Aurora, CO
Bareback - 3
2. Sat, July 24 2021, 7:30 PM
1.
Mason Snyder - Parker, CO
2. Tom Chee - Denver, CO
3. Tyler Ferguson - Bennett, CO
Barrel Racing - 46
1S. Sat, July 24 2021, 9:00 AM
1.
Makenna Byrne - Fort Collins, CO
2. Christina Munster - Calhan, CO
3. Renee Eisele - Longmont, CO
4. Callie Colden - Kirk, CO
5. Jolie Hannah - Greeley, CO
6. Mackenzie Geesen - Kersey, CO
7. Lynnsy Diekman - La Salle, CO
8. Jalene Welzig - Mead, CO
9. Laura Lambert - Wiggins, CO
10. Tammy Barnes - Larkspur, CO
11. Bre Hicks - Wellington, CO
12. Kelly Adamson - Douglas, WY
13. Alyssa Macdonald - Fountain, CO
14. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
15. Nicole Schmidt - Platteville, CO
16. Catherine Lewis - Erie, CO
17. Josey Schnaufer - Pueblo, CO
18. Emily Masters - Erie, CO
19. Lindsey Cade - Hartman, CO
20. Trixie Carlstrom - Nunn, CO
21. Peggy Alva - Merino, CO
22. Whitney Simmons - Welllington, CO
23. Lorie Diodosio - Fowler, CO
24. Mary-Cecelia Tharp - Ault, CO
25. Jackie Dolnach - Fort Lupton, CO
26. Mandy Lefforge - Ft. Lupton, CO
27. Brianna Schmidt - Brighton, CO
28. Tanna Hansen - Fort Mogan, CO
29. Chloe Eichinger - Erie, CO
30. Jane Capurro - Fallon, NV
31. Dusti Boyd - Kersey, CO
32. Jessie Yarmer - Aurora, CO
33. Jordan Miller - Bennett, CO
34. Jessica Miller - Bennett, CO
35. Alison Miller - Wellingotn, CO
36. Kenzy Broadrick - Fort Lupton, CO
2. Sat, July 24 2021, 7:30 PM
1.
Hanna Thompson - Sedalia, CO
2. Harlie Zehnder - Norwood, CO
3. Lindsey Wilson - Florence, CO
4. Mackenzie Ogard - Milliken, CO
5. Trudy Petersen - Clifton, CO
6. Ashlynne Hagestad - Arvada, CO
7. Kathryn Varian - Coalmont, CO
8. Dianne Bath - Burns, WY
9. Tori Cooper - Brighton, CO
10. Kristen Myers - Elizabeth, CO
Bull Riding - 7
2. Sat, July 24 2021, 7:30 PM
1.
Jaren Sturgis - Loveland, CO
2. Titus Adams - Greeley, CO
3. Tom Chee - Denver, CO
4. Andrew McWilliams - Hudson, CO
5. Andrew King - Kersey, CO
6. Colter Elderinghoff - Deer Trail, CO
7. Austin Myrick - Parker, CO
Calf Roping - 20
1S. Sat, July 24 2021, 9:00 AM
1.
Cory James Bomhoff - Cheyenne, WY
2. Seth Anderson - Larkspur, CO
3. Tracy Bomhoff - Cheyenne, WY
4. Anthony Arroyo Picado - Wiggins, CO
5. Coy Kummer - Briggsdale, CO
6. Chris Downey - Berthoud, CO
7. Ross McAdow - Keensburg, CO
8. Ricky Lambert - Wiggins, CO
9. Kyle Belew - La Junta, CO
10. Troy Vernon - Grover, CO
11. Jacob Haren - Erie, CO
12. Denton Oestmann - Limon, CO
2. Sat, July 24 2021, 7:30 PM
1.
Zaine Mikita - Byers, CO
2. Stuart Hoar - Pine Bluffs, WY
3. Lance Neuerburg - Gill, CO
4. Larry Mikita - Byers, CO
5. Maurice Wade - Denver, CO
6. Brandon Kammerzell - Galeton, CO
7. Seth Niederhauser - Coalmont, CO
8. Britt Bath - Burns, WY
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 35
1S. Sat, July 24 2021, 9:00 AM
1.
Haley Proctor - Nowata, OK
2. Tanna Hansen - Fort Mogan, CO
3. Katie Leibold - Cave Creek, AZ
4. Tasha Hansen - Fort Morgan, CO
5. Donna Charmasson - Bristow, OK
6. Whitney Simmons - Welllington, CO
7. Dana Mildenberger - Wiggins, CO
8. Mikayla Wilson - Lakewood, CO
9. Bethanie Shofner - Los Lunas, NM
10. Robin Montague - Bandera, TX
11. Abbie Shofner - Los Lunas, NM
12. Kacey Kobza - Brighton, CO
13. Willow Nicholas - Baggs, WY
14. Kerby Anderson - Grover, CO
15. Taya McAdow - Keensburg, CO
16. Randi Ratkovitch - Penrose, CO
17. Dara Belew - La Junta, CO
18. Tammy Barnes - Larkspur, CO
19. Erin Johnson - Fowler, CO
20. Karly Teller - Ault, CO
21. Marcy Bate - Agate, CO
22. Jessie Miller - Fort Lupton, CO
2. Sat, July 24 2021, 7:30 PM
1.
Hannah Stehl - Peyton, CO
2. Abbea Faris - Grover, CO
3. Olivia Lay - Elbert, CO
4. Logan Perryman - Bennett, CO
5. Harlie Zehnder - Norwood, CO
6. Kassandra Shoemaker - Gill, CO
7. Amelia Anderson - Laramie, WY
8. Amanda Terrell - La Salle, CO
9. Graycee Lay - Elbert, CO
10. Chelsie Cranson - Fowler, CO
11. Faith Hoffman - Kiowa, CO
12. Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
13. Tamara Lujan - Hawky, TX
Mixed Team Roping - 15
1S. Sat, July 24 2021, 9:00 AM
1.
Katie Leibold - Cave Creek, AZ & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
2. Josey Schnaufer - Pueblo, CO & Nick Pullara - Fountain, CO
3. Brittney McNany - Windsor, CO & Robert Reed - Gill, CO
4. Jessie Miller - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Fort Lupton, CO
5. Bethanie Shofner - Los Lunas, NM & Ryon Tittel - Pueblo, CO
6. Mikayla Wilson - Lakewood, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
7. Taya McAdow - Keensburg, CO & Brit Ellerman - Fort Lupton, CO
8. Michelle Harpham - Aurora, CO & Eric Martin - Aurora, CO
9. Willow Nicholas - Baggs, WY & Todd Wilson - Baggs, WY
2. Sat, July 24 2021, 7:30 PM
1.
Laura Nauta - Nunn, CO & Ron Nauta - Fort Collins, CO
2. Chelsie Cranson - Fowler, CO & Joe Roderick - Loma, CO
3. Abbea Faris - Grover, CO & Stuart Hoar - Pine Bluffs, WY
4. Hannah Stehl - Peyton, CO & Jake Floryancic - Bennett, CO
5. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Bret Tonozzi - Loma, CO
6. Tamara Lujan - Hawky, TX & J W Borrego - Weston, CO
Saddle Bronc - 8
2. Sat, July 24 2021, 7:30 PM
1.
Cole Hoffman - Fruita, CO
2. Denton Ward - Goodwell, OK
3. Tom Chee - Denver, CO
4. Steven Hath - Westlake Village, CA
5. Taggyrt Moses - Las Animas, CO
6. Kasey Rosendahl - Meeker, CO
7. Nile Thompson - Denver, CO
8. Andrew Schneider - Stephenville, TX
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 9
1S. Sat, July 24 2021, 9:00 AM
1.
Tait Kvistad - Brighton, CO
2. Cody Mumma - Fort Lupton, CO
3. Jacob Sterkel - Brighton, CO
2. Sat, July 24 2021, 7:30 PM
1.
Talon Sterkel - Brighton, CO
2. Rick Petersen - Clifton, CO
3. Darcy Kersh - Guymon, OK
4. Jace Joos - La Junta, CO
5. D J Joos - La Junta, CO
6. Hadley Jackson - La Junta, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 15
1S. Sat, July 24 2021, 9:00 AM
1.
Wyatt Inderman - Lubbock, TX & Clayton Downing - Teoy, TX
2. Robert Reed - Gill, CO & Luke Baumann - Conifer, CO
3. Eric Martin - Aurora, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
4. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
5. Nick Pullara - Fountain, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
6. Willow Nicholas - Baggs, WY & Todd Wilson - Baggs, WY
7. Brit Ellerman - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Fort Lupton, CO
2. Sat, July 24 2021, 7:30 PM
1.
Dillon White - Brighton, CO & Tory Shaffer - Fort Lupton, CO
2. Scott Schriner - Keenesburg, CO & Jake Floryancic - Bennett, CO
3. Todd Drommond - Greeley, CO & Jason Devore - Fort Lupton, CO
4. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Bret Tonozzi - Loma, CO
5. Jay Tittel - Pueblo, CO & Jorge Cruz - Stratton, CO
6. J W Borrego - Weston, CO & Joe Roderick - Loma, CO
7. Justin Smith - Loveland, CO & Kelly Florian - La Salle, CO
8. Tucker McClain - Briggsdale, CO & Ron Nauta - Fort Collins, CO
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0