Hugo, CO
Bareback - 3
1. Fri, August 07 2020, 7:30 PM
1.
Kohlton Anderson - Thorton, CO
3. Sat, August 08 2020, 1:00 PM
1.
Chase Vossler - Cheyenne, WY
2. Tyler Ferguson - Bennett, CO
Barrel Racing - 25
1. Fri, August 07 2020, 7:30 PM
1.
Heather Colletti - Peyton, CO
2. Rayanne Griffin - Stratton, CO
3. Keylie Tatum - La Plata, NM
4. Nicole Schmidt - Platteville, CO
5. Tori Cooper - Brighton, CO
6. Madie Richamnn - Keenesburg, CO
7. Scott Mackenzie - Estes Park, CO
8. Bryce Combs - Wray, CO
9. Mackenzie Ogard - Milliken, CO
10. Shyanna Reeves - Boone, CO
2S. Sat, August 08 2020, 8:00 AM
1.
Madelyn Chambers - Ft Lupton, CO
2. Taya McAdow - Keensburg, CO
3. Wendy Hoefer - Ft Lupton, CO
4. Sami Buum - Fort Lupton, CO
5. Ashton Ottley - Hays, KS
6. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
7. Nicole Ludwick - Pueblo West, CO
3. Sat, August 08 2020, 1:00 PM
1.
Teresa Jessop - Peyton, CO
2. Robyn Mason - Pueblo West, CO
3. Lorie Diodosio - Fowler, CO
4. Josey Schomp - Pueblo, CO
5. Nicole Sederstrom - Goodland, KS
6. Jade Newson - Karval, CO
7. Rose Applegate - Berthoud, CO
8. Kaleigh Symonds - Stephenville, TX
Bull Riding - 23
1. Fri, August 07 2020, 7:30 PM
1.
Titus Adams - Greeley, CO
2. Charlie Hayes - Colorado Springs, CO
3. Cody Carpenter - Fort Morgan, CO
4. Tyler Cochran - Limon, CO
5. Adam Cook - Brighton, CO
6. Jaren Sturgis - Loveland, CO
7. Tom Chee - Denver, CO
8. Jake Steffenson - Penrose, CO
9. D. Casey Cook - Platteville, CO
10. Grant Zonneveld - Fort Collins, CO
11. Britton Poole - Winder, GA
12. Levi Wilkins - Canon City, CO
13. Santiago Guadarrama - Agate, CO
3. Sat, August 08 2020, 1:00 PM
1.
Christopher McKenna - Walsenburg, CO
2. Brian Larson - Dacono, CO
3. Simon Gordo - Yuma, CO
4. Wyett Martin - Idalia, CO
5. Isaac McWilliams - Hudson, CO
6. Chance Stone - Florence, CO
7. Jaron Carpenter - Limokn, CO
8. Lakota Goebel - Penrose, CO
9. Dave Mainus - Colby, KS
10. Andrew McWilliams - Hudson, CO
Calf Roping - 24
1. Fri, August 07 2020, 7:30 PM
1.
Dontae Pacheco - Bloomfield, NM
2. Kyle Belew - La Junta, CO
3. Ld Meier - Texhoma, OK
4. Pecos Tatum - La Plata, NM
5. Zaine Mikita - Byers, CO
6. Chris Downey - Berthoud, CO
7. Luke Meier - Limon, CO
8. Eric Logan - Toponas, CO
9. Chadron Walters - Bethune, CO
10. Gavin Liggett - Limon, CO
2S. Sat, August 08 2020, 8:00 AM
1.
Cash Camberlain - Wildhorse, CO
2. Jarret Oestmann - Limon, CO
3. Chance Wall - La Junta, CO
4. Ross McAdow - Keensburg, CO
5. Clint Graves - Oxford, KS
6. Matthew Doherty - Branson, CO
7. Darnell Johnson - Fowler, CO
8. Brian Venn - Kersey, CO
9. Tuff Ramsey - Olathe, CO
10. Jd Draper - Oakley, KS
3. Sat, August 08 2020, 1:00 PM
1.
Seth Peterson - Minot, ND
2. Jase Staudt - Nathrop, CO
3. Lance Neuerburg - Gill, CO
4. Ryan Belew - La Junta, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 27
1. Fri, August 07 2020, 7:30 PM
1.
Shyanna Reeves - Boone, CO
2. Willow Nicholas - Baggs, WY
3. Peyton Mentzer - Ensign, KS
4. Kacey Clark - Santa Fe, NM
5. Dara Belew - La Junta, CO
6. Shelby Logan - Toponas, CO
7. Keylie Tatum - La Plata, NM
8. Mattie Hummel - Watkins, CO
9. Madie Richamnn - Keenesburg, CO
10. Marcy Bate - Agate, CO
2S. Sat, August 08 2020, 8:00 AM
1.
Jessica Mosher - Karval, CO
2. Carrie Veatch - Agate, CO
3. Tatum Hall - Springfield, CO
4. Taya McAdow - Keensburg, CO
5. Erin Johnson - Fowler, CO
6. Mikayla Wilson - Lakewood, CO
7. Kaylee Billingsley - Phoenix, AZ
8. Jessie Miller - Fort Lupton, CO
3. Sat, August 08 2020, 1:00 PM
1.
Sara Dickens - Greeley, CO
2. Emma Magee - Byers, CO
3. Linsay Sumpter - Fowler, CO
4. Kylee Harris - Hoxey, KS
5. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
6. Laci Ast - Conway Springs, KS
7. Nicole Sederstrom - Goodland, KS
8. Kaylee Moyer - Fritch, TX
9. Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO
Mixed Team Roping - 13
1. Fri, August 07 2020, 7:30 PM
1.
Renee Morgan - Elbert, CO & C L Morgan - Elbert, CO
2. Peyton Mentzer - Ensign, KS & Toby Mentzer - Ensign, KS
3. Willow Nicholas - Baggs, WY & Todd Wilson - Baggs, WY
2S. Sat, August 08 2020, 8:00 AM
1.
Jessie Miller - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Brighton, CO
2. Mikayla Wilson - Lakewood, CO & Eric Martin - Aurora, CO
3. Taya McAdow - Keensburg, CO & Joe Roderick - Loma, CO
3. Sat, August 08 2020, 1:00 PM
1.
Sara Dickens - Greeley, CO & Jacy Dickens - Greeley, CO
2. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO & Tj Watts - Eads, CO
3. Josey Schomp - Pueblo, CO & Clancy Kreutzer - La Veta, CO
4. Linsay Sumpter - Fowler, CO & Jesse Jolly - Agate, CO
5. Lori Shepard - Canon City, CO & Ty Shepard - Canon City, CO
6. Jordyn Talton - Penrose, CO & Joshua Kurfiss - Penrose, CO
7. Jerod Bebermeyer - Harper, KS & Cletus Ast - Conway Springs, KS
Saddle Bronc - 13
1. Fri, August 07 2020, 7:30 PM
1.
Jayce Harrison - Pierce, CO
2. Tom Chee - Denver, CO
3. Cole Hoffman - Fruita, CO
4. Taggyrt Moses - Keensburg, CO
5. Denton Ward - Santa Fe, NM
6. Andrew Schneider - Golden, CO
7. Cole Pacheco - Fowler, CO
3. Sat, August 08 2020, 1:00 PM
1.
John Birkholz - Laramie, WY
2. Brady Love - Fort Collins, CO
3. Ira Dickinson - Rock Springs, WY
4. Brody Wells - Powell, WY
5. Cory Byrd - Douglas, WY
6. Cutter Nichols - Las Animas, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 24
1. Fri, August 07 2020, 7:30 PM
1.
Dalton Burgener - Douglas, WY
2. Logan Kenline - Penrose, CO
3. Jace Logan - Yampa, CO
4. Cody Mumma - Fort Lupton, CO
5. Eric Logan - Toponas, CO
6. Tait Kvistad - Keensburg, CO
7. Jacob Sterkel - Brighton, CO
8. Colt Honey - La Junta, CO
9. Daniel Huxtable - Riverton, WY
10. Talon Sterkel - Brighton, CO
2S. Sat, August 08 2020, 8:00 AM
1.
Cody Pratt - Pueblo, CO
2. Chisum Docheff - Longmont, CO
3. Brady Buum - Fort Lupton, CO
4. Rick Petersen - Clifton, CO
5. Kyle Broce - Cheraw, CO
6. Hadley Jackson - La Junta, CO
7. Tuff Ramsey - Olathe, CO
8. Jd Draper - Oakley, KS
3. Sat, August 08 2020, 1:00 PM
1.
Seth Peterson - Minot, ND
2. Beau Kelley - Artesia, NM
3. Brayden Tanner - Weatherford, TX
4. Austin Hawkins - Sharon Springs, KS
5. Ira Dickinson - Rock Springs, WY
6. Riley Westhaver - Alva, OK
Team Penning - 0
Team Roping - 23
1. Fri, August 07 2020, 7:30 PM
1.
Bryce Buhr - Ordway, CO & Caleb Waite - Hugo, CO
2. Justin Smith - Loveland, CO & Chris Downey - Berthoud, CO
3. Brian Dunning - McClave, CO & Toby Mentzer - Ensign, KS
4. Trevor Garner - Bennett, CO & Ethan Cahill - Bennett, CO
5. Alan Diaz - Lochbuie, CO & Strong Connor - Watkins, CO
6. Brett Tatum - La Plata, NM & Pecos Tatum - La Plata, NM
7. Kyle Taylor - Manzanola, CO & Todd Wilson - Baggs, WY
8. Braxton Morgan - Elbert, CO & C L Morgan - Elbert, CO
2S. Sat, August 08 2020, 8:00 AM
1.
Britt Ellerman - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Brighton, CO
2. Casey Veatch - Agate, CO & Leo Veatch - Agate, CO
3. Tatum Hall - Springfield, CO & Porter Hall - Springfield, CO
4. Eric Martin - Aurora, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
5. Michael Benavides - Canyon, TX & Colton Mccarley - Happy, TX
6. Tuff Ramsey - Olathe, CO & Hank Bounds - Clifton, CO
7. Travis Bounds - Clifton, CO & Joe Roderick - Loma, CO
3. Sat, August 08 2020, 1:00 PM
1.
Austin Crist - Calhan, CO & Tj Watts - Eads, CO
2. Beckett Paul - Laramie, WY & Jaden Johnson - Casper, WY
3. Gary Groket - Limon, CO & Jesse Jolly - Agate, CO
4. Jase Staudt - Nathrop, CO & Clancy Kreutzer - La Veta, CO
5. Larry Love - Fort Collins, CO & Brady Love - Fort Collins, CO
6. Jay Tittel - Pueblo, CO & Richard Durham - Longmont, CO
7. Joshua Kurfiss - Penrose, CO & Ty Shepard - Canon City, CO
8. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0