Kremmling, CO
Bareback - 3
2. Sun, Aug 11 2019 1:00PM
1.
Keenan Hayes - Hayden, CO
2. Samuel Yenter - Eckley, CO
3. Tyler Ferguson - Bennett, CO
Barrel Racing - 20
1S. Sun, Aug 11 2019 8:00AM
1.
Megan Touros - Greeley, CO
2. Sami Sweeney - Fort Lupton, CO
3. Elle Eagles - Center, CO
4. Kaylynn Cate - Johnstown, CO
5. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
6. Teresa Jessop - Peyton, CO
7. Briana Bailey - Steamboat Springs, CO
8. Sierra Smith - Kremmling, CO
2. Sun, Aug 11 2019 1:00PM
1.
Amber Moore - Nucla, CO
2. Jody Sheffield - Delta, CO
3. Mandy Rush - Grand Junction, CO
4. Emily Masters - Erie, CO
5. Lorie Diodosio - Fowler, CO
6. Tori Cooper - Brighton, CO
7. Kristie Grieve - Baggs, WY
8. Harlie Williams - Norwood, CO
9. Myra Masters - Erie, CO
10. Kendra McMillan - Rangely, CO
11. Miranda Halcomb - Fort Collins, CO
12. Dalene Harthun - Kremmling, CO
Bull Riding - 10
2. Sun, Aug 11 2019 1:00PM
1.
Tyler Kippes - Eaton, CO
2. Keenan Hayes - Hayden, CO
3. Travis Wheeler - Parker, CO
4. Theodore Glasmann - Mead, CO
5. Titus Adams - Greeley, CO
6. Wyatt Joseph - Eaton, CO
7. Cody Tesch - Berthoud, CO
8. Kelton Smedley - Lakewood, CO
9. Taren Calhon - Kremmling, CO
10. Andrew King - Kersey, CO
Calf Roping - 17
1S. Sun, Aug 11 2019 8:00AM
1.
Jace Roselle - Kremmling, CO
2. Devon Burris - Windsor, CO
3. Brian (j) Gillen - Elizabeth, CO
4. Ross McAdow - Keensburg, CO
5. Jase Staudt - Nathrop, CO
6. Kyle Belew - La Junta, CO
7. Kasen Brennise - Craig, CO
8. Brandon Neugebauer - La Junta, CO
2. Sun, Aug 11 2019 1:00PM
1.
Luke Meier - Limon, CO
2. Garret Arnold - Strasburg, CO
3. Cody Lane - Lingle, WY
4. Darnell Johnson - Fowler, CO
5. Logan Vick - Byers, CO
6. Brian Venn - Kersey, CO
7. Zaine Mikita - Byers, CO
8. Braxton Morgan - Elbert, CO
9. Gavin Liggett - Limon, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 24
1S. Sun, Aug 11 2019 8:00AM
1.
Kinlie Brennise - Craig, CO
2. Connie Harris - Pueblo, CO
3. Dara Belew - La Junta, CO
4. Taya McAdow - Keensburg, CO
5. Karly Teller - Ft Collins, CO
6. Jessie Miller - Fort Lupton, CO
7. Olivia Lay - Elbert, CO
8. Justene Hirsig - Cheyenne, WY
9. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
10. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO
11. Kassi McPherson - Rapid City, SD
12. Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO
13. Elle Eagles - Center, CO
14. Megan Morrison - Windsor, CO
15. Kerby Anderson - Grover, CO
16. Graycee Lay - Kremmling, CO
2. Sun, Aug 11 2019 1:00PM
1.
Tricia Mackey - Monte Vista, CO
2. Harlie Williams - Norwood, CO
3. Willow Nicholas - Baggs, WY
4. Bailey Butcher - Jelm, WY
5. Shelby Dines - Toponas, CO
6. Kacey Clark - Laramie, WY
7. Amber Moore - Nucla, CO
8. Erin Johnson - Fowler, CO
Mixed Team Roping - 26
1S. Sun, Aug 11 2019 8:00AM
1.
Graycee Lay - Kremmling, CO & Tel Linke - Kremmling, CO
2. Karly Teller - Ft Collins, CO & Cullen Teller - Ft Collins, CO
3. Kaley McLean - Craig, CO & Dusty Taylor - Craig, CO
4. Sabrina Kreutzer - La Veta, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
5. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO
6. Kerby Anderson - Grover, CO & Troy Vernon - Craig, CO
7. Megan Morrison - Windsor, CO & Devon Burris - Windsor, CO
8. Taya McAdow - Keensburg, CO & Wade Kreutzer - La Veta, CO
9. Justene Hirsig - Cheyenne, WY & Riley Pedro - Nunn, CO
10. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO & Jonathan Torres - Pueblo, CO
11. Clint Lay - Elbert, CO & Olivia Lay - Elbert, CO
12. Kassi McPherson - Rapid City, SD & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
13. Connie Harris - Pueblo, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
14. Jessie Miller - Fort Lupton, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
15. Missy Crowder - Ft Lupton, CO & Robbie Crowder - Ft Lupton, CO
16. Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO & Mark Morrison - Eaton, CO
17. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO & T J Watts - Eads, CO
2. Sun, Aug 11 2019 1:00PM
1.
Amy Mahon - Kremmling, CO & Jake Mahon - Kremmling, CO
2. Shawn Darnall - Kremmling, CO & Erin Darnall - Kremmling, CO
3. Willow Nicholas - Baggs, WY & Joe Roderick, Llc - Loma, CO
4. Renee Morgan - Elbert, CO & Cl Morgan - Elbert, CO
5. Katlyn Norell - Hotchkiss, CO & Hank Bounds - Clifton, CO
6. Mandy Rush - Grand Junction, CO & Pake Younger - Grand Junction, CO
7. Bobbi Butcher - Jelm, WY & Bailey Butcher - Jelm, WY
8. Julie Atkinson - Elizabeth, CO & Dale Atkinson - Elizabeth, CO
9. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Jason Devore - Fort Lupton, CO
Saddle Bronc - 12
2. Sun, Aug 11 2019 1:00PM
1.
Denton Ward - Laramie, WY
2. Nick Chew - Maybell, CO
3. Jonathan Schweitzer - Arvada, CO
4. Danny Prior - Lakewood, CO
5. Colt Allred - Rangely, CO
6. W. Jay Harrison - Pierce, CO
7. Gavin McAllister - Silverthorne, CO
8. Ira Dickinson - Rock Springs, WY
9. Perry Forster - Craig, CO
10. Augustus Jones - Goodwell, OK
11. Kasey Rosendahl - Meeker, CO
12. Cory Byrd - Douglas, WY
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 15
1S. Sun, Aug 11 2019 8:00AM
1.
Beau Clark - Laramie, WY
2. Buck Rinehart - Bennett, CO
3. Hadley Jackson - La Junta, CO
4. TY Everson - Laramie, CO
5. Tait Kvistad - Kersey, CO
6. Craig Weichel - Weldona, CO
7. Daniel Joos - La Junta, CO
8. Blare Romsa - Laramie, WY
9. Brady Buum - Fort Lupton, CO
2. Sun, Aug 11 2019 1:00PM
1.
Morgan Biggart - Westminister, CO
2. Jacob Sterkel - Brighton, CO
3. Jace Logan - Yampa, CO
4. Eric Logan - Toponas, CO
5. Cody Mumma - Fort Lupton, CO
6. Ira Dickinson - Rock Springs, WY
Team Penning - 0
Team Roping - 21
1S. Sun, Aug 11 2019 8:00AM
1.
Calvin Brevik - Durango, CO & Cullen Teller - Ft Collins, CO
2. Josh Torres - Stephenville, TX & Jonathan Torres - Pueblo, CO
3. Jace Roselle - Kremmling, CO & Tel Linke - Kremmling, CO
4. Nick Pullara - Fountain, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
5. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
6. Jay Tittel - Pueblo, CO & Richard Durham - Longmont, CO
7. Jase Staudt - Nathrop, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
8. Lee Hagler - Fort Lupton, CO & Devon Burris - Windsor, CO
9. Denton Taylor - Craig, CO & Dusty Taylor - Craig, CO
10. Riley Pedro - Nunn, CO & Mark Morrison - Eaton, CO
11. Wade Kreutzer - La Veta, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
12. Travis Bounds - Clifton, CO & T J Watts - Eads, CO
2. Sun, Aug 11 2019 1:00PM
1.
Shawn Darnall - Kremmling, CO & Jake Mahon - Kremmling, CO
2. Josh Love - Loveland, CO & Jason Devore - Fort Lupton, CO
3. Chase Atkinson - Elizabeth, CO & Dale Atkinson - Elizabeth, CO
4. Braxton Morgan - Elbert, CO & Cl Morgan - Elbert, CO
5. Kyle Taylor - Orchard, CO & Lance Allen - Orchard, CO
6. Clay Norell - Hotchkiss, CO & Hank Bounds - Clifton, CO
7. Tyler Kaess - Salida, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
8. Jesse Sheffield - Delta, CO & Pake Younger - Grand Junction, CO
9. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Joe Roderick, Llc - Loma, CO
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0