SDRA Finals - Sioux Falls, SD R2
Bareback - 4
2. Sat, October 23 2021, 7:00 PM
1.
Iver Paul - Faith, SD
2. Bobby Reynolds - Garreston, SD
3. Hunter Big Eagle - Harrold, SD
4. Alex McElmury - Volga, SD
Barrel Racing - 12
2. Sat, October 23 2021, 7:00 PM
1.
Tammy Watson - Mitchell, SD
2. Sydney Maher - Timber Lake, SD
3. Dori Hollenbeck - Winner, SD
4. Piper Cordes - Wall, SD
5. Heather Bosse - Cogswell, ND
6. Shaw Nelson - Hartford, SD
7. Becky Amio - Blunt, SD
8. Jonnie Anders - Elm Springs, SD
9. Keylee Zancanella - Aurora, SD
10. Sarah Rose - Volga, SD
11. Brandee Wardell - Buffalo, SD
12. Kristen Zancanella - Aurora, SD
Bull Riding - 12
2. Sat, October 23 2021, 7:00 PM
1.
Dylan Bradford - Selby, SD
2. Zach Faehnrich - Mobridge, SD
3. Kyle Hapney - Harrold, SD
4. Hadley Joens - Eagle Butte, SD
5. Chazz Gabe - Timber Lake, SD
6. Casey Heninger - Ft. Pierre, SD
7. Levi Schonembaum - Burke, SD
8. Wacey Ferguson - Hermosa, SD
9. Kane Grant - Whitewood, SD
10. Lane Miller - Bowdle, SD
11. Reece Reder - Belle Fourche, SD
12. Jack Rodenbaugh - Box Elder, SD
Calf Roping - 10
2. Sat, October 23 2021, 7:00 PM
1.
Bodi Mattson - Sturgis, SD
2. Myles Kenzy - Iona, SD
3. Dillon Sackett - Alcester, SD
4. Nathan Sandoz - Newell, SD
5. John Thelen - Sioux Falls, SD
6. Rio Nutter - Rapid City, SD
7. Brody Jones - Brookings, SD
8. Cole Schneider - Brookings, SD
9. Evan Thyberg - Hartford, SD
10. Conner Herren - Crooks, SD
Goat Tying - 11
2. Sat, October 23 2021, 7:00 PM
1.
Layni Stevens - Saint Lawrence, SD
2. Rickie Engesser - Spearfish, SD
3. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD
4. Madison Moody - Letcher, SD
5. Joey Carley - Philip, SD
6. Josie Mousel - Colman, SD
7. Opal Harkins - Deadwood, SD
8. Lainee Schonebaum - Burke, SD
9. Sarah Vos - Caputa, SD
10. Sara Miller - Bowdle, SD
11. Chloe Herren - Crooks, SD
Ladies Breakaway - 12
2. Sat, October 23 2021, 7:00 PM
1.
Rickie Engesser - Spearfish, SD
2. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD
3. Haley Brown - Porcupine, SD
4. Taylor Engesser - Spearfish, SD
5. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
6. Lainee Schonebaum - Burke, SD
7. Wacey Brown - Piedmont, SD
8. Taryn Sippel - Box Elder, SD
9. Holly Oftedahl - Brookings, SD
10. Cedar Jandreau - Kennebec, SD
11. Rachel Kelderman - Hudson, SD
12. Hanna Hostutler - Midland, SD
Mixed Team Roping - 12
2. Sat, October 23 2021, 7:00 PM
1.
Ashly Price - Faith, SD & Matt Zancanella - Aurora, SD
2. Haley Brown - Porcupine, SD & Cash Hetzel - Lemmon, SD
3. Jayme Peterson - Belle Fourche, SD & Payton Pirrung - Hartford, SD
4. Rickie Engesser - Spearfish, SD & Jade Nelson - Midland, SD
5. Braden Pirrung - Hartford, SD & Keylee Zancanella - Aurora, SD
6. Neal Engesser - Spearfish, SD & Taylor Engesser - Spearfish, SD
7. Cedar Jandreau - Kennebec, SD & Tee Hale - Union Center, SD
8. Jade Schmidt - Box Elder, SD & Opal Harkins - Deadwood, SD
9. Hanna Hostutler - Midland, SD & Jake Nelson - Creighton, SD
10. Jolene Loiseau - Flandreau, SD & Dylan Hart - Flandreau, SD
11. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD & Casey Heninger - Ft. Pierre, SD
12. Donelle Cobb - Red Owl, SD & Clint Cobb - Red Owl, SD
Saddle Bronc - 7
2. Sat, October 23 2021, 7:00 PM
1.
Kyle Hapney - Harrold, SD
2. John Thelen - Sioux Falls, SD
3. Miles Kreeger - Lake Andes, SD
4. Teigan Clark - Meadow, SD
5. Traden Lockwood - Hermosa, SD
6. Zane Howe - Rapid City, SD
7. Tj Morrison - Piedmont, SD
Sr. Breakaway - 12
2. Sat, October 23 2021, 7:00 PM
1.
Darren Lammers - Chancellor, SD
2. Chad Hetzel - Lemmon, SD
3. Steve Klein - Sioux Falls, SD
4. Jb Lord - Aurora, SD
5. Fay Jandreau - Highmore, SD
6. Chuck Nelson - Hartford, SD
7. Darrell Barry - Belle Fourche, SD
8. Blaine Carey - Huron, SD
9. Chuck Hamlin - Highmore, SD
10. Shawn Carey - Huron, SD
11. Barry Knippling - Chamberlain, SD
12. Glen Hostutler - Midland, SD
Steer Wrestling - 12
2. Sat, October 23 2021, 7:00 PM
1.
Clint Nelson - Philip, SD
2. Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD
3. Tye Hale - Red Owl, SD
4. Lucas Camac - Kimball, SD
5. Brent Woodward - Dupree, SD
6. Jason Hapney - Harrold, SD
7. Denton Good - Long Valley, SD
8. Sid Hart - Yankton, SD
9. Carson Good - Long Valley, SD
10. Tegun Spring - Enning, SD
11. Brayden Burrus - Rapid City, SD
12. Tee Hale - Union Center, SD
Team Penning - 12
2. Sat, October 23 2021, 7:00 PM
1.
Randy Olson - Harrisburg, SD & David Horn - Piedmont, SD & Kerry Horn -
2. Bogie Webb - Volin, SD & Terry Trower - Dell Rapids, SD & Daryl Hammerstrom -
3. Gary Garbe - Alpena, SD & Chuck Nelson - Hartford, SD & Mick Varilek -
4. Tara Thompson - Sioux Falls, SD & Robert Devitt - Harrisburg, SD & Bryan Runge -
5. Brad Nesheim - Dimock, SD & Tom Jones - Sioux Falls, SD & Steve Klein -
6. Larry Fossum - Hartford, SD & Mike Austin - Centerville, SD & Glen Dieters -
7. Wally Bakke - Irene, SD & Sydney Zeller - Reliance, SD & Doni Zeller -
8. Harold Fischer - Vermillion, SD & Stephanie Jacobsen - Mitchell, SD & John Havranek -
9. Tom Varilek - Geddes, SD & John Dean - Platte, SD & Heather Bosse -
10. Lennie Steffen - Colome, SD & Taryn Guinn - Reliance, SD & Mary Pat Fawcett -
11. Paul Borgmann - White Lake, SD & Colin Borgmann - White Lake, SD & Lindsey Borgmann -
12. Robert Runge - Davis, SD & Jim Dunkelberger - Sioux Falls, SD & Leslie Dunkelberger -
Team Roping - 12
2. Sat, October 23 2021, 7:00 PM
1.
JB Lord - Aurora, SD & Jake Nelson - Creighton, SD
2. Shaw Loiseau - Colman, SD & Dylan Hart - Flandreau, SD
3. Jade Schmidt - Box Elder, SD & Jade Nelson - Midland, SD
4. Tucker McDaniel - Midland, SD & Clint Cobb - Red Owl, SD
5. Braden Pirrung - Hartford, SD & Matt Zancanella - Aurora, SD
6. Bodi Mattson - Sturgis, SD & Cash Hetzel - Lemmon, SD
7. Tye Hale - Red Owl, SD & Tee Hale - Union Center, SD
8. Rio Nutter - Rapid City, SD & Daine Mcnenny - Sturgis, SD
9. Wroper Kosel - Glenham, SD & Clint Nelson - Philip, SD
10. Lucas Thompsen - Fulton, SD & Brad Oland - Britton, SD
11. Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD & Payton Pirrung - Hartford, SD
12. Marty McPherson - Piedmont, SD & Darren Lammers - Chancellor, SD
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0