Bridgeport, NE
Bareback - 5
2. Fri, July 03 2020, 7:30 PM
1.
Dylan Riggins - Sturgis, SD
4. Sat, July 04 2020, 7:30 PM
1.
Drake Amundson - Wheatland, WY
2. Wyatt Stricker - Alliance, NE
3. Chase Rose - Laramie, WY
4. Jared Schultis - Tryon, NE
Barrel Racing - 67
1S. Fri, July 03 2020, 8:30 AM
1.
Samantha Jackson - La Junta, CO
2. Jenna Rolland - Dunning, NE
3. Carla Jensen - Kearney, NE
4. Karissa Rayhill - Torrington, WY
5. Bailey Miller - Encampment, WY
6. Branda Marsh - Thedford, NE
7. Brittany Perlinger - Mitchell, NEBRASKA
8. Leeann Ridley - Las Animas, CO
9. Quincy Setelke - Rosestte, WY
10. Rylan Swanson - Arthur, NE
11. Mataya Eklund - Valentine, NE
12. Ginalee Sinner - Sargent, NE
13. Lorie Diodosio - Fowler, CO
14. Tiffaney Connelly - Bridgeport, NE
15. Sandy Hickey - Comstock, NE
16. Pam Hollenbeck - Long Pine, NE
17. Sami Buum - Fort Lupton, CO
18. Mackenzie Ogard - Milliken, CO
19. Misti Brown - Valentine, NE
20. Anna Rorison - Rosette, WY
21. Kalene Acord - Bingham, NE
22. Tracy Paulsen - Primrose, NE
23. Ashton Ottley - Hays, KS
24. Patty Finney - Ainsworth, NE
25. Tori Cooper - Brighton, CO
26. Amanda Lymber - Broken Bow, NE
27. Lexi Christensen - Overton, NE
2. Fri, July 03 2020, 7:30 PM
1.
Lexus Kelsch - Elgin, NE
2. Dori Hollenbeck - Winner, SD
3. Teresa McCormick - Lewellen, NE
4. Deb Christy - Norton, KS
5. Bailey Stovall - Torrington, WY
6. Brittany Sauer - Mitchell, NE
7. Jordan Littell - Kearney, NE
8. Mary Dugan - Greeley, NE
9. Melissa Brouillette - North Platte, NE
10. Hannah Rupprecht - Bladen, NE
11. Sasha Shepard - Bridgeport, NEBRASKA
12. Ashlynn Weinbender - Sidney, NE
3S. Sat, July 04 2020, 8:30 AM
1.
Gracey Rodocker - Taylor, NE
2. Robbie Stearns - Freedom, OK
3. Bailey Witt - Valentine, NE
4. Kelly Adamson - NA, WY
5. KL Spratt - Gering, NE
6. Brooke Diedrichs - Kennebec, SD
7. Jena Garwood - Atkinson, NE
8. Macee McConkey - Minatare, NE
9. Emily Santero - Mitchell, NE
10. Scarlett Folot - Morrill, NE
11. Libby Winchell - Scottsbluff, NE
12. Libby Diedrichs - Kennebec, SD
13. Taya McAdow - Keensburg, CO
14. Chelsey Ackerman - Alliance, NE
15. Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
16. Mindy Nachtman - NA, WY
4. Sat, July 04 2020, 7:30 PM
1.
Sierra Spratt - Gering, NE
2. Stephanie Connelly - Bridgeport, NE
3. Reece Stanley - Sidney, NE
4. Taryn Underwood - Crawford, NE
5. Marci Bartlett - Gothenburg, NE
6. Justine Jobman - Bayard, NE
7. Taya McMillen - Lodgepole, NE
8. Michaella Lay - Torrington, WYOMING
9. Carrie Sutton - Ashby, NE
10. Gayle White - Dickens, NE
11. Lauren Lehl - Alliance, NE
12. Brittany Kappen - Gering, NEBRASKA
Bull Riding - 5
2. Fri, July 03 2020, 7:30 PM
1.
David Sinks - Bridgeport, NE
2. Mackenzie Fair - Fort Collins, CO
4. Sat, July 04 2020, 7:30 PM
1.
Mike Kammerer - Wiggins, CO
2. Brett McAbee - Ansley, NE
3. Thiaan Erasmus - Alliance, NE
Calf Roping - 66
1S. Fri, July 03 2020, 8:30 AM
1.
Cody Rieker - Lexington, NE
2. Layton Little - Weatherford, OK
3. Trae Smith - Georgetown, ID
4. Tucker Huffman - Mutual, OK
5. Trevor Meier - Garden City, KS
6. Bernard Girard - Alliance, NE
7. Lucas Phillips - Oberlin, KS
8. Glenn Stuckey - Limon, CO
9. Grey Gilbert - Buffalo, SD
10. Chance Derner - New Underwood, SD
11. Boe Brown - Valentine, NE
12. Travis Lymber - Broken Bow, NE
13. Wyatt Vick - Byers, CO
14. Nick Becker - Garden City, KS
15. Tyler Garten - Kingman, KS
16. Grant Turek - St. Paul, NE
17. Matt Elliot - Sparks, NE
18. Kell Parker - Weatherford, OK
19. Colby Sturgeon - Torrington, WY
20. Jace Logan - Yampa, CO
21. Logan Vick - Byers, CO
22. Terry Graff - Long Pine, NE
23. Chadron Coffield - Yuma, CO
24. Drew Neuerburg - Whitman, NE
25. Lance Neuerburg - Gill, CO
26. Riley Morrow - Cyril, OK
2. Fri, July 03 2020, 7:30 PM
1.
Tyson Stracke - Stuart, NE
2. John Barger - Goodwell, OK
3. Jase Staudt - Nathrope, CO
4. Chance Barnes - Chadron, NE
5. Garrett Nokes - McCook, NE
6. LD Meier - Texhoma, OK
7. Gavin Liggett - Limon, CO
8. Luke Meier - Limon, CO
9. Zaine Mikita - Byers, CO
10. Jd Draper - Oakley, KS
11. Trey Gary - Broken Bow, NE
12. Seth Peterson - Nathrope, CO
3S. Sat, July 04 2020, 8:30 AM
1.
Jason Hubbard - Lusk, WY
2. Taylor Donaldson - Kiowa, KS
3. Michael McPherson - Box Elder, SD
4. Will Albrecht - Sheridan, WY
5. Mitch McAdow - Hyannis, NE
6. Ross McAdow - Keensburg, CO
7. Nolan Smith - Rapid City, SD
8. Rhett Witt - Valentine, NE
9. Britt Bath - Burns, WY
10. Marty McPherson - Piedmont, SD
11. Riley Wakefield - O'Neill, NE
12. Colby Houlton - Hardtner, KS
13. Clayton Collmorgen - Gering, NE
14. Cody Lane - Torrington, WY
15. Jet James - Rawlins, WY
16. Joe James - Rawlins, WY
17. Miles Garwood - Atkinson, NE
18. Grant Lindsley - Osceola, NE
19. Cody Nye - Alliance, NE
4. Sat, July 04 2020, 7:30 PM
1.
Brody Davis - Cody, NE
2. Clete Scheer - Elsmere, NE
3. Sterling Lee - Rhame, ND
4. Joe Macoubrie - Alva, OK
5. Hadly McCormick - Scottsbluff, NE
6. Colby Anders - Bayard, NE
7. Jate Saults - Big Springs, NE
8. Chip Wilson - Lemoyne, NE
9. Bo Yaussi - Alva, OK
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 86
1S. Fri, July 03 2020, 8:30 AM
1.
Brooke McCully - Mullen, NE
2. Karissa Rayhill - Torrington, WY
3. Val Baker - Minatare, NE
4. Jana Wiedman - Morrill, NE
5. Lori Lambrecht - Broken Bow, NE
6. Emily Vinton - Anselmo, NE
7. Tracy Paulsen - Primrose, NE
8. Misti Brown - Valentine, NE
9. Brittni McCully - Mullen, NE
10. Cedar Jandreau - Kennebec, SD
11. Megan Turek - St. Paul, NE
12. Jan Brown - North Platte, NE
13. Megan Hendricks - Lakin, KANSAS
14. Charmane Macomber - Whitman, NE
15. Willow Nicholas - NA, WY
16. Rylee Jo Blomenkamp - Broadwater, NE
17. Danielle Wray - Ord, NE
18. Sierra Fearno - Guymon, OKLAHOMA
19. Shawnee Sherwood - Grace, ID
20. Shania Macomber - Whitman, NE
21. Samantha Fulton - Miller, SD
22. Jessica McMaster - Madison, KS
23. Ginalee Sinner - Sargent, NE
24. Quincy Setelke - Rosestte, WY
25. Kori Phillips - Oberlin, KS
26. Bailey Miller - Encampment, WY
27. Katelyn Perkins - Soda Springs, ID
28. Mataya Eklund - Valentine, NE
29. Ally Brennaman - Lakin, KANSAS
2. Fri, July 03 2020, 7:30 PM
1.
Kamry Knotwell - NA, WY
2. Morgan Busby - Scottsdale, AZ
3. Lacy Holeman - Carpenter, WY
4. Shea Conner - Ogallala, NE
5. Peyton Mentzer - Ensign, KS
6. Konnar Knotwell - NA, WY
7. Katie Haythorn - Arthur, NE
8. Kelley Haythorn - Arthur, NE
9. Michaela Quinn - Crook, CO
10. Kaycee Werdel - Chadron, NE
11. Jalyne Schuster - Hershey, NE
12. Maddie Meidell - Harrison, NE
3S. Sat, July 04 2020, 8:30 AM
1.
Brandy Jamerman - North Platte, NE
2. Sydney Graff - Long Pine, NE
3. Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
4. Georgie Lage - Sutherland, NE
5. Donna Charmasson - Bristow, OK
6. Mable McAbee - Ansley, NE
7. Kodi Hansen - Dodge City, KS
8. KL Spratt - Gering, NE
9. Libby Winchell - Scottsbluff, NE
10. Brandy Schaack - Hyannis, NE
11. Jada Jensen - Bingham, NE
12. Taya McAdow - Keensburg, CO
13. Bailey Brown - North Platte, NE
14. Catherine Clayton - Dublin, TEXAS
15. Devan McAdow - Hyannis, NE
16. Robbie Stearns - Freedom, OK
17. Tayle Brink - Newell, SD
18. Taylor Lagasse - Concordia, KS
19. Peggy Garman - Sundance, WY
20. Lakota Elkins - Erickson, NE
21. Sarah Campbell - Hershey, NE
22. Teisha Coffield - Yuma, CO
23. Jenna Hays - Wheatherford, OK
24. Andie Hubbard - Lusk, WY
25. Jacey Thompson - Yoder, WY
26. Bodelle Mueller - Sutherland, NE
27. Bailey Witt - Valentine, NE
28. Amber Willey - Bayard, NE
29. Taylor Munsell - Alva, OK
30. Maddee Doerr - Creighton, NEBRASKA
31. Lillian Fletcher - Arnold, NE
32. Jennifer Daly - Sutherland, NE
4. Sat, July 04 2020, 7:30 PM
1.
Taryn Underwood - Crawford, NE
2. Lauren Lehl - Alliance, NE
3. Josee Saults - Big Springs, NE
4. Katie Mundorf - Mullen, NE
5. Makenzie Wilson - Lemoyne, NE
6. Sierra Spratt - Gering, NE
7. Kirby Eppert - Seneca, NE
8. Wacey Day - Fleming, CO
9. Ashley Macoubrie - Alva, OK
10. Scout Hebbert - Mullen, NE
11. Riata Day - Fleming, CO
12. Sadie Podzimek - Ludlow, SD
13. Sierra Lee - Rhame, ND
Mixed Team Roping - 34
1S. Fri, July 03 2020, 8:30 AM
1.
Danielle Wray - Ord, NE & Dustin Chohon - Oneill, NE
2. Ginalee Sinner - Sargent, NE & Quincy Opela - Stapleton, NE
3. Emily Vinton - Anselmo, NE & Doug Finney - Anselmo, NE
4. Willow Nicholas - NA, WY & Todd Wilson - NA, WY
5. Shelby Hinkle - Wallace, NE & Cody Merritt - Wellfleet, NE
6. Danielle Brow - Wheatland, WY & Rodee Brow - Wheatland, WY
7. Kori Phillips - Oberlin, KS & Tyrell Reynolds - Tribune, KS
8. Tracy Paulsen - Primrose, NE & Dalton Pelster - Burwell, NE
9. Jessica McMaster - Madison, KS & Dawson Mcmaster - Madison, KS
10. Lori Lambrecht - Broken Bow, NE & Clint Lambrecht - Broken Bow, NE
11. Lanell Graham - Valentine, NE & Zeb Graham - Valentine, NE
12. Pam Hollenbeck - Long Pine, NE & Todd Hollenbeck - Long Pine, NE
13. Josey Schomp - Pueblo, CO & Tucker White - Hershey, NE
14. Shawnee Sherwood - Grace, ID & Steve Sherwood - Grace, ID
15. Rylee Jo Blomenkamp - Broadwater, NE & Carson Musick - Pierre, SD
16. Charmane Macomber - Whitman, NE & Drew Neuerburg - Whitman, NE
17. Katelyn Perkins - Soda Springs, ID & Clay Elkington - Firth, ID
18. Jana Wiedman - Morrill, NE & Mike Wiedman - Morrill, NE
2. Fri, July 03 2020, 7:30 PM
1.
Katie Haythorn - Arthur, NE & Cord Haythorn - Arthur, NE
2. Peyton Mentzer - Ensign, KS & Toby Mentzer - Ensign, KS
3. Kaycee Werdel - Chadron, NE & Chance Barnes - Chadron, NE
4. Trey Hermelbracht - Homer, NE & Troy Hermelbracht - Homer, NE
3S. Sat, July 04 2020, 8:30 AM
1.
Bodelle Mueller - Sutherland, NE & Marvin Mueller - Sutherland, NE
2. Bret Daly - Sutherland, NE & Jennifer Daly - Sutherland, NE
3. Taya McAdow - Keensburg, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
4. Taylor Lagasse - Concordia, KS & Jaden Johnson - Casper, WY
5. Sydney Graff - Long Pine, NE & Riley Wakefield - O'Neill, NE
6. Sarah Campbell - Hershey, NE & Lynn Campbell - Hershey, NE
7. Mercedes Trenary - Arthur, NE & Jhett Trenary - Salida, CO
8. Lakota Elkins - Erickson, NE & Gralyn Elkins - Erickson, NE
9. Jacey Thompson - Yoder, WY & Logan Milligan - Torrington, WY
4. Sat, July 04 2020, 7:30 PM
1.
Lydia Van Aken - Yoder, WY & Clayton Van Aken - Yoder, WY
2. Sterling Lee - Rhame, ND & Sadie Podzimek - Ludlow, SD
3. Taylor Walker - Arthur, NE & Hunter Walker - Arthur, NE
Saddle Bronc - 12
2. Fri, July 03 2020, 7:30 PM
1.
Jack Skavdahl - Marsland, NE
2. Leif Meidell - Harrison, NE
3. Cody McCarthy - Kadoka, SD
4. Sage Dierks - Douglass, KS
5. Caden McCarthy - Kadoka, SD
4. Sat, July 04 2020, 7:30 PM
1.
Jared Schultis - Tryon, NE
2. Monty Bailey - Lakeside, NE
3. Sage Miller - Springview, NE
4. Roady Marsh - Minatare, NE
5. Derek Kenner - Arnold, NE
6. Brody McAbee - Ansley, NE
7. Will Sampson - Hyannis, NE
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 48
1S. Fri, July 03 2020, 8:30 AM
1.
Tyler Murray - Wheaton, KS
2. Dru Melvin - Hebron, NE
3. Austin Hawkins - Sharon Springs, KS
4. Jace Logan - Yampa, CO
5. Chadron Coffield - Yuma, CO
6. Marshall Still - Oconto, NE
7. Brandon Volker - Alva, OK
8. Hadley Jackson - La Junta, CO
9. Tyler Ravenscroft - Nenzel, NE
10. Travis Kester - Clearwater, NE
11. Jeff Richardson - Kearney, NE
12. Tyler Garten - Kingman, KS
13. RY Clark - Morse, TEXAS
14. Taylor Davis - Thedford, NE
15. Brady Buum - Fort Lupton, CO
16. Del Kraupie - Bridgeport, NE
17. Benjamin Robinson - Hastings, NE
18. TY Melvin - Hyannis, NE
19. Gabe Taylor - Valentine, NE
2. Fri, July 03 2020, 7:30 PM
1.
Jacob Wang - Baker, MT
2. Dalton Kunkee - Lexington, NE
3. Brody Cleveland - Ogallala, NE
4. Winston McGraw - Gill, CO
5. Cody Mumma - Fort Lupton, CO
6. Jacob Sterkel - Brighton, CO
7. Talon Sterkel - Milliken, CO
8. Boyd Sawyer - Thedford, NE
9. Walt Arnold - Colman, TX
10. Parker Johnston - Maywood, NE
3S. Sat, July 04 2020, 8:30 AM
1.
Colt Stearns - Freedom, OK
2. Trevor Haake - Grand Island, NE
3. Quade Potter - Cambridge, NE
4. Kris Rasmussen - Riverdale, NE
5. Chad Vancampen - McCook, NE
6. Tom Littell - Kearney, NE
7. Kyle Van Doren - Saint John, KS
8. Cole Trainor - Faith, SD
4. Sat, July 04 2020, 7:30 PM
1.
Trig Olson - Prairie City, SD
2. Jim Persinger - Ogallala, NE
3. Sterling Lee - Rhame, ND
4. Danny Manning - Hemmingford, NE
5. Trayton Travnicek - Bayard, NE
6. Seth Shorb - Hermosa, SD
7. Colby Anders - Bayard, NE
8. Logan McDonald - Alliance, NE
9. Colbey Steeke - Rhame, ND
10. Taydon Gorsuch - Gerring, NE
11. Jake Kraupie - Bridgeport, NE
Team Penning - 0
Team Roping - 65
1S. Fri, July 03 2020, 8:30 AM
1.
Jon Peterson - Belle Fourche, SD & Trae Smith - Georgetown, ID
2. Blaine Finney - Ainsworth, NE & Dustin Chohon - Oneill, NE
3. Cooper White - Hershey, NE & Tucker White - Hershey, NE
4. Tyler Brockman - Lawrence, NE & Benjamin Robinson - Hastings, NE
5. Spencer Sinner - Sargent, NE & Doug Finney - Anselmo, NE
6. Lucas Phillips - Oberlin, KS & Tyrell Reynolds - Tribune, KS
7. Taylor Davis - Thedford, NE & Todd Hollenbeck - Long Pine, NE
8. Quincy Opela - Stapleton, NE & Cody Merritt - Wellfleet, NE
9. Colton Musick - Pierre, SD & Carson Musick - Pierre, SD
10. Steve Sherwood - Grace, ID & Clay Elkington - Firth, ID
11. Terry Graff - Long Pine, NE & Matt Elliot - Sparks, NE
12. Clay Brow - Wheatland, WY & Ron Lein - Minatar, NE
13. Kalib Hinkle - Wallace, NE & Cj Pankonin - Grant, NE
14. Kyle Taylor - Manzanola, CO & Todd Wilson - NA, WY
15. Nick Becker - Garden City, KS & Dawson Mcmaster - Madison, KS
16. Tucker McDaniel - Midland, SD & Jd Girard - Kennebec, SD
17. Kevin Huddleston - Memphis, TX & Waide Jewell - Booker, TX
18. Colten Storer - Arther, NE & Brady Joseph - Eaton, CO
19. Brett Christensen - Alva, OK & Chase Boekhaus - Rolla, KS
20. Colby Sturgeon - Torrington, WY & Eric Gewecke - Gillette, WY
21. Del Kraupie - Bridgeport, NE & Kody Schwagger - Bridgeport, NE
22. Ben Johnsrud - Pratt, KS & Kingston Chang - Cimarron, KS
23. Andy Knott - Taylor, NE & Dalton Pelster - Burwell, NE
2. Fri, July 03 2020, 7:30 PM
1.
Jase Staudt - Nathrope, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
2. Andy Miller - Wellfleet, NE & Garrett Nokes - McCook, NE
3. Dave Gamblin - Wheatland, WY & Justin Johnson - Casper, WY
4. Tyler Erickson - Cheyanne, WY & Dylan Riggins - Sturgis, SD
5. Trace Travinicek - Scottsbluff, NE & Trey Gary - Broken Bow, NE
6. Chance Simons - Scottsbluff, NE & Tyson Stracke - Stuart, NE
7. Cord Haythorn - Arthur, NE & Sage Haythorn - Arthur, NE
8. Sage Dierks - Douglass, KS & Lukas Dierks - Douglass, KS
9. Tyler Schnaufer - Pueblo, NE & Troy Hermelbracht - Homer, NE
10. Brian Dunning - McClave, CO & Toby Mentzer - Ensign, KS
11. Colten Chandler - Keystone, NE & Josh Norris - Keystone, NE
12. Jason Dierks - Douglass, KS & Tc Dawson - Haviland, KS
3S. Sat, July 04 2020, 8:30 AM
1.
Paul Beckett - Laramie, WY & Jaden Johnson - Casper, WY
2. Cole Remington - Lenora, KS & Cody Ware - Logan, KS
3. Colton Lowry - Almena, KS & Wesley Lay - Alameda, KS
4. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
5. Bryce Stoltenberg - Bayard, NE & Teecee Wills - Scottsbluff, NE
6. Michael McPherson - Box Elder, SD & Nolan Smith - Rapid City, SD
7. Lynn Campbell - Hershey, NE & Dustin Wyckoff - Broken Bow, NE
8. Marty McPherson - Piedmont, SD & Dane Mcnenny - Sturgis, SD
9. Cooper Brott - Gothenburg, NE & Riley Wakefield - O'Neill, NE
10. Tee Cross - Mitchell, NE & Dane Trumbull - Torrington, WY
11. Denton Keenere - Mitchell, NE & Denum Santero - Mitchell, NE
12. Jhett Trenary - Salida, CO & Bret Trenary - Salida, CO
13. Nathan Poss - Scotia, NE & Gunner Walker - Arthur, NE
14. Cody Lane - Torrington, WY & Logan Milligan - Torrington, WY
15. Gary Haynes - Orchard, CO & Lance Allen - Orchard, CO
16. Dustin Dailey - Ainsworth, NE & Tate Mathis - Atkinson, NE
17. Mark Hanson - Scottsbluff, NE & Josh Weekes - Bayard, NE
18. Mark Wray - Ord, NE & Gralyn Elkins - Erickson, NE
4. Sat, July 04 2020, 7:30 PM
1.
TY Chasek - Mitchell, NE & Lane Chasek - Morrill, NE
2. Wade Monnens - Belle Fourche, SD & Ryan Harris - Gillette, WY
3. Zane Thompson - Cheyenne, WY & Colton Reed - Wylie, CO
4. Clayton Van Aken - Yoder, WY & Jc Flake - Laramie, WY
5. Joe Macoubrie - Alva, OK & Bo Yaussi - Alva, OK
6. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Brian Lemman - Torrington, WY
7. Levi Walter - Eads, CO & Cody Huwa - Eads, CO
8. JB James - Bennett, CO & Brock Hanson - Mesa, AZ
9. Trayton Travnicek - Bayard, NE & Justin D Johnson - Minatare, NE
10. Spencer Jobman - Bayard, NE & Hunter Walker - Arthur, NE
11. Jake Chasek - Mitchell, NE & Justin Chasek - Mitchell, NE
12. Sterling Lee - Rhame, ND & Sam Podzimek - Ludlow, SD
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0