Kremmling, CO
Bareback - 1
2. Sun, August 08 2021, 1:00 PM
1.
Monte Downare - Hartzel, CO
Barrel Racing - 16
1S. Sun, August 08 2021, 8:00 AM
1.
Caytlin Bane - Colorado Springs, CO
2. Mackenzie Ogard - Milliken, CO
3. Tori Cooper - Brighton, CO
4. Rachel Huerkamp - Delta, CO
5. Sydni Blanchard - Pueblo, CO
6. Teresa Jessop - Peyton, CO
7. Lisa Mirabito - Granby, CO
2. Sun, August 08 2021, 1:00 PM
1.
Mila Hancock - Divide, CO
2. Kaitlynn Hayes - Hayden, CO
3. Emily Masters - Erie, CO
4. Kelsey Story - Welllington, CO
5. Mandy Rush - Grand Junction, CO
6. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
7. Dalene Harthun - Kremmling, CO
8. Janet Engle - Kremmling, CO
9. Madison Base - Kremmling, CO
Bull Riding - 7
2. Sun, August 08 2021, 1:00 PM
1.
Christopher McKenna - Walsenburg, CO
2. Monte Downare - Hartzel, CO
3. Levi Bayer - Albia, IA
4. Daniel Koning - Ault, CO
5. Wyatt Noe - Larkspur, CO
6. Gabe Zimmerman - Elilzabeth, CO
7. Blake Bassett - Granby, CO
Calf Roping - 11
1S. Sun, August 08 2021, 8:00 AM
1.
Stuart Hoar - Pine Bluffs, WY
2. Brice Ingo - Pueblo, CO
2. Sun, August 08 2021, 1:00 PM
1.
Jacob Haren - Erie, CO
2. Kyle Belew - La Junta, CO
3. Troy Vernon - Grover, CO
4. Seth Niederhauser - Coalmont, CO
5. Kasen Brennise - Craig, CO
6. Chris Downey - Berthoud, CO
7. Braeden Ross - Almont, CO
8. David Gallagher - Brighton, CO
9. Dirt Terrell - La Salle, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 22
1S. Sun, August 08 2021, 8:00 AM
1.
Kathy Hanna - Cleburne, TX
2. Tia Edwards - Grand Junction, CO
3. Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
4. Jori Polich - Cortez, CO
5. Marcy Bate - Agate, CO
6. Connie Harris - Pueblo, CO
7. Mikayla Wilson - Lakewood, CO
8. Abbea Faris - Grover, CO
9. Logan Perryman - Bennett, CO
2. Sun, August 08 2021, 1:00 PM
1.
Kinlie Brennise - Craig, CO
2. Chelsie Cranson - Fowler, CO
3. Sydney Arthur - Navaota, TX
4. Tamara Lujan - Hawky, TX
5. Taya McAdow - Keensburg, CO
6. Kerby Anderson - Grover, CO
7. Olivia Lay - Elbert, CO
8. Faith Hoffman - Kiowa, CO
9. Amanda Terrell - La Salle, CO
10. Willow Nicholas - Baggs, WY
11. Dara Belew - La Junta, CO
12. Graycee Lay - Elbert, CO
13. Kelsey Story - Welllington, CO
Mixed Team Roping - 15
1S. Sun, August 08 2021, 8:00 AM
1.
Abbea Faris - Grover, CO & Stuart Hoar - Pine Bluffs, WY
2. Mikayla Wilson - Lakewood, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
3. Connie Harris - Pueblo, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
4. Nicole Cooper - Clearmont, WY & Cole Cooper - Clearmont, WY
5. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Clayton Van Aken - Yoder, WY
2. Sun, August 08 2021, 1:00 PM
1.
Amy Mahon - Kremmling, CO & Jake Mahon - Kremmling, CO
2. Taya McAdow - Keensburg, CO & Brit Ellerman - Fort Lupton, CO
3. Chelsie Cranson - Fowler, CO & Joe Roderick - Loma, CO
4. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO
5. Katlyn Norell - Hotchkiss, CO & Travis Bounds - Clifton, CO
6. Willow Nicholas - Baggs, WY & Todd Wilson - Baggs, WY
7. Tammy Ellerman - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Fort Lupton, CO
8. Taylor Duzik - Craig, CO & Mitch Walz - Craig, CO
9. Tamara Lujan - Hawky, TX & J W Borrego - Weston, CO
10. Callie Norell - Delta, CO & Jace Norell - Delta, CO
Saddle Bronc - 4
2. Sun, August 08 2021, 1:00 PM
1.
Roady Marsh - Minatare, NE
2. Walker Rezzonico - Jelm, WY
3. Coleman Shallbetter - Gunnison, CO
4. Ian Aldrich - Crawled, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 13
1S. Sun, August 08 2021, 8:00 AM
1.
D J Joos - La Junta, CO
2. Cody Mumma - Fort Lupton, CO
3. Hadley Jackson - La Junta, CO
4. Talon Sterkel - Brighton, CO
5. Jacob Sterkel - Brighton, CO
6. Jace Joos - La Junta, CO
2. Sun, August 08 2021, 1:00 PM
1.
Sam Gallagher - Birghton, CO
2. Kyle Broce - Cheraw, CO
3. Cody Pratt - Pueblo, CO
4. Jace Logan - Yampa, CO
5. David Gallagher - Brighton, CO
6. Tait Kvistad - Brighton, CO
7. TY Everson - Laramie, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 21
1S. Sun, August 08 2021, 8:00 AM
1.
Marshall Samples - Abiline, KS & Jesse Echdlar - Eagle, CO
2. Port Toft - Kremmling, CO & Trey Toft - Kremmling, CO
3. Todd Drommond - Greeley, CO & Tyler Laurdisen - Nunn, CO
4. Brennon Seely - Henderson, CO & Brett Lambert - Henderson, CO
5. Lee Kiehne - Lemitar, NM & Cole Cooper - Clearmont, WY
6. Nick Pullara - Fountain, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
7. Kyle Polich - Cortez, CO & Ellis Yates - Cortez, CO
8. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
9. Brice Ingo - Pueblo, CO & Robby Hull - Pueblo, CO
10. Ken McKibbin - Nunn, CO & Bryton Scheller - Klamath Falls, OR
11. Clayton Van Aken - Yoder, WY & Gralyn Elkins - Ericson, NE
12. Eric Martin - Aurora, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
2. Sun, August 08 2021, 1:00 PM
1.
Jesse Reed - Kersey, CO & Kelly Florian - La Salle, CO
2. Todd Arthur - Navastota, TX & Kasen Brennise - Craig, CO
3. Robert Reed - Gill, CO & Clint Scheller - Ault, CO
4. J W Borrego - Weston, CO & Joe Roderick - Loma, CO
5. Brit Ellerman - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Fort Lupton, CO
6. Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO & Mitch Walz - Craig, CO
7. Jay Ellerman - Fort Lupton, CO & Bret Tonozzi - Loma, CO
8. Willow Nicholas - Baggs, WY & Todd Wilson - Baggs, WY
9. Clay Norell - Hotchkiss, CO & Travis Bounds - Clifton, CO
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0