CA & Ed Harry - Wadsworth, NV
24. Larry Willie - Winslow, AZ & Gilbert Monroe - Winslow, AZ
25. Shea Enos - Scottsdale, AZ & Jimmy Beatty - White River, AZ
26. Reggie Sells - Kayenta, AZ & Art Sells - Chinle, AZ
27. Bob Joseph - Oakdale, CA & Frank Lawrence - Whittman, AZ
28. Jimmy Roper - Oktaha, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
29. Kenny Welch - Snowflake, AZ & Jan Biakeddy - Leupp, AZ
30. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Gilbert Monroe - Winslow, AZ
Steer Roping - 0