Kiowa, CO
Bareback - 7
1. Fri, June 25 2021, 7:00 PM
1.
Tyler Ferguson - Bennett, CO
2. David Streweler - Peyton, CO
3. Jayce Harrison - Pierce, CO
3. Sat, June 26 2021, 7:00 PM
1.
Mason Snyder - Parker, CO
2. Zach Nicely - Lochbuie, CO
3. Chase Vossler - Cheyenne, WY
4. Colton Crawford - Walsh, CO
Barrel Racing - 66
1. Fri, June 25 2021, 7:00 PM
1.
Jolie Hannah - Greeley, CO
2. Ashlynne Hagestad - Arvada, CO
3. Kelsey Story - Wellington, CO
4. Mary-Cecelia Tharp - Ault, CO
5. Molly Licht - Lafayette, CO
6. Nicole Ludwick - Pueblo West, CO
7. Mejrusa Rustemovic - Kiowa, CO
8. Brittany Tonozzi - Larkspur, CO
9. Rayanne Griffin - Kirk, CO
10. Kristen Myers - Elizabeth, CO
2S. Sat, June 26 2021, 8:00 AM
1.
Kathy Gannon - Fort Lupton, CO
2. Anne McCabe - Elizabeth, CO
3. Keylie Tatum - La Plata, NM
4. Charity Sours - Bushnell, NE
5. Melanie Luark - Kersey, CO
6. Mackenzie Ogard - Milliken, CO
7. Sarah Parker - Cave Creek, AZ
8. Mackenzie Scott - Estes Park, CO
9. Tanaye Maez - Monte Vista, CO
10. Selina Wiseman - Wiggins, CO
11. Rianna Welch - Monzanola, CO
12. Kiley Slavin - Goodwell, OK
13. Kaitlynn Hayes - Hayden, CO
14. Mila Hancock - Divide, CO
15. Tori Cooper - Brighton, CO
16. Kathryn Varian - Coalmont, CO
17. Hayden Sours - Bushnell, NE
18. Leeann Ridley - Las Animas, CO
19. Valerie Rudibaugh - Gunnison, CO
20. Josey Schnauffer - Pueblo, CO
21. Laura Lambert - Wiggins, CO
22. Dianne Bath - Burns, WY
23. Ranette Taylor - Kiowa, CO
24. Robyn Mason - Pueblo West, CO
25. Callie Colden - Kirk, CO
26. Baiey Miller - Encampment, WY
27. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
28. Katie Rathbun - Eaton, CO
29. Malinda Cernac - Pueblo, CO
30. Lorie Diodosio - Fowler, CO
31. Lynnsy Diekman - La Salle, CO
32. Mackenzie Geesen - Kersey, CO
33. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
34. Ryleigh Hauer - Eaton, CO
35. Brenna Osborn - Kiowa, CO
36. Kalyssa Day - Parker, CO
37. Felicity Lucero - Kiowa, CO
38. Cassidy Hood - Parker, CO
39. Clara Lindauer - Elizabeth, CO
40. Carley Cervi - Roggen, CO
41. Ashlyn Goben - Sheridan, WY
42. Rayne Grant - Sheridan, WY
43. Marie Stephenson - Arvada, CO
44. Nayah Murphy - Berthoud, CO
45. Kyra Burge - Elizabeth, CO
46. Fallon Francis - Canon City, CO
47. Stephanie Murphy - Brighton, CO
3. Sat, June 26 2021, 7:00 PM
1.
Lindsey Wilson - Florence, CO
2. Kelcey McNamee - Nunn, CO
3. Hanna Thompson - Sedalia, CO
4. Taylor Robson - Pueblo, CO
5. Jennifer Hiler - Greeley, CO
6. Jill Rexford - Wellington, CO
7. Audra McCorkle - Greeley, CO
8. Babette Cary - Greeley, CO
9. Nicole Brotz - Elbert, CO
Bull Riding - 22
1. Fri, June 25 2021, 7:00 PM
1.
Camden Duffy - Goodwell, OK
2. Cody Nolte - Brighton, CO
3. Cooper McClain - Kiowa, CO
4. Victor White - Goodwell, OK
5. Brian Clements - Boise City, OK
6. Lakota Goebel - Penrose, CO
7. Jacob Odell - Grover, CO
8. Cyler Doremus - Eaton, CO
9. Jaren Sturgis - Loveland, CO
10. Andrew McWilliams - Hudson, CO
11. Christopher McKenna - Walsenburg, CO
12. Christopher Hayes - Guymon, OK
3. Sat, June 26 2021, 7:00 PM
1.
Justice Kuper - Mesa, CO
2. Brenden Sheridan - Brighton, CO
3. Charlie Hayes - Denver, CO
4. Wyatt Bronson - Grand Junction, CO
5. Patrick Sisneros - Colorado Springs, CO
6. Cody Kingery - Elbert, CO
7. Corye Daily - Stephenville, CO
8. Wyatt Joesph - Eaton, CO
9. Colter Eldringhoff - Deer Trail, CO
10. Clay Padgett - Parker, CO
Calf Roping - 49
1. Fri, June 25 2021, 7:00 PM
1.
Seth Hanson - Larkspur, CO
2. Corey Larsen - Whitman, NE
3. Stuart Hoar - Pine Bluffs, WY
4. Lance Neuerburg - Gill, CO
5. Todd Brown - Lamar, CO
6. Chance Wall - La Juanta, CO
7. Jack Tyner - Laramie, WY
2S. Sat, June 26 2021, 8:00 AM
1.
Wil Arbecht - Sheridan, WY
2. Cord Herring - Sheridan, WY
3. Braeden Ross - Almont, CO
4. Brian (j) Gillen - Elizabeth, CO
5. Brit Ellerman - Fort Lupton, CO
6. Dustin Terrell - La Salle, CO
7. Cason Kingsbury - Orchard, CO
8. Nick Becker - Garden City, KS
9. Brandon Kammerzell - Galeton, CO
10. Ryan Belew - La Junta, CO
11. Don Scanga - Pueblo West, CO
12. Trey Hall - Rolla, KS
13. Zaine Mikita - Byers, CO
14. Trent Vernon - Maybelll, CO
15. Gavin Liggett - Limon, CO
16. Kyle Belew - La Junta, CO
17. Charlie Kingsbury - Orchard, CO
18. Darnell Johnson - Fowler, CO
19. Teagen Binder - Sterling, CO
20. Kyle Dickens - Loveland, CO
21. Luke Meier - Limon, CO
22. Brian Venn - Kersey, CO
23. LD Meier - Ingalls, KS
24. Pecos Tatum - La Plata, NM
25. Cooper Slavin - Goodwell, OK
26. Dontae Pacheco - Bloomfield, NM
27. Anthony Arroyo Picado - Wiggins, CO
28. Chris Downey - Berthoud, CO
29. Seth Niederhauser - Coalmont, CO
30. Ricky Lambert - Wiggins, CO
31. Caleb Adle - Eastlake, CO
32. Joey Dickens - Loveland, CO
33. John Dumdi - Wiggins, CO
34. Britt Bath - Burns, WY
3. Sat, June 26 2021, 7:00 PM
1.
Tracy Bomhoff - Cheyenne, WY
2. Cory James Bomhoff - Cheyenne, WY
3. Brice Ingo - Pueblo, CO
4. Canton Afdahl - Torrington, WY
5. Donnell Holeman - Carpenter, WY
6. Blake Afdahl - Torrington, WY
7. Brandon Neugebauer - La Junta, CO
8. Matthew Doherty - Branson, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 49
1. Fri, June 25 2021, 7:00 PM
1.
Tana Johnston - Kersey, CO
2. Raquel Fazzino - Canon City, CO
3. Kelsey Story - Wellington, CO
4. Graycee Lay - Elbert, CO
5. Olivia Lay - Elbert, CO
6. Samantha Hartung - Penrose, CO
7. Logan Perryman - Bennett, CO
8. Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
9. Marcy Bate - Agate, CO
2S. Sat, June 26 2021, 8:00 AM
1.
Ashlyn Goben - Sheridan, WY
2. Emma Magee - Byers, CO
3. Rayne Grant - Sheridan, WY
4. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
5. Kiley Slavin - Goodwell, OK
6. Chelsie Cranson - Fowler, CO
7. Sara Dickens - Greeley, CO
8. Karly Teller - Ault, CO
9. Willow Nicholas - Baggs, WY
10. Shyanna Reeves - Boone, CO
11. Faith Hoffman - Kiowa, CO
12. Randi Ratkovitch - Penrose, CO
13. Tricia Mackey - Monte Vista, CO
14. Lindee Lauhon - Penrose, CO
15. Kacey Kobza - Brighton, CO
16. Kylee Harris - Hoxie, KS
17. Dara Belew - La Junta, CO
18. Sarah Parker - Cave Creek, AZ
19. Carty Kingsbury - Orchard, CO
20. Jessie Miller - Fort Lupton, CO
21. Kerby Anderson - Grover, CO
22. Taya McAdow - Keensburg, CO
23. Chloe Saiz - Pueb;o, CO
24. Abbea Faris - Grover, CO
25. Baiey Miller - Encampment, WY
26. Tamara Lujan - Hawky, TX
27. Tanaye Maez - Monte Vista, CO
28. Kodey Hoss - La Junta, CO
29. Amanda Terrell - La Salle, CO
30. Kassandra Shoemaker - Gill, CO
31. Keylie Tatum - La Plata, NM
32. Sherry Celsy - Kiowa, CO
3. Sat, June 26 2021, 7:00 PM
1.
Corenna Broussard - Elizabeth, CO
2. Konnar Knotwell - Encampment, WY
3. Erin Johnson - Fowler, CO
4. Abbie Shofner - Los Lunas, NM
5. Kamry Knotwell - Encampment, WY
6. Bethanie Shofner - Los Lunas, NM
7. Lacy Holeman - Carpenter, WY
8. Mikayla Wilson - Lakewood, CO
Mixed Team Roping - 25
1. Fri, June 25 2021, 7:00 PM
1.
Courtney Hallam - Larkspur, CO & Garrett Tonozzi - Larkspur, CO
2. Marcy Bate - Agate, CO & Mike Bate - Agate, CO
3. Raquel Fazzino - Canon City, CO & Justin Price - Laveta, CO
4. Samantha Hartung - Penrose, CO & Wayne Tachera - Penrose, CO
5. Jordan Talton - Penrose, CO & Joshua Kurfiss - Penrose, CO
6. Graycee Lay - Elbert, CO & Jw Borrego - Weston, CO
2S. Sat, June 26 2021, 8:00 AM
1.
Brittney McNany - Windsor, CO & Mark Morrison - Eaton, CO
2. Sara Dickens - Greeley, CO & Jacy Dickens - Greeley, CO
3. Shyanna Reeves - Boone, CO & Jory Vanbochove - Martha, OK
4. Josey Schnauffer - Pueblo, CO & Tyler Schnaufer - Pueblo, CO
5. Chelsie Cranson - Fowler, CO & Joe Roderick - Loma, CO
6. Taya McAdow - Keensburg, CO & Brit Ellerman - Fort Lupton, CO
7. Lakota Elkins - Ericson, NE & Gralyn Elkins - Ericson, NE
8. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO & T J Watts - Eads, CO
9. Lindee Lauhon - Penrose, CO & Casey Warnock - Kersey, CO
10. Willow Nicholas - Baggs, WY & Todd Wilson - Baggs, WY
11. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Kelly Florian - La Salle, CO
12. Sabrina Kreutzer - Laveta, CO & Wade Kreutzer - Laveta, CO
13. Abbea Faris - Grover, CO & Trent Vernon - Maybelll, CO
14. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Clayton Van Aken - Yoder, WY
15. Jessie Miller - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Fort Lupton, CO
3. Sat, June 26 2021, 7:00 PM
1.
Julie Atkinson - Elizabeth, CO & Chase Atkinson - Elizabeth, CO
2. Hannah Stehl - Peyton, CO & Jake Floryancic - Bennett, CO
3. Mikayla Wilson - Lakewood, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
4. Tamara Lujan - Hawky, TX & Trey Yates - Pueblo, CO
Saddle Bronc - 16
1. Fri, June 25 2021, 7:00 PM
1.
Wacey Byrne - Arcadia, OK
2. Lane Hines - Wheatridge, CO
3. Kasey Rosendahl - Meeker, CO
4. Steven Hath - Westlake Village, CA
5. Nile Thompson - Denver, CO
6. Dahlyn Thomas - Woodward, OK
7. Taggyrt Moses - Las Animas, CO
8. Denton Ward - Goodwell, OK
3. Sat, June 26 2021, 7:00 PM
1.
Cole Hoffman - Fruita, CO
2. Brady Love - Fort Collins, CO
3. Ira Dickinson - Rock Springs, WY
4. Miles Ashurst - Lusk, WY
5. Walker Rezzonico - Jelm, WY
6. Dustin Brewster - Castle Rock, CO
7. Casey Guerrieri - Pueblo, CO
8. Tj Allen - Momument, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 16
1. Fri, June 25 2021, 7:00 PM
1.
Jace Logan - Yampa, CO
2. Cody Mumma - Fort Lupton, CO
3. RY Clark - Morse, TX
4. Trevor Meier - Garden City, KS
5. Justin Barhite - Penrose, CO
6. Tanner Meier - Garden City, KS
2S. Sat, June 26 2021, 8:00 AM
1.
Talon Sterkel - Brighton, CO
2. Jacob Sterkel - Brighton, CO
3. Cody Pratt - Pueblo, CO
4. Kyle Broce - Cheraw, CO
5. Hadley Jackson - La Junta, CO
6. Daniel Joos - La Junta, CO
3. Sat, June 26 2021, 7:00 PM
1.
Tyler Bond - Avondale, CO
2. Brady Buum - Fort Lupton, CO
3. Ira Dickinson - Rock Springs, WY
4. Cole McNamee - Nunn, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 31
1. Fri, June 25 2021, 7:00 PM
1.
Cameron Ritchey - Fort Lupton, CO & Zac Lenard - Keensburg, CO
2. Joshua Kurfiss - Penrose, CO & Jace Kurfiss - Penrose, CO
3. Wayne Tachera - Penrose, CO & Jackson Donnell - Boone, CO
4. Todd Brown - Lamar, CO & Josh Norris - Las Animas, CO
5. JW Borrego - Weston, CO & Justin Price - Laveta, CO
6. Del Olkjer - Elbert, CO & Leland Olkjer - Elbert, CO
7. Garrett Tonozzi - Larkspur, CO & T J Watts - Eads, CO
2S. Sat, June 26 2021, 8:00 AM
1.
Luke Meier - Limon, CO & Colton Reed - Wylie, CO
2. Daniel Meeske - Peyton, CO & Regan Wheatley - Calhan, CO
3. Mark Morrison - Eaton, CO & Chad Wahlert - Kersey, CO
4. Joe Pullara - Kersey, CO & Jory Vanbochove - Martha, OK
5. Jay Tittel - Pueblo, CO & Jorge Cruz - Stratton, CO
6. Nick Becker - Garden City, KS & Todd Wilson - Baggs, WY
7. Clayton Van Aken - Yoder, WY & Gralyn Elkins - Ericson, NE
8. Robert Reed - Gill, CO & Kelly Florian - La Salle, CO
9. Ken McKibbin - Nunn, CO & Joe Roderick - Loma, CO
10. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Jason Devore - Fort Lupton, CO
11. Brett Tatum - La Plata, NM & Pecos Tatum - La Plata, NM
12. Brayden Hazel (fillmore) - Penrose, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
13. Brian Venn - Kersey, CO & Casey Warnock - Kersey, CO
14. Wade Kreutzer - Laveta, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
15. Brit Ellerman - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Fort Lupton, CO
16. Troy Vernon - Grover, CO & Trent Vernon - Maybelll, CO
3. Sat, June 26 2021, 7:00 PM
1.
Tyler Wade - Pueblo, CO & Trey Yates - Pueblo, CO
2. Larry Love - Fort Collinss, CO & Brady Love - Fort Collins, CO
3. Dustin Darling - Peyton, CO & Cody Darling - Peyton, CO
4. TY Blasingame - Casper, WY & Austin Crist - Calhan, CO
5. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
6. Brice Ingo - Pueblo, CO & Robby Hull - Pueblo, CO
7. Eric Martin - Aurora, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
8. Blake Afdahl - Torrington, WY & Dylan Hill - Tularosa, NM
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0