Riverton, WY
Bareback - 10
2. Fri, June 18 2021, 7:00 PM
1.
Wyatt Betony - Tonalea, AZ
2. Tyrick Wilson - Chinle, AZ
3. Clay Ramone - Hoopa, CA
4. Kenton Francis - Regina, SK
5. Norman Osceola - Okeechobee, FL
6. Buck Lunak - Stevensville, MT
3. Sat, June 19 2021, 7:00 PM
1.
Ryan Nez Bitsui - Chinle, AZ
2. Bodie Miller - Schurz, NV
3. Tom Chee - Denver, CO
4. Evan Betony - Tonalea, AZ
Barrel Racing - 62
1S. Thu, June 17 2021, 8:00 AM
1.
Karlee Meyers - Box Elder, MT
2. Alexi Buffalo - Dillon, MT
3. Kayden Caboni - Kayenta, AZ
4. Ashley Picard - Pendleton, OR
5. Carsyn Hibbs - Shepard, MT
6. Zayla Aguilar - Chinle, AZ
7. Shausta Blodgett - Amidon, ND
8. Kinahlei Armajo - Lodge Grass, MT
9. Cooweesta Williams - Skiatook, OK
10. Katie Fisher - Kyle, SD
11. Alexandra Benally-Begay - Leupp, AZ
12. Sonya Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB
13. Kade Bettelyoun - Pine Ridge, SD
14. Deven Sells - Chinle, AZ
15. Justine Doka - Mountain Hills, AZ
16. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
17. Lilly Picard - Pendleton, OR
18. Shannoah Danks - Mandaree, ND
19. Faye Hellyer - Kinnear, WY
20. Easton Boyd - Wheatland, WY
21. Kylie Gilbert - Kirtland, NM
22. Julie Lenoir - Cut Bank, MT
23. Sloan Anderson - Whitehorse, SD
24. Tessie Lamere - Box Elder, MT
25. Alyssa Yazzie - Buckeye, AZ
26. Kelly Hunter Boomer - Kyle, SD
27. Roqui Lee - Fruitland, NM
28. Kaylee Barker - Camp Verde, AZ
29. Ashley Whatley - Sulphur, OK
30. Sallye Williams - Skiatook, OK
31. Piper Brown - Henryetta, OK
32. Cedar Jandreau - Kennebec, SD
33. Keanna Dedman - Nazlini, AZ
34. Kakes Tibbits - Pine Ridge, SD
35. Katelin Conway - Cut Bank, MT
36. Kyra Teehee - Muskogee, OK
37. Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
38. Chaise Teehee - Muskogee, OK
39. Ciara Lefebre - Bloomfield, NM
40. Chalon Lefebre - Bloomfield, NM
2. Fri, June 18 2021, 7:00 PM
1.
Ashley Lawrence - Ashland, MT
2. Kylee Jo Washakie - Fort Washakie, WY
3. Tuesday Washakie - Fort Washakie, WY
4. Jennifer Turner - Vinita, OK
5. Jc Hawk - Scottsdale, AZ
6. Aaliyah Christie - Porterville, CA
7. Graysen O'Connor - Arlee, MT
8. Megan Small - Busby, MT
9. Maddey Clary - Ronan, MT
10. Duaneah Wheeler - White Swan, WA
11. Kelsey Gillin - Ronan, MT
3. Sat, June 19 2021, 7:00 PM
1.
Shantell Brewer - Dupree, SD
2. Jodelle Bitloy - Navajo, NM
3. Katie Berkram - Hardin, MT
4. Teal Stoll - Pavillion, WY
5. Sie Anna Real Bird - Garryowen, MT
6. Cheyenne Black Water - Cardston, AB
7. Savannah Fish - Harrah, OK
8. Raynell Holgate - Page, AZ
9. Winona Whiteman - Fortwashakie, WY
10. Tara Seaton - Queen Creek, AZ
11. Katie Winfield - Riverton, WY
Bull Riding - 33
2. Fri, June 18 2021, 7:00 PM
1.
Cain Thomas - Window Rock, AZ
2. Norman Osceola - Okeechobee, FL
3. Jacob Todechine - Gallup, NM
4. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
5. Wyatt Betony - Tonalea, AZ
6. Milo Paz - Crow Agency, MT
7. Preston Louis - Browning, MT
8. Maize Two Bears - Cannon Ball, ND
9. Kobe Whitford - Browning, MT
10. Cody Jesus - Window Rock, AZ
11. Skye Joaquin - Sacaton, AZ
12. Vinell Mariano - Church Rock, NM
13. Stran Smith - Lantry, SD
14. Jayde Murphy - Cut Bank, MT
15. Chance Thomas - Window Rock, AZ
16. Caden Bunch - Tahlequah, OK
3. Sat, June 19 2021, 7:00 PM
1.
Lyle Clark - Kayenta, AZ
2. Evan Betony - Tonalea, AZ
3. Dugan Black - Lukachukai, AZ
4. Blaine Logg - Ganado, AZ
5. Andy Sells - Rock Point, AZ
6. Tom Chee - Denver, CO
7. Jaquez Antonio - Whiteriver, AZ
8. Zac Osborne - Lander, WY
9. Latrell Long - Winslow, AZ
10. Weston Grant - Toppenish, WA
11. BO White Clay - Crow Agency, MT
12. Heston Zonnie - Kayenta, AZ
13. Brent Thompson - Lukachukai, AZ
14. Cole Reddy - Pine Ridge, SD
15. Alfonso Francis - Winslow, AZ
16. Hernald John - Lukachukai, AZ
17. Judson Burgee - Toppenish, WA
Calf Roping - 48
1S. Thu, June 17 2021, 8:00 AM
1.
Merval Not Afraid - Lodge Grass, MT
2. Quinton Inman - Ketchum, OK
3. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
4. Eric Paul Watson - Box Elder, MT
5. Corbin Fisher - Ashland, MT
6. Dean Holyan - Coyote Canyon, NM
7. Preston Watson - Box Elder, MT
8. Joedon McKenzie - Mandaree, ND
9. Jared Todacheenie - Indian Wells, AZ
10. Joshua Felecia - Hardin, MT
11. Dillon Wickum - Mandan, ND
12. Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
13. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
14. Jesse Chase - Mandaree, ND
15. Andre Lafrance - Wyola, MT
16. Marvin Tolth - Farmington, NM
17. Nolan Conway - Cut Bank, MT
18. Chance Barnes - Flora Vista, NM
19. Brock Belkham - Flandreau, SD
20. Gunner Plenty - Garryowen, MT
21. Sterling Small - Busby, MT
22. Rilee Fisher - Ashland, MT
23. Britt Givens - Riverton, WY
24. Ty Allen Fischer - Ashland, MT
25. Robert Kittson - Harlem, MT
26. Ke'Juan Gaines - Beggs, OK
27. Eric C. Watson - Box Elder, MT
2. Fri, June 18 2021, 7:00 PM
1.
Kenny Glasses - Chinle, AZ
2. Terence Limberhand - Lame Deer, MT
3. TY Pablo - Crownpoint, NM
4. Gerald Daye - Gallup, NM
5. Seth Whiteclay - Pryor, MT
6. Logan Vocu - Ashland, MT
7. Mike Holyan - Warm Springs, OR
8. Michael Bates - Tohatchi, NM
9. Justin Gopher - Okeechobee, FL
10. Dontre' Goff - Tulsa, OK
11. Johnny Friday Sr - Fort Washakie, WY
12. Daylon Danks - Mandaree, ND
3. Sat, June 19 2021, 7:00 PM
1.
Rontrey Burkhalter - Muskogee, OK
2. Kee Etsitty Jr. - Many Farms, AZ
3. Mike White Quills - Cardston, AB
4. Gavaro Harrison - Chinle, AZ
5. Rush Hodges - Coweta, OK
6. Jaxon Clegg - Coweta, OK
7. Malachi Pablo - Bloomfield, NM
8. Bo Wells - Cardston, AB
9. Roy Begay - Window Rock, AZ
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 71
1S. Thu, June 17 2021, 8:00 AM
1.
Taniah Nez - Ganado, AZ
2. Jeri Charley-Yazzie - Kayenta, AZ
3. Chalon Lefebre - Bloomfield, NM
4. Kana Tucker - Garryowen, MT
5. Sloan Anderson - Whitehorse, SD
6. Shausta Blodgett - Amidon, ND
7. Rayne Bruised Head - Standoff, AB
8. Shawntaya Murphy - Tohatchi, NM
9. Katelin Conway - Cut Bank, MT
10. Megan Danks - Mandaree, ND
11. Courtney Small - Pryor, MT
12. Sunni Dixon - Morley, AB
13. Keleigh Lee - Fruitland, NM
14. Justine Doka - Mountain Hills, AZ
15. Benita Litson - Tsaile, AZ
16. Roqui Lee - Fruitland, NM
17. Easton Boyd - Wheatland, WY
18. Tessie Lamere - Box Elder, MT
19. Arena Plenty - Garryowen, MT
20. Kakes Tibbits - Pine Ridge, SD
21. Kayden Caboni - Kayenta, AZ
22. Jamie Mike - Fruitland, NM
23. Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
24. Sherina Singer - Flagstaff, AZ
25. Madison Enos - Lander, WY
26. Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
27. Deedee Daswood - Gallup, NM
28. Kylie Gilbert - Kirtland, NM
29. Kade Bettelyoun - Pine Ridge, SD
30. Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
31. Yvonne Yazzie - Winslow, AZ
32. Rawlinda Ben - Peridot, AZ
33. Serena Dahozy - Window Rock, AZ
34. Callie Dixon - Morley, AB
35. Arena Ben - Peridot, AZ
36. Kyla Two Bulls - Lame Deer, MT
37. Kim R Jim - Shiprock, NM
38. Kaycee Werdel - Chadron, NE
39. Cedar Jandreau - Kennebec, SD
40. Kylee Jo Washakie - Fort Washakie, WY
41. Shelby Osceola - Troy, AL
42. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
43. Rikki Velasquez - White River, AZ
44. Heidi Cuny - Buffalo Gap, SD
45. Shonda Boyd - Wheatland, WY
46. Kayla Wickum - Mandan, ND
47. Leah Platero - Fruitland, NM
48. Jessica Not Afraid - Hardin, MT
2. Fri, June 18 2021, 7:00 PM
1.
Megan Small - Busby, MT
2. Bailey Bates - Tohatchi, NM
3. Duaneah Wheeler - White Swan, WA
4. Tuesday Washakie - Fort Washakie, WY
5. Raquel Sells - Kayenta, AZ
6. Jc Hawk - Scottsdale, AZ
7. Lynelle Etsitty - Fruitland, NM
8. Twila Jones - Tohatchi, NM
9. Kaitlyn Doughty - Cisco, TX
10. Brinley Mae Holyan - Warm Springs, OR
11. Shelly Vocu - Ashland, MT
12. Kelci Bends - Cherry Creek, SD
3. Sat, June 19 2021, 7:00 PM
1.
Amy Eagleton - Sallisaw, OK
2. Robyn Holgate - Page, AZ
3. Savannah Fish - Harrah, OK
4. Shantell Brewer - Dupree, SD
5. Vanessa Begay - Window Rock, AZ
6. Chantel Tsinigine - Gilbert, AZ
7. Erin Etsitty - Mulhulland Well, NM
8. Mindy Fish - Harrah, OK
9. Kadin Jodie - Churchrock, NM
10. Danielle Lowman - Gilbert, AZ
11. Maci Jo Broncho - Blackfoot, ID
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 27
2. Fri, June 18 2021, 7:00 PM
1.
Milo Paz - Crow Agency, MT
2. Robert Burbank - Gallup, NM
3. Jay Joaquin - Sacaton, AZ
4. Jared Uses Many - Eagle Butte, SD
5. Goldman Real Bird - Garryowen, MT
6. Phillip Whiteman - Busby, MT
7. Montana Barlow - Rock Point, AZ
8. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
9. Weston Mann - Sheridan, MT
10. Phillip Rising Sun Iii - Crow Agency, MT
11. Trent Salway - Chinle, AZ
12. Llewellyn Paul - Shiprock, NM
3. Sat, June 19 2021, 7:00 PM
1.
Alan Kole Gobert - Browning, MT
2. Tom Chee - Denver, CO
3. Creighton Curley - Window Rock, AZ
4. Ned Pretty On Top - Garrryowen, MT
5. Stade Riggs - Tuba City, AZ
6. Eagle Hicks - Okmulgee, OK
7. James Hunt Jr - Shiprock, NM
8. Wyatt Pretty On Top - Garryowen, MT
9. Kane Kee - Keams Canyon, AZ
10. Santee Real Bird - Crow Agency, MT
11. Shshane Kee - Many Farms, AZ
12. Darren Kee - Ganado, AZ
13. Kaden Deal - Eagle Butte, SD
14. Jeremy Meeks - Scenic, SD
15. Seth Longbrake - Millesville, SD
Sr. Breakaway - 37
1S. Thu, June 17 2021, 8:00 AM
1.
Darrel Watson - Box Elder, MT
2. Willard Tsingine - Tuba City, AZ
3. Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
4. Shea Enos - Scottsdale, AZ
5. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
6. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
7. Don McKenzie - Mandaree, ND
8. Billy Lamere - Box Elder, MT
9. Spider Ramone - Hays, MT
10. Britt Givens - Riverton, WY
11. Allen Cuny - Buffalo Gap, SD
12. Eric C. Watson - Box Elder, MT
13. Robert Smith - Lantry, SD
14. Chris Lamere - Box Elder, MT
15. Robie Inman - Ketchum, OK
16. Robert Bruised Head - Standoff, AB
17. Marvin Tolth - Farmington, NM
18. Marty Jandreau - Kennebec, SD
19. Chuck Morgan - Comanche, OK
20. Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
21. Leon Monroe - Phoenix, AZ
22. Ralph Williams - Skiatook, OK
23. Robert Joe - La Plata, NM
24. Gilbert Janis - Pine Ridge, SD
25. Tom Knight - Eagle Butte, SD
26. Luann Werdel - Chadron, NE
27. Johnny Friday Sr - Fort Washakie, WY
28. Norman Bates - Tohatchi, NM
29. Tronnes Birdinground - Crow Agency, MT
30. Lynelle Etsitty - Fruitland, NM
31. Terry Fischer - Fort Yates, ND
32. Keith Tatsey - Heart Butte, MT
33. Jake Longbrake - Dupree, SD
34. Clayton Danks - Mandaree, ND
35. Johnson Stevenson - Kirtland, NM
36. Terry Tatsey - Browning, MT
37. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ
Steer Wrestling - 24
1S. Thu, June 17 2021, 8:00 AM
1.
Quinton Inman - Ketchum, OK
2. Tronnes Birdinground - Crow Agency, MT
3. Nolan Conway - Cut Bank, MT
4. Ty Allen Fischer - Ashland, MT
5. Wacey Real Bird - Garryowen, MT
6. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
7. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
8. Benny Yazzie - Coyote Canyon, NM
9. Walker Small - Ashland, MT
10. Tyler John Byrne - Martin, SD
11. Casey Stone - New Town, ND
2. Fri, June 18 2021, 7:00 PM
1.
Derek Azure - Harlem, MT
2. Sawyer Strand - Platte, SD
3. Terence Limberhand - Lame Deer, MT
4. Cameron Fanning - Olivet, SD
5. Dontre' Goff - Tulsa, OK
6. Michael Bates - Tohatchi, NM
3. Sat, June 19 2021, 7:00 PM
1.
Hollis Jodie - Winslow, AZ
2. Jon Wells - Lethbridge, AB
3. Ty Day Chief - Standoff, AB
4. Kash Shade - Lethbridge, AB
5. Kornell Begay - Chinle, AZ
6. Matt Jodie - Churchrock, NM
7. Brandon Bates - Winslow, AZ
Team Penning - 0
Team Roping - 88
1S. Thu, June 17 2021, 8:00 AM
1.
Reno Stoeber - Bastrop, TX & Jessen James - Meyers, OK
2. James Arviso - Gallup, NM & Brandon Ben - Peridot, AZ
3. AJ Ben - San Carlos, AZ & Justin Tom - Pryor, MT
4. Bryan Sells - Chinle, AZ & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
5. Brooks Dahozy - Window Rock, AZ & Cody Lansing - Cortez, CO
6. Joe Ross - Millboro, SD & Tyler John Byrne - Martin, SD
7. Brooks Dahozy - Window Rock, AZ & Jessen James - Meyers, OK
8. James Arviso - Gallup, NM & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
9. AJ Ben - San Carlos, AZ & Brandon Ben - Peridot, AZ
10. Joe Ross - Millboro, SD & Dillon Wickum - Mandan, ND
11. Peter Tatsey - Heart Butte, MT & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
12. Colin Begay - Tempe, AZ & Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
13. Billy Lamere - Box Elder, MT & Kaden Ereaux - Hays, MT
14. Brent Dodginghorse - Calgary, AB & Casey Stone - New Town, ND
15. Jake Longbrake - Dupree, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
16. Ralph Williams - Skiatook, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
17. Joedon McKenzie - Mandaree, ND & Don Mckenzie - Mandaree, ND
18. Jared Todacheenie - Indian Wells, AZ & Scooter Garcia - Churchrock, NM
19. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Clint Harry - Aguila, AZ
20. Brandon Armajo - Lodge Grass, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
21. Justin Turner - Vinita, OK & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
22. Marty Watson - Box Elder, MT & Chops Yazzie - Ft Yates, ND
23. Erik Becenti - Brimhall, NM & Wasey Carviso - Ft. Wingate, NM
24. Hance Indian Three Irons - St Xavier, MT & Justin Three Irons - Hardin, MT
25. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Jay Becenti - Brimhall, NM
26. Peter Tatsey - Heart Butte, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
27. Jake Longbrake - Dupree, SD & Britt Givens - Riverton, WY
28. Dylan Johnson - Shepherd, MT & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
29. Joshua Felecia - Hardin, MT & Mike Limberhand - Worden, MT
30. Justin Turner - Vinita, OK & Clint Harry - Aguila, AZ
31. Britt Givens - Riverton, WY & Casey Stone - New Town, ND
32. Shawn Bird - Cut Bank, MT & Jim Cole - Harlem, MT
33. Andre Lafrance - Wyola, MT & Donavin Limberhand - Lame Deer, MT
34. Erik Becenti - Brimhall, NM & Jay Becenti - Brimhall, NM
35. Lance Boyd - Blackfoot, ID & Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
36. Brandon Armajo - Lodge Grass, MT & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
37. Rilee Fisher - Ashland, MT & Corbin Fisher - Ashland, MT
38. Preston Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
39. Connor Osborn - Tecumseh, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
40. Jess Hall - New Town, ND & Jesse Chase - Mandaree, ND
41. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Leo Ramone - Elko, ID
42. Colten Fisher - Billings, MT & John Bell - Harlem, MT
43. Aaron Henry - Box Elder, MT & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
44. Robie Inman - Ketchum, OK & Quinton Inman - Ketchum, OK
45. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Spider Ramone - Hays, MT
46. Eric C. Watson - Box Elder, MT & John Hall - Buffalo, WY
47. Dylan Johnson - Shepherd, MT & Colten Fisher - Billings, MT
48. Jared Todacheenie - Indian Wells, AZ & Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
49. Hance Indian Three Irons - St Xavier, MT & Gunner Plenty - Garryowen, MT
50. Andre Lafrance - Wyola, MT & Mike Limberhand - Worden, MT
51. Aaron Henry - Box Elder, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
52. TY St. Goddard - Browning, MT & Justin Tom - Pryor, MT
53. Lance Boyd - Blackfoot, ID & Leo Ramone - Elko, ID
54. Wacey Real Bird - Garryowen, MT & Jesse Chase - Mandaree, ND
55. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Preston Watson - Box Elder, MT
56. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
57. Eric Paul Watson - Box Elder, MT & Jim Cole - Harlem, MT
58. Sam Bird - Cut Bank, MT & Billy Lamere - Box Elder, MT
59. Connor Osborn - Tecumseh, OK & Quinton Inman - Ketchum, OK
60. Fritzgerald Thomas - Gallup, NM & Vern Begay - Chinle, AZ
61. Jon Arviso - Gallup, NM & Wasey Carviso - Ft. Wingate, NM
62. Eric Paul Watson - Box Elder, MT & Spider Ramone - Hays, MT
63. Nolan Conway - Cut Bank, MT & Shawn Bird - Cut Bank, MT
64. Fritzgerald Thomas - Gallup, NM & Scooter Garcia - Churchrock, NM
65. Nolan Conway - Cut Bank, MT & John Bell - Harlem, MT
66. Ty Allen Fischer - Ashland, MT & Corbin Fisher - Ashland, MT
67. Reno Stoeber - Bastrop, TX & Cody Lansing - Cortez, CO
68. TY St. Goddard - Browning, MT & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
69. Ty Allen Fischer - Ashland, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
70. Marty Watson - Box Elder, MT & Joshua Felecia - Hardin, MT
71. Colin Begay - Tempe, AZ & Vern Begay - Chinle, AZ
2. Fri, June 18 2021, 7:00 PM
1.
Jace Loring - Cut Bank, MT & John Hall - Buffalo, WY
2. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
3. Jace Loring - Cut Bank, MT & Jayde Murphy - Cut Bank, MT
4. Dwight Sells - Chinle, AZ & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
5. Justin Gopher - Okeechobee, FL & Chops Yazzie - Ft Yates, ND
6. Dwight Sells - Chinle, AZ & Cameron Tsinigine - Gilbert, AZ
7. Karson Campbell - Lame Deer, MT & Chris Lamere - Box Elder, MT
8. Justin Gopher - Okeechobee, FL & Paul Roberts - Okmogee, OK
9. Arlen Armajo, Jr. - Fort Washakie, WY & Donavin Limberhand - Lame Deer, MT
10. Seth Whiteclay - Pryor, MT & Johnny Friday Sr - Fort Washakie, WY
11. BO Vocu - Ashland, MT & Logan Vocu - Ashland, MT
3. Sat, June 19 2021, 7:00 PM
1.
Bryan Sells - Chinle, AZ & Cameron Tsinigine - Gilbert, AZ
2. Zane Fox - Pocatello, ID & Pace Broncho - Blackfoot, ID
3. Roy Begay - Window Rock, AZ & Malachi Pablo - Bloomfield, NM
4. Zane Fox - Pocatello, ID & Hollin Fox - Pocatello, ID
5. Trevor Waters - Scottsdale, AZ & Danielle Lowman - Gilbert, AZ
6. Hollin Fox - Pocatello, ID & Pace Broncho - Blackfoot, ID
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 1
3. Sat, June 19 2021, 7:00 PM
1.
Cauy Betony - Tonalea, AZ
Jr. Breakaway - 32
1S. Thu, June 17 2021, 8:00 AM
1.
Keegan Dee - Mandaree, ND
2. Jasmine Yazzie - Kayenta, AZ
3. Curtis Pretty On Top - Hardin, MT
4. Savannah Joe - Sacaton, AZ
5. Tayzen Cummings - Henryetta, OK
6. Ava Christie - Porterville, OR
7. Gator Boyd - Blackfoot, ID
8. Talan Cummins - Lodge Grass, MT
9. Martin Watson - Box Elder, MT
10. Shannoah Danks - Mandaree, ND
11. Hayes Caboni - Kayenta, AZ
12. Kadin Jodie - Churchrock, NM
13. Jett Turner - Vinita, OK
14. Twister Jim - Shiprock, NM
15. Adessa Kinlecheenie - Winslow, AZ
16. Janae Wagner - Crownpoint, NM
17. Kayen Armajo - Lodge Grass, MT
18. Kelsey Gillin - Ronan, MT
19. Alyssa Christie - Porterville, CA
20. Autumn Farland - Tonalea, AZ
21. Clayton C Three Irons - St Xavier, MT
22. Jaxon Cravens - Tahlequah, OK
23. Hanson King - Crownpoint, NM
24. Jared Yazzie - Kayenta, AZ
25. Raelynn Yellowhorse - Cedar City, UT
26. Ty Kittson - Harlem, MT
27. Bailey Chase - Mandaree, ND
28. Zia Washakie - Fort Washakie, WY
29. Logan Vocu - Ashland, MT
30. Colben Kinlecheenie - Winslow, AZ
31. Bailey Three Irons - Crow Agency, MT
32. Karson Campbell - Lame Deer, MT
Jr. Barrel Racing - 36
1S. Thu, June 17 2021, 8:00 AM
1.
Rosalinda Ben - Peridot, AZ
2. Kinzie Small - Ashland, MT
3. Karsyn Yazzie - Rough Rock, AZ
4. Autumn Farland - Tonalea, AZ
5. Paytin Johnson - Kyle, SD
6. Julia Benally-Begay - Leupp, AZ
7. Aarianna Henry - Box Elder, MT
8. Cayda Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB
9. Carsyn Hibbs - Shepard, MT
10. Angelina Benally-Begay - Leupp, AZ
11. Fallon Real Bird - Garryowen, MT
12. Tristin Small - Ashland, MT
13. Graysen O'Connor - Arlee, MT
14. Alyssa Christie - Porterville, CA
15. Bailey Three Irons - Crow Agency, MT
16. Julie Ann Weaver - Vinita, OK
17. Faye Hellyer - Kinnear, WY
18. Bailey Chase - Mandaree, ND
19. Aryzona Cummings - Henryetta, OK
20. Maddey Clary - Ronan, MT
21. Kloee Elsberg - Okanogan, WA
22. Raelynn Yellowhorse - Cedar City, UT
23. Jernie Roper - Oktaha, OK
24. Kianda Tatsey - Heart Butte, MT
25. Shannoah Danks - Mandaree, ND
26. Jasmine Yazzie - Kayenta, AZ
27. Delaney Fisher - Ashland, MT
28. Kyra Teehee - Muskogee, OK
29. Addison Conway - Cut Bank, MT
30. Adessa Kinlecheenie - Winslow, AZ
31. Alexandra Benally-Begay - Leupp, AZ
32. Savannah Joe - Sacaton, AZ
33. Kelsey Gillin - Ronan, MT
34. Ava Christie - Porterville, OR
35. Zayla Aguilar - Chinle, AZ
36. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
SRTR - 29
1S. Thu, June 17 2021, 8:00 AM
1.
Darrel Watson - Box Elder, MT & Chris Lamere - Box Elder, MT
2. Jimmy Roper - Oktaha, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
3. Luann Werdel - Chadron, NE & Allen Cuny - Buffalo Gap, SD
4. Jimmy Roper - Oktaha, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
5. Shea Enos - Scottsdale, AZ & Dexter Donald - Tonalea, AZ
6. Carl Begay - Leupp, AZ & Aaron Begay - Higley, AZ
7. Britt Givens - Riverton, WY & Terry Fischer - Fort Yates, ND
8. Sam Bird - Cut Bank, MT & Dexter Donald - Tonalea, AZ
9. Leo Ramone - Elko, ID & Spider Ramone - Hays, MT
10. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
11. Carl Begay - Leupp, AZ & Gilbert Monroe - Winslow, AZ
12. Robie Inman - Ketchum, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
13. Jake Longbrake - Dupree, SD & Britt Givens - Riverton, WY
14. Tom Knight - Eagle Butte, SD & Don Mckenzie - Mandaree, ND
15. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM & Leo Ramone - Elko, ID
16. Robert Joe - La Plata, NM & Aaron Begay - Higley, AZ
17. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Billy Lamere - Box Elder, MT
18. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Spider Ramone - Hays, MT
19. Terry Tatsey - Browning, MT & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
20. Jake Longbrake - Dupree, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
21. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
22. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Leon Monroe - Phoenix, AZ
23. Robert Smith - Lantry, SD & Tom Knight - Eagle Butte, SD
24. Robert Joe - La Plata, NM & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
25. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
26. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM & Gilbert Monroe - Winslow, AZ
27. Sam Bird - Cut Bank, MT & Billy Lamere - Box Elder, MT
28. Robert Smith - Lantry, SD & Don Mckenzie - Mandaree, ND
29. Shea Enos - Scottsdale, AZ & Leon Monroe - Phoenix, AZ
Steer Roping - 0