Riverton, WY
Bareback - 7
2. Fri, June 14 2019 7:00PM
1.
Cole Puckett - Kyle, SD
2. Ryan Nez Bitsui - Chinle, AZ
3. Sat, June 15 2019 7:00PM
1.
Rodney Begay - Rock Point, AZ
2. Cam Bruised Head - Standoff, AB
3. Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
4. Jacoby Johns - Okeechobee, FL
5. Bodie Miller - Schurz, NV
Barrel Racing - 52
1S. Thurs, June 13 2019 1:00PM
1.
Keanna Dedman - Nazlini, AZ
2. Blaezi Calico - Oktaha, OK
3. Susan Kolb - Buffalo Gap, SD
4. Pam Williams - Skiatook, OK
5. Megan Danks - Mandaree, ND
6. Hailey Vigen - Mandaree, ND
7. Yvette Vega - Charlo, MT
8. Chaise Teehee - Muskogee, OK
9. Shannoah Danks - Mandaree, ND
10. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
11. Jessee Vigen - Mandaree, ND
12. Amanda Not Afraid - Crow Agency, MT
13. Devyn Dennison - Tohatchi, NM
14. Ashten Tibbles - Skiatook, OK
15. Brittany Bird - Cut Bank, MT
16. Leslie Maker - Tahlequah, OK
17. Carsyn Hibbs - Billings, MT
18. Cooweesta Williams - Skiatook, OK
19. Chantel Whiteman - Crow Agency, MT
20. Sloan Anderson - White Horse, SD
21. Tessie Lamere - Box Elder, MT
22. Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
23. Keira Simonson - Loring, MT
24. Sweetpea Jensen - Flagstaff, AZ
25. Kylie Dodson - Tonalea, AZ
26. Taniah Nez - Ganado, AZ
27. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
28. Kassidy Dennison - Tohatchi, NM
29. Ashley Whatley - Hennepin, OK
30. Julie Lenoir - Cut Bank, MT
31. Sallye Williams - Skiatook, OK
32. Karlee Meyers - Box Elder, MT
2. Fri, June 14 2019 7:00PM
1.
Stolei Fredericks - Perkins - Casa Grande, AZ
2. Cedar Jandreau - Kennebec, SD
3. Tracey Duck Chief - Siksika, AB
4. Annie Quinn Barney - Klamath Falls, OR
5. Kyra Teehee - Muskogee, OK
6. Jakki Hunt - Dupree, SD
7. Jc Hawk - Scottsdale, AZ
8. Sie Anna Real Bird - Garryowen, MT
9. Boe Maggie Calico - Oktaha, OK
10. Ginger Cohea - Skiatook, OK
3. Sat, June 15 2019 7:00PM
1.
Gaby Whitethorn - Scottsdale, AZ
2. Duaneah Wheeler - White Swan, WA
3. Taylor Christensen - Kyle, SD
4. Rocksie Marchand - Wilbur, WA
5. Jade Bends - Hardin, MT
6. Wiwinu Mills - White Swan, WA
7. Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
8. Kesse Deal - Dupree, SD
9. Kade Bettelyoun - Pine Ridge, SD
10. Amber Crowley - Poplar, MT
Bull Riding - 20
2. Fri, June 14 2019 7:00PM
1.
Ivan S Yazzie - Tohatchi, NM
2. Kolton Bishop - Harlem, MT
3. Sam Willcox - Riverton, WY
4. Briar Calico - Oktaka, OK
5. Cauy Begay - Kayenta, AZ
6. Zechariah Lupe - Whiteriver, AZ
7. Kdawg Smedley - Okeechobee, FL
8. Aaron Clark - Kayenta, AZ
9. Cleve Spang - Billings, MT
10. Chance Thomas - Window Rock, AZ
3. Sat, June 15 2019 7:00PM
1.
Zac Osborne - Lander, WY
2. Alex Grant - East Glacier Park, MT
3. Donnie Whirlwind Horse - Kyle, SD
4. Tieler Cummings - Henryetta, OK
5. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
6. Heston Zonnie - Kayenta, AZ
7. Caden Bunch - Tahlequah, OK
8. Tom Chee - Denver, 0
9. Slick Phelps - Porcupine, SD
10. Cain Thomas - Window Rock, AZ
Calf Roping - 42
1S. Thurs, June 13 2019 1:00PM
1.
Jared Todacheenie - Indian Wells, AZ
2. Nolan Conway - Cut Bank, MT
3. Allen Charley - Window Rock, AZ
4. Malachi Pablo - Bloomfield, NM
5. Erik Becenti - Brimhall, NM
6. Gavaro Harrison - Chinle, AZ
7. Corbin Fisher - Ashland, MT
8. Preston Watson - Box Elder, MT
9. Ty Allen Fischer - Ashland, MT
10. Doug Lawrence - Whitehorse, SD
11. James Arviso - Gallup, NM
12. Britt Givens - Riverton, WY
13. Bensen Charley - Crown Point, NM
14. Kenny Glasses - Chinle, AZ
15. Daycen Hunt - Eagle Butte, SD
16. Johnny Friday Sr - Fort Washakie, WY
17. Rilee Fisher - Ashland, MT
18. Rawley Ben - Peridot, AZ
19. Dalton Lessert - Martin, SD
20. Dean Holyan - Coyote Canyon, NM
21. Daylon Danks - Mandaree, ND
22. Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
2. Fri, June 14 2019 7:00PM
1.
Jacoby Heathershaw - Martin, SD
2. Dontre' Goff - Tulsa, OK
3. Jaxon Clegg - Coweta, OK
4. Beau Grant - Wingate, NM
5. Gerald Daye - Gallup, NM
6. Levi Jackson - Eufaula, OK
7. Quinton Inman - Ketchum, OK
8. Eric C. Watson - Box Elder, MT
9. Chance Barnes - Flora Vista, NM
10. Dax Eagle Bear - Standoff, AB
3. Sat, June 15 2019 7:00PM
1.
Terence Limberhand - Lame Deer, MT
2. Terry Fischer - Fort Yates, ND
3. Joshua Felicia - Hardin, MT
4. Donavin Limberhand - Lame Deer, MT
5. Lance Boyd - Blackfoot, ID
6. Andre Lafrance - Wyola, MT
7. Bryton Edmundson - Henrietta, OK
8. Emerson Long Jr - Yatahey, NM
9. JC Lawrence - Ashland, MT
10. Clay White - Bartlesville, OK
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 54
1S. Thurs, June 13 2019 1:00PM
1.
Lillian Lupe - Whiteriver, AZ
2. Brandi Onespot - Calgary, AB
3. Deni Nicholls - Kinnear, WY
4. Tessie Lamere - Box Elder, MT
5. Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
6. Callie Dixon - Morley, AB
7. Bailey Bruised Head - Standoff, AB
8. Arena Ben - Peridot, AZ
9. Elauna Nelson - Hardin, MT
10. Tuesday Washakie - Fort Washakie, WY
11. Jewel Bettelyoun - Eagle Butte, SD
12. Katelin Conway - Cut Bank, MT
13. Sloan Anderson - White Horse, SD
14. Kari Jo Lawrence - Whitehorse, SD
15. Jessee Vigen - Mandaree, ND
16. Taniah Nez - Ganado, AZ
17. Hailey Vigen - Mandaree, ND
18. Shay Campbell - Valier, MT
19. Kylie Dodson - Tonalea, AZ
20. Yolanda Nez - Fountain Hills, AZ
21. Jenna Johnson - Warm Springs, OR
22. Charmayne Pickens - Standoff, AB
23. Kassidy Dennison - Tohatchi, NM
24. Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
25. Leah Platero - Fruitland, NM
26. Sharon Small - Ashland, MT
27. Megan Danks - Mandaree, ND
28. Kana Tucker - Garryowen, MT
29. Rawlinda Ben - Peridot, AZ
30. Devyn Dennison - Tohatchi, NM
31. Serena Dahozy - Window Rock, AZ
32. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
33. Brittany Bird - Cut Bank, MT
34. Sunni Dixon - Morley, AB
35. Arena Plenty - Garryowen, MT
2. Fri, June 14 2019 7:00PM
1.
Jakki Hunt - Dupree, SD
2. Erin Jones - Chinle, AZ
3. Annie Quinn Barney - Klamath Falls, OR
4. Arianna Jones - Chinle, AZ
5. Kaycee Werdel - Chadron, NE
6. Taryn Lessert - Eagle Butte, SD
7. Velma Graybael - Wapato, WA
8. Cedar Jandreau - Kennebec, SD
9. Jc Hawk - Scottsdale, AZ
3. Sat, June 15 2019 7:00PM
1.
Tomie Peterson - Parade, SD
2. Amber Crowley - Poplar, MT
3. Courtney Small - Pryor, MT
4. Lizzie Boyd - Blackfoot, ID
5. Mykayla Tatsey - Busby, MT
6. Gaby Whitethorn - Scottsdale, AZ
7. Jade Bends - Hardin, MT
8. Kade Bettelyoun - Pine Ridge, SD
9. Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
10. Shelly Vocu - Ashland, MT
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 20
2. Fri, June 14 2019 7:00PM
1.
Marty Young Bear - Halliday, ND
2. Montana Barlow - Rock Point, AZ
3. Ned Pretty On Top - Garryowen, MT
4. Denver Spotted Bear - Mandaree, ND
5. Wyatt Pretty On Top - Garryowen, MT
6. Leegene Barlow - Rock Point, AZ
7. Kane Kee - Keams Canyon, AZ
8. Robert Burbank - Gallup, NM
9. Louis Yellowmule - Crow Agency, MT
10. Soshane Kee - Many Farms, AZ
3. Sat, June 15 2019 7:00PM
1.
Terence Limberhand - Lame Deer, MT
2. Alan Kole Gobert - Browning, MT
3. Seth Longbrake - Milesville, SD
4. Byron Bruised Head - Standoff, AB
5. Brent Becenti - Rock Point, AZ
6. Casey Singer - Shonto, AZ
7. Phillip Whiteman - Busby, MT
8. Llewellyn Paul - Shiprock, NM
9. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
10. Tom Chee - Denver, 0
Sr. Breakaway - 20
1S. Thurs, June 13 2019 1:00PM
1.
Ralph Williams - Skiatook, OK
2. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
3. Allen Fisher - Ashland, MT
4. Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
5. Bob Joseph - Oakdale, CA
6. Johnny Friday Sr - Fort Washakie, WY
7. Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
8. Lloyd Vigen - Mandaree, ND
9. Lee Tom - Warm Springs, OR
10. Billy Lamere - Box Elder, MT
11. Spider Ramone - Hays, MT
12. Johnson Stevenson - Kirtland, NM
13. Henery Dodson Sr. - Tonalea, AZ
14. Robie Inman - Ketchum, OK
15. Mike Tatsey - Valier, MT
16. Ivan Small - Lodge Grass, MT
17. Clayton Danks - Mandaree, ND
18. ED Harry - Wadsworth, NV
19. Britt Givens - Riverton, WY
20. Eric C. Watson - Box Elder, MT
Steer Wrestling - 24
1S. Thurs, June 13 2019 1:00PM
1.
Daycen Hunt - Eagle Butte, SD
2. Tyler Doney - Havre, MT
3. Benny Yazzie - Coyote Canyon, NM
4. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
5. Dakota Giesbrecht - Standoff, AB
6. Walker Small - Ashland, MT
7. Lane Dixon - Morley, AB
8. Wacey Real Bird - Garryowen, MT
9. Clay Doney - Havre, MT
10. Nolan Conway - Cut Bank, MT
11. Ty Allen Fischer - Ashland, MT
12. Tristin Dixon - Morley, AB
2. Fri, June 14 2019 7:00PM
1.
Kash Shade - Lethbridge, AB
2. Wynn Bruised Head - Standoff, AB
3. Armond Duck Chief - Siksika, AB
4. Dontre' Goff - Tulsa, OK
5. Quinton Inman - Ketchum, OK
6. Kyle Running Rabbit - Cluny, AB
3. Sat, June 15 2019 7:00PM
1.
Andrew Mills - White Swan, WA
2. Sterling Sampson - White Swan, WA
3. Bryton Edmundson - Henrietta, OK
4. Derek Azure - Harlem, MT
5. Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
6. Emerson Long Jr - Yatahey, NM
Team Penning - 0
Team Roping - 96
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 7
1S. Thurs, June 13 2019 1:00PM
1.
Tieler Cummings - Henryetta, OK
2. Wynn Lawrence - White Horse, SD
3. Caden Bunch - Tahlequah, OK
4. Wawa Ben Jr - Peridot, AZ
5. Louie Nicholas - Garryowen, MT
6. Bowen Simpson - Lame Deer, MT
7. Chance Thomas - Window Rock, AZ
Jr. Breakaway - 28
1S. Thurs, June 13 2019 1:00PM
1.
Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
2. Ethan Marceau - Browning, MT
3. Noah Haven - Window Rock, AZ
4. Michael Williams - Lukachukai, AZ
5. Colton Zubach - Shepherd, MT
6. Clayton C Three Irons - Crow Agency, MT
7. Kermit Clary - Ronan, MT
8. Bailey Chase - Mandaree, ND
9. Wynn Lawrence - White Horse, SD
10. Wawa Ben Jr - Peridot, AZ
11. Twinney Washakie - Fort Washakie, WY
12. Logan Vocu - Ashland, MT
13. James Arviso - Gallup, NM
14. Annie Quinn Barney - Klamath Falls, OR
15. Hance Indian Three Irons - Crow Agency, MT
16. Arena Ben - Peridot, AZ
17. Gunner Plenty - Garryowen, MT
18. Trey Nez - Chinle, AZ
19. Shannoah Danks - Mandaree, ND
20. Tate Birdinground - Lodge Grass, MT
21. Justin Three Irons - Hardin, MT
22. Delaney Rose Fisher - Ashland, MT
23. Nick Three Irons - Lodge Grass, MT
24. Kylee Jo Washakie - Fort Washakie, WY
25. Talan Cummins - Lodge Grass, MT
26. Tieler Cummings - Henryetta, OK
27. Karson Campbell - Lame Deer, MT
28. Kale Ereaux - Hays, MT
Jr. Barrel Racing - 30
1S. Thurs, June 13 2019 1:00PM
1.
Rosalinda Ben - Peridot, AZ
2. Savaya Alden - Fort Smith, MT
3. Kyra Teehee - Muskogee, OK
4. Kayclynn Young - Dupree, SD
5. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
6. Delaney Rose Fisher - Ashland, MT
7. Carsyn Hibbs - Billings, MT
8. Ashley Lawrence - Ashland, MT
9. Kinahlei Armajo - Lodge Grass, MT
10. Boe Maggie Calico - Oktaha, OK
11. Stolei Fredericks - Perkins - Casa Grande, AZ
12. Twinney Washakie - Fort Washakie, WY
13. Zia Washakie - Fort Washakie, WY
14. Annie Quinn Barney - Klamath Falls, OR
15. Kelsey Gillin - Ronan, MT
16. Sweetpea Jensen - Flagstaff, AZ
17. Tristin Small - Ashland, MT
18. Bailey Nelson - Hardin, MT
19. Kali Young - Dupree, SD
20. Bailey Chase - Mandaree, ND
21. Jo Jo Fischer - Fort Yates, ND
22. Meagan McDonald - Ronan, MT
23. Emery Nicholas - Garryowen, MT
24. Rocksie Marchand - Wilbur, WA
25. Maddey Clary - Ronan, MT
26. Shannoah Danks - Mandaree, ND
27. Kaylee Lessert - Porcupine, SD
28. Susanna White Clay - Fort Smith, MT
29. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
30. Faye Hellyer - Kinnear, WY
SRTR - 21