Fairplay, CO
Bareback - 0
Barrel Racing - 25
1. Fri, July 17 2020, 6:30 PM
1.
Scott Mackenzie - Estes Park, CO
2. Ginger Greene - Jefferson, CO
3. Heather Colletti - Peyton, CO
4. Kaitlynn Hayes - Fort Lupton, CO
5. Teresa Jessop - Peyton, CO
6. Tori Cooper - Brighton, CO
7. Brittany Tonozzi - Lampasas, TX
8. Jennifer Singleton - Union, KY
9. Mackenzie Ogard - Milliken, CO
10. Carley Cervi - Roggen, CO
2SA. Fri, July 17 2020, 8:30 PM
1.
Macaela Gies - Evergreen, CO
2. Wendy Hoefer - Fort Lupton, CO
3. Madelyn Chambers - Fort Lupton, CO
3. Sat, July 18 2020, 6:30 PM
1.
Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
2. Robyn Mason - Pueblo West, CO
3. Keylie Tatum - La Plata, NM
4. Sami Buum - Fort Lupton, CO
5. Kathryn Varian - Coalmont, CO
6. Jolie Hannah - Lochbuie, CO
7. Zoey Colletti - Pueblo, CO
8. Peyton Stepanoff - Keenesburg, CO
9. Nicole Ludwick - Pueblo West, CO
10. Taya McAdow - Keensburg, CO
11. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
12. Wendy McKee - Craig, CO
Bull Riding - 10
1. Fri, July 17 2020, 6:30 PM
1.
Jacob Smith - La Salle, CO
2. Brandon Olson - Franktown, CO
3. Cyler Doremus - Eaton, CO
4. Colton Kent - Pueblo, CO
3. Sat, July 18 2020, 6:30 PM
1.
Jake Steffenson - Penrose, CO
2. Tom Chee - Denver, CO
3. Nathaniel Hoey - Montrose, CO
4. D. Casey Cook - Platteville, CO
5. Adam Cook - Brighton, CO
6. Garrett Uptain - Craig, CO
Calf Roping - 14
1. Fri, July 17 2020, 6:30 PM
1.
Brandon Neugebauer - La Junta, CO
2. Don Scanga - Pueblo West, CO
3. Trent Vernon - Grover, CO
4. Kyle Belew - La Junta, CO
5. Troy Vernon - Grover, CO
3. Sat, July 18 2020, 6:30 PM
1.
Wyatt Uptain - Craig, CO
2. Tuff Ramsey - Olathe, CO
3. Chris Downey - Berthoud, CO
4. Pecos Tatum - La Plata, NM
5. Brian Venn - Kersey, CO
6. Ross McAdow - Keensburg, CO
7. Eric Logan - Toponas, CO
8. Caleb Adle - Eastlake, CO
9. Seth Niederhauser - Coalmont, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 14
1. Fri, July 17 2020, 6:30 PM
1.
Willow Nicholas - Baggs, WY
2. Justene Hirsig - Cheyenne, WY
3. Teresa Garcia - Farmington, NM
4. Chelsie Cranson - Fowler, CO
5. Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO
6. Dara Belew - La Junta, CO
7. Kacey Clark - Santa Fe, NM
8. Kacey Kobza - Brighton, CO
9. Kerby Anderson - Grover, CO
3. Sat, July 18 2020, 6:30 PM
1.
Shylene Drumm - Durango, CO
2. Michelle Harpham - Aurora, CO
3. Taya McAdow - Keensburg, CO
4. Shelby Logan - Toponas, CO
5. Keylie Tatum - La Plata, NM
Mixed Team Roping - 18
1. Fri, July 17 2020, 6:30 PM
1.
Sabrina Kreutzer - La Veta, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
2. Justene Hirsig - Cheyenne, WY & Trey Yates - Pueblo, CO
3. Katlyn Norell - Hotchkiss, CO & Bret Tonozzi - Loma, CO
4. Willow Nicholas - Baggs, WY & Todd Wilson - Baggs, WY
5. Kerby Anderson - Grover, CO & Troy Vernon - Grover, CO
6. Renee Morgan - Elbert, CO & C L Morgan - Elbert, CO
7. Chelsie Cranson - Fowler, CO & Hank Bounds - Clifton, CO
2SA. Fri, July 17 2020, 8:30 PM
1.
Mercedes Trenary - Salida, CO & Jhett Trenary - Salida, CO
2. Josey Schomp - Pueblo, CO & Trevor Schnaufer - Pueblo, CO
3. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Clayton Van Aken - Yoder, WY
4. Lori Shepard - Canon City, CO & Ty Shepard - Canon City, CO
5. Jordyn Talton - Penrose, CO & Josh Kurfiss - Penrose, CO
3. Sat, July 18 2020, 6:30 PM
1.
Shylene Drumm - Durango, CO & Brian Drumm - Durango, CO
2. Missy Crowder - Ft Lupton, CO & Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO
3. Shelby Logan - Toponas, CO & Eric Logan - Toponas, CO
4. Taya McAdow - Keensburg, CO & Joe Roderick - Loma, CO
5. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Kelly Florian - Hudson, CO
6. Taylor Duzik - Craig, CO & Mitch Walz - Craig, CO
Saddle Bronc - 8
1. Fri, July 17 2020, 6:30 PM
1.
Ira Dickinson - Rock Springs, WY
2. Denton Ward - Santa Fe, NM
3. Colt Allred - Rangely, CO
4. Casey Guerrier - Gunnison, CO
3. Sat, July 18 2020, 6:30 PM
1.
Walker Rezzonico - Leadville, CO
2. Tom Chee - Denver, CO
3. Kasey Rosendahl - Meeker, CO
4. Garrett Uptain - Craig, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 9
1. Fri, July 17 2020, 6:30 PM
1.
Talon Sterkel - Milliken, CO
2. Buck Rinehart - Bennett, CO
3. Cody Mumma - Fort Lupton, CO
4. Ira Dickinson - Rock Springs, WY
5. Jacob Sterkel - Brighton, CO
3. Sat, July 18 2020, 6:30 PM
1.
Jimmy Griffin - Lennon, MI
2. Eric Logan - Toponas, CO
3. Hadley Jackson - La Junta, CO
4. Brady Buum - Fort Lupton, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 24
1. Fri, July 17 2020, 6:30 PM
1.
Wade Kreutzer - La Veta, CO & Jesse Jolly - Agate, CO
2. Jake Campbell - Buffalo Creek, CO & Luke Baumann - Evergreen, CO
3. Garret Tonozzi - Grand Junction, CO & Trey Yates - Pueblo, CO
4. Casey Warnock - Greeley, CO & Todd Wilson - Baggs, WY
5. Clay Norell - Hotchkiss, CO & Bret Tonozzi - Loma, CO
6. Braxton Morgan - Elbert, CO & C L Morgan - Elbert, CO
7. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
8. Tyler Schnaufer - Pueblo, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
9. Troy Vernon - Grover, CO & Trent Vernon - Grover, CO
10. Jay Tittel - Pueblo, CO & Richard Durham - Longmont, CO
2SA. Fri, July 17 2020, 8:30 PM
1.
Lee Kiehne - Pueblo, CO & Ryan Title - Pueblo, CO
2. Jhett Trenary - Salida, CO & Trevor Schnaufer - Pueblo, CO
3. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Clayton Van Aken - Yoder, WY
4. Trevor Garner - Bennett, CO & Ethan Cahill - Bennett, CO
5. Chase Atkinson - Elizabeth, CO & Dale Atkinson - Elizabeth, CO
6. Josh Kurfiss - Penrose, CO & Ty Shepard - Canon City, CO
3. Sat, July 18 2020, 6:30 PM
1.
Justin Smith - Loveland, CO & Kelly Florian - Hudson, CO
2. Beckett Paul - Laramie, WY & Jaden Johnson - Casper, WY
3. Nick Pullara - Fountain, CO & Joe Roderick - Loma, CO
4. Eric Martin - Aurora, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
5. Tuff Ramsey - Olathe, CO & Hank Bounds - Clifton, CO
6. Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO & Robbie Crowder - Ft Lupton, CO
7. Alan Diaz - Lochbuie, CO & Strong Connor - Watkins, CO
8. Brett Tatum - La Plata, NM & Pecos Tatum - La Plata, NM
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0