Rocky Ford, CO
Bareback - 3
1. Fri, Aug 16 2019 7:00PM
1.
Bobby Reynolds - Pueblo, CO
3. Sat, Aug 17 2019 1:00PM
1.
Tyler Ferguson - Bennett, CO
2. Samuel Yenter - Eckley, CO
Barrel Racing - 26
1. Fri, Aug 16 2019 7:00PM
1.
Karisa Brookshire - Lamar, CO
2. Kaylynn Cate - Johnstown, CO
3. Samantha Hartung - Penrose, CO
4. Megan Touros - Greeley, CO
5. Zoey Colletti - Pueblo, CO
6. Sami Sweeney - Fort Lupton, CO
7. Nicole Schmidt - Platteville, CO
8. Felesha Smith - Evergreen, CO
9. Nicole Waggoner - Pueblo West, CO
10. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
11. Heather Colletti - Peyton, CO
12. Josey Schomp - Pueblo, CO
2S. Sat, Aug 17 2019 8:00AM
1.
Teresa Jessop - Peyton, CO
2. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
3. Cynthia Heitmann - Calhan, CO
4. Carol Ruggieri - Pueblo, CO
5. Kelly Yates - Pueblo, CO
3. Sat, Aug 17 2019 1:00PM
1.
Lorie Diodosio - Fowler, CO
2. Robyn Mason - Pueblo West, CO
3. Tori Cooper - Brighton, CO
4. Leeann Ridley - Las Animas, CO
5. Rebecca Schattinger - Franktown, CO
6. Kaylee Jennings - Penrose, CO
7. Berkley Hale - Fowler, CO
8. Keylee Yates-Ortiz - Swink, CO
9. Dolly Diodosio - Fowler, CO
Bull Riding - 21
1. Fri, Aug 16 2019 7:00PM
1.
Christopher McKenna - Walsenburg, CO
2. Nathaniel Hoey - Montrose, CO
3. Patrick Sisneros - Colorado Springs, CO
4. Travis Wheeler - Parker, CO
5. Wyatt Mincic-Barry - Hoehne, CO
6. Jacob Trost - Rocky Ford, CO
7. Michael Baggs - Rocky Ford, CO
8. Tyler Springer - Rocky Ford, CO
9. Christian Ptolemy - La Junta, CO
3. Sat, Aug 17 2019 1:00PM
1.
Kelton Smedley - Lakewood, CO
2. Ryan Duensing - Rocky Ford, CO
3. Marco Diaz - Tuscon, AZ
4. Theodore Glasmann - Mead, CO
5. Cody Tesch - Berthoud, CO
6. Tyler Brown - Calhan, CO
7. Lakota Goebel - Penrose, CO
8. Nick Cooley - Loveland, CO
9. Daniel Lambright - Divide, CO
10. Colton Zavesky - Queen Creek, AZ
11. Grady Loveland - Logan, NM
12. Kyle Bateman - Pueblo, CO
Calf Roping - 15
1. Fri, Aug 16 2019 7:00PM
1.
Clayton Kent - Pueblo, CO
2. Brandon Neugebauer - La Junta, CO
3. Brice Ingo - Boone, CO
4. Joe Colletti - Peyton, CO
5. Don Scanga - Pueblo West, CO
6. Ryan Canty - Sanford, CO
2S. Sat, Aug 17 2019 8:00AM
1.
Chadron Coffield - Yuma, CO
2. Ryan Belew - La Junta, CO
3. Sat, Aug 17 2019 1:00PM
1.
Brandon Kammerzell - Eaton, CO
2. Wes Mack - Raton, NM
3. Brian (j) Gillen - Elizabeth, CO
4. Lane Baker - Penrose, CO
5. Darnell Johnson - Fowler, CO
6. Kyle Dickens - Loveland, CO
7. Kyle Belew - La Junta, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 21
1. Fri, Aug 16 2019 7:00PM
1.
Samantha Hartung - Penrose, CO
2. Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO
3. Caydee Johnson - Wiley, CO
4. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
5. Willow Nicholas - Baggs, WY
6. Connie Harris - Pueblo, CO
7. Karly Teller - Ft Collins, CO
2S. Sat, Aug 17 2019 8:00AM
1.
Jacobi Larson - Fowler, CO
2. Peyton Mentzer - Ensign, KS
3. Jessica Mosher - Karval, CO
4. Olivia Lay - Elbert, CO
5. Graycee Lay - Elbert, CO
6. Teisha Coffield - Yuma, CO
3. Sat, Aug 17 2019 1:00PM
1.
Jaylynn Tortorelli - Trinidad, CO
2. Berkley Hale - Fowler, CO
3. Dara Belew - La Junta, CO
4. Erin Johnson - Fowler, CO
5. Linsay Sumpter - Fowler, CO
6. Kacey Clark - Laramie, WY
7. Tricia Mackey - Monte Vista, CO
8. Rosi Mosher - Boyero, CO
Mixed Team Roping - 18
1. Fri, Aug 16 2019 7:00PM
1.
Debbie Fabrizio - Pueblo, CO & T J Watts - Eads, CO
2. Missy Crowder - Ft Lupton, CO & Robbie Crowder - Ft Lupton, CO
3. Connie Harris - Pueblo, CO & Reece Wadhams - Pueblo, CO
4. Caydee Johnson - Wiley, CO & Colton Reed - Wiley, CO
5. Josey Schomp - Pueblo, CO & Trevor Schnaufer - Pueblo, CO
6. Linsay Sumpter - Fowler, CO & Jesse Jolly - Agate, CO
7. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO
8. Willow Nicholas - Baggs, WY & Joe Roderick, Llc - Loma, CO
9. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Josh Fillmore - Penrose, CO
2S. Sat, Aug 17 2019 8:00AM
1.
Graycee Lay - Elbert, CO & Tel Linke - Hot Sulphur Springs, CO
2. Raquel Fazzino - Canon City, CO & J W Borrego - Weston, CO
3. Teisha Coffield - Yuma, CO & Chase Boekhaus - Rolla, KS
4. Peyton Mentzer - Ensign, KS & Toby Mentzer - Ensign, KS
5. Clint Lay - Elbert, CO & Olivia Lay - Elbert, CO
3. Sat, Aug 17 2019 1:00PM
1.
Holly Ricken - Rocky Ford, CO & Jackson Donnell - Rocky Ford, CO
2. Julie Atkinson - Elizabeth, CO & Dale Atkinson - Elizabeth, CO
3. Tina Godfrey - Las Animas, CO & Scott Morlan - Las Animas, CO
4. Samantha Jackson - La Junta, CO & Ryan Hinton - Pueblo West, CO
Saddle Bronc - 6
1. Fri, Aug 16 2019 7:00PM
1.
Tyler Beebe - Rocky Ford, CO
2. Nick Chew - Maybell, CO
3. W. Jay Harrison - Pierce, CO
3. Sat, Aug 17 2019 1:00PM
1.
Denton Ward - Laramie, WY
2. Augustus Jones - Goodwell, OK
3. Phillip Whiteman - Rocky Ford, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 20
1. Fri, Aug 16 2019 7:00PM
1.
Hadley Jackson - La Junta, CO
2. Tuff Gibson - La Junta, CO
3. Daniel Joos - La Junta, CO
4. Brady Buum - Fort Lupton, CO
5. Colt Honey - La Junta, CO
6. Keenan Wahlert - Sugar City, CO
2S. Sat, Aug 17 2019 8:00AM
1.
Tait Kvistad - Kersey, CO
2. TY Everson - Laramie, CO
3. Kris Rasmussen - Riverdale, NE
4. Chadron Coffield - Yuma, CO
5. Weston Winkers - Nelson, NE
6. Trevor Haake - Grand Island, NE
7. Chad Vancampen - McCook, NE
3. Sat, Aug 17 2019 1:00PM
1.
Morgan Biggart - Westminister, CO
2. Jacob Sterkel - Brighton, CO
3. Cody Mumma - Fort Lupton, CO
4. Ryan Hinton - Pueblo West, CO
5. Lane Baker - Penrose, CO
6. Logan Kenline - Penrose, CO
7. Buck Rinehart - Bennett, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 26
1. Fri, Aug 16 2019 7:00PM
1.
Lance Fillmore - Pueblo, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
2. Kyle Hiraketa - Rocky Ford, CO & Colt Honey - La Junta, CO
3. Walter James - Rocky Ford, CO & Shawn Burris - Rocky Ford, CO
4. Bryer Wadhams - Pueblo, CO & Reece Wadhams - Pueblo, CO
5. Gary Grokett - Limon, CO & Jesse Jolly - Agate, CO
6. Tyler Schnaufer - Pueblo, CO & Trevor Schnaufer - Pueblo, CO
7. John Reed - Wiley, CO & Colton Reed - Wiley, CO
8. Justin Crist - Lamar, CO & T J Watts - Eads, CO
9. Jace Kurfiss - Penrose, CO & Tyler Mattarocci - Pueblo, CO
10. Joshua Kurfiss - Penrose, CO & Ty Shepard - Canon City, CO
11. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Joe Roderick, Llc - Loma, CO
12. Kyle Taylor - Orchard, CO & Todd Wilson - Limon, CO
2S. Sat, Aug 17 2019 8:00AM
1.
Clint Lay - Elbert, CO & Tel Linke - Hot Sulphur Springs, CO
2. Austin Crist - Fountain, CO & J W Borrego - Weston, CO
3. Brian Dunning - McClave, CO & Toby Mentzer - Ensign, KS
4. Brett Christensen - Alva, OK & Chase Boekhaus - Rolla, KS
5. Billy Peters - Sublette, KS & Chase Gibbs - Dodge City, KS
3. Sat, Aug 17 2019 1:00PM
1.
Kalob Lepp - Alamosa, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
2. Caleb Waite - Ordway, CO & Bryce Buhr - Ordway, CO
3. Bob Bamber - Rocky Ford, CO & Jackson Donnell - Rocky Ford, CO
4. Lane Baker - Penrose, CO & Ryan Hinton - Pueblo West, CO
5. Jay Tittel - Pueblo, CO & Richard Durham - Longmont, CO
6. Chase Atkinson - Elizabeth, CO & Dale Atkinson - Elizabeth, CO
7. Trevor Garner - Bennett, CO & Jake Floryancic - Bennett, CO
8. Nick Pullara - Fountain, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
9. Tyler Kaess - Salida, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0