Collbran, CO
Bareback - 1
3. Sun, July 04 2021, 7:00 PM
1.
Cassidy Mikesell - Dixon, WY
Barrel Racing - 17
2. Sat, July 03 2021, 7:00 PM
1.
Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
2. Lindy James - Rawlins, WY
3. Lindsey Wilson - Florence, CO
4. Lindee Lauhon - Penrose, CO
5. Jordan Miner - Mesa, CO
6. Kelly Adamson - Douglas, WY
7. Keylie Tatum - La Plata, NM
3. Sun, July 04 2021, 7:00 PM
1.
Harlie Zehnder - Norwood, CO
2. Trudy Petersen - Clifton, CO
3. Valerie Rudibaugh - Gunnison, CO
4. Stephenie Lujan - Delta, CO
5. Tori Cooper - Brighton, CO
6. Andy Urista - Meeker, CO
7. Rachel Huerkamp - Delta, CO
8. Dina Miller - De Beque, CO
9. Brittaney Cordova - Mack, CO
10. Jody Sheffield - Delta, CO
Bull Riding - 7
2. Sat, July 03 2021, 7:00 PM
1.
Jaren Sturgis - Loveland, CO
2. Andrew McWilliams - Hudson, CO
3. Sun, July 04 2021, 7:00 PM
1.
Nathaniel Hoey - Montrose, CO
2. Cutter Cowden - Grand Junction, CO
3. Joey Martin - Grand Junction, CO
4. Wyatt Bronson - Grand Junction, CO
5. Cody Kingery - Elbert, CO
Calf Roping - 9
2. Sat, July 03 2021, 7:00 PM
1.
Scott Meeks - Dublin, TX
2. Will Albercht - Sheridan, WY
3. Pecos Tatum - La Plata, NM
4. Joe James - Rawlins, WY
5. Jhett James - Rawlins, WY
6. Dontae Pacheco - Bloomfield, NM
3. Sun, July 04 2021, 7:00 PM
1.
Bryce Grant - Fruita, CO
2. Braeden Ross - Almont, CO
3. Kyle Belew - La Junta, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 17
2. Sat, July 03 2021, 7:00 PM
1.
Kassandra Shoemaker - Gill, CO
2. Keylie Tatum - La Plata, NM
3. Jordan Miner - Mesa, CO
4. Mikayla Wilson - Lakewood, CO
5. Jori Polich - Cortez, CO
6. Amelia Anderson - Laramie, WY
7. Lindee Lauhon - Penrose, CO
8. McKenzie Watkins - Bloomfield, NM
3. Sun, July 04 2021, 7:00 PM
1.
Chelsie Cranson - Fowler, CO
2. Willow Nicholas - Baggs, WY
3. Paula Cooper - Steamboat Springs, CO
4. Dara Belew - La Junta, CO
5. Tia Edwards - Grand Junction, CO
6. Tamara Lujan - Hawky, TX
7. Kate Dickinson - Rock Springs, WY
8. Harlie Zehnder - Norwood, CO
9. Sydney Surin - Silt, CO
Mixed Team Roping - 11
2. Sat, July 03 2021, 7:00 PM
1.
Mikayla Wilson - Lakewood, CO & Robert Reed - Gill, CO
2. Lindee Lauhon - Penrose, CO & Casey Warnock - Kersey, CO
3. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Kelly Florian - La Salle, CO
4. McKenzie Watkins - Bloomfield, NM & Ellis Yates - Cortez, CO
3. Sun, July 04 2021, 7:00 PM
1.
Willow Nicholas - Baggs, WY & Todd Wilson - Baggs, WY
2. Sabrina Kreutzer - La Veta, CO & Wade Kreutzer - La Veta, CO
3. Katlyn Norell - Hotchkiss, CO & Travis Bounds - Clifton, CO
4. Callie Norell - Delta, CO & Hank Bounds - Clifton, CO
5. Chelsie Cranson - Fowler, CO & Joe Roderick - Loma, CO
6. Nicole Cooper - Clearmont, WY & Cole Cooper - Clearmont, WY
7. Tia Edwards - Grand Junction, CO & Kent Edwards - Grand Junction, CO
Saddle Bronc - 14
2. Sat, July 03 2021, 7:00 PM
1.
Dustin Brewster - Castle Rock, CO
2. Denton Ward - Goodwell, OK
3. Steven Hath - Westlake Village, CA
4. Andrew Schneider - Stephenville, TX
5. Cole Hoffman - Fruita, CO
6. Lane Hines - Wheatridge, CO
7. Ira Dickinson - Rock Springs, WY
8. Colt Allred - Rangely, CO
9. Tyler Beebe - Bayfield, CO
3. Sun, July 04 2021, 7:00 PM
1.
Walker Rezzonico - Jelm, WY
2. Kasey Rosendahl - Meeker, CO
3. Coleman Shallbetter - Gunnison, CO
4. Zeb Hogan - Black Forest, CO
5. Tj Allen - Monument, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 7
2. Sat, July 03 2021, 7:00 PM
1.
Ira Dickinson - Rock Springs, WY
2. Jace Joos - La Junta, CO
3. DJ Joos - La Junta, CO
4. Hadley Jackson - La Junta, CO
3. Sun, July 04 2021, 7:00 PM
1.
Cody Mumma - Fort Lupton, CO
2. Jacob Sterkel - Brighton, CO
3. Rick Petersen - Clifton, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 14
2. Sat, July 03 2021, 7:00 PM
1.
Kyle Polich - Cortez, CO & Ellis Yates - Cortez, CO
2. Robert Reed - Gill, CO & Kelly Florian - La Salle, CO
3. Brett Tatum - La Plata, NM & Pecos Tatum - La Plata, NM
4. Chance Hine - Ignacio, CO & Bodie Hine - Ignacio, CO
5. Justin Smith - Loveland, CO & Casey Warnock - Kersey, CO
3. Sun, July 04 2021, 7:00 PM
1.
Ken McKibbin - Nunn, CO & Joe Roderick - Loma, CO
2. Wade Kreutzer - La Veta, CO & Bret Tonozzi - Loma, CO
3. Jesse Sheffield - Delta, CO & Pake Younger - Grand Junction, CO
4. Lee Kiehne - Lemitar, NM & Cole Cooper - Clearmont, WY
5. Payton Norell - Delta, CO & Jace Norell - Delta, CO
6. Tuff Ramsey - Olathe, CO & Hank Bounds - Clifton, CO
7. Clay Norell - Hotchkiss, CO & Travis Bounds - Clifton, CO
8. Branden Edwards - Grand Junction, CO & Kent Edwards - Grand Junction, CO
9. Willow Nicholas - Baggs, WY & Todd Wilson - Baggs, WY
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0