Bareback - 3
|
1. Fri, July 03 2020, 5:00 PM 1.
Keenan Hayes - Hayden, CO
|
2.
Tyler Ferguson - Bennett, CO
|
3. Sat, July 04 2020, 4:00 PM 1.
Kohlton Anderson - Thorton, CO
|
|
Barrel Racing - 16
|
1. Fri, July 03 2020, 5:00 PM 1.
Ky Murphy - Lake City, CO
|
2.
Kathyrn Varian - Coalmont, CO
|
3.
Peyton Stepanoff - Keenesburg, CO
|
4.
Trudy Petersen - Clifton, CO
|
5.
Kaitlynn Hayes - Fort Lupton, CO
|
6.
Rachel Huerkamp - Delta, CO
|
7.
Mandy Rush - Grand Junction, CO
|
8.
Ronnie Will - Silt, CO
|
3. Sat, July 04 2020, 4:00 PM 1.
Ginger Greene - Jefferson, CO
|
2.
Samantha Jackson - La Junta, CO
|
3.
Tori Cooper - Brighton, CO
|
4.
Bailey Miller - Encampment, WY
|
5.
Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
|
6.
Sami Buum - Fort Lupton, CO
|
7.
Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
|
8.
Mackenzie Ogard - Milliken, CO
|
|
Bull Riding - 12
|
1. Fri, July 03 2020, 5:00 PM 1.
Keenan Hayes - Hayden, CO
|
2.
Tom Chee - Denver, CO
|
3.
Nathaniel Hoey - Montrose, CO
|
4.
Jaren Sturgis - Loveland, CO
|
5.
Wyatt Bronson - Loma, CO
|
6.
Elijah Mora - Wiggins, CO
|
7.
Devin Suiter - Blissfield, MI
|
3. Sat, July 04 2020, 4:00 PM 1.
Adam Cook - Brighton, CO
|
2.
D. Casey Cook - Platteville, CO
|
3.
Jake Steffenson - Penrose, CO
|
4.
Tanner Moser - La Salle, CO
|
5.
Jake Odell - Briggsdale, CO
|
|
Calf Roping - 16
|
1. Fri, July 03 2020, 5:00 PM 1.
Tuff Ramsey - Olathe, CO
|
2.
Caleb Adle - Eastlake, CO
|
3.
Brian Venn - Kersey, CO
|
4.
Eric Logan - Toponas, CO
|
5.
Lance Neuerburg - Gill, CO
|
6.
Ryan Belew - Lajunta, CO
|
7.
Seth Niederhauser - Coalmont, CO
|
3. Sat, July 04 2020, 4:00 PM 1.
Wyatt Uptain - Craig, CO
|
2.
Seth Peterson - Minot, ND
|
3.
Stuart Hoar - Pine Bluffs, WY
|
4.
Trent Vernon - Maybell, CO
|
5.
Kasen Brennise - Craig, CO
|
6.
Jase Staudt - Nathrop, CO
|
7.
Troy Vernon - Grover, CO
|
8.
Glenn Stuckey - Limon, CO
|
9.
Logan Seifert - Riverton, WY
|
|
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 13
|
1. Fri, July 03 2020, 5:00 PM 1.
Catherine Edwards - Visaila, CA
|
2.
Kate Dickinson - Rock Springs, WY
|
3.
Bailey Butcher - Jelm, WY
|
4.
Shelby Logan - Toponas, CO
|
3. Sat, July 04 2020, 4:00 PM 1.
Faith Hoffman - Kiowa, CO
|
2.
Willow Nicholas - Baggs, WY
|
3.
Kamry Knotwell - Encampment, WY
|
4.
Kyra Corson - baggs, WY
|
5.
Kirby Anderson - Grover, CO
|
6.
Paula Cooper - Steamboat Springs, CO
|
7.
Bailey Miller - Encampment, WY
|
8.
Konnar Knotwell - Encampment, WY
|
9.
Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
|
|
Mixed Team Roping - 11
Saddle Bronc - 10
|
1. Fri, July 03 2020, 5:00 PM 1.
Tom Chee - Denver, CO
|
2.
Brady Love - Fort Collins, CO
|
3.
Taggyrt Moses - Keensburg, CO
|
4.
Ira Dickinson - Rock Springs, WY
|
5.
Colt Allred - Rangely, CO
|
6.
Garrett Buckley - Craig, CO
|
7.
Casey Guerrieri - Gunnison, CO
|
3. Sat, July 04 2020, 4:00 PM 1.
Cole Hoffman - Fruita, CO
|
2.
Walker Rezzonico - Leadville, CO
|
3.
Andrew Schneider - Golden, CO
|
|
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 12
|
1. Fri, July 03 2020, 5:00 PM 1.
Cole Fritzlan - Rifle, CO
|
2.
Coy Zang - Rifle, CO
|
3.
Ira Dickinson - Rock Springs, WY
|
4.
Rick Petersen - Clifton, CO
|
3. Sat, July 04 2020, 4:00 PM 1.
Seth Peterson - Minot, ND
|
2.
Talon Sterkel - Milliken, CO
|
3.
Jacob Sterkel - Brighton, CO
|
4.
Hadley Jackson - La Junta, CO
|
5.
Cody Mumma - Fort Lupton, CO
|
6.
Tait Kvistad - Keensburg, CO
|
7.
Brady Buum - Fort Lupton, CO
|
8.
Colt Honey - La Junta, CO
|
|
Team Penning - 0
Team Roping - 13
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0
|