Oelrichs, SD 9/11
Bareback - 3
2. Sat, September 11 2021, 1:00 PM
1.
Tucker Zingg - Crow Agency, MT
2. Reigns Provost - Rapid City, SD
3. Kashton Ford - Sturgis, SD
Barrel Racing - 22
2. Sat, September 11 2021, 1:00 PM
1.
Kelly Anders - Elm Springs, SD
2. Jodie O'Bryan - Belvidere, SD
3. Amy Wilcox - Red Owl, SD
4. Kassidy Rozell - Brookings, SD
5. Jonnie Anders - Elm Springs, SD
6. Jodi Nelson - Hartford, SD
7. Jamie Zingg - Crow Agency, MT
8. Jenna Humble - Mud Butte, SD
9. Carey Rivinius - Carson, ND
10. Piper Cordes - Wall, SD
11. Brandee Wardell - Buffalo, SD
12. Layni Stevens - Saint Lawrence, SD
3S. Sat, September 11 2021, 3:00 PM
1.
Reann Crane - Whitewood, SD
2. Rickie Engesser - Spearfish, SD
3. Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
4. Tia Jandreau - Kimball, SD
5. Wanda Brown - Edgemont, SD
6. Heather Bosse - Cogswell, ND
7. Taylor Engesser - Spearfish, SD
8. Becky Barry - Belle Fourche, SD
9. Kristen Zancanella - Aurora, SD
10. Keylee Zancanella - Aurora, SD
Bull Riding - 3
2. Sat, September 11 2021, 1:00 PM
1.
Wacey Ferguson - Hermosa, SD
2. Reece Redder - Fruitdale, SD
3. Clint Nelson - Philip, SD
Calf Roping - 10
2. Sat, September 11 2021, 1:00 PM
1.
Nathan Sandoz - Newell, SD
2. Will Smith - Gordon, NE
3. Tegan Fite - Hermosa, SD
4. Winston Brown - Piedmont, SD
5. Jess Woodward - Dupree, SD
6. Cade Lockhart - Oelrichs, SD
7. Tucker Zingg - Crow Agency, MT
8. Tanner Fite - Hermosa, SD
9. Troy Wilcox - Red Owl, SD
10. Matt Peters - Oelrichs, SD
Goat Tying - 4
2. Sat, September 11 2021, 1:00 PM
1.
Sarah Vos - Caputa, SD
2. Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
3. Layni Stevens - Saint Lawrence, SD
4. Courtney Tope - Buffalo, SD
Ladies Breakaway - 37
2. Sat, September 11 2021, 1:00 PM
1.
Amy Johnson - Reva, SD
2. Brenda White - Oelrichs, SD
3. Holly Oftedahl - Brookings, SD
4. Sarah Vos - Caputa, SD
5. Randa Clabaugh - Arvada, WY
6. Courtney Peters - Hot Springs, SD
7. Kassidy Rozell - Brookings, SD
8. Layni Stevens - Saint Lawrence, SD
9. Brooke Nelson - Philip, SD
10. Jennifer Gale - Humboldt, SD
3S. Sat, September 11 2021, 3:00 PM
1.
Keylee Zancanella - Aurora, SD
2. Wrayler Brown - Piedmont, SD
3. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
4. Peggy Garman - Sundance, WY
5. Sidney Peters - Oelrichs, SD
6. Kylene Baker - Buffalo Gap, SD
7. Kaycee Moody - Buffalo, SD
8. Toree Edgar - Oral, SD
9. Shayla Howell - Belle Fourche, SD
10. Taryn Sippel - Box Elder, SD
11. Brooke Howell - Belle Fourche, SD
12. Kayla Olson - Chadron, NE
13. Taylor Engesser - Spearfish, SD
14. Kaycee Werdel - Chadron, NE
15. Rickie Engesser - Spearfish, SD
16. Hanna Hostutler - Midland, SD
17. Lacey Hewitt - Whitewood, SD
18. Stacy Kraupie - Bridgeport, NE
19. Kari Monroe - Harrison, NE
20. Reann Crane - Whitewood, SD
21. Andie Hubbard - Bantassle, WY
22. Hanna Schmidt - Keldron, SD
23. Jessica Woodward - Custer, SD
24. Jessica Magilke - Solen, ND
25. Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
26. Wregan Brown - Piedmont, SD
27. Haley Brown - Porcupine, SD
Mixed Team Roping - 23
2. Sat, September 11 2021, 1:00 PM
1.
Brenda White - Oelrichs, SD & Dan Lindsey - Chadron, NE
2. Tanielle Arneson - Enning, SD & Tarin Arneson - Red Owl, SD
3. Denise Nelson - Midland, SD & Jeff Nelson - Philip, SD
4. Jade Schmidt - Box Elder, SD & Brooke Nelson - Philip, SD
5. Amy Johnson - Reva, SD & Brad Johnson - Reva, SD
6. Mac Hinton - Oglala, SD & Mato Hinton - Oglala, SD
7. Ashly Price - Faith, SD & Bobby Harris - Highmore, SD
8. Holly Oftedahl - Brookings, SD & Kassidy Rozell - Brookings, SD
9. Brett Wilcox - Red Owl, SD & Melissa Wilcox - Red Owl, SD
10. Alex Hale - Union Center, SD & Tee Hale - Union Center, SD
3S. Sat, September 11 2021, 3:00 PM
1.
Keylee Zancanella - Aurora, SD & Jb Lord - Aurora, SD
2. Shayla Howell - Belle Fourche, SD & Guy Howell - Belle Fourche, SD
3. Reann Crane - Whitewood, SD & Paul Tierney - Oral, SD
4. Neal Engesser - Spearfish, SD & Taylor Engesser - Spearfish, SD
5. Haley Brown - Porcupine, SD & Cash Hetzel - Lemmon, SD
6. Brooke Howell - Belle Fourche, SD & Jade Nelson - Midland, SD
7. Rickie Engesser - Spearfish, SD & Jon Peterson - Belle Fourche, SD
8. Hanna Schmidt - Keldron, SD & Rory Brown - Edgemont, SD
9. Kelsey McDaniel - Midland, SD & Tucker Mcdaniel - Midland, SD
10. Taryn Sippel - Box Elder, SD & Daine Mcnenny - Sturgis, SD
11. Kayla Olson - Chadron, NE & Brad Olson - Chadron, NE
12. Hanna Hostutler - Midland, SD & Glen Hostutler - Midland, SD
13. Donelle Cobb - Red Owl, SD & Clint Cobb - Red Owl, SD
Saddle Bronc - 1
2. Sat, September 11 2021, 1:00 PM
1.
Traden Lockwood - Hermosa, SD
Sr. Breakaway - 22
2. Sat, September 11 2021, 1:00 PM
1.
John Dean - Geddes, SD
2. Dean Moncur - Piedmont, SD
3. Darren Lammers - Chancellor, SD
4. Bogie Webb - Volin, SD
5. Lyle Wilcox - Red Owl, SD
6. Tim Nelson - Midland, SD
7. Steve Klein - Sioux Falls, SD
8. Jim Hale - White Owl, SD
9. Chuck Nelson - Hartford, SD
3S. Sat, September 11 2021, 3:00 PM
1.
Shawn Carey - Huron, SD
2. Mike Nelson - Philip, SD
3. Darrell Barry - Belle Fourche, SD
4. Neal Engesser - Spearfish, SD
5. Chuck Hamlin - Highmore, SD
6. Barry Knippling - Chamberlain, SD
7. Glen Hostutler - Midland, SD
8. Fay Jandreau - Highmore, SD
9. Mike McInerney - Sundance, WY
10. JB Lord - Aurora, SD
11. Scot Obryan - Belvidere, SD
12. Kirk Ford - Sturgis, SD
13. Chad Hetzel - Lemmon, SD
Steer Wrestling - 11
2. Sat, September 11 2021, 1:00 PM
1.
Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD
2. Brett Wilcox - Red Owl, SD
3. Joe Wilson - Martin, SD
4. Denton Good - Long Valley, SD
5. Carson Good - Long Valley, SD
6. Brayden Burrus - Rapid City, SD
7. Brad Johnson - Reva, SD
8. Del Kraupie - Bridgeport, NE
9. Clint Nelson - Philip, SD
10. Tye Hale - Red Owl, SD
11. Tee Hale - Union Center, SD
Team Penning - 9
1TP. Sat, September 11 2021, 12:00 PM
1.
John Dean - Geddes, SD & Tom Varilek - Geddes, SD & Heather Bosse -
2. Doni Zeller - Reliance, SD & Sydney Zeller - Reliance, SD & Wally Bakke -
3. Colin Borgmann - White Lake, SD & Lindsey Borgmann - Stickney, SD & Paul Borgmann -
4. Terry Trower - Dell Rapids, SD & Daryl Hammerstrom - Davis, SD & Bogie Webb -
5. Steve Klein - Sioux Falls, SD & Tom Jones - Sioux Falls, SD & Darren Lammers -
6. Robert Devitt - Harrisburg, SD & Tara Thompson - Sioux Falls, SD & Bryan Runge -
7. Jim Dunkelberger - Sioux Falls, SD & Leslie Dunkelberger - Sioux Falls, SD & Robert Runge -
8. David Horn - Piedmont, SD & Randy Olson - Harrisburg, SD & Kerry Horn -
9. Chuck Nelson - Hartford, SD & Mick Varilek - Geddes, SD & Gary Garbe -
Team Roping - 21
2. Sat, September 11 2021, 1:00 PM
1.
Tim Nelson - Midland, SD & Jeff Nelson - Philip, SD
2. Tye Hale - Red Owl, SD & Tee Hale - Union Center, SD
3. Jade Schmidt - Box Elder, SD & Jade Nelson - Midland, SD
4. Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD & Brad Johnson - Reva, SD
5. Ora Taton - Rapid City, SD & Daine Mcnenny - Sturgis, SD
6. Jess Woodward - Dupree, SD & Billy Boldon - Oglala, SD
7. Darren Lammers - Chancellor, SD & Steve Klein - Sioux Falls, SD
8. Troy Wilcox - Red Owl, SD & Brett Wilcox - Red Owl, SD
9. Scott White - Oelrichs, SD & Dan Lindsey - Chadron, NE
10. Tegan Fite - Hermosa, SD & Tanner Fite - Hermosa, SD
3S. Sat, September 11 2021, 3:00 PM
1.
Wroper Kosel - Leola, SD & Wyett Magilke - Solen, ND
2. Brent McInerney - Alzada, MT & Guy Howell - Belle Fourche, SD
3. Wade Monnens - Belle Fourche, SD & Bobby Harris - Highmore, SD
4. JB Lord - Aurora, SD & Jake Nelson - Creighton, SD
5. Tyrell Moody - Buffalo, SD & Rory Brown - Edgemont, SD
6. Jon Peterson - Belle Fourche, SD & Cash Hetzel - Lemmon, SD
7. Lucas Thompsen - Fulton, SD & Brad Oland - Britton, SD
8. Matt Peters - Oelrichs, SD & Riley Ruland - Rapid City, SD
9. Trevor Olson - Mud Butte, SD & Sam Huffman - Lemmon, SD
10. Tucker McDaniel - Midland, SD & Clint Cobb - Red Owl, SD
11. Marty McPherson - Piedmont, SD & Clint Nelson - Philip, SD
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 7
2. Sat, September 11 2021, 1:00 PM
1.
Chris Reeves - Eagle Butte, SD
2. Matt Jones - Midland, SD
3. Ora Taton - Rapid City, SD
4. Hank Taton - Bison, SD
5. Scott White - Oelrichs, SD
6. Daine McNenny - Sturgis, SD
7. TY Fish - Buffalo Gap, SD