Las Vegas, NV - Last Chance
Bareback - 0
Barrel Racing - 62
1. Thu, October 14 2021, 12:00 PM JR/Open Barrels
1.
Keanna Dedman - Nazlini, AZ
2. Kloee Elsberg - Okanogan, WA
3. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
4. Jan Biakeddy - Leupp, AZ
5. Maddey Clary - Ronan, MT
6. Karlee Meyers - Box Elder, MT
7. Kortney McReynolds - Jones, OK
8. Keleigh Lee - Fruitland, NM
9. Sierra Farland - Tonalea, AZ
10. Baylee O'Leary - Colcord, OK
11. Shelby Roanhorse - Maricopa, AZ
12. Amber Carson - Grassy Butte, ND
13. Taci Flinn - Newman Grove, NE
14. K'La Gonzalez - Polson, MT
15. Jennifer Turner - Vinita, OK
16. Callie Edgewater - Ganado, AZ
17. Gracie Alcott - Winslow, AZ
18. Raynell Holgate - Page, AZ
19. Kassidy Dennison - Toachi, NM
20. Fallon Real Bird - Garryowen, MT
21. Tessie Lamere - Box Elder, MT
22. Shausta Blodgett - Amidon, ND
23. Kesse Deal - Dupree, SD
24. Tara Seaton - Queen Creek, AZ
25. Traci Worker - Shonto, AZ
26. Kyra Teehee - Oktaha, OK
27. Taylor Thomas - Stanfield, AZ
28. Jodelle Bitloy - Navajo, NM
29. Courtney Frazier - Touchet, WA
30. Sallye Williams - Skiatook, OK
31. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
32. Sharaya Edgewater - Ganado, AZ
33. Kelsey Gillin - Ronan, MT
34. Kenzi Fox - Hays, MT
35. Rawlinda Ben - Peridot, AZ
36. Stephanie Proctor - Pryor, OK
37. Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
38. Chantel Becenti - Lukachukai, AZ
39. Taliyah Crook - Kingman, AZ
40. Madisyn Osceola - Okeechobee, FL
41. Alexi Buffalo - Dillon, MT
42. Alexandra Benally-Begay - Leupp, AZ
43. Grace Kelly - Bismarck, ND
44. Ciara Lefebre - Bloomfield, NM
45. Chalon Lefebre - Bloomfield, NM
46. Chaise Teehee - Oktaha, OK
47. Justine Doka - Fountain Hills, AZ
48. Alyssa Yazzie - Buckeye, AZ
49. Kylie Gilbert - Farmington, NM
50. Roqui Lee - Fruitland, NM
51. Dana Blacksheep - Peoria, AZ
52. Brittany Bird - Cut Bank, MT
53. Constance Benally - Leupp, AZ
54. Malyka Muller - Peralto, NM
55. Ashley Picard - Pendleton, OR
56. Gail Benally - Flagstaff, AZ
57. Sweetpea Jensen - Flagstaff, AZ
58. Jocee Louis - Browning, MT
59. Duaneah Wheeler - White Swan, WA
60. Kayden Caboni - Kayenta, AZ
61. Deven Sells - Chinle, AZ
62. Lita Crawler - Morley, AB
Bull Riding - 0
Calf Roping - 76
2. Fri, October 15 2021, 9:00 AM Other Events
1.
Malachi Pablo - Bloomfield, NM
2. Cota Nahkai - Shiprock, NM
3. Wacey Real Bird - Garryowen, MT
4. Beau Grant - Wingate, NM
5. Kee Etsitty Jr. - Chinle, AZ
6. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
7. Kenny Glasses - Chinle, AZ
8. Paden Belkham - Blunt, SD
9. Rush Hodges - Coweta, OK
10. Jc Lawrence - Ashland, MT
11. John W. Bahe - Chinle, AZ
12. Ty Pablo - Crownpoint, NM
13. Corbin Fisher - Ashland, MT
14. Marty Watson - Box Elder, MT
15. Preston Watson - Box Elder, MT
16. Sterling Small - Busby, MT
17. Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
18. Jeremy Burkhalter - Porter, TX
19. Quinton Inman - Ketchum, OK
20. J.C. Crowley - Poplar, MT
21. Dillon Wickum - South Heart, ND
22. Dontre' Goff - Tulsa, OK
23. Tristin Dixon - Morley, AB
24. Tee Jim - Shiprock, NM
25. Blair Burk - Durant, OK
26. Bo Wells - Cardston, AB
27. Chase Crane - Oklahoma City, OK
28. Brent Belkham - Blunt, SD
29. Blaine Mitchell - Chinle, AZ
30. Leroy Etsitty - Kayenta, AZ
31. Lathan Antone - Crownpoint, NM
32. Lance Boyd - Blackfoot, ID
33. Kyrel Lupe - Whiteriver, AZ
34. Roy Begay - Window Rock, AZ
35. Blake Blomberg - Fallbrook, CA
36. Justin Dan - Checotah, OK
37. Joshua Felicia - Wyola, MT
38. Ignatius Brad Lupe - Whiteriver, AZ
39. Chops Yazzie - Fort Yates, ND
40. Jay Crawler - Morley, AB
41. Doug Lawrence - Whitehorse, SD
42. Mike White Quills - Cardston, AB
43. Johnny Friday Sr - Fort Washakie, WY
44. Jake Fox - Cardston, AB
45. Ke'Juan Gaines - Beggs, OK
46. Troy Crawler - Morley, AB
47. Nolan Conway - Cut Bank, MT
48. Jaxon Clegg - Coweta, OK
49. Gavaro Harrison - Chinle, AZ
50. Kyle Dean Dennison - Tohatchi, NM
51. Jaken Todacheenie - Indian Wells, AZ
52. Norman Mitchell - Hulbert, OK
53. Garrison Begay - Ganado, AZ
54. Eric Paul Watson - Box Elder, MT
55. Roessel Jackson - Many Farms, AZ
56. Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
57. Marvin Tolth - Farmington, NM
58. Wade Silversmith - Tohatchi, NM
59. Jared Todacheenie - Indian Wells, AZ
60. Brock Belkham - Flandreau, SD
61. Brady Williams - Millsap, TX
62. Neil Tatsey - Valier, MT
63. Brad Moreno - Kayenta, AZ
64. Michael Bates - Tohatchi, NM
65. Dalton Porch - Kadoka, SD
66. Casey Stone - New Town, ND
67. Terry Fischer - Fort Yates, ND
68. Ty Allen Fischer - Ashland, MT
69. Rontrey Burkhalter - Muskogee, OK
70. Britt Givens - Riverton, WY
71. Tom Young - Sells, AZ
72. Jay Guerrero - Wadsworth, NV
73. Tyler Etsitty - Kayenta, AZ
74. Rick Fox - Cardston, AB
75. Daylon Danks - Mandaree, ND
76. Jesse Chase - Mandaree, ND
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 83
2. Fri, October 15 2021, 9:00 AM Other Events
1.
Cherish Johnson - Mandaree, ND
2. JC Mike - Fruitland, NM
3. Roqui Lee - Fruitland, NM
4. Kari Jo Lawrence - Whitehorse, SD
5. Amanda Butler - Flagstaff, AZ
6. Alfreda Bates - Crownpoint, NM
7. Lita Crawler - Morley, AB
8. Arianna Jones - Chinle, AZ
9. Reneille Sells - Chinle, AZ
10. Sierra Farland - Tonalea, AZ
11. Jannon Hale - Ganado, AZ
12. Rayne Bruised Head - Standoff, AB
13. Colleen Crawler - Morley, AB
14. Shaylyn Becenti - Lukachukai, AZ
15. Keleigh Lee - Fruitland, NM
16. Jocee Louis - Browning, MT
17. Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
18. Deedee Daswood - Gallup, NM
19. Courtney Frazier - Touchet, WA
20. Savannah Joe - Sacaton, AZ
21. Kayla Wickum - South Heart, ND
22. Kana Tucker - Garryowen, MT
23. Twila Jones - Tohatchi, NM
24. Shay Natoni - Page, AZ
25. Mykayla Tatsey - Valier, MT
26. Megan Small - Busby, MT
27. Kortney McReynolds - Jones, OK
28. Callie Dixon - Morley, AB
29. Chantel Tsinigine - Gilbert, AZ
30. Sunni Dixon - Morley, AB
31. Bailey Bates - Tohatchi, NM
32. Vanessa Begay - Window Rock, AZ
33. Lillian Lupe - Whiteriver, AZ
34. Autumn Farland - Tonalea, AZ
35. Germaine Daye - Gallup, NM
36. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
37. Mindy Fish - Harrah, OK
38. Grace Kelly - Bismarck, ND
39. Jessica Not Afraid - Hardin, MT
40. Chalon Lefebre - Bloomfield, NM
41. Kendyl Hutton - Sperry, OK
42. Martina Monroe - Maricopa, AZ
43. Erin Etsitty - Mulhulland Well, NM
44. Lynelle Etsitty - Fruitland, NM
45. Sherina Singer - Winslow, AZ
46. Misty Begaye - Ganado, AZ
47. Kloee Elsberg - Okanogan, WA
48. Chelsea James - Porterville, CA
49. Ciara Lefebre - Bloomfield, NM
50. Sheila Sells - Kayenta, AZ
51. Aiesha Curley - Tohatchi, NM
52. Cammie Fox - Cardston, AB
53. Justine Doka - Fountain Hills, AZ
54. Odessa Yazzie - Brimhall, NM
55. Yolanda Nez - Fountain Hills, AZ
56. Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
57. Kadin Jodie - Churchrock, NM
58. Amber Carson - Grassy Butte, ND
59. Rawlinda Ben - Peridot, AZ
60. Shelby Osceola - Glenwood, AL
61. Shawntaya Murphy - Tohatchi, NM
62. Madisyn Osceola - Okeechobee, FL
63. Bailey Bruised Head - Standoff, AB
64. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
65. Katelin Conway - Cut Bank, MT
66. Jeri Charley Yazzie - Kayenta, AZ
67. Shaelene Singer - Winslow, AZ
68. Tessie Lamere - Box Elder, MT
69. Carly Day Chief - Standoff, AB
70. Sydney Not Afraid - Lodge Grass, MT
71. April Pablo - Crown Point, NM
72. Brittany Bird - Cut Bank, MT
73. Kylie Gilbert - Farmington, NM
74. Pj Fox - Cardston, AB
75. Arena Ben - Peridot, AZ
76. Kassidy Dennison - Toachi, NM
77. Shausta Blodgett - Amidon, ND
78. Duaneah Wheeler - White Swan, WA
79. Kelly Fowler - Tucson, AZ
80. Charmayne Pickens - Standoff, AB
81. Kim R Jim - Shiprock, NM
82. Rikki Velasquez - White River, AZ
83. Raquel Sells - Kayenta, AZ
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 0
Sr. Breakaway - 62
2. Fri, October 15 2021, 9:00 AM Other Events
1.
Alfred Bates - Ground Point, NM
2. Hubert Heart Sr. - New Town, ND
3. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ
4. Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
5. Albert Nez - Page, AZ
6. Ickes Benallie - Tohatchi, NM
7. Johnny Friday Sr - Fort Washakie, WY
8. Casey Green - Warm Springs, OR
9. Deedee Daswood - Gallup, NM
10. Lynelle Etsitty - Fruitland, NM
11. Leon Monroe - Phoenix, AZ
12. Allen Fisher - Ashland, MT
13. Mike Not Afraid - Hardin, MT
14. Spider Ramone - Hays, MT
15. Ken Augare - Browning, MT
16. Garry Harrison - Chinle, AZ
17. Calvert Curley - Window Rock, AZ
18. Chuck Morgan - Comanche, OK
19. Brady Williams - Millsap, TX
20. Terry Fischer - Fort Yates, ND
21. Lou Antone, Sr. - Crown Point, NM
22. Carl Johnson - Schurz, NV
23. Ray Augare - Browning, MT
24. Melvin Joseph - Lone Pine, CA
25. Marvin Tolth - Farmington, NM
26. Blair Matheson - Mandan, ND
27. Troy Crawler - Morley, AB
28. Billy Lamere - Box Elder, MT
29. Ralph Williams - Skiatook, OK
30. Carl Begay - Leupp, AZ
31. Norman Bates - Tohatchi, NM
32. Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
33. Dexter Donald - Tonalea, AZ
34. Gerald Moore - Tohatchi, NM
35. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
36. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD
37. Keith Johnson - Maskwacis, AB
38. Keith Tatsey - Heart Butte, MT
39. Robert Joe - La Plata, NM
40. Darrel Watson - Box Elder, MT
41. Ira Walker - Owyhee, NV
42. Howard Begay - Chambers, AZ
43. Darryl Crowley - Poplar, MT
44. Kenny Welch - Snowflake, AZ
45. Rudy Blossom - Owyhee, NV
46. ED Harry - Wadsworth, NV
47. Eric C. Watson - Box Elder, MT
48. Darcy Dixon - Morley, AB
49. Jimmy Beatty - White River, AZ
50. Carolyn Harry - Nixon, NV
51. Bart Ness - Kennebec, SD
52. Bob Joseph - Oakdale, CA
53. Shea Enos - Scottsdale, AZ
54. Robert Bruised Head - Standoff, AB
55. Clayton Small Jr. - Busby, MT
56. O.T. Thompson - Lame Deer, MT
57. Norbert Gibson - Owyhee, NV
58. Robie Inman - Ketchum, OK
59. Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
60. Britt Givens - Riverton, WY
61. Willard Tsingine - Tuba City, AZ
62. Randall Baker - New Town, ND
Steer Wrestling - 50
2. Fri, October 15 2021, 9:00 AM Other Events
1.
Daycen Hunt - Eagle Butte, SD
2. Doyle Yazzie - Winslow, NM
3. Shawn Murphy - Tohatchi, NM
4. Donavin Limberhand - Lame Deer, MT
5. Truman House - Prewitt, NM
6. Sterling Small - Busby, MT
7. Jesse Wilson - Martin, SD
8. Michael Bates - Tohatchi, NM
9. Dakota Giesbrecht - Standoff, AB
10. Herbie O'Daniel - Kodoka, SD
11. Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
12. Quinton Inman - Ketchum, OK
13. Brock Belkham - Flandreau, SD
14. Leander Real Bird - Gilbert, AZ
15. Brent Belkham - Blunt, SD
16. Garrison Begay - Ganado, AZ
17. Derek Azure - Harlem, MT
18. Brad Moreno - Kayenta, AZ
19. Jeremy Burkhalter - Porter, TX
20. Joe Wilson - Martin, SD
21. Jeremiah Jodie - Crownpoint, NM
22. Casey Stone - New Town, ND
23. Ty Allen Fischer - Ashland, MT
24. Chase Crane - Oklahoma City, OK
25. Joshua Felicia - Wyola, MT
26. Joe Ross - Rosebud, SD
27. Kash Shade - Lethbridge, AB
28. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
29. Brent Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB
30. Colton Martinez - Sacaton, AZ
31. Jordan Wiseman - El Reno, OK
32. Kyle Dean Dennison - Tohatchi, NM
33. Armond Duck Chief - Siksika, AB
34. Walker Small - Ashland, MT
35. Jon Wells - Lethbridge, AB
36. Nolan Conway - Cut Bank, MT
37. Sheridan Jodie - Church Rock, NM
38. Colby Stufflebean - McAlester, OK
39. Chops Yazzie - Fort Yates, ND
40. Brandon Bates - Winslow, AZ
41. Hollis Jodie - Winslow, AZ
42. Greg Louis - Browning, MT
43. Dontre' Goff - Tulsa, OK
44. Clay Martinez - Sacaton, AZ
45. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
46. Jeremy Bullard - Wilburton, OK
47. Shane Day Chief - Standoff, AB
48. Tyler John Byrne - Martin, SD
49. Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
50. Matt Jodie - Churchrock, NM
Team Penning - 0
Team Roping - 76
2. Fri, October 15 2021, 9:00 AM Other Events
1.
Brent Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB & Casey Stone - New Town, ND
2. Tristin Dixon - Morley, AB & John Pickens - Babb, MT
3. Monte Dan - Rock Point, AZ & Dwight Sells - Chinle, AZ
4. Brooks Dahozy - Window Rock, AZ & Jim Cole - Harlem, MT
5. Gerald Daye - Gallup, NM & Shawn Murphy - Tohatchi, NM
6. Donavin Limberhand - Lame Deer, MT & Terence Limberhand - Lame Deer, MT
7. Reno Stobner - Bastrop, TX & Cody Lansing - Cortez, CO
8. Fritzgerald Thomas - Gallup, NM & Bahe Henio - Pinehall, NM
9. Chaundee Chase - Mandaree, ND & Kasen Johnson - Mandaree, ND
10. Trevor Waters - Scottsdale, AZ & Jake Blackrock - Ganado, AZ
11. Brandon Ben - Peridot, AZ & Wawa Ben - Peridot, AZ
12. Nolan Conway - Cut Bank, MT & Colten Lefthand - Eden Valley, AB
13. Bart Ness - Kennebec, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
14. Lucius Sells - Rough Rock, AZ & Kevin Yazzie - Chinle, AZ
15. Jace Loring - Cut Bank, MT & Jayde Murphy - Cut Bank, MT
16. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Brandon Armajo - Lodge Grass, MT
17. Rawley Ben - Peridot, AZ & O.J. Williams - Holbrook, AZ
18. Jerome Tsosie - Anthem, AZ & Reneille Sells - Chinle, AZ
19. Jared Todacheenie - Indian Wells, AZ & Jaken Todacheenie - Indian Wells, AZ
20. JD Youngbird - Wilton, ND & Frank Whitecalfe - Garrison, ND
21. Greg Louis - Browning, MT & Preston Louis - Browning, MT
22. Marty Watson - Box Elder, MT & Joshua Felicia - Wyola, MT
23. Colin Begay - Tempe, AZ & Denton Begay - Many Farms, AZ
24. Jon Arviso - Seba Dalkai, AZ & Doyle Yazzie - Winslow, NM
25. Rance Nez - Chinle, AZ & Cameron Tsinigine - Gilbert, AZ
26. Justine Doka - Fountain Hills, AZ & Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
27. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
28. Rope Three Irons - Lodge Grass, MT & Jesse Chase - Mandaree, ND
29. Rudy Blossom - Owyhee, NV & Norbert Gibson - Owyhee, NV
30. Blair Burk - Durant, OK & Paul Roberts - Okmogee, OK
31. Robert Joe - La Plata, NM & Kee Etsitty Jr. - Chinle, AZ
32. Ty Allen Fischer - Ashland, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
33. TY St. Goddard - Browning, MT & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
34. James Vasku - Montezuma Creek, UT & Darryl Monroe - Page, AZ
35. Marlin Manson - Page, AZ & Chance Williams - Page, AZ
36. Skylar Gishie - Holbrook, AZ & Jeremy Alcott - Winslow, AZ
37. Shariff Sells - Kayenta, AZ & Vern Begay - Chinle, AZ
38. Preston Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
39. Brad Moreno - Kayenta, AZ & Casey Green - Warm Springs, OR
40. Shea Enos - Scottsdale, AZ & Kyle Woody - Mesa, AZ
41. Darcy Dixon - Morley, AB & Terry Tatsey - Browning, MT
42. David Madison - Wolf Point, MT & Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
43. Derrick Begay - Winslow, AZ & Ty Romo - Whiteriver, AZ
44. Kermit Clary - Ronan, MT & Cj Robinson - Polson, MT
45. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Chris Lamere - Box Elder, MT
46. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
47. Dewayne Sells - Chinle, AZ & Scooter Garcia - Churchrock, NM
48. Doug Lawrence - Whitehorse, SD & Daycen Hunt - Eagle Butte, SD
49. Joe Wilson - Martin, SD & Brent Belkham - Blunt, SD
50. John W. Bahe - Chinle, AZ & Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
51. Lucas Edgewater - Ganado, AZ & Rooster Yazzie - Brimhall, NM
52. Brock Belkham - Flandreau, SD & Paden Belkham - Blunt, SD
53. Leroy Etsitty - Kayenta, AZ & Tyler Etsitty - Kayenta, AZ
54. Ken Real Bird - Fort Lupton, CO & Leander Real Bird - Gilbert, AZ
55. Joe Ross - Rosebud, SD & Tyler John Byrne - Martin, SD
56. Eric Paul Watson - Box Elder, MT & Spider Ramone - Hays, MT
57. Rilee Fisher - Ashland, MT & Gunner Plenty - Garryowen, MT
58. Bryan Sells - Chinle, AZ & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
59. Delvin Ereaux - Hays, MT & Kaden Ereaux - Hays, MT
60. Neil Tatsey - Valier, MT & Jimmy Racine - Cut Bank, MT
61. Britt Givens - Riverton, WY & Ed Harry - Wadsworth, NV
62. Lance Boyd - Blackfoot, ID & Leo Ramone - Elko, NV
63. Edward Hawley - Surprise, AZ & Myles John - Indian Wells, AZ
64. Justin Turner - Vinita, OK & Clint Harry - Aguila, AZ
65. Bryson Seaton - Queen Creek, AZ & Roy Begay - Window Rock, AZ
66. Randall Baker - New Town, ND & Billy Lamere - Box Elder, MT
67. Jay Guerrero - Wadsworth, NV & Terry Doka - Fountain Hills, AZ
68. Connor Osborn - Tecumseh, OK & Quinton Inman - Ketchum, OK
69. Jay Crawler - Morley, AB & Jake Crawler - Morley, AB
70. Bob Joseph - Oakdale, CA & Melvin Joseph - Lone Pine, CA
71. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Wyatt Gibson - Thoreau, NM
72. Troy Crawler - Morley, AB & Garrett Benjamin - Morley, AB
73. AJ Ben - San Carlos, AZ & Jimmy Beatty - White River, AZ
74. Hoss Pepion - Browning, MT & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
75. Dennis Begay - Brimhall, NM & Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
76. Talan Cummins - Lodge Grass, MT & Corbin Fisher - Ashland, MT
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 40
2. Fri, October 15 2021, 9:00 AM Other Events
1.
Hayes Caboni - Kayenta, AZ
2. Kayden Caboni - Kayenta, AZ
3. Michelle Whitehorse - Kayenta, AZ
4. Robbie Johnson - Chinle, AZ
5. Dalton Porch - Kadoka, SD
6. Autumn Farland - Tonalea, AZ
7. Jared Yazzie - Kayenta, AZ
8. Jett Turner - Vinita, OK
9. Kayen Armajo - Lodge Grass, MT
10. Maddey Clary - Ronan, MT
11. Rodie Owen Pickens - Standoff, AB
12. Jasmine Yazzie - Kayenta, AZ
13. KC Sandoval - Yahtahey, NM
14. Janae Wagner - Crownpoint, NM
15. Daylan Nez - Winslow, AZ
16. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
17. Kelsey Gillin - Ronan, MT
18. Paden Belkham - Blunt, SD
19. Jocelyn Co'Nei'Sen'Ney - Sacaton, AZ
20. Talan Cummins - Lodge Grass, MT
21. Kadin Jodie - Churchrock, NM
22. Memphis Dodginghorse - Calgary, AB
23. Gator Boyd - Blackfoot, ID
24. Riggin Wimberley - Manderson, SD
25. Colben Kinlecheenie - Winslow, AZ
26. Twister Jim - Shiprock, NM
27. Ashley Yazzie - Brimhall, NM
28. Casey Johnson - Schurz, NV
29. Mervin Whitford, Jr - Box Elder, MT
30. Martin Watson - Box Elder, MT
31. Hanson King - Crownpoint, NM
32. Kloee Elsberg - Okanogan, WA
33. Hazin Schmidt - White River, SD
34. Kruz Ereaux - Hays, MT
35. Bailey Three Irons - Crow Agency, MT
36. Curtis Pretty On Top - Hardin, MT
37. Raelynn Yellowhorse - Cedar City, UT
38. Savannah Joe - Sacaton, AZ
39. Logan Cummins - Owyhee, NV
40. Rhone Schmidt - White River, SD
Jr. Barrel Racing - 36
1. Thu, October 14 2021, 12:00 PM JR/Open Barrels
1.
Bailey Three Irons - Crow Agency, MT
2. Baylee O'Leary - Colcord, OK
3. Hayden Edwards - Browning, MT
4. Peyton Porch - Kadoka, SD
5. Tashina Neztsosie - Ganado, AZ
6. Shonto Henio - Ganado, AZ
7. Traci Worker - Shonto, AZ
8. Delaney Rose Fisher - Ashland, MT
9. Julia Benally-Begay - Leupp, AZ
10. Adessa Kinlecheenie - Winslow, AZ
11. Paytin Johnson - Kyle, SD
12. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
13. Jasmine Yazzie - Kayenta, AZ
14. Memphis Dodginghorse - Calgary, AB
15. Fallon Real Bird - Garryowen, MT
16. Shiloh Henio - Ganado, AZ
17. Adoncia James - Ganado, AZ
18. Kloee Elsberg - Okanogan, WA
19. Maddey Clary - Ronan, MT
20. Lacey Parrish - Kirtland, NM
21. Taylor Thomas - Stanfield, AZ
22. Riata Wimberley - Manderson, SD
23. Nevaeh Little Bear - Cochrane, AB
24. Kyra Teehee - Oktaha, OK
25. Kaley Conway - Wickenberg, AZ
26. Raelynn Yellowhorse - Cedar City, UT
27. Leela Pepion - Browning, MT
28. Kali Young - Dupree, SD
29. Jayanna White - Ganado, AZ
30. Jhett Dale - Shiprock, NM
31. Taliyah Crook - Kingman, AZ
32. Trinity Wheeler - White Swan, WA
33. Kayclynn Young - Dupree, SD
34. Kayden Caboni - Kayenta, AZ
35. Karsyn Yazzie - Rough Rock, AZ
36. Michelle Whitehorse - Kayenta, AZ
SRTR - 30
2. Fri, October 15 2021, 9:00 AM Other Events
1.
Sam Bird - Cut Bank, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
2. Ken Augare - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
3. Gerald Moore - Tohatchi, NM & Fritz Roanhorse - Window Rock, AZ
4. Britt Givens - Riverton, WY & Ed Harry - Wadsworth, NV
5. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Leon Monroe - Phoenix, AZ
6. Dennis Dahle - Cut Bank, MT & Carl Johnson - Schurz, NV
7. Jon J. Keplin - Belcourt, ND & Chris Lamere - Box Elder, MT
8. Larry Willie - Winslow, AZ & Art Sells - Chinle, AZ
9. Carl Begay - Leupp, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
10. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
11. Bart Ness - Kennebec, SD & Frank Whitecalfe - Garrison, ND
12. Rudy Blossom - Owyhee, NV & Norbert Gibson - Owyhee, NV
13. Hoss Pepion - Browning, MT & Terry Fischer - Fort Yates, ND
14. JD Youngbird - Wilton, ND & Donald E Charging - Parshall, ND
15. Gene Small - Lame Deer, MT & O.T. Thompson - Lame Deer, MT
16. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Neil Karlson - Garrison, ND
17. Reggie Sells - Kayenta, AZ & Spider Ramone - Hays, MT
18. Casey Green - Warm Springs, OR & James Begay Jr. - Winslow, AZ
19. Robert Joe - La Plata, NM & Albert Nez - Page, AZ
20. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
21. Mike Not Afraid - Hardin, MT & Melvin Joseph - Lone Pine, CA
22. Randall Baker - New Town, ND & Billy Lamere - Box Elder, MT
23. Marvin Yellow Horn - Calgary, AB & Robert Bruised Head - Standoff, AB
24. Allen Fisher - Ashland, MT & Ted Hoyt - Cut Bank, MT
25. Darcy Dixon - Morley, AB & John Pickens - Babb, MT
26. David Madison - Wolf Point, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
27. Troy Crawler - Morley, AB & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
28. Bob Joseph - Oakdale, CA & Dexter Donald - Tonalea, AZ
29. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Howard Begay - Chambers, AZ
30. Shea Enos - Scottsdale, AZ & Jimmy Beatty - White River, AZ
Steer Roping - 0