Dupree, SD
Bareback - 1
2. Sat, June 26 2021, 6:00 PM
1.
Iver Paul - Faith, SD
Barrel Racing - 43
1S. Sat, June 26 2021, 9:00 AM
1.
Jonnie Anders - Elm Springs, SD
2. Kari Addison - New Underwood, SD
3. Sydney Theobald - Ft. Pierre, SD
4. Jane Burke - Newell, SD
5. Ryen Sheppick - Pierre, SD
6. Brandee Wardell - Buffalo, SD
7. Callie Robinson - Moorcroft, WY
8. Kailyn Groves - Faith, SD
9. Arina Haugen - Sturgis, SD
10. Meghan Corr - Hermosa, SD
11. Shelby Harris - Gillette, WY
12. Anna Mae Rosencranz - Belle Fourche, SD
13. Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
14. Kelly Anders - Elm Springs, SD
2. Sat, June 26 2021, 6:00 PM
1.
Melissa Morris - Pierre, SD
2. Taylor Hanson - Belle Fouche, SD
3. Tomie Bradford - Selby, SD
4. Alyssa Lockart - Oelrichs, SD
5. Becky Barry - Belle Fourche, SD
6. Sidni Ferguson - Dupree, SD
7. Megan Van Liere - Pierre, SD
8. Jasmyn Jensen - Belle Fourche, SD
9. Cindy Wall - Pierre, SD
10. Jill Moody - Pierre, SD
11. Stephanie Curtis - Fruitdale, SD
12. Amanda Lundquist - Golden Valley, ND
13. Chantel Kolb - Belle Fouche, SD
14. Jenna Humble - Mud Butte, SD
3. Sun, June 27 2021, 2:00 PM
1.
Heather Bosse - Cogswell, ND
2. Shyanne Howell - Belle Fourche, SD
3. Sierra Schott - McLaughlin, SD
4. Britta Strain - Gilette, WY
5. Jayme Peterson - Belle Fourche, SD
6. Cedar Kohr - Gilette, WY
7. Laura O'Leary - Eagle Butte, SD
8. Emily Zimba - McIntosh, SD
9. Lynn Kohr - Gillette, WY
10. Kailee Webb - Isabel, SD
11. Amy Wilcox - Red Owl, SD
12. Sage Kohr - Gillette, WY
13. Sydney Maher - Timber Lake, SD
14. Brooke Howell - Belle Fourche, SD
15. Taylor Engesser - Spearfish, SD
Bull Riding - 13
2. Sat, June 26 2021, 6:00 PM
1.
Austin Pateneaude - Timber Lake, SD
2. Jaiden Ducheneaux - Timber Lake, SD
3. Chazz Gabe - Timber Lake, SD
4. Casey Heninger - Ft Pierre, SD
5. Thomas Dryer - Selby, SD
6. Isaiah Ducheneaux - Timber Lake, SD
7. Dylan Bradford - Selby, SD
8. Gracen Hansen - Timber Lake, SD
3. Sun, June 27 2021, 2:00 PM
1.
Reece Reder - Eagle Butte, SD
2. Justin Hofer - Ipswich Sd, SD
3. Collin Hunt - Interior, SD
4. Hadley Joens - Eagle Butte, SD
5. Raile Joens - Eagle Butte, SD
Calf Roping - 22
1S. Sat, June 26 2021, 9:00 AM
1.
Cole Robinson - Moorcroft, WY
2. Weston Mills - Gillette, WY
3. Jason Schaefer - Brodus, MT
2. Sat, June 26 2021, 6:00 PM
1.
Chandler Comfort - Elwood, NE
2. Jess Woodward - Dupree, SD
3. Myles Kenzy - Iona, SD
4. Treg Thorstenson - Lantry, SD
5. Cade Lockhart - Oelrichs, SD
6. Trey Young - Dupree, SD
3. Sun, June 27 2021, 2:00 PM
1.
Grey Gilbert - Buffalo, SD
2. Newt Bruley - Willow Lake, SD
3. Bodi Mattson - Sturgis, SD
4. Dillon Sackett - Alcester, SD
5. Stratton Kohr - Gillette, WY
6. John Thelen - Sioux Falls, SD
7. Sterling Lee - Rhame, ND
8. Brett Wilcox - Red Owl, SD
9. Logan Murphy - Alzada, MT
10. Rio Nutter - Rapid City, SD
11. Rafe Wientjes - Onida, SD
12. TY Moser - Volga, SD
13. Troy Wilcox - Red Owl, SD
Goat Tying - 14
1S. Sat, June 26 2021, 9:00 AM
1.
Chenoa Vandestouwe - Inward, IA
2. McKenna Clingman - Laramie, WY
3. Kailyn Groves - Faith, SD
4. Cheyenne Vandestouwe - Inwood, IA
5. Camri Elshere - Elm Springs, SD
6. Landry Haugen - Sturgis, SD
7. Kennedy Pelzer - Pleasantville, IA
2. Sat, June 26 2021, 6:00 PM
1.
Alyssa Lockart - Oelrichs, SD
2. Sidni Ferguson - Dupree, SD
3. Kayden Steele - Newell, SD
3. Sun, June 27 2021, 2:00 PM
1.
Karli Verhulst - Reva, SD
2. Haiden Thompson - Yoder, WY
3. Opal Harkins - Deadwood, SD
4. Layni Stevens - Saint Lawrence, SD
Ladies Breakaway - 59
1S. Sat, June 26 2021, 9:00 AM
1.
Joey Carley - Philip, SD
2. Carole Hollers - Sturgis, SD
3. Kassidy Caspers - New Underwood, SD
4. Anna Mae Rosencranz - Belle Fourche, SD
5. Callie Robinson - Moorcroft, WY
6. Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
7. Camri Elshere - Elm Springs, SD
8. Meza Ham - Shadehill, SD
9. Jordyn McMamee - Buffalo, WY
10. Ryen Sheppick - Pierre, SD
11. McKenna Clingman - Laramie, WY
12. Devin Robinson - Moorcroft, WY
13. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
14. Amy Johnson - Reva, SD
15. Savanna Johnston - Elm Springs, SD
16. Cheyenne Vandestouwe - Inwood, IA
17. Cedar Jandreau - Kennebec, SD
18. Brooklyn Hanson - Faith, SD
19. Taryn Sippel - Box Elder, SD
20. Landry Haugen - Sturgis, SD
21. Sydney Theobald - Ft. Pierre, SD
22. Kailyn Groves - Faith, SD
23. Chenoa Vandestouwe - Inward, IA
24. Kenley Day - Faith, SD
25. Tessa Caspers - New Underwood, SD
2. Sat, June 26 2021, 6:00 PM
1.
Jacque Peterson - Isabel, SD
2. Sidni Ferguson - Dupree, SD
3. Wregan Brown - Piedmont, SD
4. Sadie Podzimek - Ludlow, SD
5. Syerra Christensen - Kennebec, SD
6. Madison Young - Dupree, SD
7. Gracy Gilbert - Camp Crook, SD
8. Chantel Kolb - Belle Fouche, SD
9. Lacey Hewitt - Whitewood, SD
10. Haley Brown - Porcupine, SD
11. Codi Sebastian - Dickinson, ND
12. Wacey Brown - Piedmont, SD
13. Mercedes Williams - Faith, SD
14. Tayla Thorstenson - Lantry, SD
15. Brooke Nelson - Midland, SD
16. Alyssa Lockart - Oelrichs, SD
17. Brenda White - Oelrichs, SD
3. Sun, June 27 2021, 2:00 PM
1.
Shayla Howell - Belle Fourche, SD
2. Layni Stevens - Saint Lawrence, SD
3. Laura Hunt - Ridgeview, SD
4. Kamira Miller - Newell, SD
5. Britta Strain - Gilette, WY
6. Kayla Spickelmier - Buffalo, SD
7. Haiden Thompson - Yoder, WY
8. Jayme Peterson - Belle Fourche, SD
9. Kecia Miller - Mud Butte, SD
10. Sage Kohr - Gillette, WY
11. Brooke Howell - Belle Fourche, SD
12. Opal Harkins - Deadwood, SD
13. Racquel Wientjes - Opal, SD
14. Taylor Engesser - Spearfish, SD
15. Rachel Kelderman - Hudson, SD
16. Hanna Hostutler - Midland, SD
17. Tierny Hamlin - Highmore, SD
Mixed Team Roping - 21
1S. Sat, June 26 2021, 9:00 AM
1.
Devin Robinson - Moorcroft, WY & Cole Robinson - Moorcroft, WY
2. Shauna Schaefer - Brodus, MT & Jason Schaefer - Brodus, MT
3. Weston Mills - Gillette, WY & Chenoa Vandestouwe - Inward, IA
4. Amy Johnson - Reva, SD & Brad Johnson - Reva, SD
5. Taryn Sippel - Box Elder, SD & Ryan Harris - Gillette, WY
6. Zane Rosencranz - Belle Fourche, SD & Anna Mae Rosencranz - Belle Fourche, SD
2. Sat, June 26 2021, 6:00 PM
1.
Syerra Christensen - Kennebec, SD & Carson Musick - Pierre, SD
2. Chantel Kolb - Belle Fouche, SD & Nevada Berquist - Watford City, ND
3. Taylor Hanson - Belle Fouche, SD & Chandler Comfort - Elwood, NE
4. Jayla Reed - Faith, SD & Ty Spiklemier - Faith, SD
5. Denise Nelson - Midland, SD & Jeff Nelson - Midland, SD
6. Tim Nelson - Midland, SD & Brooke Nelson - Midland, SD
7. Haley Brown - Porcupine, SD & Cash Hetzel - Lemmon, SD
3. Sun, June 27 2021, 2:00 PM
1.
Jayme Peterson - Belle Fourche, SD & Payton Pirrung - Hartford, SD
2. Brooke Howell - Belle Fourche, SD & Riley Curuchet - Kaycee, WY
3. Lindsey O'Keefe - Belle Fourche, SD & Levi O'Keefe - Belle Fourche, SD
4. Tanielle Arneson - Enning, SD & Taryn Arneson - Red Owl, SD
5. Taylor Engesser - Spearfish, SD & Jace Engesser - Spearfish, SD
6. Hanna Hostutler - Midland, SD & Jesse Hostutler - Midland, SD
7. Brett Wilcox - Red Owl, SD & Melissa Wilcox - Red Owl, SD
8. Shayla Howell - Belle Fourche, SD & Guy Howell - Belle Fourche, SD
Saddle Bronc - 9
2. Sat, June 26 2021, 6:00 PM
1.
Cole Pateneaude - Golden Valley, ND
2. Teigan Clark - Meadow, SD
3. Jesse Wilson - Martin, SD
3. Sun, June 27 2021, 2:00 PM
1.
John Thelen - Sioux Falls, SD
2. Cooper West - Philip, SD
3. TJ Morrison - Rapid City, SD
4. Wyatt Schuelke - Opal, SD
5. Seth Longbrake - Milesville, SD
6. Kaden Deal - Eagle Butte, SD
Sr. Breakaway - 22
1S. Sat, June 26 2021, 9:00 AM
1.
Darren Lammers - Chancellor, SD
2. Chad Hetzel - Lemmon, SD
3. JB Lord - Aurora, SD
4. John Hoven - McLaughlin, SD
2. Sat, June 26 2021, 6:00 PM
1.
Darrell Barry - Belle Fourche, SD
2. Lynn Williams - Faith, SD
3. Fay Jandreau - Highmore, SD
4. Lynn McNenny - Sturgis, SD
5. Mike McInerney - Sundance, WY
6. Tim Nelson - Midland, SD
7. Kirk Ford - Sturgis, SD
8. Mike Nelson - Phillip, SD
9. Jeff Nelson - Midland, SD
10. Tim Bernstein - Faith, SD
3. Sun, June 27 2021, 2:00 PM
1.
Steve Klein - Sioux Falls, SD
2. Glen Hostutler - Midland, SD
3. Mark Schumacher - Wolsey, SD
4. Shawn Tibbs - Elkton, SD
5. Chuck Hamlin - Highmore, SD
6. Jim Hale - White Owl, SD
7. Shawn Carey - Huron, SD
8. Lyle Wilcox - Red Owl, SD
Steer Wrestling - 23
1S. Sat, June 26 2021, 9:00 AM
1.
Carson Johnston - Elm Springs, SD
2. Bridger Amiotte - Wall, SD
3. Calder Johnston - Elm Springs, SD
4. Victor Dennis - Philip, SD
5. Clint Nelson - Philip, SD
6. Brayden Burrus - Rapid City, SD
7. Denton Good - Long Valley, SD
8. Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD
2. Sat, June 26 2021, 6:00 PM
1.
Tegun Spring - Enning, SD
2. Brent Woodward - Dupree, SD
3. Cyler Dowling - Newell, SD
4. Logan Lemmel - Sturgis, SD
5. Cody Woodward - Dupree, SD
6. Lucas Camac - Kimball, SD
7. Del Day - Morristown, SD
8. Daycen Hunt - Ridgeview, SD
3. Sun, June 27 2021, 2:00 PM
1.
Grey Gilbert - Buffalo, SD
2. Seth Shorb - Hermosa, SD
3. Tee Hale - Union Center, SD
4. Miles Spickelmier - Buffalo, SD
5. Sterling Lee - Rhame, ND
6. Tye Hale - Red Owl, SD
7. Brett Wilcox - Red Owl, SD
Team Penning - 0
Team Roping - 29
1S. Sat, June 26 2021, 9:00 AM
1.
Weston Mills - Gillette, WY & Ryan Harris - Gillette, WY
2. Denton Good - Long Valley, SD & Clint Nelson - Philip, SD
3. Jason Schaefer - Brodus, MT & Cole Robinson - Moorcroft, WY
4. JB Lord - Aurora, SD & Jake Nelson - Creighton, SD
2. Sat, June 26 2021, 6:00 PM
1.
Tim Nelson - Midland, SD & Jeff Nelson - Midland, SD
2. Kelan Gesgner - Eagle Butte, SD & Trevor Lorenz - Eagle Butte, SD
3. Colton Musick - Pierre, SD & Carson Musick - Pierre, SD
4. Nevada Berquist - Watford City, ND & Chandler Comfort - Elwood, NE
5. Jason Thorstenson - Rapid City, SD & Clint Harry - Agaila, AZ
6. Jeremy Ferguson - Eagle Butte, SD & Daycen Hunt - Ridgeview, SD
7. Marty McPherson - Piedmont, SD & Ty Spiklemier - Faith, SD
8. Connor McNenny - Sturgis, SD & Daine Mcnenny - Sturgis, SD
9. Lucas Camac - Kimball, SD & Fay Jandreau - Highmore, SD
10. Sam Huffman - Lemmon, SD & Cash Hetzel - Lemmon, SD
11. Jadon Jensen - Belle Fourche, SD & Treg Thorstenson - Lantry, SD
3. Sun, June 27 2021, 2:00 PM
1.
Bodi Mattson - Sturgis, SD & Jace Engesser - Spearfish, SD
2. Wade Monnens - Belle Fourche, SD & Payton Pirrung - Hartford, SD
3. Sam Larson - Prairie City, SD & Sam Podzimek - Ludlow, SD
4. Braden Pirrung - Hartford, SD & Coley Nicholls - Kinnear, WY
5. Rafe Wientjes - Onida, SD & Wyatt Schuelke - Opal, SD
6. Jon Peterson - Belle Fourche, SD & Riley Curuchet - Kaycee, WY
7. Glen Hostutler - Midland, SD & Jesse Hostutler - Midland, SD
8. Tye Hale - Red Owl, SD & Tee Hale - Union Center, SD
9. Guy Howell - Belle Fourche, SD & Levi O'Keefe - Belle Fourche, SD
10. Blase Steffen - Gregory, SD & Riley Hannum - Ft. Pierre, SD
11. Rio Nutter - Rapid City, SD & Nolan Smith - Rapid City, SD
12. Shawn Tibbs - Elkton, SD & Joshua Bungard - Volga, SD
13. Troy Wilcox - Red Owl, SD & Brett Wilcox - Red Owl, SD
14. JJ Hunt - Ridgeview, SD & Colt Peterson - Isabel, SD
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0