Oelrichs, SD 9/15
Bareback - 1
3. Sun, Sept 15 2019 1:00PM
1.
Jake Carmody - Mobridge, SD
Barrel Racing - 22
1S. Sun, Sept 15 2019 10:00AM
1.
Becky Barry - Belle Fourche, SD
2. Brooke Diedrichs - Kennebec, SD
3. Stacia Lange - Olgala, SD
4. Rhiannon Allen - Olerichs, SD
5. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
6. Jenna Humble - Mud Butte, SD
7. Amy Wilcox - Red Owl, SD
8. Kristi Steffes - Vale, SD
9. Brenda Deters - Colton, SD
10. Lindsey Horner - Dawson, ND
11. Libby Deidrichs - Kennebec, SD
12. Chloe Herren - Crooks, SD
3. Sun, Sept 15 2019 1:00PM
1.
Sydney Maher - Timber Lake, SD
2. Kailee Webb - Isabel, SD
3. Lainee Sampson - Interior, SD
4. Brooke Howell - Belle Fourche, SD
5. Wendy Bechen - Rapid City, SD
6. Shaw Nelson - Hartford, SD
7. Tayle Brink - Newell, SD
8. Chantel Kolb - Belle Fourche, SD
9. Heather Bosse - Cogswell, ND
10. Jodi Nelson - Hartford, SD
Bull Riding - 4
3. Sun, Sept 15 2019 1:00PM
1.
Tyler Adams - Gillette, WY
2. Collin Hunt - Interior, SD
3. Tristan Madsen - Dickinson, ND
4. Rhett Harper - Oral, SD
Calf Roping - 19
1S. Sun, Sept 15 2019 10:00AM
1.
Paul Tierney - Oral, SD
2. Jess Woodward - Dupree, SD
3. Lane McGill - Powderville, MT
4. Jason Schaffer - Broadus, MT
5. Myles Kenzy - Iona, SD
6. Cole Robinson - Moorcroft, WY
7. Brett Wilcox - Red Owl, SD
8. Troy Wilcox - Red Owl, SD
9. Chance Derner - New Underwood, SD
10. Blair Lammers - Hermosa, SD
3. Sun, Sept 15 2019 1:00PM
1.
Bodie Mattson - Sturgis, SD
2. Jon Peterson - Belle Fourche, SD
3. Wyatt Tibbitts - Hot Springs, SD
4. Logan Murphy - Alzada, MT
5. Matt Peters - Smithwick, SD
6. Garrett Murphy - Torrington, WY
7. Clint Kindred - Oral, SD
8. Trey Young - Dupree, SD
9. Trae Smith - Belle Fourche, SD
Goat Tying - 8
1S. Sun, Sept 15 2019 10:00AM
1.
Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
2. Chloe Herren - Crooks, SD
3. Rhiannon Allen - Olerichs, SD
4. Tawny Barry - Carter, SD
5. Sawyer Gilbert - Buffalo, SD
3. Sun, Sept 15 2019 1:00PM
1.
Kaycee Monnens - Hulett, WY
2. Makenna Balkenbush - Sheridan, WY
3. Tayle Brink - Newell, SD
Ladies Breakaway - 32
1S. Sun, Sept 15 2019 10:00AM
1.
Brooke Nelson - Philip, SD
2. Lacey Hewitt - Whitewood, SD
3. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
4. Rhiannon Allen - Olerichs, SD
5. Chloe Herren - Crooks, SD
6. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
7. Devin Nicholls - Moorcroft, WY
8. Brenda White - Oelrichs, SD
9. Carole Hollers - Sturgis, SD
10. Tawny Barry - Carter, SD
11. Brittany Eymer - Spearfish, SD
12. Sawyer Gilbert - Buffalo, SD
13. Megan Steiger - Rapid City, SD
14. Peggy Garman - Sundance, WY
15. Toree Edgar - Oral, SD
16. Jenny Belkham - Blunt, SD
3. Sun, Sept 15 2019 1:00PM
1.
Shayla Howell - Belle Fourche, SD
2. Shania Larive - Sturgis, SD
3. Tayle Brink - Newell, SD
4. Taylor Engesser - Spearfish, SD
5. Paula Cooper - Steamboat Springs, CO
6. Makenna Balkenbush - Sheridan, WY
7. Syerra (cy) Christensen - Kennebec, SD
8. Kenadi Rising - Rapid City, SD
9. Kaycee Monnens - Hulett, WY
10. Sidney Peters - Smithwick, SD
11. Chantel Kolb - Belle Fourche, SD
12. Brooke Howell - Belle Fourche, SD
13. Kailee Webb - Isabel, SD
14. Taryn Sippel - Pierpont, SD
15. Alex Christen - Union Center, SD
16. Jennifer Gale - Humboldt, SD
Mixed Team Roping - 19
Saddle Bronc - 1
3. Sun, Sept 15 2019 1:00PM
1.
Trampus Thompson - Sturgis, SD
Sr. Breakaway - 16
1S. Sun, Sept 15 2019 10:00AM
1.
John Hoven - McLaughlin, SD
2. Mark Schumacher - Wolsey, SD
3. Ora Taton - Rapid City, SD
4. Shawn Carey - Highmore, SD
5. Darren Lammers - Chancellor, SD
6. Darrell Barry - Belle Fourche, SD
7. Tim Nelson - Midland, SD
8. Chuck Hamlin - Highmore, SD
9. Gary Zilverberg - Holabird, SD
10. Steve Klein - Sioux Falls, SD
3. Sun, Sept 15 2019 1:00PM
1.
Scott Lammers - Hermosa, SD
2. Jay Mattson - Sturgis, SD
3. Kirk Ford - Sturgis, SD
4. James (jim) Hale - White Owl, SD
5. Chuck Nelson - Hartford, SD
6. Bogie Webb - Volin, SD
Steer Wrestling - 10
1S. Sun, Sept 15 2019 10:00AM
1.
Logan Lemmel - Whitewood, SD
2. Clint Nelson - Philip, SD
3. Joe Wilson - Martin, SD
4. Brett Wilcox - Red Owl, SD
3. Sun, Sept 15 2019 1:00PM
1.
Seth Shorb - Hermosa, SD
2. Wyatt Tibbitts - Hot Springs, SD
3. Tye Hale - Faith, SD
4. Tee Hale - Union Center, SD
5. Denton Good - Long Valley, SD
6. Jason Hapney - Harrold, SD
Team Penning - 9
Team Roping - 30
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0