Polson, MT
Bareback - 10
2. Thu, August 26 2021, 6:30 PM
1.
Bodie Miller - Schurz, NV
2. Wyatt Betony - Tonalea, AZ
3. Clay Ramone - Hoopa, CA
4. Micah Frasier - Ashland, MT
5. Tyrick Wilson - Chinle, AZ
4. Fri, August 27 2021, 6:30 PM
1.
Cheyenne Autumn - Covelo, CA
2. Dallas Young Pine - Calgary, AB
3. Jhett Knight - Rushville, NE
4. Tom Chee - Denver, CO
5. Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
Barrel Racing - 59
1S. Thu, August 26 2021, 8:00 AM
1.
Courtney Frazier - Touchet, WA
2. Maddey Clary - Ronan, MT
3. Zayla Aguilar - Chinle, AZ
4. Aryzona Cummings - Henryetta, OK
5. Keanna Dedman - Nazlini, AZ
6. Alexi Buffalo - Dillon, MT
7. Savannah Fish - Harrah, OK
8. Danna Rogers - Browning, MT
9. Amber Alsterlund - Viola, ID
10. Duaneah Wheeler - White Swan, WA
11. Kloee Elsberg - Okanogan, WA
12. Kenzi Fox - Hays, MT
13. Tristin Bull - Good Fish Lake, AB
2. Thu, August 26 2021, 6:30 PM
1.
Deven Sells - Chinle, AZ
2. Janae Devine - Cardston, AB
3. Keira Simonson - Loring, MT
4. Madisyn Osceola - Okeechobee, FL
5. Lita Crawler - Morley, AB
6. Kiana Davis - Loring, MT
7. Sheryl Manychief - Calgary, AB
8. Cheyenne Black Water - Cardston, AB
9. Kaitlyn Prentice - Bokchito, OK
10. Camille Whitney - Chocran, AB
11. Krista Marchand - Omak, WA
12. Memphis Cleveland - Black River Falls, WI
3S. Fri, August 27 2021, 8:00 AM
1.
Andrea Campbell - Hoopa, CA
2. Bailey Nelson - Hardin, MT
3. Katelin Conway - Cut Bank, MT
4. Kelsey Gillin - Ronan, MT
5. Kinahlei Armajo - Lodge Grass, MT
6. Ashley Picard - Pendleton, OR
7. Lilly Picard - Pendleton, OR
8. Tara Seaton - Queen Creek, AZ
9. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
10. Jocee Louis - Browning, MT
11. Jessica Not Afraid - Hardin, MT
12. Raynell Holgate - Page, AZ
13. Brittany Bird - Cut Bank, MT
14. Carsyn Hibbs - Shepard, MT
15. Alyssa Yazzie - Buckeye, AZ
16. Jodelle Bitloy - Navajo, NM
17. Chalon Lefebre - Bloomfield, NM
18. Jannon Hale - Ganado, AZ
19. Nyis Colliflower - Box Elder, MT
20. Tatum Ward - Whitehorse, SD
21. Chantel Becenti - Lukachukai, AZ
22. K'La Gonzalez - Polson, MT
4. Fri, August 27 2021, 6:30 PM
1.
Aaliyah Christie - Porterville, CA
2. Jeynelle Dedman - Nazlini, AZ
3. Shantell Brewer - Dupree, SD
4. Phannette Gray - Ridgeview, SD
5. Mesa Bell - Pablo, MT
6. Cayda Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB
7. Chase Creighton - Standoff, AB
8. Julie Lenoir - Cut Bank, MT
9. Karlee Meyers - Box Elder, MT
10. Tessie Lamere - Box Elder, MT
11. Taylor Christensen - Kyle, SD
12. Justine Doka - Fountain Hills, AZ
Bull Riding - 36
2. Thu, August 26 2021, 6:30 PM
1.
Frank Walker - Fort Apache, AZ
2. Cleve Spang - Billings, MT
3. Tieler Cummings - Henryetta, OK
4. Kasen Johnson - Mandaree, ND
5. Coy Doore - Siksika, AB
6. Jaquez Antonio - Whiteriver, AZ
7. Braydan Kilcrease - Jennings, OK
8. Oren Williams - Sells, AZ
9. Wyatt Betony - Tonalea, AZ
10. Ethan Smith - Ponderosa, NM
11. Kobe Whitford - Cut Bank, MT
12. Latrell Long - Winslow, AZ
13. Wynn Wells - Browning, MT
14. Stran Smith - Lantry, SD
15. Anthony Bonifer - Pendleton, OR
16. Bill Watson - Box Elder, MT
17. Cole Reddy - Pine Ridge, SD
18. Spur White Clay - Fort Smith, MT
4. Fri, August 27 2021, 6:30 PM
1.
Jayde Murphy - Cut Bank, MT
2. Tom Chee - Denver, CO
3. Hernald John - Lukachukai, AZ
4. Lane Granger - Tuba City, AZ
5. Brandon Louie - Cawston, BC
6. Miclo Flores - Crow Agency, MT
7. Chance Thomas - Window Rock, AZ
8. Blaine Logg - Ganado, AZ
9. Levi Irving - Navajo, NM
10. Dakota Louis - Browning, MT
11. Jacauy Hale - Ganado, AZ
12. Ryan Roberts - Okmulgee, OK
13. Tyson Tsinnijinnie - Tuba City, AZ
14. Jhett Knight - Rushville, NE
15. Ethan Marceau - Browning, MT
16. Andy Sells - Rock Point, AZ
17. Preston Louis - Browning, MT
18. Zac Osborne - Fort Washakie, WY
Calf Roping - 52
1S. Thu, August 26 2021, 8:00 AM
1.
Dustin Bird - Cut Bank, MT
2. Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ
3. Britt Givens - Riverton, WY
4. Eric C. Watson - Box Elder, MT
5. Marvin Tolth - Farmington, NM
6. Lance Boyd - Blackfoot, ID
7. Erich Rogers - Round Rock, AZ
8. Robert Kittson - Harlem, MT
9. Mike Holyan - Warm Springs, OR
10. Rontrey Burkhalter - Muskogee, OK
2. Thu, August 26 2021, 6:30 PM
1.
Malachi Pablo - Bloomfield, NM
2. Bill Watson - Box Elder, MT
3. Jake Fox - Cardston, AB
4. Jay Crawler - Morley, AB
5. Kash Weasel Fat - Cardston, AB
6. Kee Etsitty Jr. - Chinle, AZ
7. BO Wells - Cardston, AB
8. Ty Pablo - Crownpoint, NM
9. Dontre' Goff - Tulsa, OK
10. Tristin Dixon - Morley, AB
11. Rick Fox - Cardston, AB
3S. Fri, August 27 2021, 8:00 AM
1.
Oliver Williams - Omak, WA
2. Lincoln Yarama - Chase, BC
3. Jesse Chase - Mandaree, ND
4. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
5. Merval Not Afraid - Lodge Grass, MT
6. Eric Paul Watson - Box Elder, MT
7. Neil Tatsey - Valier, MT
8. Gunner Plenty - Garryowen, MT
9. Chops Yazzie - Fort Yates, ND
10. Joshua Felicia - Wyola, MT
11. Collin Johnson - Browning, MT
12. Marty Watson - Box Elder, MT
13. Dean Holyan - Coyote Canyon, NM
14. Alonzo Skunkcap - Browning, MT
15. Nolan Conway - Cut Bank, MT
16. James Arviso - Winslow, AZ
17. Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
18. Blair Burk - Durant, OK
19. J.C. Crowley - Poplar, MT
20. Tyler Etsitty - Kayenta, AZ
21. Leroy Etsitty - Kayenta, AZ
4. Fri, August 27 2021, 6:30 PM
1.
Rooster Yazzie - Brimhall, NM
2. Blaine Mitchell - Chinle, AZ
3. Garrison Begay - Ganado, AZ
4. Mike White Quills - Cardston, AB
5. Ethan Marceau - Browning, MT
6. Preston Watson - Box Elder, MT
7. Levon Fox - Cardston, AB
8. Michael Bates - Tohatchi, NM
9. Pete White - Ronan, MT
10. Dax Eagle Bear - Standoff, AB
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 61
1S. Thu, August 26 2021, 8:00 AM
1.
Amy Eagleton - Sallisaw, OK
2. Brinley Mae Holyan - Warm Springs, OR
3. Duaneah Wheeler - White Swan, WA
4. Kloee Elsberg - Okanogan, WA
5. Savannah Fish - Harrah, OK
6. Courtney Frazier - Touchet, WA
2. Thu, August 26 2021, 6:30 PM
1.
Krista Marchand - Omak, WA
2. Memphis Cleveland - Black River Falls, WI
3. Kim R Jim - Shiprock, NM
4. Kyla Two Bulls - Lame Deer, MT
5. Lita Crawler - Morley, AB
6. Aiesha Curley - Tohatchi, NM
7. Rayne Bruised Head - Standoff, AB
8. Madisyn Osceola - Okeechobee, FL
9. PJ Fox - Cardston, AB
10. Lynelle Etsitty - Fruitland, NM
11. Cammie Fox - Cardston, AB
12. Tenai Lansing - Cortez, CO
3S. Fri, August 27 2021, 8:00 AM
1.
Reneille Sells - Chinle, AZ
2. Shaylyn Becenti - Lukachukai, AZ
3. Susanna White Clay - Fort Smith, MT
4. Jocee Louis - Browning, MT
5. Jodelle Bitloy - Navajo, NM
6. Serena Dahozy - Window Rock, AZ
7. Katelin Conway - Cut Bank, MT
8. Courtney Small - Pryor, MT
9. Latrice Tatsey - Browning, MT
10. Tatum Ward - Whitehorse, SD
11. Chalon Lefebre - Bloomfield, NM
12. Kurrie Small - Lodge Grass, MT
13. Jannon Hale - Ganado, AZ
14. Nyis Colliflower - Box Elder, MT
15. Shawntaya Murphy - Tohatchi, NM
16. Olivia Many Wounds - Calgary, AB
17. Sherina Singer - Winslow, AZ
18. Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
19. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
20. Charmayne Pickens - Standoff, AB
21. Carly Day Chief - Standoff, AB
22. Calli Nelson - Hardin, MT
23. Martina Monroe - Maricopa, AZ
24. Yvonne Yazzie - Winslow, AZ
25. Kana Tucker - Garryowen, MT
26. Jessica Not Afraid - Hardin, MT
27. Mykayla Tatsey - Valier, MT
28. Arena Plenty - Garryowen, MT
29. Brittany Bird - Cut Bank, MT
30. Ramerya Bremner - New Town, ND
31. Chyana Johnson - Browning, MT
4. Fri, August 27 2021, 6:30 PM
1.
Odessa Yazzie - Brimhall, NM
2. Kelsey Pepion - Browning, MT
3. Keleigh Lee - Fruitland, NM
4. Justine Doka - Fountain Hills, AZ
5. Bailey Bruised Head - Standoff, AB
6. Tessie Lamere - Box Elder, MT
7. Sydney Not Afraid - Lodge Grass, MT
8. Chase Creighton - Standoff, AB
9. Phannette Gray - Ridgeview, SD
10. Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
11. Shantell Brewer - Dupree, SD
12. Chelsea James - Porterville, CA
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 18
2. Thu, August 26 2021, 6:30 PM
1.
Jay Joaquin - Sacaton, AZ
2. Phillip Whiteman - Busby, MT
3. Doug Fitzgerald - Babb, MT
4. Kolby Kittson - Browning, MT
5. Weston Mann - Sheridan, WY
6. Shane Bird Rattler - Browning, MT
7. Colten Wildman - Chocran, AB
8. Phillip Rising Sun Iii - Crow Agency, MT
9. Alan Kole Gobert - Browning, MT
4. Fri, August 27 2021, 6:30 PM
1.
Joe Scott Jr - Madras, OR
2. Tom Chee - Denver, CO
3. Wyatt Pretty On Top - Garryowen, MT
4. Jhett Knight - Rushville, NE
5. Joe Scott Iii - Madras, OR
6. Creighton Curley - Window Rock, AZ
7. Ned Pretty On Top - Garryowen, MT
8. Leegene Barlow - Rock Point, AZ
9. Frank Rides Horse - Lodge Grass, MT
Sr. Breakaway - 33
1S. Thu, August 26 2021, 8:00 AM
1.
Rudy McLean - Morley, AB
2. Bass Williams - Omak, WA
3. Bob Joseph - Oakdale, CA
4. Billy Lamere - Box Elder, MT
5. Chris Lamere - Box Elder, MT
6. Leon Monroe - Phoenix, AZ
7. Carl Begay - Leupp, AZ
8. Melvin Joseph - Lone Pine, CA
9. Lynelle Etsitty - Fruitland, NM
10. Reggie Sells - Kayenta, AZ
11. Blair Matheson - Mandan, ND
12. Daryl St. Goddard - Browning, MT
13. ED Harry - Wadsworth, NV
14. Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
15. Robert Wells - Cardston, AB
16. Eric C. Watson - Box Elder, MT
17. Norman Bates - Tohatchi, NM
18. Ray Augare - Browning, MT
19. Rudy Blossom - Owyhee, NV
20. Darrel Watson - Box Elder, MT
21. Norbert Gibson - Owyhee, NV
22. Troy Crawler - Morley, AB
23. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ
24. Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
25. Terry Tatsey - Browning, MT
26. Darcy Dixon - Morley, AB
27. Ken Augare - Browning, MT
28. Robert Bruised Head - Standoff, AB
29. Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
30. Keith Tatsey - Heart Butte, MT
31. Britt Givens - Riverton, WY
32. Marvin Tolth - Farmington, NM
33. Ira Walker - Owyhee, NV
Steer Wrestling - 30
1S. Thu, August 26 2021, 8:00 AM
1.
Casey Stone - New Town, ND
2. Britt Givens - Riverton, WY
2. Thu, August 26 2021, 6:30 PM
1.
Kash Shade - Lethbridge, AB
2. John Colliflower Iv - Cardston, AB
3. Jon Wells - Lethbridge, AB
4. JR Weasel Fat - Cardston, AB
5. Colton Martinez - Sacaton, AZ
6. Shawn Buffalo - Maskwacis, AB
7. Derek Azure - Harlem, MT
8. Tuck Johnson - Browning, MT
9. Brier Selvidge - Omak, WA
3S. Fri, August 27 2021, 8:00 AM
1.
Nolan Conway - Cut Bank, MT
2. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
3. Greg Louis - Browning, MT
4. Collin Johnson - Browning, MT
5. Chops Yazzie - Fort Yates, ND
6. Alonzo Skunkcap - Browning, MT
7. Otys Little Mustache - Brocket, AB
4. Fri, August 27 2021, 6:30 PM
1.
Rooster Yazzie - Brimhall, NM
2. TY Day Chief - Standoff, AB
3. Jim Stevens - Strathmore, AB
4. Jan Onespot - Calgary, AB
5. Michael Bates - Tohatchi, NM
6. Dakota Giesbrecht - Standoff, AB
7. Garrison Begay - Ganado, AZ
8. Shane Day Chief - Standoff, AB
9. Nick Clairmont - Ronan, MT
10. Wyatt Knight - Eagle Butte, SD
11. Benny Yazzie - Coyote Canyon, NM
12. Tyler Houle - Ronan, MT
Team Penning - 0
Team Roping - 110
1S. Thu, August 26 2021, 8:00 AM
1.
Jess Hall - New Town, ND & Everett Hall - New Town, ND
2. Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ & Dustin Bird - Cut Bank, MT
3. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
4. Aaron Henry - Box Elder, MT & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
5. Britt Givens - Riverton, WY & Casey Stone - New Town, ND
6. Dennis Dahle - Cut Bank, MT & Mike Limberhand - Worden, MT
7. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Chris Lamere - Box Elder, MT
8. Lance Boyd - Blackfoot, ID & Ira Walker - Owyhee, NV
9. Britt Givens - Riverton, WY & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
10. Dennis Dahle - Cut Bank, MT & Kaden Ereaux - Hays, MT
11. Erich Rogers - Round Rock, AZ & Dustin Bird - Cut Bank, MT
12. Lance Boyd - Blackfoot, ID & Ed Harry - Wadsworth, NV
13. Jess Hall - New Town, ND & Jesse Chase - Mandaree, ND
14. Dale Campbell - Lame Deer, MT & Karson Campbell - Lame Deer, MT
15. Erich Rogers - Round Rock, AZ & Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ
2. Thu, August 26 2021, 6:30 PM
1.
Peter Tatsey - Heart Butte, MT & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
2. Bob Joseph - Oakdale, CA & Melvin Joseph - Lone Pine, CA
3. Darcy Dixon - Morley, AB & Rodie Owen Pickens - Standoff, AB
4. TY Vaile - Babb, MT & Colten Lefthand - Eden Valley, AB
5. Troy Crawler - Morley, AB & Jake Crawler - Morley, AB
6. Delvin Ereaux - Hays, MT & Kaden Ereaux - Hays, MT
7. Jay Crawler - Morley, AB & Jake Crawler - Morley, AB
8. Darcy Dixon - Morley, AB & Tristin Dixon - Morley, AB
9. Bob Joseph - Oakdale, CA & Ed Harry - Wadsworth, NV
10. Peter Tatsey - Heart Butte, MT & Tuck Johnson - Browning, MT
11. TY Vaile - Babb, MT & Denton Begay - Many Farms, AZ
12. Troy Crawler - Morley, AB & Jay Crawler - Morley, AB
3S. Fri, August 27 2021, 8:00 AM
1.
Dwight Sells - Chinle, AZ & Cody Lansing - Cortez, CO
2. Brad Robinson - Kalispell, MT & Jc Guardipee - Cut Bank, MT
3. K'La Gonzalez - Polson, MT & Cj Robinson - Polson, MT
4. Oliver Williams - Omak, WA & Lincoln Yarama - Chase, BC
5. Dwight Sells - Chinle, AZ & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
6. Brad Robinson - Kalispell, MT & Ryle Whitford - Browning, MT
7. Shawn Bird - Cut Bank, MT & Wyatt Gibson - Thoneau, NM
8. Erik Becenti - Brimhall, NM & Wasey Carviso - Ft. Wingate, NM
9. Colin Begay - Tempe, AZ & Chance Hunter - Chinle, AZ
10. Jay Guerrero - Wadsworth, NV & Terry Doka - Fountain Hills, AZ
11. Nolan Conway - Cut Bank, MT & John Bell - Harlem, MT
12. Willie Covers Up - Wadsworth, NV & Ira Walker - Owyhee, NV
13. Talan Cummins - Lodge Grass, MT & Chops Yazzie - Fort Yates, ND
14. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Alonzo Skunkcap - Browning, MT
15. Sam Bird - Cut Bank, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
16. Colin Begay - Tempe, AZ & Denton Begay - Many Farms, AZ
17. Jay Becenti - Brimhall, NM & Doyle Lee - Rock Point, AZ
18. Shariff Sells - Kayenta, AZ & Chance Hunter - Chinle, AZ
19. Rope Three Irons - Lodge Grass, MT & Colten Fisher - Billings, MT
20. Jeremy Not Afraid - Lodge Grass, MT & Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
21. Rope Three Irons - Lodge Grass, MT & Jesse Chase - Mandaree, ND
22. TY St. Goddard - Browning, MT & Hunter Karlson - White Shield, ND
23. James Arviso - Winslow, AZ & Myles John - Indian Wells, AZ
24. Dustin Bearspaw - Morley, AB & David Bearspaw - Morley, AB
25. Delvin Ereaux - Hays, MT & Spider Ramone - Hays, MT
26. Brandon Armajo - Lodge Grass, MT & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
27. Shayne Bishop - Malta, MT & Spider Ramone - Hays, MT
28. Erik Becenti - Brimhall, NM & Wyatt Gibson - Thoneau, NM
29. Hance Indian Three Irons - St Xavier, MT & Gunner Plenty - Garryowen, MT
30. Bryan Sells - Chinle, AZ & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
31. Collin Johnson - Browning, MT & Alonzo Skunkcap - Browning, MT
32. Edward Hawley - Surprise, AZ & Myles John - Indian Wells, AZ
33. Shayne Bishop - Malta, MT & Justin Tom - Pryor, MT
34. Rilee Fisher - Ashland, MT & Gunner Plenty - Garryowen, MT
35. Leroy Etsitty - Kayenta, AZ & Tyler Etsitty - Kayenta, AZ
36. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
37. Neil Tatsey - Valier, MT & Jimmy Racine - Cut Bank, MT
38. Enos Johnson Jr - Box Elder, MT & Justin Four Colors - Box Elder, MT
39. Aaron Henry - Box Elder, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
40. Edward Hawley - Surprise, AZ & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
41. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Bryan Sells - Chinle, AZ
42. Shariff Sells - Kayenta, AZ & Kevin Yazzie - Chinle, AZ
43. Greg Louis - Browning, MT & Dakota Louis - Browning, MT
44. Collin Johnson - Browning, MT & Tuck Johnson - Browning, MT
45. Jordan Longtimesleeping - New Town, ND & Ramerya Bremner - New Town, ND
46. Marty Watson - Box Elder, MT & Joshua Felicia - Wyola, MT
47. Nolan Conway - Cut Bank, MT & Shawn Bird - Cut Bank, MT
48. Greg Louis - Browning, MT & Preston Louis - Browning, MT
49. Jace Loring - Cut Bank, MT & Chops Yazzie - Fort Yates, ND
50. Derrick Begay - Winslow, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
51. Merval Not Afraid - Lodge Grass, MT & Joshua Felicia - Wyola, MT
52. Eric Paul Watson - Box Elder, MT & Jim Cole - Harlem, MT
53. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
54. Jimmy Racine - Cut Bank, MT & John Hall - Buffalo, WY
55. Jay Guerrero - Wadsworth, NV & Gene Curtis - McDermitt, NV
56. John W. Bahe - Chinle, AZ & Doyle Lee - Rock Point, AZ
57. Jon Arviso - Seba Dalkai, AZ & Wasey Carviso - Ft. Wingate, NM
58. Preston Louis - Browning, MT & Dakota Louis - Browning, MT
59. Reno Stobner - Bastrop, TX & Cody Lansing - Cortez, CO
60. James Arviso - Winslow, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
61. Donavin Limberhand - Lame Deer, MT & Tuffy Limberhand - Lame Deer, MT
62. TY St. Goddard - Browning, MT & Jim Cole - Harlem, MT
63. Neil Tatsey - Valier, MT & John Hall - Buffalo, WY
64. Marty Watson - Box Elder, MT & Donavin Limberhand - Lame Deer, MT
65. Jace Loring - Cut Bank, MT & Jayde Murphy - Cut Bank, MT
66. Kolton Keplin - Belcourt, ND & John Bell - Harlem, MT
67. Willie Covers Up - Wadsworth, NV & Gene Curtis - McDermitt, NV
68. Cameron Three Irons - Crow Agency, MT & Clayton C Three Irons - St Xavier, MT
69. Brandon Armajo - Lodge Grass, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
70. Reno Stobner - Bastrop, TX & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
71. Kolton Keplin - Belcourt, ND & Hunter Karlson - White Shield, ND
4. Fri, August 27 2021, 6:30 PM
1.
Rooster Yazzie - Brimhall, NM & Michael Bates - Tohatchi, NM
2. Terry Doka - Fountain Hills, AZ & Justin Tom - Pryor, MT
3. Preston Watson - Box Elder, MT & Chris Lamere - Box Elder, MT
4. Kody Morigeau - Arlee, MT & Shorty Matt - Moise, MT
5. Pete White - Ronan, MT & Shawn Matt - Moiese, MT
6. Dylan Johnson - Shepherd, MT & Colten Fisher - Billings, MT
7. Brent Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB & Tristin Dixon - Morley, AB
8. Dylan Johnson - Shepherd, MT & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
9. Kody Morigeau - Arlee, MT & Shawn Matt - Moiese, MT
10. Brent Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB & Colten Lefthand - Eden Valley, AB
11. Pete White - Ronan, MT & Kermit Clary - Ronan, MT
12. Preston Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 1
2. Thu, August 26 2021, 6:30 PM
1.
Gator Boyd - Blackfoot, ID
Jr. Breakaway - 31
1S. Thu, August 26 2021, 8:00 AM
1.
Brier Selvidge - Omak, WA
2. Leila Cleveland - Black River Falls, WI
3. Robbie Johnson - Chinle, AZ
4. Jocelyn Co'Nei'Sen'Ney - Sacaton, AZ
5. Isabela Timentwa - Omak, WA
6. Aryzona Cummings - Henryetta, OK
7. Logan Cummins - Owyhee, NV
8. Kale Ereaux - Hays, MT
9. Brinley Mae Holyan - Warm Springs, OR
10. Ty Kittson - Harlem, MT
11. Kayen Armajo - Lodge Grass, MT
12. Kloee Elsberg - Okanogan, WA
13. Hanson King - Crownpoint, NM
14. Kelsey Gillin - Ronan, MT
15. Autumn Farland - Tonalea, AZ
16. Mervin Whitford, Jr - Box Elder, MT
17. Janae Wagner - Crownpoint, NM
18. Nick Three Irons - Lodge Grass, MT
19. Bailey Three Irons - Crow Agency, MT
20. Gator Boyd - Blackfoot, ID
21. Clayton C Three Irons - St Xavier, MT
22. Talan Cummins - Lodge Grass, MT
23. Tayzen Cummings - Henryetta, OK
24. Karson Campbell - Lame Deer, MT
25. Martin Watson - Box Elder, MT
26. Rodie Owen Pickens - Standoff, AB
27. Riley Holyan - Warm Springs, OR
28. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
29. Cassie Deroche - Browning, MT
30. Aarianna Henry - Box Elder, MT
31. Leela Pepion - Browning, MT
Jr. Barrel Racing - 25
1S. Thu, August 26 2021, 8:00 AM
1.
Brinley Mae Holyan - Warm Springs, OR
2. Maddey Clary - Ronan, MT
3. Kenzie Kallenberger - Havre, MT
4. Lexie Crawler - Morley, AB
5. Cassie Deroche - Browning, MT
6. Kelsey Gillin - Ronan, MT
7. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
8. Madisyn Hanken - Arlee, MT
9. Rhegan Shade - Lethbridge, AB
10. Brooke Fox - Cardston, AB
11. Bailey Three Irons - Crow Agency, MT
12. Kianda Tatsey - Heart Butte, MT
13. Checotah Many Grey Horses - Cardston, AB
14. Cayda Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB
15. Aarianna Henry - Box Elder, MT
16. Bailey Nelson - Hardin, MT
17. Kloee Elsberg - Okanogan, WA
18. Addison Conway - Cut Bank, MT
19. Zayla Aguilar - Chinle, AZ
20. Nevaeh Little Bear - Cochrane, AB
21. Hayden Edwards - Browning, MT
22. Leela Pepion - Browning, MT
23. Leila Cleveland - Black River Falls, WI
24. Sadie M Cummins - Owyhee, NV
25. Isabela Timentwa - Omak, WA
SRTR - 37
1S. Thu, August 26 2021, 8:00 AM
1.
Rudy McLean - Morley, AB & Jesse Starlight - Calgary, AB
2. Darcy Dixon - Morley, AB & Leon Monroe - Phoenix, AZ
3. Sam Bird - Cut Bank, MT & Dexter Donald - Tonalea, AZ
4. Hoss Pepion - Browning, MT & Scotty Augare - Cut Bank, MT
5. Ken Augare - Browning, MT & Ted Hoyt - Cut Bank, MT
6. Bob Joseph - Oakdale, CA & Ed Harry - Wadsworth, NV
7. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Ira Walker - Owyhee, NV
8. Rudy Blossom - Owyhee, NV & Clarence Three Irons - Lodge Grass, MT
9. Britt Givens - Riverton, WY & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
10. Hank Shade - Cardston, AB & Kelvin Fox - Cardston, AB
11. Sam Bird - Cut Bank, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
12. Dennis Dahle - Cut Bank, MT & Mike Limberhand - Worden, MT
13. Darcy Dixon - Morley, AB & Hardee Skunkcap - Browning, MT
14. Reggie Sells - Kayenta, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
15. Melvin Joseph - Lone Pine, CA & Ted Hoyt - Cut Bank, MT
16. Ira Walker - Owyhee, NV & Norbert Gibson - Owyhee, NV
17. Darrel Watson - Box Elder, MT & Chris Lamere - Box Elder, MT
18. Terry Tatsey - Browning, MT & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
19. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Leon Monroe - Phoenix, AZ
20. Marvin Yellow Horn - Calgary, AB & Kelvin Fox - Cardston, AB
21. Hardee Skunkcap - Browning, MT & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
22. Ken Augare - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
23. Reggie Sells - Kayenta, AZ & Aaron Begay - Higley, AZ
24. Bob Joseph - Oakdale, CA & Melvin Joseph - Lone Pine, CA
25. Hoss Pepion - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
26. Rudy Blossom - Owyhee, NV & Norbert Gibson - Owyhee, NV
27. Carl Begay - Leupp, AZ & Aaron Begay - Higley, AZ
28. Britt Givens - Riverton, WY & Ed Harry - Wadsworth, NV
29. Carl Begay - Leupp, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
30. David Shade - Cardston, AB & Troy Crawler - Morley, AB
31. Sooney Little Plume - Browning, MT & Daryl St. Goddard - Browning, MT
32. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
33. David Shade - Cardston, AB & Dennis Dahle - Cut Bank, MT
34. Hank Shade - Cardston, AB & Jesse Starlight - Calgary, AB
35. Troy Crawler - Morley, AB & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
36. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
37. Billy Lamere - Box Elder, MT & Jerome Bell - Harlem, MT
Steer Roping - 0