Oelrichs, SD 9/12
Bareback - 4
3. Sun, September 12 2021, 1:00 PM
1.
Tucker Zingg - Crow Agency, MT
2. Kashton Ford - Sturgis, SD
3. Reigns Provost - Rapid City, SD
4. Andy Gingerich - Leola, SD
Barrel Racing - 22
1S. Sun, September 12 2021, 9:00 AM
1.
Jenna Humble - Mud Butte, SD
2. Piper Cordes - Wall, SD
3. Kelly Anders - Elm Springs, SD
4. Becky Barry - Belle Fourche, SD
5. Wanda Brown - Edgemont, SD
6. Rickie Engesser - Spearfish, SD
7. Taylor Engesser - Spearfish, SD
8. Kassidy Rozell - Brookings, SD
9. Tia Jandreau - Kimball, SD
10. Jonnie Anders - Elm Springs, SD
11. Kristen Zancanella - Aurora, SD
12. Keylee Zancanella - Aurora, SD
3. Sun, September 12 2021, 1:00 PM
1.
Layni Stevens - Saint Lawrence, SD
2. Heather Bosse - Cogswell, ND
3. Jodi Nelson - Hartford, SD
4. Carey Rivinius - Carson, ND
5. Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
6. Reann Crane - Whitewood, SD
7. Jodie O'Bryan - Belvidere, SD
8. Brandee Wardell - Buffalo, SD
9. Jamie Zingg - Crow Agency, MT
10. Amy Wilcox - Red Owl, SD
Bull Riding - 6
3. Sun, September 12 2021, 1:00 PM
1.
Wacey Ferguson - Hermosa, SD
2. Reece Redder - Fruitdale, SD
3. Clint Nelson - Philip, SD
4. David Hartshorn - Custer, SD
5. Thayne Elshere - Sturgis, SD
6. Michael Voigt - Whitewood, SD
Calf Roping - 11
3. Sun, September 12 2021, 1:00 PM
1.
Lee Sivertsen - Ree Heights, SD
2. Cade Lockhart - Oelrichs, SD
3. Tucker Zingg - Crow Agency, MT
4. Matt Peters - Oelrichs, SD
5. Tanner Fite - Hermosa, SD
6. Nathan Sandoz - Newell, SD
7. Tegan Fite - Hermosa, SD
8. Troy Wilcox - Red Owl, SD
9. Will Smith - Gordon, NE
10. Winston Brown - Piedmont, SD
11. Jess Woodward - Dupree, SD
Goat Tying - 4
3. Sun, September 12 2021, 1:00 PM
1.
Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
2. Layni Stevens - Saint Lawrence, SD
3. Courtney Tope - Buffalo, SD
4. Sarah Vos - Caputa, SD
Ladies Breakaway - 33
1S. Sun, September 12 2021, 9:00 AM
1.
Keylee Zancanella - Aurora, SD
2. Hanna Schmidt - Keldron, SD
3. Brooke Howell - Belle Fourche, SD
4. Randa Clabaugh - Arvada, WY
5. Wrayler Brown - Piedmont, SD
6. Kaycee Moody - Buffalo, SD
7. Wregan Brown - Piedmont, SD
8. Jessica Magilke - Solen, ND
9. Jessica Woodward - Custer, SD
10. Taylor Engesser - Spearfish, SD
11. Rickie Engesser - Spearfish, SD
12. Kayla Olson - Chadron, NE
13. Lacey Hewitt - Whitewood, SD
14. Toree Edgar - Oral, SD
15. Holly Oftedahl - Brookings, SD
16. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
17. Kassidy Rozell - Brookings, SD
18. Brooke Nelson - Philip, SD
19. Shayla Howell - Belle Fourche, SD
20. Peggy Garman - Sundance, WY
21. Stacy Kraupie - Bridgeport, NE
22. Jennifer Gale - Humboldt, SD
23. Haley Brown - Porcupine, SD
3. Sun, September 12 2021, 1:00 PM
1.
Hanna Hostutler - Midland, SD
2. Taryn Sippel - Box Elder, SD
3. Amy Johnson - Reva, SD
4. Sarah Vos - Caputa, SD
5. Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
6. Sidney Peters - Oelrichs, SD
7. Courtney Peters - Hot Springs, SD
8. Layni Stevens - Saint Lawrence, SD
9. Reann Crane - Whitewood, SD
10. Brenda White - Oelrichs, SD
Mixed Team Roping - 23
1S. Sun, September 12 2021, 9:00 AM
1.
Keylee Zancanella - Aurora, SD & Jb Lord - Aurora, SD
2. Rickie Engesser - Spearfish, SD & Jon Peterson - Belle Fourche, SD
3. Kelsey McDaniel - Midland, SD & Tucker Mcdaniel - Midland, SD
4. Haley Brown - Porcupine, SD & Cash Hetzel - Lemmon, SD
5. Holly Oftedahl - Brookings, SD & Kassidy Rozell - Brookings, SD
6. Kayla Olson - Chadron, NE & Brad Olson - Chadron, NE
7. Donelle Cobb - Red Owl, SD & Clint Cobb - Red Owl, SD
8. Jade Schmidt - Box Elder, SD & Brooke Nelson - Philip, SD
9. Hanna Schmidt - Keldron, SD & Rory Brown - Edgemont, SD
10. Denise Nelson - Midland, SD & Jeff Nelson - Philip, SD
11. Shayla Howell - Belle Fourche, SD & Guy Howell - Belle Fourche, SD
12. Neal Engesser - Spearfish, SD & Taylor Engesser - Spearfish, SD
13. Brooke Howell - Belle Fourche, SD & Jade Nelson - Midland, SD
3. Sun, September 12 2021, 1:00 PM
1.
Ashly Price - Faith, SD & Bobby Harris - Highmore, SD
2. Brett Wilcox - Red Owl, SD & Melissa Wilcox - Red Owl, SD
3. Hanna Hostutler - Midland, SD & Glen Hostutler - Midland, SD
4. Mac Hinton - Oglala, SD & Mato Hinton - Oglala, SD
5. Amy Johnson - Reva, SD & Brad Johnson - Reva, SD
6. Brenda White - Oelrichs, SD & Dan Lindsey - Chadron, NE
7. Reann Crane - Whitewood, SD & Paul Tierney - Oral, SD
8. Alex Hale - Union Center, SD & Tee Hale - Union Center, SD
9. Tanielle Arneson - Enning, SD & Tarin Arneson - Red Owl, SD
10. Taryn Sippel - Box Elder, SD & Daine Mcnenny - Sturgis, SD
Saddle Bronc - 3
3. Sun, September 12 2021, 1:00 PM
1.
Traden Lockwood - Hermosa, SD
2. Jackson Ford - Sturgis, SD
3. Thayne Elshere - Sturgis, SD
Sr. Breakaway - 21
1S. Sun, September 12 2021, 9:00 AM
1.
Chuck Hamlin - Highmore, SD
2. Tim Nelson - Midland, SD
3. Bogie Webb - Volin, SD
4. Darren Lammers - Chancellor, SD
5. Fay Jandreau - Highmore, SD
6. Mike Nelson - Philip, SD
7. Steve Klein - Sioux Falls, SD
8. Mike McInerney - Sundance, WY
9. Neal Engesser - Spearfish, SD
10. JB Lord - Aurora, SD
11. Darrell Barry - Belle Fourche, SD
12. Chad Hetzel - Lemmon, SD
13. Kirk Ford - Sturgis, SD
3. Sun, September 12 2021, 1:00 PM
1.
Glen Hostutler - Midland, SD
2. John Dean - Geddes, SD
3. Jim Hale - White Owl, SD
4. Dean Moncur - Piedmont, SD
5. Barry Knippling - Chamberlain, SD
6. Chuck Nelson - Hartford, SD
7. Shawn Carey - Huron, SD
8. Scot Obryan - Belvidere, SD
Steer Wrestling - 12
3. Sun, September 12 2021, 1:00 PM
1.
Daycen Hunt - Ridgeview, SD
2. Joe Wilson - Martin, SD
3. Del Kraupie - Bridgeport, NE
4. Carson Good - Long Valley, SD
5. Clint Nelson - Philip, SD
6. Tee Hale - Union Center, SD
7. Brad Johnson - Reva, SD
8. Denton Good - Long Valley, SD
9. Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD
10. Tye Hale - Red Owl, SD
11. Brett Wilcox - Red Owl, SD
12. Brayden Burrus - Rapid City, SD
Team Penning - 9
2TP. Sun, September 12 2021, 12:00 PM
1.
Robert Runge - Davis, SD & Leslie Dunkelberger - Sioux Falls, SD & Jim Dunkelberger -
2. Gary Garbe - Alpena, SD & Mick Varilek - Geddes, SD & Chuck Nelson -
3. Heather Bosse - Cogswell, ND & John Dean - Geddes, SD & Tom Varilek -
4. Darren Lammers - Chancellor, SD & Steve Klein - Sioux Falls, SD & Tom Jones -
5. Tara Thompson - Sioux Falls, SD & Bryan Runge - Tea, SD & Robert Devitt -
6. Kerry Horn - Tripp, SD & Randy Olson - Harrisburg, SD & David Horn -
7. Doni Zeller - Reliance, SD & Sydney Zeller - Reliance, SD & Wally Bakke -
8. Bogie Webb - Volin, SD & Terry Trower - Dell Rapids, SD & Daryl Hammerstrom -
9. Colin Borgmann - White Lake, SD & Lindsey Borgmann - Stickney, SD & Paul Borgmann -
Team Roping - 23
1S. Sun, September 12 2021, 9:00 AM
1.
Tyrell Moody - Buffalo, SD & Rory Brown - Edgemont, SD
2. Trevor Olson - Mud Butte, SD & Sam Huffman - Lemmon, SD
3. Tim Nelson - Midland, SD & Jeff Nelson - Philip, SD
4. Tucker McDaniel - Midland, SD & Clint Cobb - Red Owl, SD
5. Wroper Kosel - Leola, SD & Wyett Magilke - Solen, ND
6. JB Lord - Aurora, SD & Jake Nelson - Creighton, SD
7. Mike Nelson - Philip, SD & Clint Nelson - Philip, SD
8. Jon Peterson - Belle Fourche, SD & Cash Hetzel - Lemmon, SD
9. Lee Wurdeman - Harrison, NE & Dee Zimmerman - Harrison, SD
10. Darren Lammers - Chancellor, SD & Steve Klein - Sioux Falls, SD
11. Lucas Thompsen - Fulton, SD & Brad Oland - Britton, SD
12. Brent McInerney - Alzada, MT & Guy Howell - Belle Fourche, SD
13. Jade Schmidt - Box Elder, SD & Jade Nelson - Midland, SD
3. Sun, September 12 2021, 1:00 PM
1.
Scott White - Oelrichs, SD & Dan Lindsey - Chadron, NE
2. Ora Taton - Rapid City, SD & Daine Mcnenny - Sturgis, SD
3. Jess Woodward - Dupree, SD & Billy Boldon - Oglala, SD
4. Tye Hale - Red Owl, SD & Tee Hale - Union Center, SD
5. Wade Monnens - Belle Fourche, SD & Bobby Harris - Highmore, SD
6. Troy Wilcox - Red Owl, SD & Brett Wilcox - Red Owl, SD
7. Matt Peters - Oelrichs, SD & Riley Ruland - Rapid City, SD
8. Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD & Paul Tierney - Oral, SD
9. Tegan Fite - Hermosa, SD & Tanner Fite - Hermosa, SD
10. Del Kraupie - Bridgeport, NE & Brad Johnson - Reva, SD
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 7
3. Sun, September 12 2021, 1:00 PM
1.
Chris Reeves - Eagle Butte, SD
2. Scott White - Oelrichs, SD
3. Hank Taton - Bison, SD
4. Daine McNenny - Sturgis, SD
5. Matt Jones - Midland, SD
6. Ora Taton - Rapid City, SD
7. TY Fish - Buffalo Gap, SD