Fraser, CO 8/14
Bareback - 3
2. Sat, August 14 2021, 7:00 PM
1.
Tyler Ferguson - Bennett, CO
2. Kohlton Anderson - Thornton, CO
3. Drake Amundson - Wheatland, WY
Barrel Racing - 10
1S. Sat, August 14 2021, 10:00 AM
1.
Sami Buum - Fort Lupton, CO
2. Teresa Jessop - Peyton, CO
3. Katie Rathbun - Eaton, CO
4. Tori Cooper - Brighton, CO
2. Sat, August 14 2021, 7:00 PM
1.
Dalene Harthun - Kremmling, CO
2. Rachel Huerkamp - Delta, CO
3. Valerie Rudibaugh - Gunnison, CO
4. Keylie Tatum - La Plata, NM
5. Lorie Diodosio - Fowler, CO
6. Madison Bays - Fairplay, CO
Bull Riding - 9
2. Sat, August 14 2021, 7:00 PM
1.
Cody Nolte - Brighton, CO
2. Andrew McWilliams - Hudson, CO
3. Jaren Sturgis - Loveland, CO
4. Cody Carpenter - Fort Morgan, CO
5. Andrew King - Kersey, CO
6. Braxton Schreiner - Fort Morgan, CO
7. Hunter Gross - Grand Junction, CO
8. Nick Cassidy - Tabbenash, CO
9. Tommy Patrick - Loveland, CO
Calf Roping - 7
1S. Sat, August 14 2021, 10:00 AM
1.
Stuart Hoar - Pine Bluffs, WY
2. Seth Niederhauser - Coalmont, CO
2. Sat, August 14 2021, 7:00 PM
1.
Chris Downey - Berthoud, CO
2. Braeden Ross - Almont, CO
3. Dontae Pacheco - Bloomfield, NM
4. Pecos Tatum - La Plata, NM
5. Kyle Belew - La Junta, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 15
1S. Sat, August 14 2021, 10:00 AM
1.
Megan Gunter - McCammon, ID
2. Marcy Bate - Agate, CO
3. Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
4. Abbea Faris - Grover, CO
5. Faith Hoffman - Kiowa, CO
6. Graycee Lay - Elbert, CO
7. Olivia Lay - Elbert, CO
2. Sat, August 14 2021, 7:00 PM
1.
Sarah Winters - Texline, TX
2. Keylie Tatum - La Plata, NM
3. Chelsie Cranson - Fowler, CO
4. Tamara Lujan - Hawky, TX
5. Kathy Hanna - Cleburne, TX
6. Logan Perryman - Bennett, CO
7. Tia Edwards - Grand Junction, CO
8. Dara Belew - La Junta, CO
Mixed Team Roping - 5
1S. Sat, August 14 2021, 10:00 AM
1.
Megan Gunter - McCammon, ID & Clay Elkington - Eloy, AZ
2. Abbea Faris - Grover, CO & Stuart Hoar - Pine Bluffs, WY
3. Graycee Lay - Elbert, CO & Austin Crist - Calhan, CO
2. Sat, August 14 2021, 7:00 PM
1.
Tamara Lujan - Hawky, TX & J W Borrego - Weston, CO
2. Chelsie Cranson - Fowler, CO & Joe Roderick - Loma, CO
Saddle Bronc - 3
2. Sat, August 14 2021, 7:00 PM
1.
Coleman Shallbetter - Gunnison, CO
2. Cole Hoffman - Fruita, CO
3. Roady Marsh - Minatare, NE
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 8
1S. Sat, August 14 2021, 10:00 AM
1.
Kenny Johnson - Keenesburg, CO
2. Jacob Sterkel - Brighton, CO
3. Cody Mumma - Fort Lupton, CO
4. Brady Buum - Fort Lupton, CO
2. Sat, August 14 2021, 7:00 PM
1.
Talon Sterkel - Brighton, CO
2. Hadley Jackson - La Junta, CO
3. Jace Joos - La Junta, CO
4. D J Joos - La Junta, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 5
1S. Sat, August 14 2021, 10:00 AM
1.
Megan Gunter - McCammon, ID & Clay Elkington - Eloy, AZ
2. Austin Crist - Calhan, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
2. Sat, August 14 2021, 7:00 PM
1.
Brett Tatum - La Plata, NM & Pecos Tatum - La Plata, NM
2. J W Borrego - Weston, CO & Joe Roderick - Loma, CO
3. Justin Smith - Loveland, CO & Chris Downey - Berthoud, CO
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0