Fort Hall, ID
Bareback - 10
3. Sat, August 14 2021, 1:00 PM
1.
Micah Frasier - Ashland, MT
2. Ethan Frasier - Ashland, MT
3. Norman Osceola - Okeechobee, FL
4. Bodie Miller - Schurz, NV
5. Cheyenne Autumn - Covelo, CA
4. Sun, August 15 2021, 11:00 AM
1.
Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
2. Clancy Clifford - Porcupine, SD
3. Clay Ramone - Hoopa, CA
4. Tom Chee - Denver, CO
5. Jacob Todechine - Gallup, NM
Barrel Racing - 51
1S. Fri, August 13 2021, 12:00 PM
1.
Karlee Meyers - Box Elder, MT
2. Alexi Buffalo - Dillon, MT
3. Summer Tracy - Buckeye, Az, NM
4. Tammy Daswood - Churchrock, NM
5. Justine Doka - Fountain Hills, AZ
6. Katelin Conway - Cut Bank, MT
7. Savannah Fish - Harrah, OK
8. Kaylee Lessert - Porcupine, SD
9. Kelsey Gillin - Ronan, MT
10. Courtney Not Afraid - Lodge Grass, MT
11. Nyis Colliflower - Box Elder, MT
2S. Sat, August 14 2021, 9:00 AM
1.
Taylor Christensen - Kyle, SD
2. Shannoah Danks - Mandaree, ND
3. Kloee Elsberg - Okanogan, WA
4. Sierra Farland - Tonalea, AZ
5. Alexandra Benally-Begay - Leupp, AZ
6. Grace Kelly - Bismarck, ND
7. Tomie Peterson - Parade, SD
8. Courtney Frazier - Touchet, WA
9. Jessica Harvey - Selan, WA
10. Tara Seaton - Queen Creek, AZ
11. Kiana Davis - Loring, MT
12. Keira Simonson - Loring, MT
13. Jodelle Bitloy - Navajo, NM
14. Memphis Cleveland - Black River Falls, WI
15. Andrea Campbell - Hoopa, CA
16. Gracie Alcott - Winslow, AZ
17. Amber Alsterlund - Viola, ID
18. Brittany Bird - Cut Bank, MT
19. Fallon Real Bird - Garryowen, MT
20. Graysen O'Connor - Arlee, MT
21. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
3. Sat, August 14 2021, 1:00 PM
1.
Madisyn Osceola - Okeechobee, FL
2. Faye Hellyer - Kinnear, WY
3. Taliyah Crook - Kingman, AZ
4. Kinahlei Armajo - Lodge Grass, MT
5. Chaise Teehee - Oktaha, OK
6. Deven Sells - Chinle, AZ
7. Mesa Bell - Pablo, MT
8. Kyra Teehee - Oktaha, OK
9. Kylie Gilbert - Farmington, NM
10. Jessica Not Afraid - Hardin, MT
4. Sun, August 15 2021, 11:00 AM
1.
Piper Brown - Henryetta, OK
2. Jc Hawk - Shontol, AZ
3. Sallye Williams - Skiatook, OK
4. Ashley Picard - Pendleton, OR
5. Aryzona Cummings - Henryetta, OK
6. Duaneah Wheeler - White Swan, WA
7. Courtney Herrera - White Swan, WA
8. Janae Devine - Cardston, AB
9. Lilly Picard - Pendleton, OR
Bull Riding - 33
3. Sat, August 14 2021, 1:00 PM
1.
Wesley Pablo - Kirtland, NM
2. Lyle Clark - Kayenta, AZ
3. Ty Goseyun - Cibecue, AZ
4. Jaquez Antonio - Whiteriver, AZ
5. Norman Osceola - Okeechobee, FL
6. Anthony Bonifer - Pendleton, OR
7. Brent Thompson - Lukachukai, AZ
8. Sheldon Notah - Window Rock, AZ
9. Wynn Wells - Browning, MT
10. Ethan Weiser - Arlington, OR
11. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
12. Maize Two Bears - Cannon Ball, ND
13. Cody Rustin - Whiteriver, AZ
14. Cleve Spang - Billings, MT
15. Jacauy Hale - Ganado, AZ
16. Andy Sells - Rock Point, AZ
17. Blaine Logg - Ganado, AZ
4. Sun, August 15 2021, 11:00 AM
1.
Frank Walker - Fort Apache, AZ
2. Ethan Smith - Ponderosa, NM
3. Tom Chee - Denver, CO
4. Dustin Reidhead - Whiteriver, AZ
5. Chance Thomas - Window Rock, AZ
6. Slick Phelps - Porcupine, SD
7. Dugan Black - Lukachukai, AZ
8. Kobe Whitford - Cut Bank, MT
9. Judson Burgee - Toppenish, WA
10. Jacob Todechine - Gallup, NM
11. Kasen Johnson - Mandaree, ND
12. BO White Clay - Crow Agency, MT
13. Jayde Murphy - Cut Bank, MT
14. Zac Osborne - Fort Washakie, WY
15. Latrell Long - Winslow, AZ
16. Levi Irving - Navajo, NM
Calf Roping - 41
1S. Fri, August 13 2021, 12:00 PM
1.
Rontrey Burkhalter - Muskogee, OK
2. Nolan Conway - Cut Bank, MT
3. Casey Stone - New Town, ND
4. Marty Watson - Box Elder, MT
5. Michael Bates - Tohatchi, NM
6. Preston Watson - Box Elder, MT
7. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
8. Jesse Chase - Mandaree, ND
9. Rilee Fisher - Ashland, MT
10. Gunner Plenty - Garryowen, MT
11. Corbin Fisher - Ashland, MT
12. Chops Yazzie - Fort Yates, ND
2S. Sat, August 14 2021, 9:00 AM
1.
Ty Pablo - Crownpoint, NM
2. Dustin Bird - Cut Bank, MT
3. Tyler Etsitty - Kayenta, AZ
4. Lance Boyd - Blackfoot, ID
5. Blaine Mitchell - Chinle, AZ
6. Daylon Danks - Mandaree, ND
7. Joshua Felicia - Wyola, MT
8. Erich Rogers - Round Rock, AZ
9. Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ
10. Kenny Glasses - Chinle, AZ
11. Leroy Etsitty - Kayenta, AZ
12. Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
3. Sat, August 14 2021, 1:00 PM
1.
Ryan Cody Nez - Shiprock, NM
2. Alonzo Skunkcap - Browning, MT
3. Seth Whiteclay - Pryor, MT
4. Eric Paul Watson - Box Elder, MT
5. Ethan Marceau - Browning, MT
6. Collin Johnson - Browning, MT
7. Andre Lafrance - Wyola, MT
8. Johnny Friday Sr - Fort Washakie, WY
4. Sun, August 15 2021, 11:00 AM
1.
Kee Etsitty Jr. - Chinle, AZ
2. Eric C. Watson - Box Elder, MT
3. Mike Holyan - Warm Springs, OR
4. Mike White Quills - Cardston, AB
5. Jc Lawrence - Ashland, MT
6. Ke'Juan Gaines - Beggs, OK
7. Dillon Wickum - Mandan, ND
8. Bo Wells - Cardston, AB
9. Marvin Tolth - Farmington, NM
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 57
1S. Fri, August 13 2021, 12:00 PM
1.
Jannon Hale - Ganado, AZ
2. Nyis Colliflower - Box Elder, MT
3. Savannah Fish - Harrah, OK
4. Susanna White Clay - Fort Smith, MT
5. Chantel Tsinigine - Gilbert, AZ
6. Kana Tucker - Garryowen, MT
7. Arena Plenty - Garryowen, MT
8. Keleigh Lee - Fruitland, NM
9. Justine Doka - Fountain Hills, AZ
10. Kyla Two Bulls - Lame Deer, MT
11. Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
12. Katelin Conway - Cut Bank, MT
13. Danielle Lowman - Gilbert, AZ
14. Sloan Anderson - Whitehorse, SD
15. Mykayla Tatsey - Valier, MT
16. JC Mike - Fruitland, NM
17. Mindy Fish - Harrah, OK
18. Deedee Daswood - Gallup, NM
19. Rayne Bruised Head - Standoff, AB
2S. Sat, August 14 2021, 9:00 AM
1.
Kloee Elsberg - Okanogan, WA
2. Memphis Cleveland - Black River Falls, WI
3. Tenai Lansing - Cortez, CO
4. Shawntaya Murphy - Tohatchi, NM
5. April Pablo - Crown Point, NM
6. Roxanne Not Afraid - Lodge Grass, MT
7. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
8. Calli Nelson - Hardin, MT
9. Grace Kelly - Bismarck, ND
10. Yvonne Yazzie - Winslow, AZ
11. Courtney Frazier - Touchet, WA
12. Brittany Bird - Cut Bank, MT
13. Sydney Not Afraid - Lodge Grass, MT
14. Erin Jones - Chinle, AZ
15. Megan Danks - Mandaree, ND
16. Sherina Singer - Winslow, AZ
17. Tomie Peterson - Parade, SD
18. Bailey Chase - Mandaree, ND
3. Sat, August 14 2021, 1:00 PM
1.
Kadin Jodie - Churchrock, NM
2. Kelci Bends - Cherry Creek, SD
3. Erin Etsitty - Mulhulland Well, NM
4. Kylie Gilbert - Farmington, NM
5. Jessica Not Afraid - Hardin, MT
6. Sunni Dixon - Morley, AB
7. Madisyn Osceola - Okeechobee, FL
8. Callie Dixon - Morley, AB
9. Shawndeana Smith - Crownpoint, NM
10. Martina Monroe - Maricopa, AZ
4. Sun, August 15 2021, 11:00 AM
1.
Piper Brown - Henryetta, OK
2. Sierra Farland - Tonalea, AZ
3. Amy Eagleton - Sallisaw, OK
4. Jc Hawk - Shontol, AZ
5. Duaneah Wheeler - White Swan, WA
6. Brinley Mae Holyan - Warm Springs, OR
7. Kim R Jim - Shiprock, NM
8. Maci Jo Broncho - Blackfoot, ID
9. Lynelle Etsitty - Fruitland, NM
10. Kayla Wickum - Mandan, ND
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 21
3. Sat, August 14 2021, 1:00 PM
1.
Montana Barlow - Rock Point, AZ
2. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
3. Creighton Curley - Window Rock, AZ
4. Shane Bird Rattler - Browning, MT
5. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
6. Joseph Clah - Many Farms, AZ
7. Darren Key - Gonado, AZ
8. James Hunt Jr - Shiprock, NM
9. Jered Hunt - Shiprock, NM
10. Leegene Barlow - Rock Point, AZ
11. Llewellyn Paul - Shiprock, NM
4. Sun, August 15 2021, 11:00 AM
1.
Joe Scott Jr - Madras, OR
2. Byron Bruised Head - Standoff, AB
3. Tom Chee - Denver, CO
4. Phillip Rising Sun Iii - Crow Agency, MT
5. Joe Scott Iii - Madras, OR
6. Phillip Whiteman - Busby, MT
7. Marty Young Bear - Halliday, ND
8. Justin Whiteman - Busby, MT
9. Kane Kee - Keams Canyon, AZ
10. Soshane Kee - Many Farms, AZ
Sr. Breakaway - 35
1S. Fri, August 13 2021, 12:00 PM
1.
Marty Not Afraid - Lodge Grass, MT
2. Robie Inman - Ketchum, OK
3. Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
4. Norman Bates - Tohatchi, NM
5. Robert Bruised Head - Standoff, AB
6. Darrel Watson - Box Elder, MT
7. Ralph Williams - Skiatook, OK
2S. Sat, August 14 2021, 9:00 AM
1.
Terry Tatsey - Browning, MT
2. John Small - Lodge Grass, MT
3. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
4. Hardee Skunkcap - Browning, MT
5. Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
6. Tronnes Birdinground - Crow Agency, MT
7. Albert Nez - Page, AZ
8. Ira Walker - Owyhee, NV
9. Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
3. Sat, August 14 2021, 1:00 PM
1.
Leon Monroe - Phoenix, AZ
2. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
3. Reggie Sells - Kayenta, AZ
4. Art Sells - Chinle, AZ
5. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ
6. Melvin Joseph - Lone Pine, CA
7. Bob Joseph - Oakdale, CA
8. Ralph Romo - Fort Mcdowell, AZ
9. Johnny Friday Sr - Fort Washakie, WY
4. Sun, August 15 2021, 11:00 AM
1.
Lynelle Etsitty - Fruitland, NM
2. Norbert Gibson - Owyhee, NV
3. Carl Johnson - Schurz, NV
4. Garry Harrison - Chinle, AZ
5. Marvin Tolth - Farmington, NM
6. Everett Hall - New Town, ND
7. Spider Ramone - Hays, MT
8. Rudy Blossom - Owyhee, NV
9. Jake Longbrake - Dupree, SD
10. Eric C. Watson - Box Elder, MT
Steer Wrestling - 26
1S. Fri, August 13 2021, 12:00 PM
1.
Michael Bates - Tohatchi, NM
2. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
3. Nolan Conway - Cut Bank, MT
4. Casey Stone - New Town, ND
5. Chops Yazzie - Fort Yates, ND
6. Colton Martinez - Sacaton, AZ
2S. Sat, August 14 2021, 9:00 AM
1.
Tronnes Birdinground - Crow Agency, MT
2. Brandon Bates - Winslow, AZ
3. Shawn Murphy - Tohatchi, NM
4. Otys Little Mustache - Brocket, AB
3. Sat, August 14 2021, 1:00 PM
1.
Randy Claw - Chinle, AZ
2. Kyle Smith - Crownpoint, NM
3. Micah White Clay - Hardin, MT
4. Matt Jodie - Churchrock, NM
5. Sheridan Jodie - Church Rock, NM
6. Hollis Jodie - Winslow, AZ
7. Collin Johnson - Browning, MT
8. Tuck Johnson - Browning, MT
9. Ryan Cody Nez - Shiprock, NM
4. Sun, August 15 2021, 11:00 AM
1.
Tyler Houle - Ronan, MT
2. Ty Day Chief - Standoff, AB
3. Coy Black Water - Cardston, AB
4. John Colliflower Iv - Cardston, AB
5. Kash Shade - Lethbridge, AB
6. Jon Wells - Lethbridge, AB
7. Derek Azure - Harlem, MT
Team Penning - 0
Team Roping - 86
1S. Fri, August 13 2021, 12:00 PM
1.
Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
2. Talan Cummins - Lodge Grass, MT & Chops Yazzie - Fort Yates, ND
3. Jess Hall - New Town, ND & Jesse Chase - Mandaree, ND
4. Robie Inman - Ketchum, OK & Chops Yazzie - Fort Yates, ND
5. Sam Bird - Cut Bank, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
6. Rope Three Irons - Lodge Grass, MT & Colten Fisher - Billings, MT
7. Jess Hall - New Town, ND & Benji Hall - New Town, ND
8. Nolan Conway - Cut Bank, MT & John Bell - Harlem, MT
9. Hance Indian Three Irons - St Xavier, MT & Gunner Plenty - Garryowen, MT
10. Rope Three Irons - Lodge Grass, MT & Jesse Chase - Mandaree, ND
11. Rilee Fisher - Ashland, MT & Corbin Fisher - Ashland, MT
12. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
13. Marty Watson - Box Elder, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
14. Preston Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
15. Nolan Conway - Cut Bank, MT & Shawn Bird - Cut Bank, MT
16. Shawn Bird - Cut Bank, MT & Wyatt Gibson - Thoneau, NM
17. Justin Tom - Pryor, MT & John Bell - Harlem, MT
18. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Preston Watson - Box Elder, MT
19. Marty Watson - Box Elder, MT & Joshua Felicia - Wyola, MT
20. Aaron Henry - Box Elder, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
21. Terry Doka - Fountain Hills, AZ & Justin Tom - Pryor, MT
22. Rilee Fisher - Ashland, MT & Gunner Plenty - Garryowen, MT
2S. Sat, August 14 2021, 9:00 AM
1.
Jon Arviso - Seba Dalkai, AZ & Jeremy Alcott - Winslow, AZ
2. Talan Cummins - Lodge Grass, MT & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
3. John W. Bahe - Chinle, AZ & Scooter Garcia - Churchrock, NM
4. Arlen Armajo Jr - Fort Washakie, WY & Matt Davis - Billings, MT
5. James Arviso - Winslow, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
6. Myles John - Indian Wells, AZ & Cameron Tsinigine - Gilbert, AZ
7. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
8. Shariff Sells - Kayenta, AZ & Jeremy Alcott - Winslow, AZ
9. Erich Rogers - Round Rock, AZ & Dustin Bird - Cut Bank, MT
10. Delvin Ereaux - Hays, MT & Kale Ereaux - Hays, MT
11. Leroy Etsitty - Kayenta, AZ & Tyler Etsitty - Kayenta, AZ
12. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
13. Lance Boyd - Blackfoot, ID & Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
14. Derrick Begay - Winslow, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
15. Delvin Ereaux - Hays, MT & Spider Ramone - Hays, MT
16. Lance Boyd - Blackfoot, ID & Leo Ramone - Elko, ID
17. Hance Indian Three Irons - St Xavier, MT & Justin Three Irons - Hardin, MT
18. Joshua Felicia - Wyola, MT & Matt Davis - Billings, MT
19. Shawn Murphy - Tohatchi, NM & Leo Ramone - Elko, ID
20. Bryan Sells - Chinle, AZ & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
21. Erich Rogers - Round Rock, AZ & Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ
22. Justin Three Irons - Hardin, MT & Clayton C Three Irons - St Xavier, MT
23. Dwight Sells - Chinle, AZ & Cameron Tsinigine - Gilbert, AZ
24. Derrick Begay - Winslow, AZ & Myles John - Indian Wells, AZ
25. Brandon Armajo - Lodge Grass, MT & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
26. Collin Johnson - Browning, MT & Tuck Johnson - Browning, MT
27. Erik Becenti - Brimhall, NM & Wyatt Gibson - Thoneau, NM
28. Pete White - Ronan, MT & Kermit Clary - Ronan, MT
29. Willie Covers Up - Wadsworth, NV & Gene Curtis - McDermitt, NV
30. Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ & Dustin Bird - Cut Bank, MT
31. Kaydin Small - Lodgegrass, MT & Daylon Danks - Mandaree, ND
32. Brandon Armajo - Lodge Grass, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
33. Jeremy Not Afraid - Lodge Grass, MT & Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
34. Brooks Dahozy - Window Rock, AZ & Cody Lansing - Cortez, CO
35. Erik Becenti - Brimhall, NM & Scooter Garcia - Churchrock, NM
36. Willie Covers Up - Wadsworth, NV & Ira Walker - Owyhee, NV
37. Dylan Johnson - Shepherd, MT & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
38. Shariff Sells - Kayenta, AZ & Chance Hunter - Chinle, AZ
39. Dylan Johnson - Shepherd, MT & Colten Fisher - Billings, MT
40. James Arviso - Winslow, AZ & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
41. Dwight Sells - Chinle, AZ & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
42. Shawn Murphy - Tohatchi, NM & Spider Ramone - Hays, MT
43. Ken Real Bird - Fort Lupton, CO & Tronnes Birdinground - Crow Agency, MT
44. Collin Johnson - Browning, MT & Alonzo Skunkcap - Browning, MT
3. Sat, August 14 2021, 1:00 PM
1.
Fritzgerald Thomas - Gallup, NM & Denton Begay - Many Farms, AZ
2. Andre Lafrance - Wyola, MT & Eric Paul Watson - Box Elder, MT
3. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Chance Hunter - Chinle, AZ
4. Bob Joseph - Oakdale, CA & Ralph Williams - Skiatook, OK
5. Colin Begay - Tempe, AZ & Denton Begay - Many Farms, AZ
6. John W. Bahe - Chinle, AZ & Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
7. Colin Begay - Tempe, AZ & Vern Begay - Chinle, AZ
8. Seth Whiteclay - Pryor, MT & Johnny Friday Sr - Fort Washakie, WY
9. Fritzgerald Thomas - Gallup, NM & Vern Begay - Chinle, AZ
10. Bob Joseph - Oakdale, CA & Melvin Joseph - Lone Pine, CA
4. Sun, August 15 2021, 11:00 AM
1.
JW Ball - Pocatello, ID & Hollin Fox - Pocatello, ID
2. Jake Longbrake - Dupree, SD & Everett Hall - New Town, ND
3. Zane Fox - Pocatello, ID & Pace Broncho - Blackfoot, ID
4. Jay Guerrero - Wadsworth, NV & Terry Doka - Fountain Hills, AZ
5. Everett Hall - New Town, ND & Benji Hall - New Town, ND
6. Jake Longbrake - Dupree, SD & Ira Walker - Owyhee, NV
7. JW Ball - Pocatello, ID & Pace Broncho - Blackfoot, ID
8. Robert Joe - La Plata, NM & Kee Etsitty Jr. - Chinle, AZ
9. Zane Fox - Pocatello, ID & Hollin Fox - Pocatello, ID
10. Jay Guerrero - Wadsworth, NV & Gene Curtis - McDermitt, NV
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 3
3. Sat, August 14 2021, 1:00 PM
1.
Tyin Mowery - Manderson, SD
2. Gator Boyd - Blackfoot, ID
4. Sun, August 15 2021, 11:00 AM
1.
Riggin Wimberley - Manderson, SD
Jr. Breakaway - 38
1S. Fri, August 13 2021, 12:00 PM
1.
Martin Watson - Box Elder, MT
2. Talan Cummins - Lodge Grass, MT
3. Mervin Whitford, Jr - Box Elder, MT
4. Kylie Harry - Nixon, NV
5. Jace Harry - Nixon, NV
6. Nick Three Irons - Lodge Grass, MT
2S. Sat, August 14 2021, 9:00 AM
1.
Tanner Not Afraid - Billings, MT
2. Bailey Chase - Mandaree, ND
3. Kale Ereaux - Hays, MT
4. Kelsey Gillin - Ronan, MT
5. Colben Kinlecheenie - Winslow, AZ
6. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
7. Keegan Dee - Mandaree, ND
8. Leila Cleveland - Black River Falls, WI
9. Clayton C Three Irons - St Xavier, MT
10. Autumn Farland - Tonalea, AZ
11. Shannoah Danks - Mandaree, ND
12. Cassie Deroche - Browning, MT
13. Adessa Kinlecheenie - Winslow, AZ
14. Kadie Bends - Ashland, MT
15. Kloee Elsberg - Okanogan, WA
3. Sat, August 14 2021, 1:00 PM
1.
Tyin Mowery - Manderson, SD
2. Faye Hellyer - Kinnear, WY
3. Savannah Joe - Sacaton, AZ
4. Curtis Pretty On Top - Hardin, MT
5. Logan Vocu - Ashland, MT
6. Kayen Armajo - Lodge Grass, MT
7. Gator Boyd - Blackfoot, ID
8. Kadin Jodie - Churchrock, NM
4. Sun, August 15 2021, 11:00 AM
1.
Riggin Wimberley - Manderson, SD
2. Casey Johnson - Schurz, NV
3. Raelynn Yellowhorse - Cedar City, UT
4. Logan Cummins - Owyhee, NV
5. Aarianna Henry - Box Elder, MT
6. Tayzen Cummings - Henryetta, OK
7. Brinley Mae Holyan - Warm Springs, OR
8. Riley Holyan - Warm Springs, OR
9. Twister Jim - Shiprock, NM
Jr. Barrel Racing - 27
1S. Fri, August 13 2021, 12:00 PM
1.
Addison Conway - Cut Bank, MT
2S. Sat, August 14 2021, 9:00 AM
1.
Cassie Deroche - Browning, MT
2. Fallon Real Bird - Garryowen, MT
3. Hayden Edwards - Browning, MT
4. Leila Cleveland - Black River Falls, WI
5. Bailey Nelson - Hardin, MT
6. Shannoah Danks - Mandaree, ND
7. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
8. Bailey Chase - Mandaree, ND
9. Kloee Elsberg - Okanogan, WA
10. Adessa Kinlecheenie - Winslow, AZ
11. Autumn Farland - Tonalea, AZ
12. Neepin Houle - Box Elder, MT
13. Kelsey Gillin - Ronan, MT
3. Sat, August 14 2021, 1:00 PM
1.
Julia Benally-Begay - Leupp, AZ
2. Taliyah Crook - Kingman, AZ
3. Kyra Teehee - Oktaha, OK
4. Faye Hellyer - Kinnear, WY
5. Graysen O'Connor - Arlee, MT
6. Angelina Benally-Begay - Leupp, AZ
7. Karsyn Yazzie - Rough Rock, AZ
4. Sun, August 15 2021, 11:00 AM
1.
Aarianna Henry - Box Elder, MT
2. Raelynn Yellowhorse - Cedar City, UT
3. Madisyn Hanken - Arlee, MT
4. Brinley Mae Holyan - Warm Springs, OR
5. Aryzona Cummings - Henryetta, OK
6. Riata Wimberley - Manderson, SD
SRTR - 30
1S. Fri, August 13 2021, 12:00 PM
1.
Sam Bird - Cut Bank, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
2. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
3. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
4. Sam Bird - Cut Bank, MT & Dexter Donald - Tonalea, AZ
5. Everett Hall - New Town, ND & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
2S. Sat, August 14 2021, 9:00 AM
1.
Robert Joe - La Plata, NM & Aaron Begay - Higley, AZ
2. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
3. Carl Begay - Leupp, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
4. Robert Joe - La Plata, NM & Albert Nez - Page, AZ
5. Carl Begay - Leupp, AZ & Aaron Begay - Higley, AZ
6. Hardee Skunkcap - Browning, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
3. Sat, August 14 2021, 1:00 PM
1.
John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
2. Bob Joseph - Oakdale, CA & Melvin Joseph - Lone Pine, CA
3. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Leon Monroe - Phoenix, AZ
4. Robert Nelson - Hardin, MT & Clarence Three Irons - Lodge Grass, MT
5. Ralph Williams - Skiatook, OK & Melvin Joseph - Lone Pine, CA
6. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Albert Nez - Page, AZ
7. Reggie Sells - Kayenta, AZ & Art Sells - Chinle, AZ
8. Ralph Romo - Fort Mcdowell, AZ & Leon Monroe - Phoenix, AZ
9. Reggie Sells - Kayenta, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
10. Bob Joseph - Oakdale, CA & Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
4. Sun, August 15 2021, 11:00 AM
1.
Jake Longbrake - Dupree, SD & Everett Hall - New Town, ND
2. Carl Johnson - Schurz, NV & Norbert Gibson - Owyhee, NV
3. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Ira Walker - Owyhee, NV
4. Jake Longbrake - Dupree, SD & Spider Ramone - Hays, MT
5. Carl Johnson - Schurz, NV & Leo Ramone - Elko, ID
6. Rudy Blossom - Owyhee, NV & Norbert Gibson - Owyhee, NV
7. Robie Inman - Ketchum, OK & Ira Walker - Owyhee, NV
8. Leo Ramone - Elko, ID & Spider Ramone - Hays, MT
9. Herman Anderson - Beatty, OR & Rudy Blossom - Owyhee, NV
Steer Roping - 0