Walden, CO
Bareback - 9
1. Sat, June 27 2020, 1:00 PM
1.
Samuel Yenter - Eckley, CO
2. Tyler Ferguson - Bennett, CO
3. Drake Amundson - Wheatland, WY
4. Chase Rose - Laramie, WY
5. Josh Parker - Las Animas, CO
3. Sun, June 28 2020, 1:00 PM
1.
Jayce Harrison - Pierce, CO
2. Keenan Hayes - Hayden, CO
3. Kohlton Anderson - Thorton, CO
4. Creede Guardamondo - Avondale, CO
Barrel Racing - 27
1. Sat, June 27 2020, 1:00 PM
1.
Heather Colletti - Peyton, CO
2. Taylour Latham - NA, WY
3. Cedar Kohr - Windsor, CO
4. Ky Murphy - Lake City, CO
5. Kathyrn Varian - Coalmont, CO
6. Mackenzie Scott - Estes Park, CO
7. Ryleigh Hower - Eaton, CO
8. Kailie Alcorn - Big Piney, WY
9. Aleigh Aurin - Walden, CO
10. Brittany Fellows - Stephenville, TX
11. Jennifer Singleton - Union, KY
12. Wendy McKee - Craig, CO
13. Brooke Niederhauser - Coalmont, CO
3. Sun, June 28 2020, 1:00 PM
1.
Kyli Lund - Rawlins, WY
2. Kaitlynn Hayes - Fort Lupton, CO
3. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
4. Tori Cooper - Na, WY
5. Nicole Ludwick - Pueblo West, CO
6. Maggie Lund - Rawlins, WY
7. Samantha Jackson - La Junta, CO
8. Sami Buum - Fort Lupton, CO
9. Macaela Gies - Evergreen, CO
10. Lorie Diodosio - Fowler, CO
11. Peyton Stepanoff - Keenesburg, CO
12. Kelly Adamson - Na, WY
13. Tanna Hansen - Fort Morgan, CO
14. Lola Reisdorfer - Cheyenne, CO
Bull Riding - 30
1. Sat, June 27 2020, 1:00 PM
1.
James Brown - Elbert, CO
2. Brain Larson - Dacono, CO
3. Nathaniel Hoey - Montrose, CO
4. Tom Chee - Denver, CO
5. Ian Mather - Ft. Collins, CO
6. Nick Cooley - Northglenn, CO
7. Dalton Sanchez - Ingacio, CO
8. Wyatt Joesph - Eaton, CO
9. Brandon Olson - Franktown, CO
10. Colt Rohrig - Grand Junction, CO
11. Dustin Sanchez - Ingacio, CO
12. Simon Gordo - Yuma, CO
13. Ty Pinnt - Grand Junction, CO
14. Cyler Doremus - Eaton, CO
15. Jacob Smith - La Salle, CO
16. Tucker Gately - Grand Junction, CO
3. Sun, June 28 2020, 1:00 PM
1.
Christopher McKenna - Walsenburg, CO
2. Jaren Sturgis - Loveland, CO
3. Mike Kammerer - NA, WY
4. J W Griffin - Stratton, CO
5. Charlie Hayes - Colorado Springs, CO
6. Keenan Hayes - Hayden, CO
7. Jake Steffenson - Penrose, CO
8. Mackenzie Fair - Na, WY
9. Nathan Hatchel - Castle Rock, CO
10. Andrew McWilliams - Hudson, CO
11. Wyatt Bronson - Loma, CO
12. Elijah Mora - Wiggins, CO
13. Isaac McWilliams - Hudson, CO
14. Lakota Goebel - Penrose, CO
Calf Roping - 27
1. Sat, June 27 2020, 1:00 PM
1.
Garrett Busby - Steamboat Springs, CO
2. Jase Stoudt - Nathrop, CO
3. Seth Peterson - Minot, ND
4. Jace Logan - Yampa, CO
5. Wyatt Uptain - Craig, CO
6. Cody Lane - NA, WY
7. Braxton Morgan - Elbert, CO
8. Kasen Brennise - Craig, CO
9. Seth Niederhauser - Coalmont, CO
10. Eric Logan - Toponas, CO
11. Stuart Hoar - Pine Bluffs, WY
12. Chancy Winsor - Na, WY
13. Lance Neuerburg - Gill, CO
3. Sun, June 28 2020, 1:00 PM
1.
Tyler Boxleitner - Loveland, CO
2. Owen Walhert - Grover, CO
3. Cody Darnell - Gordon, NE
4. Troy Vernon - Grover, CO
5. Ryan Belew - La Junta, CO
6. Trent Vernon - Maybell, CO
7. Glenn Stuckey - Limon, CO
8. Ross McAdow - Keensburg, CO
9. Canton Afdahl - NA, WY
10. Chris Downey - Berthoud, CO
11. Creede Guardamondo - Avondale, CO
12. Brian Venn - Kersey, CO
13. Blake Afdahl - NA, WY
14. Justin Stuckey - Limon, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 27
1. Sat, June 27 2020, 1:00 PM
1.
Paula Cooper - Steamboat Springs, CO
2. Kate Dickinson - Roack Springs, WY
3. Tori Hawkins - Laramie, WY
4. Kaitlin Gustave - Fort Lupton, CO
5. Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
6. Jacey Thompson - Yoder Yoder, CO
7. Jessie Miller - Fort Lupton, CO
8. Kacey Kobza - Brighton, CO
9. Shelby Logan - Toponas, CO
10. Kathyrn Varian - Coalmont, CO
11. Haiden Thompson - NA, WY
12. Eva Belzil - NA, WY
13. Taylour Latham - NA, WY
3. Sun, June 28 2020, 1:00 PM
1.
Tanna Hansen - Fort Morgan, CO
2. Kirby Anderson - Grover, CO
3. Konnar Knotwell - Na, WY
4. Hadley Furnival - Casper, WY
5. Willow Nicholas - Baggs, WY
6. Maggie Lund - Rawlins, WY
7. Jana Wiedman - NA, WY
8. Kristy Stewart -  riverton, WY
9. Justene Hirsig - Na, WY
10. Kyli Lund - Rawlins, WY
11. Karly Teller - Ault, CO
12. Bailey Butcher - Jelm, WY
13. Taya McAdow - Keensburg, CO
14. Kamry Knotwell - Na, WY
Mixed Team Roping - 23
1. Sat, June 27 2020, 1:00 PM
1.
Paula Cooper - Steamboat Springs, CO & Kasen Brennise - Craig, CO
2. Hayli Ward - Laramie, WY & Bryan Lemman - NA, WY
3. Jessie Miller - Fort Lupton, CO & Marcus Bannister - Brighton, CO
4. Tori Hawkins - Laramie, WY & Buddy Hawkins - Laramie, WY
5. Kaitlin Gustave - Fort Lupton, CO & Garrett Busby - Steamboat Springs, CO
6. Haiden Thompson - NA, WY & Jaden Johnson - Casper, WY
7. Jacey Thompson - Yoder Yoder, CO & Logan Milligan - NA, WY
8. Brittney McNaney - Windsor, CO & Mark Morrison - Eaton, CO
9. Renee Morgan - Elbert, CO & C L Morgan - Elbert, CO
10. Taylour Latham - NA, WY & Jc Flake - NA, WY
11. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Clayton Van Aken - Yoder, WY
3. Sun, June 28 2020, 1:00 PM
1.
Kirby Anderson - Grover, CO & Troy Vernon - Grover, CO
2. Jessica Amicarella - Windsor, CO & Riley Pedro - Ault, CO
3. Justene Hirsig - Na, WY & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
4. Missy Crowder - Ft Lupton, CO & Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO
5. Konnar Knotwell - Na, WY & Kagan Gilbert - NA, WY
6. Willow Nicholas - Baggs, WY & Todd Wilson - Baggs, WY
7. Hadley Furnival - Casper, WY & Jason Furnival - Casper, WY
8. Katlyn Norell - Hotchkiss, CO & Bret Tonozzi - Loma, CO
9. Taya McAdow - Keensburg, CO & Joe Roderick - Loma, CO
10. Jana Wiedman - NA, WY & Mike Wiedman - NA, WY
11. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Kelly Florian - Hudson, CO
12. Bobbi Butcher - Jelm, WY & Scott Butcher - Jelm, WY
Saddle Bronc - 12
1. Sat, June 27 2020, 1:00 PM
1.
Colt Allred - Rangely, CO
2. JW Meiers - Casper, WY
3. Tom Chee - Denver, CO
4. Eric Gewecke - NA, WY
5. John Birkholz - Laramie, WY
6. Brady Love - Fort Collins, CO
7. Ira Dickinson - Roack Springs, WY
3. Sun, June 28 2020, 1:00 PM
1.
Walker Rezzonico - Leadville, CO
2. Andrew Schneider - Golden, CO
3. Taggyrt Moses - Keensburg, CO
4. Denton Ward - Santa Fe, NM
5. Cole Hoffman - Fruita, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 11
1. Sat, June 27 2020, 1:00 PM
1.
Blair Romsa - Laramie, WY
2. Ira Dickinson - Roack Springs, WY
3. Jace Logan - Yampa, CO
4. Seth Peterson - Minot, ND
5. Tait Kvistad - Keensburg, CO
3. Sun, June 28 2020, 1:00 PM
1.
Cody Mumma - Fort Lupton, CO
2. Buck Rinehart - Bennett, CO
3. Hadley Jackson - La Junta, CO
4. Jim Persinger - Ogallala, NE
5. Brady Buum - Fort Lupton, CO
6. Jacob Sterkel - Brighton, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 25
1. Sat, June 27 2020, 1:00 PM
1.
Garrett Busby - Steamboat Springs, CO & Wyatt Uptain - Craig, CO
2. Larry Love - Fort Collins, CO & Brady Love - Fort Collins, CO
3. Mark Morrison - Eaton, CO & Marcus Bannister - Brighton, CO
4. Jase Stoudt - Nathrop, CO & Clancy Kreutzer - La Veta, CO
5. Andrew Ward - Laramie, WY & Buddy Hawkins - Laramie, WY
6. Seth Peterson - Minot, ND & Klayt Staudt - Nathrop, CO
7. Braxton Morgan - Elbert, CO & C L Morgan - Elbert, CO
8. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Bryan Lemman - NA, WY
9. Clayton Van Aken - Yoder, WY & Jc Flake - NA, WY
10. Trevor Garner - Bennett, CO & Ethan Cahill - Bennett, CO
11. Colby Sturgeon - Torrington, WY & Eric Gewecke - NA, WY
12. Cody Lane - NA, WY & Logan Milligan - NA, WY
3. Sun, June 28 2020, 1:00 PM
1.
Troy Vernon - Grover, CO & Trent Vernon - Maybell, CO
2. Dave Gamblin - NA, WY & Brady Sugarshack - Casper, WY
3. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
4. Travis Bounds - Clifton, CO & Joe Roderick - Loma, CO
5. Jace Roselle - Greeley, CO & Devon Burris - Eaton, CO
6. Ken McKibbin - Eaton, CO & Riley Pedro - Ault, CO
7. Bryton Scheller - Pierce, CO & Cullen Teller - Ault, CO
8. Paul Beckett - NA, WY & Jaden Johnson - Casper, WY
9. Clay Norell - Hotchkiss, CO & Bret Tonozzi - Loma, CO
10. Alan Diaz - Lochbuie, CO & Connor Strans - NA, WY
11. Kyle Taylor - Manzanola, CO & Todd Wilson - Baggs, WY
12. Blake Afdahl - NA, WY & Mike Wiedman - NA, WY
13. Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO & Robbie Crowder - Ft Lupton, CO
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0