Okmulgee, OK
Bareback - 14
2. Sat, July 31 2021, 7:00 PM
1.
Wyatt Betony - Tonalea, AZ
2. Jhett Knight - Rushville, NE
3. Ryan Nez Bitsui - Chinle, AZ
4. Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
5. Tom Chee - Denver, CO
6. J.R. Chino - Mescalero, NM
7. Jacob Etsitty - Chinle, AZ
4. Sun, August 01 2021, 7:00 PM
1.
Clancy Clifford - Porcupine, SD
2. Jacob Todechine - Gallup, NM
3. Jayco Roper - Oktaha, OK
4. Conner Heinert - New Underwood, SD
5. Chase Yellow Hawk - Blunt, SD
6. Tyrick Wilson - Chinle, AZ
7. Whystle Joe - Round Rock, AZ
Barrel Racing - 61
2. Sat, July 31 2021, 7:00 PM
1.
Lindsay Emerson - Duncan, OK
2. Memphis Cleveland - Black River Falls, WI
3. Chaise Teehee - Muskogee, OK
4. Tatum Ward - Whitehorse, SD
5. Laci Woodward - Coweta, OK
6. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
7. Kyra Teehee - Muskogee, OK
8. Ashley Lawrence - Ashland, MT
9. Lori Hickman - Neasho, MI
10. Tara Seaton - Queen Creek, AZ
3S. Sun, August 01 2021, 8:00 AM
1.
Kynder Starr - Catoosa, OK
2. Sierra Farland - Tonalea, AZ
3. Celeste Charley - Whiteriver, AZ
4. Stephanie Proctor - Pryor, OK
5. Cooweesta Williams - Skiatook, OK
6. Kaitlyn Prentice - Bokchito, OK
7. Sallye Williams - Skiatook, OK
8. Madisyn Osceola - Okeechobee, FL
9. Jodelle Bitloy - Navajo, NM
10. Tammy Daswood - Churchrock, NM
11. Mandy Griffith - Vinita, OK
12. Ciara Lefebre - Bloomfield, NM
13. Ashley Whatley - Sulphur, OK
14. Harlea Adams - Checotah, OK
15. Savannah Fish - Harrah, OK
16. Taci Flinn - Newman Grove, NE
17. Piper Brown - Henryetta, OK
18. Karlee Meyers - Box Elder, MT
19. Sweetpea Jensen - Flagstaff, AZ
20. Kayden Caboni - Kayenta, AZ
21. JC Hawk - Scottsdale, AZ
22. Alexi Buffalo - Dillon, MT
23. Grace Kelly - Bismarck, ND
24. Chalon Lefebre - Bloomfield, NM
25. Gabriyelle Irving - Pierre, SD
26. Deven Sells - Chinle, AZ
27. Raynell Holgate - Page, AZ
28. Bailey Nelson - Hardin, MT
29. Phannette Gray - Ridgeview, SD
30. Alexandra Benally-Begay - Leupp, AZ
31. Kaylee Lessert - Porcupine, SD
32. Jeri Charley Yazzie - Kayenta, AZ
33. Shaylee Self - Broken Arrow, OK
34. Summer Tracy - Buckeye, Az, NM
35. Whitney Jefferson - Okmulgee, OK
36. Taylor Christensen - Kyle, SD
37. Keanna Dedman - Nazlini, AZ
38. Chantel Becenti - Lukachukai, AZ
39. Kaylee Barker - Camp Verde, AZ
40. Gracie Alcott - Winslow, AZ
41. Jeynelle Dedman - Nazlini, AZ
4. Sun, August 01 2021, 7:00 PM
1.
Aryzona Cummings - Henryetta, OK
2. Justine Doka - Fountain Hills, AZ
3. Malyka Muller - Peralto, NM
4. Jennifer Turner - Vinita, OK
5. Tammy Lawhorn - Checotah, OK
6. Tiffany Teehee - Claremore, OK
7. Sydney Gray - Ridgeview, SD
8. Ashlie Withrow - Henryetta, OK
9. Shelby Osceola - Glenwood, AL
10. Cheyenne Rondeaux - Alpine, TX
Bull Riding - 43
2. Sat, July 31 2021, 7:00 PM
1.
Lane Granger - Tuba City, AZ
2. Mika Clark - Window Rock, AZ
3. Cody Rustin - Whiteriver, AZ
4. Sheldon Notah - Window Rock, AZ
5. Hernald John - Lukachukai, AZ
6. Vinell Mariano - Church Rock, NM
7. Tom Chee - Denver, CO
8. Tyson Tsinnijinnie - Tuba City, AZ
9. Jerrison Begay - Houck, AZ
10. Latrell Long - Winslow, AZ
11. Brent Thompson - Lukachukai, AZ
12. Wesley Pablo - Kirtland, NM
13. Jhett Knight - Rushville, NE
14. Dustin Reidhead - Whiteriver, AZ
15. Anthony Bonifer - Pendleton, OR
16. Frank Walker - Fort Apache, AZ
17. Caden Bunch - Tahlequah, OK
18. Blaine Logg - Ganado, AZ
19. Wyatt Betony - Tonalea, AZ
20. Tadd Dictson - Mescalero, NM
21. Andy Sells - Rock Point, AZ
22. Ty Goseyun - Cibecue, AZ
4. Sun, August 01 2021, 7:00 PM
1.
Cole Reddy - Pine Ridge, SD
2. Tieler Cummings - Henryetta, OK
3. Dugan Black - Lukachukai, AZ
4. Spur White Clay - Fort Smith, MT
5. Lyle Clark - Kayenta, AZ
6. Maize Two Bears - Cannon Ball, ND
7. Ethan Smith - Ponderosa, NM
8. Oren Williams - Sells, AZ
9. O'Dey Tom - Lupton, AZ
10. Cody Jesus - Window Rock, AZ
11. Skye Joaquin - Sacaton, AZ
12. Rhone Schmidt - White River, SD
13. Jaquez Antonio - Whiteriver, AZ
14. Olathe Schmidt - White River, SD
15. Korwin Kinlicheenie - St. Michaels, AZ
16. Jacob Todechine - Gallup, NM
17. Ryan Roberts - Okmulgee, OK
18. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
19. Jacauy Hale - Ganado, AZ
20. Wyatt Nez - Flagstaff, AZ
21. Kasen Johnson - Mandaree, ND
Calf Roping - 41
1S. Sat, July 31 2021, 8:00 AM
1.
Blaine Mitchell - Chinle, AZ
2. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
3. Jaxon Clegg - Coweta, OK
4. Tyler Etsitty - Kayenta, AZ
5. Ke'Juan Gaines - Beggs, OK
6. Ignatius Brad Lupe - Whiteriver, AZ
7. Rush Hodges - Coweta, OK
8. Dontre' Goff - Tulsa, OK
9. Jesse Chase - Mandaree, ND
10. Blair Burk - Durant, OK
11. Joe Dupris - Casa Grande, AZ
12. Dean Holyan - Coyote Canyon, NM
13. Colin Begay - Tempe, AZ
14. Dale Fullbright - Muskogee, OK
15. Quinton Inman - Ketchum, OK
16. Kee Etsitty Jr. - Many Farms, AZ
17. Cota Nahkai - Shiprock, NM
18. Kenny Glasses - Chinle, AZ
19. Leroy Etsitty - Kayenta, AZ
20. Chops Yazzie - Fort Yates, ND
21. Jeremy Burkhalter - Porter, TX
2. Sat, July 31 2021, 7:00 PM
1.
Caden Bunch - Tahlequah, OK
2. Lathan Antone - Crownpoint, NM
3. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
4. Marvin Tolth - Farmington, NM
5. Steve Brickey - Tahlequah, OK
6. Roy Begay - Window Rock, AZ
7. Justin Dan - Checotah, OK
8. Roessel Jackson - Many Farms, AZ
9. Rontrey Burkhalter - Muskogee, OK
10. Malachi Pablo - Bloomfield, NM
4. Sun, August 01 2021, 7:00 PM
1.
Ty Pablo - Crownpoint, NM
2. Blake Tatham - Pryor, OK
3. Norman Mitchell - Hulbert, OK
4. Zalin Edwards - Wagoner, OK
5. Walt White - Bartlesville, OK
6. Aaron Johnson - Morris, OK
7. Chase Crane - Oklahoma City, OK
8. Michael Bates - Tohatchi, NM
9. Ryan Cody Nez - Shiprock, NM
10. Tieler Cummings - Henryetta, OK
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 66
2. Sat, July 31 2021, 7:00 PM
1.
Shawndeana Smith - Crownpoint, NM
2. April Pablo - Crown Point, NM
3. Callie Dixon - Morley, AB
4. Memphis Cleveland - Black River Falls, WI
5. Odessa Yazzie - Brimhall, NM
6. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
7. Sunni Dixon - Morley, AB
8. Twila Jones - Tohatchi, NM
9. Tatum Ward - Whitehorse, SD
10. Kaitlyn Doughty - Cisco, TX
3S. Sun, August 01 2021, 8:00 AM
1.
Kurrie Small - Lodge Grass, MT
2. Tenai Lansing - Cortez, CO
3. Halle Cummings - Siloan, OK
4. Germaine Daye - Gallup, NM
5. Kelci Bends - Cherry Creek, SD
6. Celeste Charley - Whiteriver, AZ
7. Chalon Lefebre - Bloomfield, NM
8. JC Hawk - Scottsdale, AZ
9. Vanessa Begay - Window Rock, AZ
10. Courtney Small - Pryor, MT
11. Deedee Daswood - Gallup, NM
12. Erin Etsitty - Mulhulland Well, NM
13. Kadin Jodie - Churchrock, NM
14. Aiesha Curley - Tohatchi, NM
15. Savannah Fish - Harrah, OK
16. Arianna Jones - Chinle, AZ
17. Madisyn Osceola - Okeechobee, FL
18. Shaylyn Becenti - Lukachukai, AZ
19. Emma Skinner - Belle Plain, KS
20. Lynelle Etsitty - Fruitland, NM
21. Robyn Holgate - Page, AZ
22. Rikki Velasquez - White River, AZ
23. Kylie Gilbert - Farmington, NM
24. Erin Jones - Chinle, AZ
25. Phannette Gray - Ridgeview, SD
26. Leah Platero - Fruitland, NM
27. Bailey Bates - Tohatchi, NM
28. Taniah Nez - Ganado, AZ
29. Martina Monroe - Maricopa, AZ
30. Piper Brown - Henryetta, OK
31. Raquel Sells - Kayenta, AZ
32. Ciara Lefebre - Bloomfield, NM
33. Lillian Lupe - Whiteriver, AZ
34. Yvonne Yazzie - Winslow, AZ
35. Serena Dahozy - Window Rock, AZ
36. Benita Litson - Tsaile, AZ
37. Amy Eagleton - Sallisaw, OK
38. Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
39. Sherina Singer - Winslow, AZ
40. Keleigh Lee - Fruitland, NM
41. Sierra Farland - Tonalea, AZ
42. Mindy Fish - Harrah, OK
43. Grace Kelly - Bismarck, ND
44. Shawntaya Murphy - Tohatchi, NM
45. Kendyl Hutton - Sperry, OK
46. Arena Ben - Peridot, AZ
4. Sun, August 01 2021, 7:00 PM
1.
Kortney McReynolds - Jones, OK
2. Shelby Osceola - Glenwood, AL
3. Halle Tatham - Pryor, OK
4. Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
5. Tiffany Teehee - Claremore, OK
6. Chantel Tsinigine - Gilbert, AZ
7. Danielle Lowman - Gilbert, AZ
8. Jannon Hale - Ganado, AZ
9. Justine Doka - Fountain Hills, AZ
10. Kim R Jim - Shiprock, NM
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 28
2. Sat, July 31 2021, 7:00 PM
1.
Soshane Kee - Many Farms, AZ
2. Jhett Knight - Rushville, NE
3. Stade Riggs - Tuba City, AZ
4. Jered Hunt - Shiprock, NM
5. Eagle Hicks - Okmulgee, OK
6. Llewellyn Paul - Shiprock, NM
7. Tom Chee - Denver, CO
8. Jesse Wilson - Martin, SD
9. James Hunt Jr - Shiprock, NM
10. Joseph Clah - Many Farms, AZ
11. Darren Key - Gonado, AZ
12. Trent Salway - Chinle, AZ
13. Norbert Tsosie - Tsaile, AZ
14. Kane Kee - Keams Canyon, AZ
4. Sun, August 01 2021, 7:00 PM
1.
Jeremy Meeks - Scenic, SD
2. Kaden Deal - Eagle Butte, SD
3. Cash Wilson - Wall, SD
4. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
5. Phillip Whiteman - Busby, MT
6. Seth Longbrake - Milesville, SD
7. Leegene Barlow - Rock Point, AZ
8. Bryan Moreno - Kayenta, AZ
9. Kash Deal - Dupree, SD
10. Montana Barlow - Rock Point, AZ
11. Cole Elshere - Faith, SD
12. Jay Joaquin - Sacaton, AZ
13. Robert Burbank - Gallup, NM
14. Creighton Curley - Window Rock, AZ
Sr. Breakaway - 29
3S. Sun, August 01 2021, 8:00 AM
1.
Reggie Sells - Kayenta, AZ
2. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
3. Marvin Tolth - Farmington, NM
4. Chuck Morgan - Comanche, OK
5. Lou Antone, Sr. - Crown Point, NM
6. Terry Fischer - Fort Yates, ND
7. Norman Bates - Tohatchi, NM
8. Albert Nez - Page, AZ
9. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ
10. Walt White - Bartlesville, OK
11. Art Sells - Chinle, AZ
12. Tom Knight - Eagle Butte, SD
13. Allen Hartness - Locust Grove, OK
14. Johnson Stevenson - Kirtland, NM
15. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
16. Joe Dupris - Casa Grande, AZ
17. Everett Hall - New Town, ND
18. Lynelle Etsitty - Fruitland, NM
19. Dale Fullbright - Muskogee, OK
20. Ralph Romo - Fort Mcdowell, AZ
21. Shea Enos - Scottsdale, AZ
22. Mike Bacon - Boswell, OK
23. Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
24. Doyle Bacon - Boswell, OK
25. Ralph Williams - Skiatook, OK
26. Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
27. Leon Monroe - Phoenix, AZ
28. Robie Inman - Ketchum, OK
29. Jake Longbrake - Dupree, SD
Steer Wrestling - 33
1S. Sat, July 31 2021, 8:00 AM
1.
Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
2. Trayer Schmidt - White River, SD
3. Cota Nahkai - Shiprock, NM
4. Dontre' Goff - Tulsa, OK
5. Quinton Inman - Ketchum, OK
6. Joe Ross - Millboro, SD
7. Brandon Bates - Winslow, AZ
8. Jesse Wilson - Martin, SD
9. Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
10. Bradley McGee - Muskogee, OK
11. Casey Stone - New Town, ND
12. Jeremy Burkhalter - Porter, TX
13. Chops Yazzie - Fort Yates, ND
2. Sat, July 31 2021, 7:00 PM
1.
Steve Brickey - Tahlequah, OK
2. Benny Yazzie - Coyote Canyon, NM
3. Dayne Johns - Moore Haven, FL
4. Matt Jodie - Churchrock, NM
5. Kornell Begay - Chinle, AZ
6. Sheridan Jodie - Church Rock, NM
7. Caden Bunch - Tahlequah, OK
8. Kyle Smith - Crownpoint, NM
9. Hollis Jodie - Winslow, AZ
10. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
4. Sun, August 01 2021, 7:00 PM
1.
Otys Little Mustache - Brocket, AB
2. Michael Bates - Tohatchi, NM
3. Ryan Cody Nez - Shiprock, NM
4. Shawn Murphy - Tohatchi, NM
5. Cameron Fanning - Olivet, SD
6. Johnny Jones - Midwest City, OK
7. Jordan Wiseman - El Reno, OK
8. Colby Stufflebean - McAlester, OK
9. Sawyer Strand - Platte, SD
10. Chase Crane - Oklahoma City, OK
Team Penning - 0
Team Roping - 67
1S. Sat, July 31 2021, 8:00 AM
1.
Jon Arviso - Seba Dalkai, AZ & Wasey Carviso - Ft. Wingate, NM
2. Jason Schumacher - Stephenville, TX & Tom Knight - Eagle Butte, SD
3. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Bryan Sells - Chinle, AZ
4. Trey Begay - Tuba City, AZ & Cody Lansing - Cortez, CO
5. Talan Cummins - Lodge Grass, MT & Terry Fischer - Fort Yates, ND
6. Brooks Dahozy - Window Rock, AZ & Cody Lansing - Cortez, CO
7. Dwight Sells - Chinle, AZ & Michael Bates - Tohatchi, NM
8. Jason Schumacher - Stephenville, TX & Robert Smith - Lantry, SD
9. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
10. Jake Longbrake - Dupree, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
11. Shariff Sells - Kayenta, AZ & Chance Hunter - Chinle, AZ
12. Jess Hall - New Town, ND & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
13. Wawa Ben - Peridot, AZ & Rawley Ben - Peridot, AZ
14. Leroy Etsitty - Kayenta, AZ & Tyler Etsitty - Kayenta, AZ
15. Robie Inman - Ketchum, OK & Chops Yazzie - Fort Yates, ND
16. Dwight Sells - Chinle, AZ & Cameron Tsinigine - Gilbert, AZ
17. Cowboy Foreman - Oaks, OK & Marcus Foreman - Twin Oaks, OK
18. Fritzgerald Thomas - Gallup, NM & Vern Begay - Chinle, AZ
19. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Jesse Chase - Mandaree, ND
20. Fritzgerald Thomas - Gallup, NM & Scooter Garcia - Churchrock, NM
21. Jake Longbrake - Dupree, SD & Everett Hall - New Town, ND
22. Jesse Wilson - Martin, SD & Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
23. Brittin Shirley - Snow Flake, AZ & Jeremy Alcott - Winslow, AZ
24. Justin Turner - Vinita, OK & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
25. Jess Hall - New Town, ND & Everett Hall - New Town, ND
26. Shariff Sells - Kayenta, AZ & Jeremy Alcott - Winslow, AZ
27. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Jay Becenti - Brimhall, NM
28. Trevor Waters - Scottsdale, AZ & Doyle Lee - Rock Point, AZ
29. Connor Osborn - Tecumseh, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
30. Bryan Sells - Chinle, AZ & Cameron Tsinigine - Gilbert, AZ
31. John W. Bahe - Chinle, AZ & Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
32. Justin Turner - Vinita, OK & Quinton Inman - Ketchum, OK
33. Joe Ross - Millboro, SD & Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
34. Trevor Waters - Scottsdale, AZ & Kyle Woody - Mesa, AZ
35. Trayer Schmidt - White River, SD & Rhone Schmidt - White River, SD
36. Rope Three Irons - Lodge Grass, MT & Jesse Chase - Mandaree, ND
37. Kesley Phillips - Chinle, AZ & Wyatt Gibson - Thoneau, NM
38. Colin Begay - Tempe, AZ & Vern Begay - Chinle, AZ
39. Kesley Phillips - Chinle, AZ & Brandon Ben - Peridot, AZ
40. Talan Cummins - Lodge Grass, MT & Chops Yazzie - Fort Yates, ND
41. Robert Joe - La Plata, NM & Kee Etsitty Jr. - Many Farms, AZ
42. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
43. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
44. Rawley Ben - Peridot, AZ & Wyatt Gibson - Thoneau, NM
45. Joe Ross - Millboro, SD & Jesse Wilson - Martin, SD
46. Connor Osborn - Tecumseh, OK & Quinton Inman - Ketchum, OK
47. Colin Begay - Tempe, AZ & Denton Begay - Many Farms, AZ
2. Sat, July 31 2021, 7:00 PM
1.
Westley Benally - Many Farms, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
2. Erik Becenti - Brimhall, NM & Wasey Carviso - Ft. Wingate, NM
3. Westley Benally - Many Farms, AZ & James Begay Jr. - Winslow, AZ
4. John W. Bahe - Chinle, AZ & Doyle Lee - Rock Point, AZ
5. Ralph Williams - Skiatook, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
6. Erik Becenti - Brimhall, NM & Scooter Garcia - Churchrock, NM
7. Dennis Begay - Brimhall, NM & James Begay Jr. - Winslow, AZ
8. Madisyn Osceola - Okeechobee, FL & Dayne Johns - Moore Haven, FL
9. Brittin Shirley - Snow Flake, AZ & Denton Begay - Many Farms, AZ
10. Dennis Begay - Brimhall, NM & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
4. Sun, August 01 2021, 7:00 PM
1.
Edward Hawley - Surprise, AZ & Brandon Ben - Peridot, AZ
2. Coleman Proctor - Pryor, OK & Griffin Passmore - Rose, OK
3. James Arviso - Seba Dalkai, AZ & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
4. Edward Hawley - Surprise, AZ & Myles John - Indian Wells, AZ
5. Mike Bacon - Boswell, OK & Jessen James - Meyers, OK
6. Jaxon Hill - Moyers, OK & Griffin Passmore - Rose, OK
7. Coleman Proctor - Pryor, OK & Mike Bacon - Boswell, OK
8. Jaxon Hill - Moyers, OK & Jessen James - Meyers, OK
9. James Arviso - Seba Dalkai, AZ & Myles John - Indian Wells, AZ
10. Brooks Dahozy - Window Rock, AZ & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 8
4. Sun, August 01 2021, 7:00 PM
1.
Drekell Johnson - Chinle, AZ
2. Rhone Schmidt - White River, SD
3. Wawa Ben - Peridot, AZ
4. Kolt Tom - Lupton, AZ
5. Riggin Wimberley - Manderson, SD
6. Hazin Schmidt - White River, SD
7. Tyin Mowery - Manderson, SD
8. Ryan Kee - Ft. Defiance, AZ
Jr. Breakaway - 34
3S. Sun, August 01 2021, 8:00 AM
1.
Brooke Pipkins - Tuttle, OK
2. Colben Kinlecheenie - Winslow, AZ
3. Logan Vocu - Ashland, MT
4. Jared Yazzie - Kayenta, AZ
5. Talan Cummins - Lodge Grass, MT
6. Adessa Kinlecheenie - Winslow, AZ
7. Leila Cleveland - Black River Falls, WI
8. Jordan Mitchell Jr - Muskogee, OK
9. Tashina Neztsosie - Ganado, AZ
10. Jasmine Yazzie - Kayenta, AZ
11. Hanson King - Crownpoint, NM
12. Aryzona Cummings - Henryetta, OK
13. Twister Jim - Shiprock, NM
14. Lowrey Bruce - Caney, KS
15. Rhone Schmidt - White River, SD
16. Wawa Ben - Peridot, AZ
17. Jaxon Cravens - Tahlequah, OK
18. Hazin Schmidt - White River, SD
19. Tyin Mowery - Manderson, SD
20. Autumn Farland - Tonalea, AZ
21. Garrett Bacon - Boswell, OK
22. Kayden Stevenson - Crownpoint, NM
23. JW Boyd - Kayenta, AZ
24. Hayes Caboni - Kayenta, AZ
25. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
26. Riggin Wimberley - Manderson, SD
27. Tayzen Cummings - Henryetta, OK
28. Janae Wagner - Crownpoint, NM
29. Jett Turner - Vinita, OK
30. Savannah Joe - Sacaton, AZ
31. Kayden Caboni - Kayenta, AZ
32. Rosalinda Ben - Peridot, AZ
33. Julie Ann Weaver - Vinita, OK
34. Kadin Jodie - Churchrock, NM
Jr. Barrel Racing - 28
3S. Sun, August 01 2021, 8:00 AM
1.
Jhett Dale - Shiprock, NM
2. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
3. Arena Thomison - Stilwell, OK
4. Kyra Teehee - Muskogee, OK
5. Gabriyelle Irving - Pierre, SD
6. Karlee Jennings - Tahlequah, OK
7. Riata Wimberley - Manderson, SD
8. Chloe Blossom - Oaks, OK
9. Tinley Jones - Tahlequah, OK
10. Bailey Nelson - Hardin, MT
11. Savanna Adams - Checotah, OK
12. Angelina Benally-Begay - Leupp, AZ
13. Rosalinda Ben - Peridot, AZ
14. Endie Anna Bacon - Boswell, OK
15. Leila Cleveland - Black River Falls, WI
16. Karsyn Yazzie - Rough Rock, AZ
17. Aryzona Cummings - Henryetta, OK
18. Jernie Roper - Oktaha, OK
19. Tashina Neztsosie - Ganado, AZ
20. Julie Ann Weaver - Vinita, OK
21. Adessa Kinlecheenie - Winslow, AZ
22. Kayden Caboni - Kayenta, AZ
23. Aspen Hobbs - Tahleguah, OK
24. Julia Benally-Begay - Leupp, AZ
25. Alexandra Benally-Begay - Leupp, AZ
26. Autumn Farland - Tonalea, AZ
27. Jasmine Yazzie - Kayenta, AZ
28. Brooke Pipkins - Tuttle, OK
SRTR - 29
3S. Sun, August 01 2021, 8:00 AM
1.
Darryl Boyd - Vanderwagon, NM & Dexter Donald - Tonalea, AZ
2. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Leon Monroe - Phoenix, AZ
3. Ralph Romo - Fort Mcdowell, AZ & Gilbert Monroe - Winslow, AZ
4. David Bacon - Boswell, OK & Doyle Bacon - Boswell, OK
5. Doyle Bacon - Boswell, OK & Mike Bacon - Boswell, OK
6. Robert Smith - Lantry, SD & Tom Knight - Eagle Butte, SD
7. Jimmy Roper - Oktaha, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
8. Ralph Romo - Fort Mcdowell, AZ & Terry Fischer - Fort Yates, ND
9. Jack Foreman - Bixby, OK & Tarz Foreman - Twin Oaks, OK
10. Shea Enos - Scottsdale, AZ & Dexter Donald - Tonalea, AZ
11. Reggie Sells - Kayenta, AZ & Art Sells - Chinle, AZ
12. David Bacon - Boswell, OK & Mike Bacon - Boswell, OK
13. Jake Longbrake - Dupree, SD & Everett Hall - New Town, ND
14. Carl Begay - Leupp, AZ & Aaron Begay - Higley, AZ
15. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
16. Jimmy Roper - Oktaha, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
17. Robert Joe - La Plata, NM & Aaron Begay - Higley, AZ
18. Robie Inman - Ketchum, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
19. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Albert Nez - Page, AZ
20. Reggie Sells - Kayenta, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
21. Jack Foreman - Bixby, OK & Rick George - Oktaha, OK
22. Jake Longbrake - Dupree, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
23. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
24. Robert Joe - La Plata, NM & Albert Nez - Page, AZ
25. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
26. Rick George - Oktaha, OK & Tarz Foreman - Twin Oaks, OK
27. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Gilbert Monroe - Winslow, AZ
28. Shea Enos - Scottsdale, AZ & Leon Monroe - Phoenix, AZ
29. Carl Begay - Leupp, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
Steer Roping - 0